Developed by JoomVision.com

tytulnumer 1 tytulnumer 1

tytulnumer 2 tytulnumer 2

tytulnumer 1 tytulnumer 1

tytulnumer 2 tytulnumer 2

Aktualności 2017/2018

PDFDrukujEmail

Poprawiony: czwartek, 08 lutego 2018 14:31 Wpisany przez aaadmin111 wtorek, 05 września 2017 16:50

 


CERTYFIKAT

 


W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła otrzymała Certyfikat potwierdzający udział w III Edycji Programu Edukacyjnego Lubella inspiruje i edukuje.


Małgorzata Góralska


ROBÓTKI RĘCZNE W GRUPIE 3 -4 -5 LATKÓW

Dziś w naszym przedszkolu gościliśmy panią Zofię Kołodziejską – prababcię Krzysia . Pani Zofia pokazała nam sztukę robienia na drutach, czyli dziewiarstwo. Byliśmy świadkami, jak przy pomocy drutów i włóczki wyczarowywała wspaniałe ubrania i inne użyteczne przedmioty.
Pani Zofia w wolnych chwilach poświęcała się robieniu na drutach, dziś już mniej ze względu na zdrowie. Sztuki tej nauczyła ją babcia- przekazywana była ona z pokolenia na pokolenie. Dodajmy ,że nasz zacny gość ma 92 lata!! A sztuki robienia na drutach pani Zofia nauczyła się, mając 9 lat .
Poznaliśmy przybory , surowce oraz sploty stosowane w dziewiarstwie.
Okazuje się, że robienie na drutach to nie tylko ciekawe hobby. To także świetna kuracja dla naszego ciała i umysłu. Ręczne robótki wyrabiają cierpliwość. Wymagają one dużego samozaparcia, na efekt czeka się często tygodnie. To przeciwieństwo pośpiechu, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień.
Spytaliśmy się Pani Zofii: co dają jej robótki ręczne?
1. Odprężają
Robótki na drutach pomagają nam się zrelaksować. Wykonując i powtarzające te same czynności zapominamy o trudach dnia codziennego. Odrywamy się od pośpiechu, który towarzyszy nam na co dzień. 2. Ćwiczą cierpliwość
Prace na drutach nie zamykają się w jednym dniu. By stworzyć ręcznie robione dzieło, potrzeba czasu.
3. Dodają pewności siebie
Jeżeli nasze prace zostaną docenione i pochwalone - sprezentujemy je komuś z rodziny, znajomym, wtedy wzrasta poczucie naszej wartości. 4. Łagodzi bóle
Jeżeli skarżymy się na jakąś dolegliwość, podczas wykonywania prac na drutach zapominamy o tym, co na boli. Skupiamy się na określonym zadaniu.
Bardzo dziękujemy za tak ciekawą lekcję i przybliżenie nam sztuki dziewiarstwa.

Przedszkolaki z wychowawcą


18.01.2018 r. - WYJAZD DO "MŁYNA WIEDZY"

18.01.2018 r. uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjnych "Sztuka fermentacji" w pracowni biologicznej Centrum Nowoczesności - " Młyn wiedzy" w Toruniu. Podczas zwiedzania poszczególnych wystaw tematycznych mogliśmy wypróbować, jak działają różne urządzenia oraz wykonać wiele ciekawych eksperymentów. Sprawiło nam to mnóstwo radości i nauczyliśmy się czegoś nowego.

Grupa gimnazjalistów oraz uczniowie klasy VI


16.01.2018 r. - WYSTĘP W OSTROWĄSIE

Dzisiaj uczniowie klasy IV przedstawili jasełka bożonarodzeniowe w Szkole Podstawowej w Ostrowąsie. Wystąpił tam także nasz  szkolny chór.

 16.01.2018 r. - Wycieczka do teatru

16 stycznia uczniowie klas IV – VII szkoły podstawowej i II gimnazjum uczestniczyli w wyjeździe do teatru do Torunia. Toruń przywitał nas piękna śnieżną pogodą. Po spacerze udaliśmy się do Dworu Artusa, gdzie obejrzeliśmy spektakl „Czy ktoś widział kulturę?” przygotowany przez aktorów teatru FORM.ART.

 

 


22.12.2017 r. - JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

Dzisiaj w naszej szkole odbyły się piękne jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez klasę IV pod kierunkiem wychowawczyni pani Renaty Grzegórskiej. Następnie wszystkie klasy obchodziły wigilie klasowe. Rozstrzygnięto także konkurs na najbardziej pomysłową dekorację klasy, w kolorze wylosowanym przez klasę, zawierającą ozdoby bożonarodzeniowe wykonane samodzielnie.

Pierwsze miejsce zajęła klasa II gimnazjum, drugie klasa VII a trzecie klasa III gimnazjum.

Gratulujemy wszystkimUśmiech

 


PRZYSTANEK HISTORIA


Spotkanie ze świadkiem historii w Centrum Kultury "Browar B" we Włocławku.

 

 

 

 

 


DEKORACJE ŚWIĄTECZNE W PRZEDSZKOLU

Magiczną atmosferę naszej sali zaczęliśmy tworzyć właśnie od przystrojenia świątecznego drzewka. Postanowiliśmy wrócić do tradycji sprzed lat… I sami wykonaliśmy ozdoby na choinkę.

Maluchy pod opieką swoich pań stworzyły piękne bałwanki z płatków kosmetycznych i kolorowych drucików oraz choinki z patyczków logopedycznych i ozdób kreatywnych. Nie mogło zabraknąć łańcucha – wykonanego z makaronu i pomalowanego na złoty kolor. Dużo zabawy dostarczyło dzieciom wykonywanie serc z masy porcelanowej (zimna porcelana), które pięknie prezentują się na choince.
Przez kilka ostatnich dni podczas zajęć oprócz strojenia drzewka dzieci zapoznawały się z tradycją Świąt Bożego Narodzenia i rozwijały inwencję twórczą w zakresie działań plastyczno-konstrukcyjnych. Przedszkolaki dowiedziały się m.in., kto wymyślił przyozdabianie choinki i jaka jest jej historia. Wszyscy odwiedzający przedszkole mogą już podziwiać naszą piękną choinkę.

Katarzyna Błaszczyk-Wszołek


WARSZTATY MYDLARSKIE

Wczoraj w naszym przedszkolu odbyły się rodzinne warsztaty mydlarskie prowadzone przez panią Magdalenę Ilecką z Wyspy Młodych Kolumbów.

Przedszkolaki wraz z rodzeństwem, rodzicami i babcią tworzyły mydełka z gliceryny. Wcześniej musiały wybrać zarówno ich kształt (na przykład śnieżynkę, choinkę, mikołaja, renifera czy serduszko), jak również kolor i zapach. Dzieci mogły zatopić w mydełkach różne składniki – wzbogacając ich wygląd i jakość. Wykorzystano na przykład suszone zioła, kwiaty czy muszelki.

Ciekawostką było rozpoznawanie różnych zapachów, co – jak się okazało – wcale nie jest proste. Przedszkolaki sumiennie wykonywały polecenia prowadzących. Gdy gotowe mydełka musiały chwile „odczekać” na dzieci czekał wulkanowy eksperyment – pokaz „pasty dla słonia oraz bańki mydlane różnej wielkości.

Przepiękne, pachnące i kolorowe mydełka zapakowano w specjalne torebki, które przedszkolaki zabrały dla swoich najbliższych.


Katarzyna Błaszczyk-Wszołek


ADWENTOWA POMOC

A tak pakowaliśmy i przewoziliśmy prezenty, które zostały przekazane uczniom polskiej szkoły w Mejszagole na Litwie. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję!


Iwona SmardzewskaLAPBOOKI NA LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO

Lapbooki uczniów klasy szóstej wykonane na lekcji języka polskiego, podsumowującej cykl zajęć poświęconych omawianiu lektury Ten obcy.

 

 

 


12.12.2017 r. - WYCIECZKA KLASY V DO TORUNIA

Uczniowie klasy V pod opieką wychowawczyni pani Wioletty Murawskiej i pani Iwony Smardzewskiej udali się na wycieczkę do Torunia. Dużo dowiedzieli się w Manufakturze Cukierków oraz w Domu Legend Toruńskich. Było wesoło a wspomnienia pozostaną na długo.

 

 


PACHNĄCE WYPIEKI PRZEDSZKOLAKÓW

Przedświątecznej tradycji stało się zadość - ósmego grudnia sześciolatki ze swoimi mamami piekły pierniki. Dzieci poznały bohaterkę utworu, małą Zuzię, która również przygotowywała się do świąt. Od niej dowiedziały się, jakie produkty są potrzebne, by powstały pyszne i kolorowe ciasteczka. Przedszkolaki poznały zapachy: pomarańczy, cynamonu, sosny. Przygotowały świąteczny kącik i z radością czekają na Boże Narodzenie.
Wioletta Wicher

WZOROWA ŁAZIENKA

 


Nagrody zostały przyznane! Miło nam poinformować, że nasza szkoła zajęła 31. miejsce w programie WZOROWA ŁAZIENKA i otrzyma nagrodę w postaci rocznego zapasu płynu Domestos. Serdecznie dziękujemy wszystkim za głosy oddane na naszą szkołę.

Małgorzata Góralska


ANIOŁY ZE WSZYSTKICH ZAKĄTKÓW ŚWIATAOktawia Przeździęk, uczennica klasy V, zdobyła wyróżnienie w III edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego ANIOŁY ZE WSZYSTKICH ZAKĄTKÓW ŚWIATA.


WYJAZD DO MUZEUM WE WŁOCŁAWKU

Uczniowie klas II i III byli na wycieczce w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku. Uczestniczyli w zajęciach przygotowanych z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy bardzo dobrze się bawili.Uśmiech

 

 


BIBLIOTEKA POLECA


Kiedy pada deszcz, na świecie dzieją się dziwne rzeczy, o których nawet nie śniło się...dżdżownicom.”

Bajki” Beaty Krupskiej, pełne dowcipu, naprawdę poprawią Ci nastrój. Dowiesz się, jaką kanapkę zjadał Kornik. A może wiesz, które zwierzę to skąposzczet? A co po łacinie znaczy Loxodonta africana? Tego na pewno dowiesz się, gdy przeczytasz tę książkę.

Jestem pewna, że lektura wypełni Ci wolny czas odrobiną humoru.

Polecam! Nie zwlekaj! Przyjdź do szkolnej biblioteki! Nie pożałujesz!

Aleksandra Kamińska


WOJEWÓDZKI KONKURS INTERDYSCYPLINARNY O WIELKICH POLAKACH

7 grudnia odbył się szkolny etap konkursu z serii WIELCY POLACY. Do etapu rejonowego zakwalifikowały się Klaudia Kotas i Klaudia Pawlak. Gratuluję!


Iwona Smardzewska

 


MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU

Sześciolatki z radością przywitały Mikołaja. Cieszyły się, że o nich nie zapomniał i przyniósł prezenty. Dzieci poznały niektóre tradycje związane ze zbliżającymi się świętami, bawiły się przy muzyce i bez problemu odnajdywały ukryte wśród zabawek słodycze. Każdy był przez chwilę Mikołajem i musiał zastanowić się, co podarować innym, co może być najcenniejsze.


Wioletta Wicher


6.12.2017 r. - MIKOŁAJKI

Z okazji Mikołajek w naszej szkole odbył się Turniej Mikołajkowy w którym brali udział uczniowie klas II, III i IV. Natomiast Samorząd Uczniowski Przygotował dla wszystkich uczniów słodkie niespodzianki. Uśmiech

 

 


SZKOŁA PRZYJAZNA OSOBOM NIEWIDOMYM

W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła otrzymała  Certyfikat „SZKOŁA PRZYJAZNA OSOBOM NIEWIDOMYM” za udział w kampanii społecznej „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!”.

Małgorzata Góralska

 


ZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszam Rodziców uczniów szkoły podstawowej na spotkanie z psychologiem, które odbędzie się 5 grudnia 2017 r. o godz. 16.00 w Zespole Szkół w Konecku.

Temat: Wspieranie i motywowanie dziecka do nauki.

 

Pedagog szkolny: Mariola Wrzesińska


PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ

Kolorowe stroje, muzyka i andrzejkowe tradycje sprawiły, że ostatni dzień listopada w przedszkolu był pełen magii. Sześciolatki bawiły się i poznawały swoją przyszłość. Ukryte pod kubeczkami przedmioty zdradzały, kim będą, co ich czeka. Rzucając srebrną kulą do naczynia, dowiadywały się, kiedy spełnią się ich marzenia. Imiona nowych przyjaciół poznawały dzięki czarodziejskim sercom. Najwięcej emocji dostarczyło dzieciom lanie wosku.
Do przedszkola przybyły dobre wróżki – kochane mamy, które wyczarowały słodki poczęstunek.

Wioletta Wicher

 ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

W dzisiejszych czasach andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce oraz wróżbach i właśnie w ten sposób spędziliśmy dzisiejszy dzień. Atmosfera od samego rana była gorąca….. Dzieci, podekscytowane, nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabawy. Przygotowane rekwizyty, świece oraz unoszący się w całym przedszkolu zapach topionego wosku, stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. Dzieci poznały znaczenie różnych rodzajów kwiatów, które wybierały, losowały najdłuższe sznurowadło wskazujące, kto z grupy urośnie najwyższy, rzucały monety do studni, aby spełniły się najskrytsze marzenia. Za pomocą rekwizytów, które losowały przedszkolaki sprawdzały, kim zostaną w przyszłości. Dużo radości przyniosła najbardziej kojarzona z andrzejkami wróżba – lanie wosku. Powstałe kształty były doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni. Natomiast najwięcej śmiechu przysporzył dzieciom taniec na miotle. Dziękujemy paniom: Marcie Szparadze, pani Wiolecie Mielczarek oraz pani Wiolecie Gzik za upieczenie pysznych ciasteczek z wróżbami – dzieci były zachwycone.

Czy wróżby się spełnią? Przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy oraz integracji grupy.

Wychowawca Katarzyna Błaszczyk-Wszołek


KOMPETENCJE NA SZÓSTKĘ

Uczniowie klasy siódmej przystąpili do realizacji programu „Kompetencje na szóstkę” Fundacji Uniwersytet Dzieci. W ramach tego programu będą rozwijać kompetencje społeczne, kształcić umiejętność krytycznego i logicznego myślenia, rozumowania, argumentowania i wnioskowania. Podczas zajęć uczniowie szukali swoich mocnych stron, zastanawiali się  jakie talenty i mocne strony występują w klasie, czy lepiej jest  w drużynie?  Podczas pracy w grupach zaprojektowali i zbudowali maszyny,  które nie istnieją, ale których powstanie ułatwiłoby życie wielu ludziom.

Małgorzata Góralska


 

Wzorowa Łazienka

Głosowanie na "Wzorową Łazienkę" zostało zakończone.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za głosy oddane na naszą szkołę.

 


30.11.2017 r. - DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

W czwartek 30 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Dyskoteka była przeznaczona dla uczniów od klasy IV szkoły podstawowej do klasy III gimnazjum. Wszyscy bawili się bardzo ładnie, uczestniczyli w wielu konkursach i wspólnych tańcach.

 

 


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU

Kto jest dzieci przyjacielem?

Mały miś.
Kto tajemnic zna tak wiele?
Mały mis.
Miś choć mały, choć nieśmiały,

wielkie serce w sobie ma.
Pocieszyciel doskonały.
Każdy misia swego ma.

Kolorowe, mięciutkie, puchate, małe i duże. 
Pluszowe misie opanowały Przedszkole w Konecku.
Zawitały do nas ze swoimi małymi właścicielami, aby tego dnia świętować swoje urodziny. 
Dzień rozpoczął się od porannej gimnastyki z misiami , następnie przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie gdzie poznały historię pluszowego misia i zaprezentowały swojego przyjaciela kolegom i koleżankom z grupy.
Wspólnie tańczyliśmy wraz z misiami przy piosenkach – „Pokochaj pluszowego misia”, „Jadą, jadą misie”, „Misiu mniam mniam”, „Mały miś”. Przedszkolaki brały udział również w warsztatach plastycznych gdzie wykonały piękne misie z torebek papierowych.
Dzieci bardzo chętnie brały udział w rozwiązywaniu quizów i zagadek o życiu niedźwiedzi brunatnych i polarnych.
Jak na urodziny przystało nie mogło zabraknąć tortu urodzinowego - za co bardzo dziękujemy pani Małgosi i odśpiewanie solenizantowi Sto lat …
Został rozstrzygnięty konkurs plastyczny Misie –nasi przyjaciele.
Komisja przyznała trzy pierwsze miejsca są to:
Maja Tulimowska, Jagoda Śladewska, Dawid Wesołowski oraz wyróżnienie : Laura Lewandowska.
Na zakończenie „ misiowego ” dnia każdy z przedszkolaków otrzymał Dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia oraz drewnianą zawieszkę - misia z imieniem dziecka.
To były wyjątkowe urodziny…

Katarzyna Błaszczyk -Wszołek


POKAZY UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

Klub Honorowych Dawców Krwi „ STRAŻAK” przy OSP Straszewo przy współpracy ze Strzelnicą Sportowo – Bojową „ PETRUCI ” rozpoczęli cykl pokazów udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wśród najmłodszych - „ MAŁY RATOWNIK ”. Pokazy poprowadzili pan Jakub Kaźmierczak i pan Wiktor Olczak.

 

 


Dzień Piernika

27 listopada obchodziliśmy Dzień Piernika. W związku z tym uczniowie klasy drugiej gimnazjum oraz klasy piątej szkoły podstawowej na zajęciach technicznych własnoręcznie przygotowali ciasto, wycinali różnorodne kształty i upiekli miodowo-korzenne pierniki. Ciastka zostały upieczone według oryginalnej receptury przygotowanej przez rodziców, a następnie ozdobione. Zapach wypiekanych pierników przyciągał uczniów z całej szkoły. Jak na prawdziwych cukierników przystało, każdy spróbował wyrobu czy na pewno jest smaczny.

Małgorzata Góralska


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Od kilku dni sześciolatki przygotowywały się do uroczystości związanej ze świętem wszystkich misiów. Trzeba było zorganizować kącik dla zaproszonych gości- pluszaków oraz gabinet lekarski w klinice, w której ,,Doktor Niedźwiadek" leczył zwierzęta. Dzieci uczestniczyły w zabawach, chodziły wąską ścieżką po miód, szukały ukrytych w sali misiów, udzielały pomocy medycznej mieszkańcom lasu, koleżankom i kolegom z grupy. Przedszkolaki spotkały się w Gminnej Bibliotece Publicznej z panią bibliotekarką, która czytała im ,,Przygody Misia Uszatka". Dla każdego dziecka przygotowane były upominki w postaci książeczek - dzieci obiecały, że na następnym spotkaniu w bibliotece z chęcią opowiedzą ich treść. Zgodnie z naszą tradycją należało spróbować choć łyżeczkę miodu. Ten, który przyniosła Zuzia Z., był pyszny! Sześciolatki brały udział w konkursie ,,Mój miś" i wykonywały w przedszkolu prace dowolną techniką. Dorośli podziwiali umiejętności i wyobraźnię naszych dzieci. Mali artyści otrzymali nagrody ufundowane przez rodziców.

Wioletta Wicher


Warsztaty - „Cyberprzemoc - Nieznana otchłań Internetu”

23 listopada 2017 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach warsztatowych pt. „Cyberprzemoc - Nieznana otchłań Internetu”.

Cele warsztatów:

zapoznanie uczniów z pojęciem cyberprzemocy i określenie jej przejawów;

budowanie świadomości dotyczącej przyczyn stosowania cyberprzemocy;

wypracowanie sposobów postępowania w niebezpiecznych sytuacjach związanych z siecią;

zachęcenie do ochrony prywatności w Internecie;

kształtowanie postaw sprzyjających podejmowaniu racjonalnych decyzji, związanych z czasem i doborem treści w mediach;

uświadomienie rozbieżności między światem wirtualnym i rzeczywistym;

zachęcenie do zróżnicowanego spędzania wolnego czasu.

Mariola Wrzesińska

 


ŚWIATOWY DZIEŃ TOALET

23 listopada obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Toalet. To święto zostało ustanowione w rocznicę utworzenia Światowej Organizacji Toaletowej, którą założono 19 listopada 2001 roku w Singapurze. Uczniowie klasy piątej przygotowali przedstawienie pt. „Jesteśmy czyści i zdrowi”, w którym zachęcali wszystkich do oszczędzania wody i dbania o czystość.

Małgorzata Góralska

 


„List do żołnierza”

Uczniowie naszej szkoły napisali kartki i listy do polskich żołnierzy na misjach oraz żołnierzy NATO stacjonujących w Polsce. Celem projektu jest popularyzacja wiedzy o służbie żołnierzy Wojska Polskiego poza granicami kraju oraz na temat NATO i wojsk państw sojuszniczych stacjonujących na terytorium RP.

Małgorzata Góralska

 


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI

16 listopada obchodziliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Dzieci rozmawiały z wychowawcą o tolerancji i tworzyły plakaty a samorząd uczniowski przygotował apel. Dla wszystkich była to okazja do zastanowienia się nad własną postawą wobec innych.

Mariola Wrzesińska

 

 


ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Akademię przygotowała klasa II gimnazjum, która jest gospodarzem szkoły w listopadzie, pod kierunkiem wychowawczyni pani Anny Garmady.

 

 


„LUBELLA INSPIRUJE I EDUKUJE”


Uczniowie klasy VI, VII i II gimnazjum przystąpili do III edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „LUBELLA INSPIRUJE I EDUKUJE”. Celem programu jest wzrost świadomości uczniów polskich szkół na temat zasad prawidłowego odżywiania oraz edukacja o roli produktów zbożowych w codziennej diecie.

Małgorzata Góralska


SZKOLENIE

8 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyło się szkolenie dla nauczycieli, rodziców i uczniów związane z neurodydaktycznymi metodami uczenia się dzieci i sposobami wspierania ich w tym procesie.

 

 


SPOTKANIE Z PSYCHOLOGIEM

7 listopada odbyło się spotkanie uczniów klasy czwartej z psychologiem z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Aleksandrowie Kujawskim. Pani Sylwia Pokorzyńska prowadziła dwugodzinne warsztaty, których celem było zintegrowanie zespołu klasowego oraz wzmocnienie poczucia własnej wartości i akceptacji innych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach i świetnie się bawiły.

Mariola Wrzesińska


PROJEKT W KLASIE III

Klasa III znów realizuje projekty. Tym razem zagłębiamy się w historię Polski. Tytuł projektu: Poznajemy życie w czasach króla Kazimierza Wielkiego. Podobizna tego króla, zwanego „królem chłopów” i rozpoznawanego po powiedzeniu „zastał Polskę drewnianą a zostawił murowaną” widnieje na naszym 50-złotowym banknocie. Tak, tak, to wielce zasłużony król! Realizując nasz projekt poznawaliśmy budowę grodu, zamku, zajęcia ludzi, sposób zdobywania pożywienia, zabawy dzieci. Poznaliśmy rycerza Zawiszę Czarnego! Stopniowo zdobywając wiedzę, rozpoczęliśmy budowę naszego zamku i podgrodzia. Zapraszamy do oglądania naszej pracy!

P.S. Przedszkolaki już były i widziały.

Uczniowie i wychowawca kl. III


3.11.2017 r. - PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ ZAWÓD KRAWCA

3 listopada na zajęciach w przedszkolu dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat zawodu krawca. Dowiedziały się, co to jest czółenko, fastryga, ścieg i naparstek. Na podstawie wiersza Jana Brzechwy zaproszony gość opowiedział dzieciom historię pewnej igły. Każdy mógł usiąść przy maszynie do szycia, ciąć krawieckimi nożycami i odmierzać centymetrem tkaninę. Przedszkolaki projektowały ubiory i tańczyły z wielkimi igłami. Udało się uszyć długi szalik, który z pewnością przyda się, gdy nadejdzie zima.

W. Wicher


31.10.2017 r. - WYCIECZKA DO CIECHOCINKA

31 października 2017 r. przedszkolaki wyjechały na wycieczkę do Ciechocinka, by poznać bohaterów bajki o Wawelskim Smoku. Dowiedziały się, czym jest dobro, lojalność i przyjaźń. Bohaterom na scenie dzieci udzielały wskazówek, gdy znaleźli się w opałach. Pobyt w teatrze był świetną zabawą. Dziękujemy rodzicom za pomoc i opiekę nad dziećmi.

Wychowawczynie przedszkolaków

 


30.10.2017 r. - ŚWIĘTO DYNI

30 października dzieci z grup 3-4-5-latków obchodziły „Święto Dyni”.

Tego dnia dzieci uczyły się rymowanek o tematyce związanej z dynią, opisywały wygląd i właściwości odżywcze, poznawały jej cechy, odmiany, pochodzenie. Nie mogło zabraknąć zabaw ruchowych przy muzyce związanych z naszymi dyniami.
Przedszkolaki miały możliwość spróbowania różnorodnych potraw, które specjalnie na tę okazję zostały przygotowane – były to ciasto dyniowe, dynia w słodkim syropie, dżem z dyni.
„Święto Dyni” pozwoliło nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogaciło naszą wiedzę na ich temat, ale przede wszystkim ten dzień spędziliśmy na wspaniałej wspólnej zabawie.
Na zakończenie wszyscy razem wydrążyliśmy dynie i stworzyliśmy wymyślone stworki.
Nasze kochane przedszkolaki mogły również same zamienić się na chwile w piękną pomarańczową dynię.

Wychowawczyni


25.10.2017 r. - Wyjazd do  Kłóbki

25 października 2017 r. uczniowie klas II i III szkoły podstawowej wybrali się na warsztaty plastyczne do Parku Etnograficznego w Kłóbce. Dzień od rana był deszczowy więc w kaloszach i z parasolami udaliśmy się w drogę. Na miejscu powitały nas stare chaty, stado gęsi i owiec oraz oczywiście deszcz. Warsztaty plastyczne były bardzo przyjemne gdyż zajmowaliśmy się tym co lubimy, czyli wycinaniem papierowych firanek (jednorazowych) i malowaniem makatek. Następnie udaliśmy się do Państwowej Szkoły Podstawowej w Kłóbce gdzie pobraliśmy lekcję kaligrafii. Niełatwo było pisać stalówką! Teraz wiemy co to znaczy siedzieć w oślej ławce i klęczeć na grochu. Swój pobyt w skansenie zakończyliśmy zwiedzaniem dworu rodziny Orpiszewskich, właścicieli Kłóbki, związanych z Fryderykiem Chopinem. I wtedy przestało padać... To była fajna wycieczka.

Anna Roszak


„Pan Stop”

Uczniowie klasy IV poznali rodzaje znaków drogowych i wykonali pracę techniczną pod tytułem

„Pan Stop”. Małgorzata Góralska

 


"JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE"

Klasa  VII uczestniczyła w kampanii społecznej "JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE". Celem akcji było przygotowanie uczniów do udzielenia właściwej pomocy osobom z dysfunkcjami wzroku, zauważenie ich potrzeb, problemów i możliwości. Uczniowie napisali wiadomość do przyjaciela posługując się alfabetem Braille’a i samodzielnie przygotowali scenki, w których omawiali metody zachowania się w towarzystwie osób z wadami wzroku. Podsumowaniem zajęć była próba spaceru w ciemności po klasie.

Ja nie widzę Ciebie... Małgorzata Góralska


TYDZIEŃ MISYJNY 2017

W ramach obchodów Tygodnia Misyjnego, odbywającego się w tym roku pod hasłem IDŹCIE I GŁOŚCIE, naszą szkołę odwiedził ksiądz Ryszard, który opowiedział nam o swojej pracy w Wybrzeżu Kości Słoniowej, gdzie spędził 12 lat.

Iwona Smardzewska

 


25.10.2017 r. - WARSZTATY LITERACKO - PLASTYCZNE

Dziś sześciolatki zostały zaproszone do Gminnej Biblioteki Publicznej w Konecku i brały udział w warsztatach literacko-plastycznych. Dzieci polubiły George'a - małpkę, która uwielbiała czytać książki. Poznając jej przygody, przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega praca bibliotekarza. Dzięki współczesnej technologii mogły zobaczyć, jak wygląda największa biblioteka w Polsce i na świecie. Dzieci projektowały okładkę swojej książki i przekonywały, dlaczego warto ją przeczytać. Zapewniały, że książka może być najlepszym przyjacielem.

Wychowawca
Wioletta Wicher


Kiedy świeci złote słońce

i jesieni nadszedł czas,

lecą liście kolorowe i błyszczące.

Jest jest już obok nas.

Podczas jesiennych spacerów wspólnie zbieraliśmy kasztany, orzechy, szyszki, żołędzie, kolorowe liście, z wielką radością przynosząc je do przedszkola. W czasie wycieczek nie mogło zabraknąć bitwy na liście :)

W czasie zajęć natomiast oglądaliśmy znalezione skarby i umieściliśmy je w kąciku przyrody. Stały się one inspiracją do stworzenia prac plastycznych, a także do lekcji kleksografii. W kolejne dni nasze przedszkolaki chętnie podjęły kolejne wyzwania; wcieliły się w projektantów mody i stworzyły szatę dla Pani Jesieni. Podczas serii spacerów dzieci poznały nazwy drzew i ich owoce.

Bezpośredni kontakt z przyrodą okazał się dla przedszkolaków wartościową lekcją będącą źródłem wielu doświadczeń i przeżyć.

Wychowawca 
Katarzyna Błaszczyk-Wszołek


Indywidualne Biegi Przełajowe Służewo 2017 r.

20 października najszybsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Indywidualnych Zawodach Przełajowych w Służewie. Jesteśmy z naszych sportowców bardzo dumni, gdyż wrócili z medalami i dyplomami. Natalia Rychter zajęła trzecie miejsce wśród dziewcząt gimnazjum. Złote medale przywieźli natomiast chłopcy – Maciej Kudliński z gimnazjum i Daniel Więckowski – rocznik 2006. Gratulujemy!

 

Janusz Lewandowski


TRIMINO HISTORYCZNE

Uczniowie klasy piątej na lekcji historii grali w Trimino i utrwalali wiadomości o Polsce pierwszych Piastów. Zasada jest podobna, jak przy grze w Domino. Pasujące do siebie boki trójkątów łączymy, wykładając kolejne swoje karty, aż do wykorzystania wszystkich lub zablokowania planszy.

Małgorzata Góralska

 


DBAMY O ZDROWIE

17 października sześciolatki bawiły się i utrwalały wiedzę o warzywach i owocach. Próbowały samodzielnie układać zagadki i tworzyć warzywne wzorki. Toczyły dynię po wyznaczonym torze i rozpoznawały warzywa po smaku. Opracowały plan, żeby przygotować sałatkę i postanowiły zaprosić młodsze dzieci z przedszkola, by oceniły ich prace. Maluchy chętnie uczyły się rymowanek, szukały darów jesieni ukrytych w sali i wyjaśniały, dlaczego należy jeść warzywa i owoce.
Było wiele śmiechu, gdy dzieci tworzyły owocowe nazwiska i warzywne nazwy miejscowości – na przykład, gdy pytały, kto powie, jak znaleźć Zuzię Gruszkowską w Kalafiorowie?
Maluchy odwdzięczyły się sześciolatkom i częstowały pysznymi owocami.

Wioletta Wicher


13.10.2017 r. - AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Piątkowy dzień upłynął w naszej szkole miło i wesoło. Uczniowie odświętnie ubrani uczcili Dzień Edukacji Narodowej, który potocznie nazywany jest Dniem Nauczyciela. W bieżącym roku szkolnym gospodarzami miesiąca byliśmy MY – klasa VI. Przygotowaliśmy uroczystą akademię, oraz kwiatki dla gości i pracowników szkoły. Jeszcze raz życzymy Wszystkim Pracownikom Naszej Szkoły samych szczęśliwych chwil.

Klasa VI


9.10.2017 r. - JESIEŃ W SADZIE

9 października dzieci z Przedszkola w Konecku wyruszyły na wycieczkę, aby zobaczyć jesień w sadzie. Dowiedziały się, jakie prace trzeba wykonać, zanim dary jesieni trafią na półki do sklepów. 
Na przedszkolaków czekały różne atrakcje: przejażdżka w wagonikach, którymi zawsze podróżują jabłka, wsłuchiwanie się w dźwięki pracujących wiatraków, sprawdzanie temperatury w wielkich chłodniach, liczenie jabłek w zakresie dziesięciu - w nagrodę każdy mógł zabrać owoce do domu. Za pomocą dotyku i smaku dzieci rozpoznawały borówki. Na świeżym powietrzu wyjątkowo smakowała ciepła herbatka i ciasteczka. Przedszkolaki serdecznie podziękowały Państwu Wesołowskim za tak miłe przyjęcie i wręczyły wykonane przez grupy upominki.

Wychowawcy:
Wioletta Wicher
Kasia Błaszczyk-Wszołek


8.10.2017 r. - DZIEŃ PAPIESKI

Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w całej Polsce oraz środowiskach polonijnych obchodzony jest Dzień Papieski, podczas którego łączymy się w modlitwie z obecnym papieżem oraz zagłębiamy się w nauczanie św. Jana Pawła II. 
Aspekt charytatywny tego dnia to przykościelna i publiczna zbiórka pieniędzy na rzecz funduszu stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.Podopieczni Fundacji są nazywani mianem „żywego pomnika” św. Jana Pawła II, a wspieranie ich wyrazem wdzięczności Polaków wobec swojego Wielkiego Rodaka.

Iwona Smardzewska


6.10.2017 r. - SMACZNE I ZDROWE SAŁATKI OWOCOWE

W przedszkolu staramy się zachęcać dzieci różnymi sposobami do spożywania owoców. Są pogadanki, oglądamy ilustracje, słuchamy wierszy i bajek. Jednak okazuje się, że najlepszym sposobem jest własnoręczne wykonanie szaszłyków owocowych przez naszych przedszkolaków.
Maluchy na początku poszukiwały co kryję się w owocach. Wszystkim udało się znaleźć pestki. Następnie dzieci samodzielnie nadziewały na patyczki kolorowe owoce tworząc pyszne i zdrowe przekąski. Chcąc zachęcić innych do zdrowego odżywiania podzieliliśmy się naszymi smakołykami i zachęcaliśmy do ich spożywania dzieci z grupy,,O" oraz nauczycieli i pracowników szkoły. U nas nic się nie marnuje ! Z reszty owoców wykonaliśmy koktajle, które również zniknęły szybciutko z kubków dzieci.

Wychowawca
Kasia Błaszczyk-Wszołek


„Pokaż, że pamiętasz!”

W ramach akcji organizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej  „Pokaż, że pamiętasz!” uczniowie klasy siódmej zaopiekowali się grobem uczestnika powstania warszawskiego Józefa Remiszewskiego pseudonim "Grot". Znajduje się on na cmentarzu parafialnym w Aleksandrowie Kujawskim.

Małgorzata Góralska

 


4.10.2017 r. - PIELGRZYMKA DO LICHENIA

Uczniowie III klas gimnazjalnych z diecezji włocławskiej modlili się w bazylice pw. Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej w ramach dorocznej pielgrzymki (04.10).
Młodzi ludzie w licheńskiej świątyni zgromadzili się od godz. 11. Przed rozpoczęciem Mszy św. istniała możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej. Ewangelizację rozpoczął ks. Michał Krygier, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej we Włocławku. Następnie do młodych ludzi przemówił ks. Jakub Bartczak z archidiecezji wrocławskiej znany z tego, iż ewangelizuje w rytm muzyki hip-hop. Kapłan podzielił się także świadectwem spotkania żywego Boga w swoim życiu.
Przeżyliśmy wspaniały i pełen wrażeń duchowych dzień.

Iwona Smardzewska


2.10.2017 r. - DZIEŃ CHŁOPCA PRZEDSZKOLAKÓW

W naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. Tego dnia świętowali wszyscy nasi mali mężczyźni. Zorganizowaliśmy konkursy i zabawy: „Strażnik”, „Sałatka owocowa”. Jednak zabawa „Kto pierwszy założy kapelusz” sprawiła wszystkim dużo radości i śmiechu. Nasze dziewczynki bardzo gorąco dopingowały swoich kolegów biorących udział w konkursach. Na zakończenie wszyscy panowie otrzymali upominki. Nie mogło zabraknąć „Sto lat” oraz przytulasów. Był to dzień pełen radości i dobrej zabawy. Zdjęcia wykonane podczas imprezy są miłym wspomnieniem tych chwil.

Wychowawca
Katarzyna Błaszczyk-Wszołek

 


29.09.2017 r. - Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 29.09.2017 r. patrol w składzie: Klaudia Niemczyk, Klaudia Wrzos, Patrycja Różycka, Patrycja Łęga o godzinie 900 wyruszył do Konecka. Odpytywano mieszkańców ze znajomości tabliczki mnożenia. Patrol odwiedził Urząd Gminy w Konecku, Ośrodek Zdrowia, bank, sklepy a na koniec Zespół Szkół w Konecku. Okazało się, że nie wszyscy potrafią szybko mnożyć i dzielić w zakresie 100. Tabliczkę mnożenia i dzielenia należy powtarzać codziennie celem utrwalenia, jest ona przydatna we wszystkich dziedzinach naszego życia. Czekamy na następną akcję Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w 2018 roku.

Krzysztof Niemczyk


29.09.2017 r. - PRZEDSZKOLAKI NA JESIENNYM SPACERZE

W piękny, słoneczny dzień wybraliśmy się do parku i w okolice naszego przedszkola w poszukiwaniu Pani Jesieni.

Zobaczyliśmy ją w kolorowych barwach liści, które opadły na ziemię, w kasztanach, orzechach i żołędziach rozrzuconych pod drzewami. Na polanie w parku przedszkolaki uwolniły swoją energię, rozbiegając się na wszystkie strony w poszukiwaniu najgrubszego drzewa w parku. Po zmierzeniu okazał się nim ogromny dąb. Podczas spaceru towarzyszyły nam piękne motyle, które dzieci podziwiały -napotkaliśmy również gąsienice. Jednak czas miłego pobytu dobiegł końca i musieliśmy wracać do przedszkola. :)

Wychowawca
Katarzyna Błaszczyk-Wszołek

 


LAPBOOK HISTORYCZNY

Lapbook to rodzaj własnoręcznie wykonanej książki, łączącej wiedzę na określony temat. Zawrzeć można w nim informacje, zagadki, puzzle, obrazki itp.

Na lekcji historii i społeczeństwa uczniowie klasy VI tworzyli lapbooki. Co w nich znajdziemy? Przede wszystkim najważniejsze informacje o walce Polaków o odzyskanie niepodległości. Dzięki lapbookowi powtórka materiału to teraz „bułka z masłem”.

Małgorzata Góralska


 

29.09.2017 r. - DZIEŃ CHŁOPAKA W PRZEDSZKOLU

Z okazji Dnia Chłopaka dziewczynki przygotowały dla kolegów niespodzianki.

W sześciolatkach taki pech, 
że kolegów tylko trzech.
Nowi koledzy dziś przybyli
i do zabawy zaprosili.
Basik, Zosik i Amelek,
który upiekł kartofelek,
Zuzik, Lenek i drugi Zuzik,
który umie przyszyć guzik.
Jest Weronik i Zuzik trzeci,
co rozśmiesza wszystkie dzieci.
A Tamarek i Wiktorek 
przynieśli cukierków worek.
Czary-mary, chlastu-plastu,
z trzech zrobiło się trzynastu!

Bawiąc się, dzieci prezentowały swoje umiejętności: przechodziły przez tunel, rzucały woreczkiem do tarczy, pływały na gazecie - łódce, rozpoznawały kolegów po butach i jadły wiszące na wstążkach jabłka. Dziękujemy rodzicom za upominki dla dzieci i przygotowany poczęstunek.

Wychowawca
Wioletta Wicher

 


Projekt "Poczytaj mi mamo"

Aby zachęcić uczniów do czytania, w klasie II rozpoczął się projekt "Poczytaj mi mamo". Co kilka dni do klasy będą przychodzili rodzice naszych uczniów aby prezentować fragmenty lektur i innych utworów literackich. W środę 27 września odwiedziła nas pani Żaneta Lipa. Prezentując wiersze Tuwima rozbudzała zainteresowania czytelnicze naszych dzieci.

Iwona Ziemecka28.09.2017 r. - DYSKOTEKA Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA

Święto naszych Kolegów, to bardzo ważny dzień. Wszystkie dziewczynki, od najmłodszych do najstarszych , starały się umilić chłopcom ten dzień. Jedną z atrakcji była dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Wszyscy bawili się świetnie. Dziewczynki z Samorządu zadbały o dobrą muzykę, atrakcje i zabawy.

Wszystkiego najlepszego PANOWIE!


 


28.09.2017 r. - MALI BADACZE W PRZEDSZKOLU

 

„Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż – a zapamiętam”

Zabawy badawcze są świetną okazją do kształtowania u dzieci wytrwałości, koncentracji uwagi i spostrzegawczości. Nasze przedszkolaki zamieniły się w małych naukowców i poznawały zjawisko rozpuszczalności mydła w zależności od temperatury wody. 
Na koniec przedszkolaki tworzyły wulkany z piany. Eksplozje sprawiły dzieciom dużo radości oraz zachęciły do podejmowania nowych wyzwań.

Zabawie nie było końca :)

Wychowawcza, 
Katarzyna Błaszczyk-Wszołek


LEGENDY POLSKIE NA WESOŁO

Zapewne wszyscy znają Legendę o Smoku Wawelskim, żarłocznym postrachu grodu Kraka. No cóż, skończył marnie. Ale takiego smoka jak w naszym przedstawieniu na pewno nie znacie! Nasz bohater, smok Jacenty, i syn jego Stasinek wiedli całkiem inny żywot niż pierwowzór. Choć Jacenty lubił mięso i sadło to jednak ból brzucha i skręty kiszek doprowadziły do zmiany jego jadłospisu. W końcu się opamiętał i zaczął dbać o swoje zdrowie. Jego syn Stasinek od początku był jaroszem. I dobrze na tym wyszedł! Miał też swoje zainteresowania - lubił grać na gitarze. Niestety, trochę za głośno! I znalazł się szewczyk Dratewka, który polubownie poprosił Stasinka o zmianę miejsca zamieszkania. Smok spakował walizkę i wyjechał. Dokąd? Może tam, gdzie będzie mógł rozwijać swoje pasje, czytać książki, poznawać nowych ludzi i przeżywać przygody? Przedstawienie prezentowali uczniowie klasy III z udziałem ich rodziców. Rodzice również aktywnie uczestniczyli w projektowaniu i przygotowaniu scenografii przedstawienia. Inscenizacja wpisuje się w hasło „Czytaj dzieciom codziennie”.

Wychowawca Anna Roszak


26.09.2017 r. - SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z POLICJANTEM

Od początku roku szkolnego dzieci w naszym przedszkolu poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno na terenie przedszkola jak i poza nim. Chodziliśmy na spacery, wycieczki, ucząc się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i zachowywać się w jej pobliżu.

Najwięcej jednak o bezpieczeństwie wie pan policjant. Dlatego dzieci zaprosiły do naszego przedszkola pana policjanta z Komisariatu Policji w Aleksandrowie Kujawskim.

Dzieci dowiedziały się jak ważna i niebezpieczna jest praca policjanta, jakie są zasady uczestnictwa w ruchu drogowym oraz o różnych niebezpieczeństwach które czekają na dzieci.

Na koniec dzieci podzieliły się z policjantem spostrzeżeniami i uwagami na temat swoich przeżyć i zaobserwowanych sytuacji. Wysłuchały rad i wskazówek policjanta.

Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie, które na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci.

Wychowawcza, Katarzyna Błaszczyk-Wszołek


PROGRAM "UMIEM PŁYWAĆ"

Od miesiąca września uczniowie klasy II i III naszej szkoły rozpoczęli realizację II tury Programu Powszechnej Nauki Pływania pt. „Umiem pływać”. Z programu korzysta 15 uczniów. Zajęcia odbywają się na krytej pływalni w Radziejowie. Zabawy, radości co niemiara.

Koordynator Anna RoszakJESIENNE ARTYSTYCZNE ARANŻACJE

Jesień zaczęła przyodziewać się w kolorowe szaty a my uczniowie klasy III postanowiliśmy wybrać się do koneckiego parku i zabawić w artystów. Wykorzystaliśmy naturalne elementy krajobrazu i nasze przyniesione z klasy akcesoria (kabaczek, jarzębina, kasztany, marchew, buraczek a nawet pomarańcze) by stworzyć artystyczne aranżacje. Zobaczcie co nam wyszło!

wychowawca Anna RoszakSPOTKANIE Z POLICJANTEM

W miesiącu wrześniu odbyło się spotkanie z policjantem Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kuj. Okazją do spotkania było promowanie bezpieczeństwa na drodze. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy II i III szkoły podstawowej oraz dzieci z przedszkola.

Anna RoszaKZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów klasy III gimnazjum na spotkanie z psychologiem, które odbędzie się 3 października 2017 r. o godz. 1530 w Zespole Szkół w Konecku, w sali nr 3.

Temat: Czynniki trafnego wyboru zawodu. Jak pomóc dziecku w planowaniu kariery edukacyjno - zawodowej?21.09.2017 r. - WYCIECZKA DO PIEKARNI

W ramach poznawania zawodów naszych rodziców oraz realizacji bloku „O chlebie” wybraliśmy się na wycieczkę do Piekarni S. Ch. w Konecku. Pan kierownik oprowadzał nas po wszystkich zakątkach tego pachnącego chlebem zakładu pracy. Poznaliśmy rodzaje mąki, z której wypiekany jest chleb, wszystkie urządzenia służące do wypieku oraz całą linię produkcyjną. Nasze szczególne zainteresowanie wzbudził piec do wypieku chleba. Oczywiście wykorzystaliśmy sytuację i zważyliśmy się na starej wadze do odważania mąki. Wycieczkę zakończyliśmy degustacją ciepłych, chrupiących bułek i słodkich drożdżówek. Oczywiście wszyscy chcieliśmy być piekarzami! A w klasie rozpoznawaliśmy rodzaje nasion, które wykorzystaliśmy do wyklejania słoneczników i z masy solnej lepiliśmy swoje własne chleby, bułki, chałki, warkocze i plecionki.

Wychowawca Anna Roszak


20.09.2017 r. - DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września przedszkolaki spędziły na spacerze i zabawie. Odwiedziły w klasach starszych kolegów, by sprawdzić, czy wszyscy pamiętają, że przedszkolaki swoje święto mają. Wszędzie dzieci usłyszały ciepłe słowa i życzenia sukcesów. Na pożegnanie lata postanowiły jeszcze raz wyruszyć na wycieczkę - papierowe samoloty lądowały w różnych częściach świata.
Dzieci wiedzą, jakie cechy powinien mieć wzorowy przedszkolak. Aby na to miano zasłużyć , trzeba było wykazać się wiedzą i odwagą. Wszystkim udało się wejść do smoczej jamy i wykonać powierzone zadanie. 
Maluchy próbowały swoich sił przeciągając linę. Wykazały dużą sprawność przenosząc na łyżeczkach jajka. Wielką radość sprawiły im zabawy z kolorowymi piórkami i chustą animacyjną. Każde dziecko otrzymało odznakę SUPERPRZEDSZKOLAKA . 
Jeżeli chcesz zobaczyć,jak wygląda wzorowy przedszkolak zobaczcie wspólne dzieło- obraz, który zdobi ścianę naszej klasy.

Wychowawczynie 
Wioletta Wicher
Katarzyna Błaszczyk- Wszołek


4.09.2017 r. - Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

Rok szkolny 2017/2018 przywitaliśmy zmianami. Nie mamy już klasy pierwszej gimnazjum, za to rok szkolny powitali siódmoklasiści. Uczniowie przejęci i odświętnie ubrani przywitali się z pracownikami szkoły i wychowawcami. Zgodnie z założeniami nowej reformy edukacyjnej otrzymali nowe podręczniki i ćwiczenia. Teraz tylko pozostaje nam życzyć Wam wytrwałości i samych szóstek!

Powodzenia!2.09.2017 r. - Narodowe czytanie „Wesela” Wyspiańskiego

2 września uczniowie, rodzice oraz nauczyciele z panią dyrektor wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. W tym roku lekturą było „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W kolejnych latach czytano dzieła Aleksandra Fredry, „Trylogię” Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa oraz „Quo vadis” Sienkiewicza.

Całe spotkanie uświetniły występy pary tanecznej, która zaprezentowała zgromadzonym figury Krakowiaka.


1.09.2017 r. - ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO W PRZEDSZKOLU

Pierwszego września 2017 r. o godz. 9.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Konecku przedszkolaki świętowały rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Pani Dyrektor oraz Wójt Gminy Koneck serdecznie powitali wszystkie dzieci i ich rodziców. Wychowawcy grup przygotowali wiele zabaw integracyjnych, zachęcali do poznawania kolegów i do wspólnego śpiewania. Dzieci sprawdzały swoje zdolności jako kelnerzy i tańczyły z kolorowymi wstążkami. Wyruszyły pociągiem w daleką podróż, dotarły do tajemniczej chatki i sprawdzały, co kryje się w zaczarowanym pudełku.
 


 

Aktualności 2016/2017

PDFDrukujEmail

Poprawiony: wtorek, 05 września 2017 19:20 Wpisany przez aaadmin111 wtorek, 11 października 2016 10:14

 


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września 2017 r. o godzinie 900 Mszą Świętą w kościele parafialnym w Konecku. O godzinie 1000 nastąpi inauguracja roku szkolnego w sali gimnastycznej Zespołu Szkół, następnie spotkania z wychowawcami w klasach.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 dla Przedszkola odbędzie się 1 września 2017 r. o godzinie 900.

 


 

W związku z przystąpieniem Zespołu Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Konecku do udziału w projekcie „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”, dzięki któremu pozyskaliśmy 8 000 zł. na zakup książek do szkolnej biblioteki, mam zaszczyt zaprosić wszystkich uczniów i ich rodziców do wspólnego czytania Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w ramach Akcji Narodowe Czytanie, organizowanej przez Prezydenta RP od 2012 roku.

Akcja ta została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza „Lalkę” Bolesława Prusa i „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.

„Wesele. Dramat w trzech aktach” to najsłynniejszy utwór Stanisława Wyspiańskiego, który zainspirował się autentycznym wydarzeniem – weselem krakowskiego poety i dramaturga Lucjana Rydla z Jadwigą Mikołajczykówną, chłopką z podkrakowskich Bronowic. Prapremiera sztuki odbyła się 16 marca 1901 roku w Teatrze Miejskim w Krakowie i wywołała sensację.

Tegoroczne czytanie rozpocznie się w dniu 2 września 2017r. o godz. 15.00. w Gminnym Domu Kultury w Konecku lub na placu przed tą instytucją (zależnie od pogody).

Gorąco zachęcając do udziału w tej akcji bardzo proszę o potwierdzenie do dnia 1 sierpnia 2017 roku w sekretariacie szkoły, tel. 542722019 lub na facebooku szkolnym udziału w tym przedsięwzięciu. Taka deklaracja pomoże w jego organizacji, to jest w odpowiednio wczesnym udostępnieniu wybranego fragmentu tekstu do zapoznania się przed finałowym czytaniem.

Dyrektor Małgorzata Babiarczyk


23.06.2017 r. - ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Pożegnanie ze szkołą rozpoczęliśmy Mszą Świętą. Później spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, gdzie Pani Dyrektor i zaproszeni goście życzyli wszystkim bezpiecznych i udanych wakacji. Gratulacje i nagrody książkowe otrzymali uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, zachowaniu i pracy społecznej. Na koniec uczniowie klas III gimnazjum pożegnali się z wszystkimi przygotowaną przez siebie częścią artystyczną. Zabrali nas w długi - trzyletni rejs wspomnień o dziejach w gimnazjum. Życzymy udanych wakacji i dużo słońca.

Do zobaczenia we wrześniu.Uśmiech


POGADANKI NA TEMAT ZAGROŻEŃ

W ramach Krajowego Planu Działań Przeciwko Handlowi Ludźmi na lata 2016-2018 wychowawcy przeprowadzili na ten temat zajęcia z uczniami na godzinach wychowawczych. Celem działań w obszarze tej tematyki jest podniesienie świadomości i poprawienie bezpieczeństwa młodzieży szkolnej wyjeżdżającej uczyć się lub pracować za granicę.

Problematyka handlu dziećmi

Handel ludźmi w PolsceZAPROSZENIE

 

Dyrektor Zespołu Szkół im. Prymasa Tysiąclecia

Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Konecku

ma zaszczyt zaprosić

Państwa

na uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/17,

która odbędzie się 23 czerwca 2017r.

9.00 - Msza Święta w Kościele pw. Św. Prokopa

10.00 – Apel


Szanowni Rodzice i kochani Uczniowie!

 

Wszyscy jesteśmy głęboko poruszeni walką z chorobą nowotworową ucznia klasy V naszej szkoły Kamila Dominiaka. Zbliża się koniec roku szkolnego 2016/2017. Jeżeli ktokolwiek z Państwa planuje zakup kwiatów dla nauczycieli i wychowawców naszej szkoły, to my, Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół w Konecku, zwracamy się z gorącą prośbą, by pieniądze na zakup kwiatów  wrzucić  do  wyłożonych u  wychowawców  skarbonek z napisem „Pomoc dla Kamila”. My w naszych sercach zachowamy na zawsze  Państwa gest, który będzie dla nas najpiękniejszą różą. Bo ten gest przyczyni się do polepszenia warunków leczenia Kamila. Żywimy szczerą nadzieję, że nie obrazimy Państwa uczuć i wzorem roku ubiegłego spotkamy się z Państwa całkowitym zrozumieniem.

Rada Pedagogiczna

Zespołu Szkół w Konecku


ZASADY RUCHU DROGOWEGO SĄ JUŻ PROSTE

Uczniowie klasy czwartej na zajęciach technicznych utrwalali znajomość znaków drogowych i zasad  ruchu drogowego metodą gry planszowej. Rozgrywka wymagała od nich analizy typowych sytuacji na drodze i wyciągnięcia odpowiednich wniosków. Wszyscy świetnie się  bawili i  są pewni, że zdobyta wiedza przyczyni się do bezpiecznego poruszania się na drodze.

Małgorzata Góralska


Opracowywanie programu wychowawczo – profilaktycznego

16 czerwca w szkole spotkali się rodzice, uczniowie i grono pedagogiczne. Celem tego spotkania było opracowanie programu  wychowawczo – profilaktycznego na przyszły rok szkolny. Wszyscy pracowali w mieszanych grupach i różnymi metodami. Padło wiele pomysłów i propozycji działań, które zostaną uwzględnione w naszym programie.

 


PIERWSZA POMOC

14 czerwca uczniowie klasy czwartej i szóstej uczestniczyli w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,  przeprowadzonych przez pielęgniarkę szkolną. Każdy z uczestników mógł wykorzystać zdobyte informacje podczas ćwiczeń z użyciem fantoma oraz specjalistycznego sprzętu medycznego. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do zajęć motywowane faktem, iż wiedza o tym, jak należy nieść pomoc może uratować czyjeś życie.

Małgorzata Góralska


KONKURS "CZYTAM SAM" W PRZEDSZKOLU

12 czerwca dzieci brały udział w zajęciach, których celem było utrwalenie poznanych liter i wprowadzenie w świat wspólnego czytania. Przedszkolaki pamiętały o ustalonych zasadach i uczciwie ze sobą rywalizowały. Wyodrębniały głoski w . wyrazach, dobierały podpisy do obrazków i oceniały pracę innych. Poszukiwanie wśród zabawek ukrytych liter i wyrazów to dopiero była zabawa. Pawełek poradził sobie z trudniejszym zadaniem- czytał dzieciom tak dobrze,że wszystkie go słuchały. Został wybrany,,Czarodziejem Słów" i zdobył I miejsce w konkursie,,Czytam sam".

Wychowawca


GRA TERENOWA „ZABYTKI KONECKA"

W ramach realizacji programu kółka historycznego „Ciekawi świata. Odkrywamy to, co w życiu jest najważniejsze”, uczniowie klasy szóstej uczestniczyli w grze terenowej „Zabytki Konecka”. Zadaniem uczniów w trakcie gry było rozpoznanie zabytków naszej miejscowości, lokalnych miejsc pamięci oraz napisanie notatki na temat wydarzenia, które rozegrało się w danym miejscu. Młodzież starała się także wskazać na mapie lokalizację zabytku i naszkicować go. Podsumowaniem gry było zbudowanie makiety dowolnie wybranego obiektu.

Uczniowie z wielkim zapałem brali udział w konkurencjach. Gra terenowa okazała się inną lekcją historii, dzięki której na pewno szybciej zapamiętają oni zdobyte wiadomości.

Małgorzata Góralska


Projekt „Moja mała ojczyzna”

Miło nam poinformować, że w przyszłym roku szkolnym nasza szkoła wspólnie ze Szkołą Podstawową w Lnianie będzie realizować projekt „Moja mała ojczyzna”. Współpraca będzie odbywała się w ramach portalu e-twinning.

W ciągu roku szkolnego będziemy gromadzić i utrwalać informacje związane z naszym regionem. W trakcie realizacji wszystkich działań uczniowie będą wyszukiwać różnice i podobieństwa między regionami. Zamierzamy przedstawić swój region partnerowi i poznać ich. Na zakończenie uczniowie przygotują ulotki reklamowe regionu w języku polskim i angielskim, wykorzystując materiały zgromadzone w czasie trwania projektu oraz quiz wiedzy o regionie.

Anna Kościerzyńska


PROJEKT "PSZCZÓŁKI - EKOPRZYJACIÓŁKI"

W piątek 9 czerwca uczniowie klasy pierwszej i drugiej brali udział w projekcie "Pszczółki - ekoprzyjaciółki" którego organizatorem był Wojewoda Kujawsko - Pomorski. Zajęcia z pszczelarzem prowadzone były w sposób przystępny i atrakcyjny dla dzieci. Podczas warsztatów dzieci poznały zagadnienia związane z pszczelarstwem oraz rolą owadów zapylających w ekosystemie. Uczniowie poszerzyli wiedzę o życiu i zwyczajach pszczół, produktach pszczelarskich i ich właściwościach oraz istniejących zagrożeniach życia pszczół i zasadach tworzenia przyjaznego im środowiska. W trakcie warsztatów każde dziecko mogło własnoręcznie wykonać świeczkę i zabrać do domu. Na koniec wszyscy otrzymali słodki upominek i pamiątkowy breloczek.

Iwona Ziemecka


Etap diecezjalny X Edycji Konkursu Wiedzy Religijnej Diecezji Włocławskiej

7 czerwca 2017 roku, w ZSK im. ks. J. Długosza we Włocławku, został przeprowadzony etap diecezjalny X Edycji Konkursu Wiedzy Religijnej Diecezji Włocławskiej dla uczniów szkół gimnazjalnych, pt.: "I od tej godziny wziął Ją uczeń do siebie" (J 19,27) - Jan Paweł II nauczyciel zawierzenia Maryi, do którego zakwalifikowało się 87 uczniów szkół gimnazjalnych z naszej diecezji. Naszą szkołę reprezentowały: Daria Piotrowska i Klaudia Pawlak.

Iwona Smardzewska


„Lubię czytać”

W ramach promocji czytelnictwa w roku szkolnym 2016/2017 zaproponowałam uczniom klasy czwartej i ich rodzicom następujące przedsięwzięcia:

1) 29 WRZEŚNIA - OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Z okazji tego dnia zaprosiłam rodziców na godzinę 10.45 do sali nr 11, by wspólnie ze swoimi dziećmi wzięli udział w głośnym czytaniu poezji Jana Brzechwy.

2) PAŹDZIERNIK - MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Był okazją do zainteresowania uczniów działaniami biblioteki szkolnej. 4 października wybrałam się z uczniami na zajęcia biblioteczne. Zapoznam ich z nowościami zakupionymi w ramach projektu Książki naszych marzeń.

3) 26 listopada klasa IV wzięła udział w spotkaniu z pisarzem Zbigniewem Kołbą, który w bardzo interesujący sposób opowiadał o swojej pracy i zachęcał dzieci do sięgania po książki.

4) 5 LISTOPADA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Obchodziliśmy ten dzień 8 listopada. Uczniowie przebrali się za ulubione postacie z bajek i przygotowali krótkie opowieści o swoich bohaterach. Prezentacji dokonali przed przedszkolakami, które nagrodziły czwartoklasistów gromkimi brawami.

5) 10 stycznia uczniowie klasy czwartej projektowali i własnoręcznie wykonywali okładki do swych ulubionych książek.

6) 3 MARCA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PISARZY

2 marca przeprowadziłam na godzinie wychowawczej zajęcia „Dlaczego warto czytać książki?”

7) 2 KWIETNIA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI

Święto powstało w 1967 r. z inicjatywy Międzynarodowej Izby do Spraw Książek dla Młodych Ludzi. Celem jest promocja literatury dziecięcej i młodzieżowej. Przygotowaliśmy w klasie wystawę ciekawych książek adresowanych dla dzieci w wieku 10 – 12 lat.

8) 1- 8 CZERWCA OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

Święto powstało w 2002 r. z inicjatywy Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Ma na celu uświadomienie społeczeństwu ogromnego znaczenia głośnego, codziennego

20- minutowego czytania dziecku dla jego zdrowego i wszechstronnego rozwoju.

Ponownie zaprosiłam rodziców do wspólnego czytania. 7 czerwca zaplanowany był piknik z książką na świeżym powietrzu, ale pogoda nie dopisała, więc spotkanie zorganizowaliśmy w sali nr 11.

Mam nadzieję, że uczniowie klasy czwartej będą teraz częściej sięgać po książki. Efekt jest już widoczny. Wzrósł poziom czytelnictwa – uczniowie wypożyczają więcej książek. Wpłynie to zapewne na poprawę poziomu wypowiedzi ustnych i pisemnych uczniów.

Wioletta Murawska


„Bieg po zdrowie”

Program antytytoniowej edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie” realizowany był w naszej szkole przez dwa miesiące. Objął wszystkich uczniów klasy czwartej. Jest to nowy program opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami, skierowany do dzieci w wieku 9-10 lat.

Główne cele programu:

· opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży,

· pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego,

· zwięk­szanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kon­tekście szkodliwości palenia papierosów.

Zajęcia w programie „Bieg po zdrowie” realizowane były za pomocą zróżnicowanych metod aktywizujących, które dostosowano do wieku odbiorców. Podstawą zajęć jest stymulowanie kreatywności i aktywności. Bohaterami łączącymi treści poszczególnych spotkań jest dwoje uczniów czwartej klasy szkoły podstawowej - Natalia i Kuba. Wydarzenia z ich życia są tłem poruszanych tematów.

Podczas cyklu zajęć dzieci: dyskutowały i odgrywały scenki, wymieniały doświadczenia, spostrzeżenia, refleksje i pomysły, przeprowadzały wywiady z osobami niepalącymi, liczyły koszty palenia papierosów, pracowały w grupach przy tworzeniu antyreklamy dla papierosów, tworzyły komiksy z bohaterami programu, wykonywały plakaty zniechęcające do palenia papierosów, przygotowały ścienną gazetkę w klasie na temat skutków palenia papierosów.

Program był skierowany także do rodziców uczniów, gdyż zwiększa to skuteczność programów profilaktycznych. Odbyły się 2 spotkania z rodzicami.

Po analizie ankiet i ewaluacji stwierdzam, że w znacznej mierze osiągnięto zakładane rezultaty, a więc wzrost wiedzy dotyczącej zachowań prozdrowotnych oraz zwiększenie umiejętności w zakresie dbania o swoje zdrowie. Komentarze dotyczące treści zawartych w programie oraz metod jego realizacji pokazują, że został on pozytywnie przyjęty przez uczniów i rodziców.

Wioletta Murawska


WYCIECZKA DO CIECHOCINKA

6 czerwca przedszkolaki wraz z grupką uczniów z klas pierwszej i drugiej wyjechały na wycieczkę do Ciechocinka. W Teatrze Letnim obejrzały spektakl pod tytułem "Jaś i Małgosia".

Dzieci, tak jak bohaterowie bajki, przekonały się, że warto mieć marzenia, ale trzeba doceniać to, co się ma. Trzeba wierzyć w siłę miłości, przyjaźni i dobra.

Zobaczyliśmy miejsca charakterystyczne dla Ciechocinka: dywany kwiatowe, fontannę solankową "Grzyb" oraz Jasia i Małgosię. Zajrzeliśmy również do muszli koncertowej. W parku podziwialiśmy pawie, które serdecznie nas witały, prezentując piękne pióra.

Wychowawca


DZIEŃ MAMY I TATY W PRZEDSZKOLU

Obchodzony w naszym przedszkolu Dzień Mamy i Taty był pełen emocji. Dzieci doskonale rozumieją, jak wiele obowiązków wykonują ich rodzice – dlatego chciały, aby ten dzień był wyjątkowy. Przedszkolaki przygotowały upominki, składały życzenia, śpiewały piosenki, a także starały się wyczarować dla mamy i taty więcej czasu. W prezencie złożyły serduszka wraz z kwiatami.


Wychowawca


04.06.- 09.06.2017 r. -WYCIECZKA SZEŚCIODNIOWA

4 czerwca 2017 r. o godz. 800 wyjeżdżamy na wycieczkę sześciodniową na Mazury z jednodniowym pobytem na Litwie. W programie wycieczki: spacer po Starym Mieście w Olsztynie, spacer po mieście Gołdap, piramida w Rapie, mosty w Stańczykach, trójstyk granic, spływ kajakowy, rejs statkiem szlakiem łabędzim po jeziorze Kisajno, wyjazd do Wilna i Trok, śluza na Kanale Mazurskim, Sanktuarium w Świętej Lipce – koncert organowy, Mikołajki, pobyt w Parku Wodnym Tropikana - Hotel Gołębiewski,  zwiedzanie Wilczego Szańca, zwiedzanie muzeum bitwy pod Grunwaldem. Powrót do Konecka 9 czerwca 2017 r. o godz. 2000. Zabieramy z sobą dużo dobrego humoru i dużo słońca.

Chcecie wiedzieć, jak będzie wyglądał każdy nasz dzień na Mazurach?

Śledźcie naszą stronę, będą zdjęcia . . . Śmiech


PREZENTACJE PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH W GIMNAZJUM

Uczniowie klasy drugiej gimnazjum zaprezentowali PROJEKTY GIMNAZJALNE, nad którymi pracowali cały rok szkolny. W kilkuosobowych grupach, pod kierunkiem nauczyciela opracowywali wybrany temat metodą projektu.

Temat: Dlaczego kobiety kochają klejnoty?

Opiekun projektu: mgr Małgorzata Babiarczyk

Realizatorzy projektu: Agata Biesiada, Klaudia Pawlak, Amanda Przeździęk, Klaudia Wrzos

Temat: Koneck - dawniej i dziś.

Opiekun projektu: mgr Małgorzata Góralska

Realizatorzy projektu: Natalia Gradusiak, Bartlomiej Kacprzak, Konrad Przeździęk, Klaudia Rak

Temat: Procenty w życiu codziennym.

Opiekun projektu: mgr Ewa Pracowita

Realizatorzy projektu: Maciej Biesiada, Adrian Chrząszcz, Kacper Jóźwiak, Maciej Kudliński, Martin Lipowski, Dawid Nowak

Temat: Dlaczego warto znać sposoby ratowania życia człowieka?

Opiekun projektu: mgr Mariola Wrzesińska

Realizatorzy projektu: Arkadiusz Kisielewski, Miłosz Kołowrocki, Patrycja Łęga, Mikołaj Madajczyk, Klaudia Niemczyk

Temat: Ciekawe odkrycia i wynalazki w dziejach krajów niemieckojęzycznych.

Opiekun projektu: mgr Joanna Piskorz

Realizatorzy projektu: Paulina Dobrzyniak, Justyna Ginczelewska, Natalia Lisowicz, Katarzyna Ogrodowska, Patrycja Różycka

Uczniom klasy drugiej serdecznie gratulujemy.


01.06.2017 R. - DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU

Pierwszego czerwca na twarzach przedszkolaków często pojawiały się uśmiech, zaciekawienie i zdziwienie. Wszyscy czekali na kolejne niespodzianki. W tym ważnym dniu dorośli składali życzenia, obdarowywali upominkami, a później posłusznie wykonywali określone polecenia wydawane przez dzieci.

Przedszkolaki brały udział w zabawach, uczyły się współodpowiedzialności i współzawodnictwa. Każdy, kto pomyślnie zdał egzamin, otrzymywał tytuł najlepszego sportowca, tancerza, mówcy i matematyka. Dwie grupy rywalizowały o zbudowanie jak najwyższej wieży z pudełek.

Okazało się, że dzieci są też dobrymi kucharzami. Do podanych wyrazów dodawały nowe tak, aby powstał jadłospis na cały dzień. Każdy musiał pamiętać o zasadach zdrowego odżywiania się.

W Dniu Dziecka pozwoliliśmy sobie na chwilę zapomnienia – na stolikach pojawiły się słodycze, dzieci z rodzicami przygotowywały ciasto i piekły gofry. Wszyscy stwierdzili, że tak pysznych smakołyków dotąd nie jedli.


Wychowawca


01.06.2017 r. - Dzień Dziecka i Święto Zespołu Szkół

1 czerwca to najmilszy dzień dla wszystkich dzieci. W naszej szkole świętowanie rozpoczęliśmy krótką inscenizacją o dzieciach i rodzinie. Następnie trzyosobowe drużyna z klas IV – VI wzięły udział w konkursie o Patronie – Kardynale Stefanie Wyszyńskim. Pierwsze miejsce zajęła Patrycja Madajczyk (kl. VI), drugie Nadia Danielewska (kl. V), a trzecie Dominika Kotas (kl. IV). Drużynowo zwyciężyła klasa VI. Gratulujemy! Po konkursie uczniowie zostali poczęstowani hot-dogami, lodami i słodyczami. Bardzo dużą atrakcją dnia okazał się turniej piłki nożnej. W gimnazjum najlepsza okazały się klasy  trzecie , drugie miejsce zajęli uczniowie klasy pierwszej, a trzecie klasy  drugiej. W szkole podstawowej na najwyższym podium stanęła klas IV, srebrny medal przypadł klasie VI, a brązowy klasie V. Puchary wręczyła pani dyrektor Małgorzata Babiarczyk.


STÓŁ PIĘKNIE NAKRYTY

Podczas zajęć technicznych uczniowie klasy pierwszej gimnazjum poznawali zasady planowania i organizowania przyjęć, składania serwetek i dekoracji stołu.


Małgorzata GóralskaNA OLIMPIE - PREZENTACJA BOGÓW GRECKICH

Uczniowie klasy czwartej, omawiając temat z historii starożytnej Grecji, wcielili się w role greckich bogów olimpijskich. Podczas lekcji mieli okazję zaprezentować poszczególne postacie, sami mogli się za nie przebrać oraz krótko je scharakteryzowali. Wszyscy wykazali się świetną znajomością mitów greckich, a lekcja spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów. Udowodnili oni swoją pomysłowość poprzez staranne przygotowanie strojów i atrybutów. Taka lekcja na pewno na długo zostanie w ich pamięci.

Małgorzata Góralska


26.05.2017 r. - Wycieczka do Torunia

26 maja w klasie drugiej był wspólnym wyjazdem uczniów i ich mam do Torunia. Świętowaliśmy Dzień Matki i Dzień Dziecka pobytem w ogrodzie zoo botanicznym, wspólnymi zabawami w Kinder Parku i rejsem po Wiśle. Były bańki mydlane, lody i mnóstwo frajdy.

Anna Roszak26.05.2017 r. - DZIEŃ MAMY W KLASIE PIERWSZEJ

26 maja w klasie pierwszej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy. Dzieci składały życzenia,  recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i przepraszały za swoje wybryki. Mamy były bardzo wzruszone, niektóre nawet ukradkiem ocierały łzy. Dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane upominki i rozpoczął się słodki poczęstunek. Uroczystość przebiegła w ciepłej i miłej atmosferze.

Iwona Ziemecka


26.05.2017 r. - Egzamin na Kartę Rowerową

26 maja 2017 r. uczniowie klasy IV przystąpili do egzaminu na kartę rowerową sprawdzającego umiejętności praktyczne z uwzględnieniem zasad ruchu drogowego i obsługi technicznej roweru.  Najpierw musieli poradzić sobie z rozwiązaniem testu teoretycznego sprawdzającego znajomość przepisów ruchu drogowego oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Egzamin praktyczny nadzorowała pani policjantka  z Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim. Wszyscy uczniowie pozytywnie zdali egzamin.

Małgorzata Góralska


Zakończenie wyjazdów na basen

25 maja 2017 r. pierwsza grupa uczniów z klas I – III zakończyła projekt z Powszechnego Programu Nauki Pływania pt.: „Umiem pływać”. Przez dziesięć spotkań na krytej pływalni w Radziejowie uczniowie zdobywali umiejętności pływackie. Myślę, że to dopiero początek odkrywania przyjemności wodnych i każdy z uczestników będzie doskonalił swoje umiejętności . Od września 2017 r. druga grupa dzieci rozpocznie realizację drugiej tury projektu.

Anna Roszak


12.05.2017 r. - KONKURS RECYTATORSKI W PRZEDSZKOLU

12 maja dziesięcioro dzieci wzięło udział w konkursie recytatorskim „Kraina poezji”, który był zorganizowany w naszym przedszkolu.
Rodzice pomogli swym pociechom wybrać odpowiedni wiersz i uczyli ich w domu poprawnej recytacji. Kontakt z poezją dostarczył dzieciom radości. Poznały one kilka nazwisk polskich poetów, na zajęciach rozmawiały na temat wybranych utworów i odgrywały scenki. Bawiąc się, przyporządkowywały rekwizyty do poznanych wierszyków. Różne emocje towarzyszyły dzieciom w czasie ich występu, także niepewność i strach, który udawało się pokonać, gdyż naszą salę wypełniała serdeczna atmosfera.
Zaproszeni goście wielkimi brawami nagradzali każdego przedszkolaka. Słuchacze również mieli ważne zadanie do wykonania – wybierali utwór, którego treść im najbardziej się podobała. Przedstawiali go za pomocą ruchu i gestów, a mali artyści odgadywali tytuł. To dopiero była zabawa! Komisja konkursowa przyznała dzieciom nagrody – dyplomy i książeczki. Gdy emocje opadły, przedszkolaki ochoczo usiadły przy stolikach, gdzie czekał na nie słodki poczęstunek.

Wioletta Wicher – wychowawca


11.05.2017 r. - WYCIECZKA DO TRÓJMIASTA

11 maja wybraliśmy się na całodniową wycieczkę do Trójmiasta. Uczniowie z klas III, IV i V już o godzinie szóstej wyruszyli spod szkoły w trasę nad morze. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Oceanarium w Sopocie, a potem czekał nas godzinny rejs statkiem po porcie. Na szczęście pogoda nam dopisała. Mogliśmy pospacerować po plaży i molo w Sopocie oraz zwiedzić gdańską Starówkę. Z wyprawy wróciliśmy bardzo zadowoleni.

Opiekunowie


KONKURS WIEDZY NA TEMAT JANA PAWŁA II

1 1 maja uczennice Zespołu Szkół w Konecku wzięły udział w konkursie wiedzy na temat Jana Pawła II w Lubaniu.

Wyniki konkursu:

gimnazjum
1. miejsce: Kinga Suska
2. miejsce: Klaudia Kotas

szkoła podstawowa
1. miejsce: Sandra Skwara

Jestem z Was bardzo dumna!! Serdecznie gratuluję!!
Iwona Smardzewska


DZIEŃ STRAŻAKA W PRZEDSZKOLU

Czwartego maja święto obchodzą strażacy, w związku z tym zaprosiliśmy tatę Zuzi Orłowskiej, który w interesujący sposób opowiedział dzieciom o zawodzie strażaka.

Dowiedzieliśmy się, jakie sytuacje są niebezpieczne dla ludzi i w jaki sposób należy wzywać pomoc.

Przedszkolaki zrozumiały, że praca strażaka jest często niebezpieczna – ratując innych, narażają oni własne życie.

W remizie znajdującej się w pobliżu przedszkola mogliśmy obejrzeć wóz strażacki i sprzęt, który jest niezbędny w pracy. Trzymanie węża, z którego leje się woda – to dopiero trudne zadanie! Hełm, toporek, radiostacja czy wielkie nożyce również wzbudziły duże zainteresowanie.

Dzieci serdecznie podziękowały za spotkanie, wręczyły kwiaty i specjalny dyplom, a od dzielnych strażaków otrzymały słodkie upominki. Po powrocie do przedszkola z zaangażowaniem rozwiązywały zagadki związane z zawodem strażaka.

W. Wicher


ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

28 kwietnia 2017 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie a drugiej na świecie ustawy regulującej zakres działania władz państwowych oraz prawa obywatelskie. Aby upamiętnić i przybliżyć to ważne historyczne wydarzenie uczniowie klasy drugiej gimnazjum oraz chór szkolny przygotowali przedstawienie, podczas którego przenieśli nas na kilka chwil do tamtej epoki historycznej, aby w uproszczonej formie przedstawić wydarzenia, które złożyły się na uchwalenie postępowej na tamte czasy ustawy.

Małgorzata Sobolewska


KONKURS WIEDZY RELIGIJNEJ

26 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół w Konecku odbył się konkurs wiedzy religijnej na etapie dekanalnym diecezji włocławskiej.
1.miejsce- Daria Piotrowska- ZS w Konecku
2.miejsce- Igor Deptulski- Publiczne Gimnazjum w Bądkowie
3.miejsce- Klaudia Pawlak- ZS w Konecku
Serdecznie gratuluję!

Iwona Smardzewska

 


11.04.2017 r. - I SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY

 

W dniu dzisiejszym odbył się I Szkolny Konkurs Historyczny. Uczniowie klas IV-VI  rozwiązywali test DYNASTIA PIASTÓW, a uczniowie gimnazjum DYNASTIA JAGIELLONÓW.

Wyniki konkursu:

Szkoła Podstawowa

I  miejsce Nadia Danielewska klasa V

II miejsce Katarzyna Nocna klasa V

III miejsce Patrycja Madajczyk klasa VI

Gimnazjum

I  miejsce  Klaudia Pawlak  klasa II

II miejsce Aleksandra Grzegórska  III B  i Klaudia Wrzos  klasa II

Gratuluję.

Małgorzata Góralska


01.04.2017 r. - WIZYTA PANI PREMIER BEATY SZYDŁO W KONECKU

W sobotę 1 kwietnia gościła w naszej szkole pani premier Beata Szydło.

Dyrektor szkoły - pani Małgorzata Babiarczyk oraz przedstawiciele społeczności szkolnej w tradycyjnych strojach kujawskich przywitali gości kwiatami wykonanymi przez dzieci.

Minął dokładnie rok od wprowadzenia rządowego programu  "Rodzina 500+". Premier podsumowała jego efekty. Głos zabrali również: minister Elżbieta Rafalska, wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz gospodarz gminy Koneck wójt Ryszard Borowski.

Następnie pani premier oraz pani minister pokroiły okolicznościowe torty.

W czasie spotkania na dzieci czekało wiele atrakcji,m. in. mogły wydrukować pamiątkowe koszulki z napisem "Rodzina 500+", wykonać niepowtarzalne bransoletki z koralików, zrobić tatuaże. Nie brakowało również słodyczy.

Po spotkaniu w szkole uczestnicy przemaszerowali we wspólnym korowodzie pod GOK, gdzie odbywał się okolicznościowy festyn.

Uczniowie naszej szkoły przygotowali z tej okazji krótkie przedstawienie pt. "Życie rodzinne nad stawem".

Spotkanie upłynęło w miłej, rodzinnej atmosferze. Było również okazją do przyjemnego spędzenia czasu w gronie przyjaciół i znajomych.

Aleksandra Kamińska


Rekrutacja Dzieci do Przedszkola

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2017/2018

trwa od 1.03.2017r. do 31.03.2017r.

tel. kontaktowy w sprawach związanych z zapisaniem dziecka – 542722019

Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci w wieku 3-6 lat do udziału w procesie rekrutacji do Przedszkola w Zespole Szkół w Konecku na rok szkolny 2017/2018.

W roku szkolnym 2017/2018 w Przedszkolu w Konecku będzie funkcjonować oddział zerowy, w którym realizowane będzie obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne.

Poniżej przedstawiamy harmonogram rekrutacji oraz informację o planowanych comiesięcznych opłatach.

Planowane godziny pracy: 630 - 1530

Planowana struktura Przedszkola w roku szkolnym 2017/2018:
Oddział 3-5-latków

Oddział 6-latków

Planowane zajęcia dodatkowe w roku szkolnym 2017/2018: j. angielski, zajęcia komputerowe, zajęcia plastyczne, gimnastyka korekcyjna.

Planowane specjalistyczne zajęcia dodatkowe w roku szkolnym 2017/2018: terapia pedagogiczna, terapia logopedyczna, wczesne wspomaganie rozwoju, terapia dziecka z orzeczeniem lub opinią poradni psychologiczno-pedagogicznych.

Planowana wysokość czesnego w roku szkolnym 2017/2018:
1 zł dziennie za rozpoczętą dodatkową godzinę pobytu dziecka

W godzinach 8.00 – 13.00 – pobyt dziecka jest bezpłatny

Dodatkowo płatne:

- składka na ubezpieczenie NNW dzieci w roku szkolnym 2017/2018

- podręczniki

- bilety na wycieczki (muzeum, teatr, atrakcje dodatkowe na terenie obiektu szkolnego)

Harmonogram rekrutacji do przedszkola w roku 2017/2018:

  • Rekrutacja/zapisy dzieci trwają od 01.03.2017r. do 31.03.2017r.

a także za zgodą Dyrektora placówki w innym terminie.

  • Karty Zapisu Dziecka są przyjmowane według kolejności zgłoszeń.

  • Dzieci są zakwalifikowane do przedszkola po podjęciu pozytywnej decyzji

przez Dyrektora.

  • O przyjęciu dziecka do Placówki zawiadamia Rodziców Dyrektor w możliwie najkrótszym terminie.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt

z Sekretariatem Zespołu Szkół w Konecku.

Zapraszamy!

Wypełnioną „Kartę Zapisu Dziecka” prosimy składać w okresie rekrutacji

w Sekretariacie Zespołu Szkół w Konecku w godz. 8:00-14:00.

Pobierz Kartę Zapisu Dziecka:

Karta Zapisu Dziecka

 


31.03.2017 r. - BAJKOWA PODRÓŻ Z KSIĄŻKĄ

Pewnego dnia przedszkolaki wyruszyły w bajkową podróż. Dotarli do niezwykłego domku – nie była to chatka z piernika ani dom babci Czerwonego Kapturka. Okazało się, że to jest dom, w którym mieszkają książki. Dzieci spotkały wiele postaci z bajek i baśni; rozwiązywały zagadki i odgadywały, z których utworów pochodzą różne rekwizyty. Z radością wymieniały tytuły popularnych bajek i opowiadały ich treść.

Mama Wiktorii przeczytała dzieciom książkę, którą bardzo lubiła, gdy była małą dziewczynką. Przypomniała , w jaki sposób należy korzystać z książek , jak o nie dbać.

Okazało się, że wyrazy: autor, ilustrator, księgarnia, biblioteka nie są tak trudne do wyjaśnienia. Z pewnością trudniejsze było tworzenie własnej bajki oraz zaprojektowanie okładki , ale z tym zadaniem przedszkolaki poradziły sobie świetnie.

Wychowawcy


„NAJPIĘKNIEJSZA PALMA WIELKANOCNA"

W XII edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Najpiękniejsza palma wielkanocna" uczennica klasy szóstej Sandra Skwara otrzymała nagrodę specjalną Wicedyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Toruniu. Serdecznie gratulujemy!

Małgorzata Góralska

 


SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

Kącik lekarski to miejsce, gdzie przedszkolaki z zaangażowaniem odgrywają role lekarza, pielęgniarki oraz pacjentów.

Aby dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat wybranych zawodów, organizujemy wycieczki i do przedszkola zapraszamy gości.

Odwiedziła nas pani pielęgniarka. Dzieci dzieliły się swoimi doświadczeniami związanymi z wizytami w przychodni w lekarskiej. Zobaczyły, że przedmioty używane w pracy przez pielęgniarkę to ogromny zbiór różnorakich przyrządów.

Chętne dzieci wykonały czepki, które z dumą nosiły na głowach podczas zabawy.
Przedszkolaki zrozumiały, jak duże znaczenie dla ludzi ma praca pielęgniarki. Dla gościa przygotowały laurkę i życzyły dużo zdrowia.

Wychowawcy


23.03.2017 r. - PRZEDSZKOLAKI Z  WIZYTĄ U FRYZJERA

Na ten dzień dzieci czekały z niecierpliwością – byliśmy zaproszeni do salonu fryzjerskiego, który znajduje się w pobliżu przedszkola.
Dzieci wiedziały, na czym polega praca fryzjera i wielokrotnie tworzyły lalkom niezwykłe fryzury.
Pobyt w salonie sprawił, że maluchy zobaczyły, w jaki sposób fryzjerka wykorzystuje w pracy różne urządzenia. Dzieci przeglądały katalogi, na palecie określały kolory włosów i zadawały pani Ewelinie mnóstwo pytań.
Po powrocie do przedszkola z dumą wykorzystywały zdobytą wiedzę, rozwiązując zagadki dotyczące zawodu fryzjera.
Serdecznie dziękujemy pani Ewelinie.

Wychowawcy


21.03.2017 r. - WIOSENNY KOROWÓD

Kolorowo, wiosennie i radośnie w kl. II powitaliśmy wiosnę. Najpierw przygotowaliśmy rekwizyty a potem razem z przedszkolakami oraz klasami I-IV wyruszyliśmy w wiosennym korowodzie przez Koneck. Radosną nowinę, że wreszcie przyszła wiosna zanieśliśmy do GOK-u, Ośrodka Zdrowia, sklepów, na płoty mieszkańców Konecka.

Anna Roszak


21.03.2017 r. - WIOSENNY TURNIEJ MUZYCZNY

21 marca odbyła się już trzynasta edycja Wiosennego Turnieju Muzycznego „Jakie to fortepiany”, realizowanego w ramach Programu Profilaktyki Alkoholowej, w którym uczestniczyły klasy gimnazjalne oraz V i VI klasa szkoły podstawowej.

Rywalizację oceniały: Dyrektor Zespołu Szkół pani Małgorzata Babiarczyk, przedstawicielki Rady Rodziców – panie Małgorzata Madajczyk i Elżbieta Suska oraz przedstawicielki GOPS-u w Konecku – panie Anna Spychalska i Milena Żbikowska. Podczas turnieju mieliśmy zaszczyt gościć panią wicekurator Marię Mazurkiewicz, panią wizytator Dorotę Ramę oraz pana wójta Ryszarda Borowskiego. Tegoroczny konkurs poprowadził profesjonalnie i z humorem nasz absolwent – gwiazda modelingu – Michał Baryza.

Podczas turnieju ubrani zgodnie z regulaminem, zaopatrzeni w odpowiednie rekwizyty uczniowie wraz z wychowawcami i szanownym jury tworzyli barwną, rozśpiewaną, szkolną rodzinę. Rywalizację wygrała klasa trzecia b, drugie miejsce zdobyła klasa druga, trzecie klasa szósta. Dziękujemy sponsorom, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.

Małgorzata Sobolewska i Anna Garmada


PROJEKTY W KLASIE DRUGIEJ

PROJEKT „UMIEM PŁYWAĆ”

Dzieci z klas I-III rozpoczęły naukę pływania w ramach Powszechnego Programu Nauki Pływania „Umiem pływać 2017”. Grupa I rozpoczęła już zajęcia z instruktorem pływania na Krytej pływalni w Radziejowie.

 

 

PROJEKT „ZDROWIE” realizowany w klasie II ma na celu wyrobienie właściwych nawyków w zakresie dbania o zdrowie tj. właściwego odżywiania, zażywania ruchu na świeżym powietrzu, higieny osobistej, snu, spędzania czasu wolnego.

 

 

 

PROJEKT „WITAMINOWY WIOSENNY OGRÓDEK” w klasie II uczy rozróżniania sadzenia i siewu nasion, dbałości o zasiane i posadzone rośliny oraz obserwacji przyrodniczych. Eksperymentalnie posadziliśmy czosnek tzn. część ząbków zasadziliśmy „do góry nogami” i zobaczymy co nam z tego wyrośnie.

 

 

 

PROJEKT „PTASIE GNIAZDA” w kl. II to poznanie sposobu budowania gniazd przez ptaki i poznanie ptaków powracających do nas na wiosnę. Nasze gniazda zamontowaliśmy na klasowym drzewku i … czekamy na pisklęta!!!

 

 

 

PROJEKT TEATRU CIENI „WIOSNA I BOCIANY”

Polubiliśmy Teatr Cieni i w klasie II przygotowaliśmy kolejne, wiosenne przedstawienie p.t.„Wiosna i bociany”. Najpierw wykonaliśmy plakaty i zaprosiliśmy na widownię przedszkolaków, klasy I, III i IV. Mamy nadzieję, że nasze przedstawienie podobało się gościom.

Anna Roszak


„Śnieg zasypał wszystkie pola, dla wróbelków to niedola”

Dzieci z Przedszkola w Konecku wiedzą, jakie są potrzeby zwierząt w czasie zimy. Dla ptaków, które pozostają w kraju i przylatują do nas na zimę, zostały wykonane niezwykłe karmniki. Przedszkolaki zawiesiły je na drzewach w szkolnym ogrodzie.

Dzieci po raz kolejny dokarmiały skrzydlatych przyjaciół. Zapewniają, zgodnie ze słowami piosenki, ,że smakołyków dla zwierząt maja wiele.

Wychowawcy

 


ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO

 

W ramach realizacji programu „Żyj Smacznie i Zdrowo” uczniowie klasy I gimnazjum zorganizowali na zajęciach technicznych akcję pt. „Zdrowe śniadanie”, które jest bardzo ważnym posiłkiem dla każdego człowieka. Przygotowali kanapki z warzywami i ziołami, które urosły w klasowym ogródku kuchennym. Było smacznie, kolorowo i bardzo zdrowo.

Małgorzata Góralska


06. 03. 2017 r. - "ZACHOWAŁAM SIĘ JAK TRZEBA"

APEL Z OKAZJI NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

6 marca 2017 r. społeczność szkolna uczciła pamięć Żołnierzy Wyklętych uroczystym apelem. Żołnierze Wyklęci, często zwani Żołnierzami Niezłomnymi, w ramach ruchu partyzanckiego stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR. Uczniowie zaprezentowali krótki rys dziejów tych, którzy honor i miłość do ojczyzny cenili wyżej niż własne życie. Młodzież ukazała losy Danuty Siedzikówny ps. „Inka”  zamordowanej przez komunistycznych oprawców w sierpniu 1946 roku.  Biografia siedemnastoletniej sanitariuszki, wiersze i piosenka o Ince skłoniły uczniów do  refleksji na temat patriotyzmu 
i budowania świadomości narodowej.

Małgorzata Góralska


02.03.2017 r. - SPOTKANIE UCZNIÓW KLASY I Z PISARKĄ

2 marca 2017 r. klasa pierwsza była w Bibliotece Gminnej na spotkaniu autorskim z panią Małgorzatą Żółtaszek. Autorka książek dla dzieci opowiadała, jak to w przeszłości pisała pamiętniki, a od pewnego czasu pisze o codziennych zmaganiach się dzieci z ich problemami. Pierwszoklasiści poznali przygody Anitki, Jacusia i innych bohaterów. Byłe zabawy, konkursy i piosenki. Dzieci układały nowe rymy i rozwiązywały zagadki. Na koniec spotkania każdy uczeń otrzymał dedykację oraz autograf od Autorki.

Iwona Ziemecka


02.03.2017 r. - Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

W dniu 2 marca 2017 r. czworo uczniów naszego gimnazjum brało udział w VII Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych organizowanym przez Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Aleksandrowie Kujawskim. W tegorocznej edycji konkursu należało wykazać się wiedzą na temat świąt i tradycji w Wielkiej Brytanii i USA. W konkursie brali udział uczniowie z siedmiu gimnazjów powiatu aleksandrowskiego. Miło poinformować, że uczennica Kinga Suska (III a) zajęła I miejsce a Joanna Górska (III a) otrzymała wyróżnienie.

Bardzo się cieszę i gratuluję.

Anna Kościerzyńska


Przepis klasy II na skarpetkowego bałwanka”

Jedną białą weź skarpetkę,

Nasyp ryżu w nią torebkę.

Przewiąż sznurkiem, zawiąż wstążkę

I gotowy pierwszy krążek.

Sypnij ryżu torebki połowę

I przewiąż bałwanka pod głowę.

Z reszty ryżu uformuj kuleczkę,

A na czubku zbierz ładnie skarpetkę,

Jeszcze oczy, nos, guziki,

Dalej ręce i i z waty buciki.

Anna Roszak


Przegląd Kolęd i Pastorałek

W Aleksandrowie Kujawskim odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek „Do szopy, hej pasterze”. Nasze gimnazjum reprezentowała uczennica klasy drugiej – Patrycja Łęga. Za piękne wykonanie utworu „Północ już była” zdobyła Nagrodę Burmistrza. Gratulujemy!

Janusz Lewandowski


16.02.2017 r. - Etap Rejonowy Konkursu "Wielcy Polacy"  , który odbył się w Toruniu.

 

Klaudia Kotas i Ola Grzegórska wzięły dziś udział w rejonowym etapie Interdyscyplinarnego Konkursu o Wielkich Polakach, który dotyczył osoby Jana Pawła II.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się:

- Klaudia Kotas - 84 pkt.

- Ola Grzegórska - 77 pkt.

Serdecznie gratuluję i życzę powodzenia na kolejnym etapie!

Iwona Smardzewska


OGRÓDEK KUCHENNY

Na zajęciach technicznych uczniowie klasy pierwszej gimnazjum założyli klasowy ogródek kuchenny. Posadzili warzywa i zioła, takie jak: cebulę, pietruszkę, bazylię i rzeżuchę. Dzięki temu staną się one zdrowym dodatkiem do kanapek i będą w zasięgu ręki.

Małgorzata Góralska

 


HISTORYCZNE GRY PLANSZOWE

Miło nam poinformować, że Klub Gier Planszowych otrzymał z Instytutu Pamięci Narodowej edukacyjne gry planszowe. Historyczne gry planszowe to świetna zabawa, a zarazem nauka historii w zupełnie nowej, pomysłowej formie. Dziękujemy za wsparcie i zapraszamy do nauki przez zabawę.

Małgorzata Góralska

 25 stycznia 2017 r. - ZABAWA CHOINKOWA

25 stycznia odbyła się tradycyjna zabawa karnawałowa - Choinka. Krótkie części artystyczne przedstawiły dzieci z przedszkola oraz wychowankowie świetlicy szkolnej. Nasze maluszki zaprezentowały swoje "Czarodziejskie przedszkole", a dzieci ze świetlicy inscenizację, w której zagubiły się prezenty. Sytuację uratował, na szczęście Mikołaj, który poradził sobie z trudną sytuacją i przyniósł oczekiwane niespodzianki. po odebraniu paczek bawiliśmy się wspólnie na wspólnej zabawie choinkowej, którą uświetnili swą grą i śpiewem p. J. Lewandowski oraz p. R. Wróblewski.

Aleksandra Kamińska


20 stycznia 2017 r. - Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

Dzieci sprawiły bliskim osobom niespodziankę – zaprosiły babcie i dziadków do przedszkola, by podziękować im za wszystko, co robią dla swoich wnuków.

Goście z zainteresowaniem oglądali to, co było dziełem dzieci: prace plastyczne, dekoracje, laurki oraz program artystyczny.

Przedszkolaki opowiadały babciom o ulubionych zabawkach i chwaliły się swoimi sukcesami. Dziadkowie mieli okazję spróbować różnych smakołyków przygotowanych z pomocą dzieci przez Radę Rodziców.

Nasi goście przekonali się, że przedszkole to drugi dom ich wnuków.

Wioletta Wicher


Konkurs plastyczny "Barwy jesieni na Kujawach"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Barwy jesieni na Kujawach" zorganizowanym przez Prywatną Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych we Włocławku. Wyróżnienie zdobył uczeń klasy III Tymoteusz Lipa. Gratulujemy!


 


19 stycznia 2017 r.- TEATRZYK DYDAKTYCZNY

19 stycznia odwiedzili nas goście ze Studia Artystycznego "Arena" z Białegostoku. Dzieci obejrzały przedstawienie artystyczne "Przygoda w Nierobkowie". wszyscy świetnie się bawili poznając przy okazji prawa i obowiązki uczniów.

Renata Kaliszczak

 


17 stycznia 2017 r. - SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

17 stycznia w Szkole Podstawowej odbyło się spotkanie klas I - III ze strażakami z OSP Koneck. Swoją obecnością zaszczycił nas sam prezes Hieronim Pawlak i naczelnik Jan Skiczak. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaków, jakim sprzętem się posługują i jak wyglądają ich mundury. Teraz już wiedzą w jakich okolicznościach i w jaki sposób należy wzywać straż pożarną. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały gościom i życzyły wytrwałości, a panowie częstowali cukierkami.

Renata Kaliszczak


15 stycznia 2017 r. - WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Uczniowie naszej szkoły swoimi występami uświetnili 25-ty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Konecku. Licytacje przeplatane były naszymi prezentacjami: przedstawieniem przygotowanym przez przedszkolaki, Teatrzykiem Cieni wystawionym przez uczniów klasy drugiej oraz Jasełkami Bożonarodzeniowymi zorganizowanymi przez uczniów klasy szóstej. Całość uświetniły występy chóru szkolnego.13 stycznia 2017 r. - „Grudniowy wstał świt, nie wiedział nikt nic… Stan wojenny w Polsce”

Uczniowie klasy III a i klasy VI uczestniczyli w lekcji z historii najnowszej przeprowadzonej przez pracownika IPN. Lekcja pokazała rzeczywistość stanu wojennego, jego genezę, postawy ludzi władzy i opozycji. Uczniowie dowiedzieli się wielu istotnych informacji o tym ważnym w historii naszego kraju okresie dziejowym. Wysłuchali wspomnień świadków tych tragicznych wydarzeń i obejrzeli film przedstawiający ówczesną sytuację w państwie. Dzięki analizie źródeł ukazanych na zajęciach uczniowie mogli podjąć próbę oceny decyzji 
o wprowadzeniu stanu wojennego i jego znaczenia dla Polski.

Małgorzata Góralska


22 grudnia 2016 r. - KLASOWE WIGILIE

Dzień klasowych wigilii był bardzo uroczysty i ważny dla wszystkich. Odświętnie ubrani zasiedliśmy do suto zastawionych stołów. Był opłatek, życzenia, kolędy, tradycyjne potrawy i upominki. Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najładniejszą kartę świąteczną i najładniejszą anielską dekorację klasy. Własnoręcznie wykonane aniołki zdobiły choinki, okna, ścienne gazetki i nasze stoły. Uczniowie też wylosowali tytuły kolęd, których koncert odbył się w czasie klasowych wigilii.

Konkursy zostały rozstrzygnięte:

- najładniejsze karty świąteczne – I miejsce – III a GIM, II miejsce – VI SP i II GIM

- najładniejsza anielska klasa: przedszkole, V SP, II GIM

- koncert kolęd: V SP, II GIM

Gratulujemy ciekawych pomysłów.

Samorząd Uczniowski


22 grudnia 2016 r. - JASEŁKA „BÓG SIĘ RODZI”

Święta Bożego Narodzenia to piękny czas pełen miłości, pojednania i wzruszeń, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas w bardzo odległe czasy i przypominają, że w Betlejem przyszedł na świat Zbawiciel. W czwartek 22 grudnia odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów i rodziców klasy szóstej.  Młodzież zaprezentowała swoje zdolności muzyczne, grając na różnych instrumentach, a przedstawienie wzbogaciły piękne kolędy w wykonaniu chóru szkolnego.

Małgorzata Góralska


21 grudnia 2016 r. - W PRACOWNI ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

21 grudnia najmłodsze dzieci z naszej szkoły wzięły udział w przedstawieniu pt.: „W pracowni Świętego Mikołaja” przygotowanym przez grupę artystyczną „Aminki”. Aktorzy pokazali dzieciom na czym polega praca Mikołaja i jego pomocników. Wszyscy chętnie pomagali w pakowaniu prezentów i rozwiązywaniu świątecznych zagadek. Blask migoczących światełek, zapach cynamonu i pobrzmiewające cicho kolędy przybliżyły nam atmosferę świąt. Na pamiątkę dzieci mogły sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z bohaterami przedstawienia.

Iwona Ziemecka


STROIKI

Na klasowych wigilijnych stołach nie mogło zabraknąć przepięknych samodzielnie wykonanych stroików. Przez ostatni tydzień uczniowie wszystkich klas ciężko pracowali na zajęciach technicznych.

W klasach młodszych świąteczne ozdoby były tak piękne, że ciężko było wybrać te najpiękniejsze. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone słodkościami.

W klasach IV – VI jury nagrodziło prace : Szymona Konwenta (kl. IV), Nadii Danielewskiej (kl. V) oraz Sandry Skwary (kl. VI).

W gimnazjum najciekawsze okazały się prace Natalii Rychter i Kasi Magolan (kl. I) oraz Bartłomieja Kacprzaka (kl. II). Gratulujemy!

Agnieszka Wojciechowska


PRZEDSZKOLAKI NA POCZCIE

20 grudnia 2016 roku dzieci z przedszkola wybrały się do urzędu pocztowego, by lepiej poznać zakres jego usług. Maluchy szczególną uwagę zwracały na przedmioty znajdujące się w pomieszczeniach, które są niezbędne w pracy na poczcie. Dowiedziały się, jaką drogę pokonują listy i paczki, zanim trafią do odbiorcy. Dzieci wysłały do swoich bliskich przygotowane wcześniej w przedszkolu świąteczne karty.
Przedszkolaki pamiętały o właściwym zachowaniu się w miejscu publicznym. Podziękowały pracownikom za miły pobyt, złożyły świąteczne życzenia i wręczyły białego misia.
Po powrocie do przedszkola dzieci rozmawiały o tym, co je zainteresowało, chętnie bawiły się w listonosza. Postanowiły zorganizować swój kącik pocztowy.

Katarzyna Błaszczyk-Wszołek


16 grudnia 2016 r. - DZIEŃ BEZ WULGARYZMÓW

16 grudnia klasa VI zorganizowała happening mający na celu powstrzymanie wulgaryzmów. Jest to stosunkowo nowe święto obchodzone dopiero od kilku lat, a jego celem jest zwrócenie uwagi na problem wulgaryzmów w języku polskim. Obchody tego typu dni powinny skłonić nas do chwili refleksji nad tym, jakim językiem posługujemy się na co dzień.

Małgorzata Góralska


MARZYCIELSKA POCZTA

W naszej szkole po raz pierwszy zagościła akcja Marzycielska Poczta. Jej organizatorem jest pani Wioletta Murawska, która koordynowała pracę uczniów, czyli własnoręczne pisanie listów, wykonywanie kartek świątecznych, redagowanie życzeń i adresowanie kopert. Uczniowie z klas IV-VI szkoły podstawowej i III b gimnazjum wysłali ponad 50 kartek i kilka listów. Ich odbiorcami są przewlekle chore dzieci z całej Polski zmuszone do ciągłej rehabilitacji i pobytów w szpitalach. Mają one ograniczone kontakty z rówieśnikami, których szczególnie potrzebują. Profile dzieci i ich adresy można znaleźć na stronie www.marzycielskapoczta.pl. Zachęcam do zwiedzenia strony.

Wioletta Murawska


15 grudnia 2016 r. - TEATR CIENI

Podsumowaniem projektu „Pogoda”, realizowanego w klasie II, był spektakl Teatru Cieni pt. „Ucieczka smoków”. Został on zaprezentowany rodzicom uczniów klasy II, przedszkolakom, uczniom klasy I oraz III. Aktorzy z klasy II spisali się na medal! Doskonale opanowali tekst bajki i nauczyli się operować kukiełkami. Przedstawienie, zaprezentowane w konwencji teatru cieni, okazało się tajemniczą ucieczką 3 smoków, które w finale bajki doskonale bawią się z dziećmi. Teatr Cieni to dobry pomysł na wspólne rodzinne zabawy w długie, jesienne i zimowe wieczory. To nie prawda, że „w czasie deszczu dzieci się nudzą…”

Wychowawca klasy II Anna Roszak


15 grudnia 2016 r. - PRZEDSZKOLAKI W KLASIE DRUGIEJ

W dniu 15.12.2016r. grupa dzieci przedszkolnych na zaproszenie uczniów klasy II gościła w sali lekcyjnej nr 4. Celem wizyty było uczestnictwo w spektaklu Teatru Cieni pt. „Ucieczka smoków” oraz poznanie warunków funkcjonowania uczniów klasy II. Przedszkolaki zapoznali się z podręcznikami, na których pracują uczniowie klasy II. Temat lekcji dotyczył zimy. Dzieciom podobały się obrazki, przedstawiające kolorowe ptaki przebywające w Polsce zimą: gile, jemiołuszki, sikorki . Następnie rozpoczęły się zimowe zagadki graficzne. Uczniowie klasy II rysowali połowę obrazków przedstawiających czapkę, choinkę, sanki, mikołaja, bałwana a przedszkolaki musieli odgadnąć, co przedstawia rysunek i go uzupełnić. Wszyscy dobrze się bawili a kolejka chętnych dzieci do zabawy była długa. I choć była to pierwsza przymiarka przedszkolaków do szkolnych ławek, to myślę, że nie ostatnia. Spotkanie zakończyło wspólne zdjęcie pod choinką.

Wychowawca klasy II Anna Roszak


POLSCY BOHATEROWIE W POLSKICH SZKOŁACH

Miłośnicy historii z naszej szkoły przystąpili do akcji „Polscy bohaterowie w polskich szkołach” zorganizowanej przez Biuro Edukacji Narodowej IPN. Zachęcamy wszystkich uczniów do zapoznania się z biografią i wizerunkami bohaterów zmagań o niepodległość Polski w XX wieku. Będzie to wyraz uznania dla Tych, którym zawdzięczamy Niepodległą. http://www.pamiec.pl/pa/edukacja/akcje-i-obchody/ogolnopolskie/polscy-bohaterowie-w-po/16459,Akcja-edukacyjna-Polscy-bohaterowie-w-polskich-szkolach.htmlNarodowe Czytanie

3 września 2016 r. w ponad 2200 miejscach w Polsce i za granicą odbywało się wspólne czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Tego dnia połączył wszystkich geniusz wielkiego pisarza. W tym gronie nie zabrakło także przedstawicieli naszego Zespołu Szkół. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymaliśmy list od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz pamiątkowy egzemplarz czytanego dzieła.

 


UROK STAREJ FIRANKI

Na zajęciach plastycznych uczniowie klasy VI przekonali się, że z każdej starej rzeczy można zrobić coś pięknego i użytecznego. Wszyscy z zapałem pracowali nad przywróceniem blasku starym firankom. Powstało wiele ciekawych obrazów, które teraz zdobią nasze klasy.

Agnieszka Wojciechowska

 


PRZEDSZKOLAKI PIEKĄ PIERNIKI

Zbliżają się święta…
Zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu spotkały się dzieci ze swoimi mamami, by wspólnie piec pierniki. Każdy przedszkolak z radością wcielił się w rolę prawdziwego cukiernika. Wałkowanie ciasta i wykrawanie przeróżnych kształtów ciasteczek – to dopiero była zabawa!!!! Pierwsze pierniki wyjęte z piekarnika i ich cudowny aromat sprawił, że poczuliśmy atmosferę świąt. Dzieci ozdobiły ciasteczka i poczęstowały nimi Panią Dyrektor, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół w Konecku. Bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i wspólną zabawę.

Katarzyna Błaszczyk-Wszołek


PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY

Eliminacje szkolne II edycji Gimnazjalnej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie za nami! Już teraz gratulujemy wszystkim uczniom, którzy zmierzyli się z testem. Mamy nadzieję, że udział w Olimpiadzie jest dla Was szansą na sprawdzenie i poszerzenie swojej wiedzy oraz źródłem satysfakcji.

Małgorzata Góralska


13 GRUDNIA – WPROWADZENIE STANU WOJENNEGO 
„OFIAROM STANU WOJENNEGO. ZAPAL ŚWIATŁO WOLNOŚCI.


Instytut Pamięci Narodowej zachęca do upamiętnienia ofiar stanu wojennego poprzez zapalenie 13 grudnia o 19.30 symbolicznej świecy w oknach domów. 
W akcji może wziąć udział każdy, zapalając świeczkę w oknie lub wirtualnie na stronie http://swiatlowolnosci.ipn.gov.pl/

Małgorzata Góralska9 grudnia 2016 r. - I SZKOLNY TURNIEJ GRY PLANSZOWEJ „SUPER FARMER”

Dzisiaj odbył się w naszej szkole I Szkolny Turniej Gry Planszowej „Super Farmer” dzięki uprzejmości firmy Granna, która bezpłatnie przekazała gry do turnieju oraz nagrody dla zwycięzców. W turnieju wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Rozgrywki były pełne emocji. Zawodnikom oprócz szczęścia potrzebne były umiejętności, takie jak: przeliczanie, planowanie, przewidywanie oraz  kalkulowanie ryzyka.

I miejsce zajął Kamil Lisowicz z klasy III B,

II miejsce Emil Kotas z klasy V,

III miejsce Joanna Hernacka z klasy III A.

Uroczyste rozdanie nagród i dyplomów odbędzie się podczas apelu w dniu 22 grudnia. Wszystkim uczestnikom turnieju dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Małgorzata Góralska


9 grudnia 2016 r. - NOCKA EDUKACYJNA

Z 9 na 10 grudnia 2016 r. odbyła się "Nocka edukacyjna". O godz.18.00 rozpoczęły się zajęcia z geografii, fizyki i języka polskiego. Po trzygodzinnym wysiłku umysłowym był czas na relaks - uczniowie na sali gimnastycznej  rozegrali mecz w piłkę nożną. Najbardziej atrakcyjną  dla uczniów częścią spotkania  okazało się wspólne oglądanie seansów filmowych. Nocnym rozmowom  nie było końca. Ta noc na długo zostanie w naszej pamięci.

 

Anna Garmada


„MOJE KORZENIE”

Na lekcji historii uczniowie klasy IV pracowali nad przygotowaniem drzewa genealogicznego własnej rodziny. Z pomocą rodziców i dziadków gromadzili informacje na temat swoich przodków. Zbierali zdjęcia lub malowali portrety członków rodziny, a gotowe prace prezentowali na lekcji. Zaangażowanie dzieci w pracę nad wykonaniem zadań sprawiło, że lepiej poznali dzieje swojej rodziny.

Małgorzata Góralska


8 grudnia 2016 r. - ZABAWKA Z SUROWCÓW WTÓRNYCH

Uczniowie klasy piątej na zajęciach technicznych udowodnili, że wykonane z tworzyw sztucznych opakowania nie muszą trafić do kosza na śmieci. Zużyte produkty, plastikowe butelki po napojach, uszkodzone plastikowe elementy warto wykorzystać do wykonania zabawki lub ozdoby.

Małgorzata Góralska


6 grudnia 2016 r. - MIKOŁAJKI W NASZEJ SZKOLE

Dzisiaj, jak każdego roku, uczniów naszej szkoły odwiedził święty Mikołaj z pełnym workiem cukierków. Nie ominął żadnego ucznia. Wszyscy z uśmiechem od ucha do ucha zajadali się słodyczami. Samorząd Uczniowski spisał się na medal. To nie koniec przyjemności. Samorząd Uczniowski zorganizował wspólne ubieranie szkolnej choinki. W miłym, świątecznym nastroju, śpiewając kolędy, uczniowie poszczególnych klas zawieszali na drzewku  przygotowane przez siebie ozdoby choinkowe. Zapanowała ciepła, świąteczna atmosfera.

Renata Grzegórska


6 grudnia 2016 r. - MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SPORTOWY

6 grudnia już po raz 14 odbył się w naszej szkole „Mikołajkowy Turniej Sportowy”. W tym roku zmieniona została formuła turnieju, do konkurencji sportowych dodano zadania z wiedzy matematycznej, języka polskiego i religii. Zadania sportowe i z wiedzy ogólnej były dostosowane do wieku uczestników. Uczniowie byli podzieleni na dwie grupy wiekowe, młodsza to klasy I – III i starsza – uczniowie klas IV – VI. W grupie młodszej najlepsza okazała się klasa III, która zdobyła łącznie 78 punktów, drugie miejsce zajęła klasa II z 72 punktami, a trzecie klasa I z 58 punktami. W grupie starszej pierwsze miejsce zajęła klasa VI zdobywając łącznie 94 punkty, drugie miejsce wywalczyła klasa IV, a trzecie klasa V. Wszyscy zawodnicy zawodów (każde dziecko brało w nich udział) byli bardzo dobrze przygotowani do turnieju, posiadali także odpowiednie stroje i czapki związane z dniem 6 grudnia.

Maciej Andrzejewski


 

6 grudnia 2016 r. - MIKOŁAJKOWY PREZENT DLA KLUBU GIER PLANSZOWYCH

6 grudnia otrzymaliśmy niespodziankę od firmy Rebel - największego w Polsce sklepu z grami planszowymi. Zachęcamy wszystkich uczniów do zapoznania się z kolejnymi tytułami.

Małgorzata Góralska

 


Przytulanki, szmacianki

Uczniowie klasy drugiej gimnazjum na zajęciach technicznych samodzielnie projektowali, wycinali formy i szyli Przytulanki, szmacianki. Ręcznie robione zabawki  to idealny  pomysł na oryginalny i jednocześnie modny prezent dla każdego.

Małgorzata Góralska 

PROJEKTY W KLASIE DRUGIEJ

W tym roku szkolnym mamy zaplanowanych kilka projektów o charakterze przyrodniczo - zdrowotnym. Zakończyliśmy z sukcesem projekt pt.:"Hodowla kryształów soli". Jego wynikiem są piękne sznury osadzonych kryształów soli, które powstały w wyniku parowania słonej wody. Prowadziliśmy projekt przyrodniczy "Las - warstwy lasu", w którym poznawaliśmy rośliny i mieszkańców poszczególnych jego warstw. Obecnie kończymy duży projekt pt. "Pogoda" na który składały się zagadnienia:

Obserwacje pogody.

Jak zdrowo odżywiać się jesienią?

Czy pogoda ma wpływ na nasze zdrowie?

Czy w czasie deszczu dzieci się nudzą?

Anna Roszak


„ANIOŁY ZE WSZYSTKICH ZAKĄTKÓW ŚWIATA”

W II Edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt. „Anioły ze wszystkich zakątków świata” objętego Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotra Całbeckiego wyróżnienie otrzymał Kacper Sikorski - uczeń klasy piątej. Serdecznie gratulujemy!

Małgorzata Góralska

 


1 grudnia 2016 r. - SPOTKANIE Z POLICJANTEM

1 grudnia 2016 r. aleksandrowscy policjanci odwiedzili naszą szkołę.
Podczas wizyty funkcjonariusze opowiedzieli przedszkolakom i dzieciom z klas I –III o swojej pracy, a także przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa. Uczestnicy obejrzeli film „Bezpieczna droga z radami SpongeBob”.
Następnie odbyło się spotkanie policji z gimnazjalistami, na którym młodzież uzyskała informacje na temat odpowiedzialności nieletnich.
Dziękujemy za cenne rady


Pedagog Mariola Wrzesińska


2 grudnia 2016 r. - ŻYWA LEKCJA HISTORII Z GRUPĄ ARTYSTYCZNĄ "REKONSTRUKTO"

Dnia 2 grudnia 2016 r. w naszej szkole gościliśmy grupę artystyczną "Rekonstrukto". Na salę gimnastyczną, gdzie zebrali się uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, dostojnym krokiem, w szlacheckich strojach weszli aktorzy przedstawienia. Grupa "Rekonstrukto" przybliżyła widowni staropolską kulturę, obyczaje epoki szlacheckiej oraz zaprezentowała tradycyjny strój sarmaty, uzbrojenie i metody walki. Niektórzy skorzystali nawet z lekcji szermierki oraz  pojedynku ze szlachcicem.  Ogromną atrakcją okazała się prezentacja „małych tortur”, w skład których weszło krzesło inkwizycyjne używane podczas procesu czarownic. Lekcja historii na pewno zapadnie wszystkim długo w pamięci.

Małgorzata Góralska


ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

W naszym przedszkolu od samego rana panowała gorąca atmosfera. W tym dniu odwiedziły nas  dwie Cyganki – Ramona i Simona. Przedszkolaki mogły poznać swoją przyszłość i  dowiedzieć się, kto będzie ich nowym przyjacielem, jaki zawód będą wykonywać, gdy dorosną, jakie ich czekają sukcesy .

Dzieci miały okazję posłuchać wróżb odczytywanych ze szklanej kuli. Kręciły zaczarowaną butelką, rzucały monety do wody, ustawiały buty po to, by poznać niezwykłe tajemnice. W tym dniu nawet cukierki były zaczarowane i zdradzały, co czeka dzieci w niedalekiej przyszłości.

Byli z nami również rodzice. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zaangażowanie i przygotowany dla dzieci poczęstunek .

Andrzejkowe spotkanie zachowało tajemniczy urok i magię. Jesteśmy tylko ciekawi, czy sprawdzą się nam andrzejkowe przepowiednie.

Wychowawczynie


28 listopada 2016 r. - BEZPIECZNY PRZEJAZD -„SZLABAN NA RYZYKO!”

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy czwartej na zajęciach technicznych uczestniczyli w pogadance dotyczącej kampanii społecznej Bezpieczny przejazd- „Szlaban na ryzyko” przeprowadzonej przez przedstawiciela PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Celem spotkania  było podniesienie świadomości zagrożeń wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowo-drogowych i terenach kolejowych oraz utrwalanie zasad właściwego zachowania wśród najmłodszych użytkowników dróg. Na zakończenie uczniowie rozwiązali krzyżówkę z nagrodami, otrzymali zeszyt edukacyjny, odblaski i ekologiczny długopis.

Małgorzata Góralska


25 listopada 2016 r. - DZIEŃ PIERNIKA

W dniu dzisiejszym obchodziliśmy Dzień Piernika. W związku z tym uczniowie klasy pierwszej i drugiej gimnazjum oraz klasy piątej i szóstej szkoły podstawowej na zajęciach technicznych własnoręcznie przygotowali ciasto, wycinali różnorodne kształty i upiekli miodowo-korzenne pierniki. Ciastka zostały upieczone według oryginalnej receptury przygotowanej przez rodziców, którzy również uczestniczyli w procesie wypieku. Zapach wypiekanych pierników przyciągał uczniów z całej szkoły. Jak na prawdziwych cukierników przystało, każdy spróbował wyrobu czy na pewno jest smaczny.

Małgorzata Góralska25 listopada 2016 r. - Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. W obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia uczestniczyli również uczniowie naszej szkoły, którzy przynieśli ze sobą swoje ulubione maskotki.

Małgorzata Sobolewska


25 listopada dzieci z Przedszkola w Konecku obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia pod hasłem:

Dziś w przedszkolu jest wesoło, misie z nami tańczą w koło”

Został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „ Mój Przyjaciel Miś ”. Dzieci pokazały, jak wiele mają pomysłów, aby przedstawić swojego ulubieńca. Prace wykonane były różnorodnymi technikami plastycznymi, zostaną one wyeksponowane w naszym przedszkolu a później w Publicznej Bibliotece w Konecku i stanowić będą piękną dekorację.

Zwyciężyli : Filip Ossowski, Nicola Kawczyńska, Zofia Zając, wyróżnienie otrzymała Zuzanna Żywiczyńska.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości w wykonaniu swojego ulubionego misia i zapraszamy do udziału w konkursie za rok.

Wychowawcy


22 listopada 2016 r. - DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

22 listopada odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Uczniowie bawili się wspaniale. Nie obyło się bez wróżb andrzejkowych, które przygotowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Można też było przekąsić coś słodkiego - nasze wspaniałe mamy upiekły pyszne ciasta. Och, szkoda tylko, że na następne andrzejkowe szaleństwa trzeba czekać cały rok.

Renata Grzegórska


Dzień Pluszowego Misia

22 listopada w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z okazji urodzin Pluszowego Misia.

Tematem przewodnim tego święta był PRZYJACIEL. Głównym celem popularyzacji tego święta była chęć ucieczki od agresji i przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są: przyjaciel, miłość, ciepło. Z tymi słowami łączy się właśnie Pluszowy Miś. Przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany.

Spotkanie zaczęło się od poznania historii misia. Następnie były ćwiczenia ruchowe z pluszakiem. Dzieci wykonywały różne zadania, między innymi układały misiowe puzzle, kleiły cynamonowego misia,  zlizywały miodek z tacki bez użycia rączek a na koniec robiły słodkie kanapki z andruta. Na zakończenie uczestnicy otrzymali nagrody. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem.

Mariola Gębicka


PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY

Uczniowie klas trzecich gimnazjum zmierzyli się z próbnym egzaminem z historii, języka polskiego, przedmiotów przyrodniczych, matematyki i języków obcych. Wszyscy skupieni rozwiązywali zadania egzaminacyjne. Panowała zupełna cisza. Kochani, właściwy egzamin już niebawem - w kwietniu, wykorzystajcie ten czas na naukę, a odniesiecie sukces. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.

Wychowawczynie

 


 

ANIOŁY ZE WSZYSTKICH ZAKĄTKÓW ŚWIATA

Uczniowie szkoły podstawowej biorą udział w wojewódzkim konkursie plastycznym pt. „Anioły ze wszystkich zakątków świata”. Konkurs został zorganizowany przez szkołę podstawową w Białych Błotach. Wszystkim uczniom, którzy wykonali prace na konkurs dziękujemy i życzymy powodzenia.

Małgorzata Góralska


MIŁA NIESPODZIANKA DLA „KLUBU GIER PLANSZOWYCH”

Miło nam poinformować, że firma Granna wsparła organizację turnieju zorganizowanego przez KLUB. Organizatorzy przygotowali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Otrzymaliśmy przesyłkę od Firmy Granna z nowymi grami edukacyjnymi. Oprócz gier dzieci otrzymały też różne gadżety takie jak linijki edukacyjne, zakładki do książek.  To już kolejna niespodzianka od Firmy Granna! Jest nam niezmiernie miło, dziękujemy!

Opiekun Klubu Małgorzata Góralska


18 listopada 2016 r. - Przygotowywanie sałatek przez pierwszaków

Jem owoce i warzywa i jestem zdrowy jak ryba”

W piątek 18 listopada dzieci z klasy pierwszej przybyły do szkoły z reklamówkami pełnymi potrzebnych produktów. Nie mogły się doczekać kiedy przystąpią do przygotowywania sałatek ze swoich ulubionych owoców. Na zajęciach z edukacji przyrodniczej uczniowie poznali wartości odżywcze owoców. A następnie przystąpili do pracy. Po przygotowaniu odbyła się degustacja zdrowych sałatek owocowych.

Iwona Ziemecka


KLUB GIER PLANSZOWYCH

Spotkanie w Klubie Gier Planszowych upłynęło na przygotowaniach do turnieju Super Farmer. Super Farmer to gra planszowa autorstwa polskiego matematyka Karola Borsuka, wydana w 1943 roku pod nazwą „Hodowla zwierzątek”.  W 1997 gra została wznowiona przez wydawnictwo Granna pod nowym tytułem Super farmer. Gra pomaga w prosty sposób przyswoić wiedzę o finansach i handlu. Matematyka stanie się z nim czystą zabawą.

Opiekun Klubu Małgorzata Góralska


16 listopada 2016 r. - Wyjazd do kina

Czy można przyjemnie spędzić wolny czas? Oczywiście, co udowodnili uczniowie klasy III a i III b gimnazjum, wybierając się pod opieką p. A. Kościerzyńskiej i p. R. Grzegórskiej, po zajęciach lekcyjnych, do kina w Toruniu na film "Dziewczyna z pociągu". Wcześniej trzeba było koniecznie odwiedzić McDonald's, bo przecież bez tego wycieczka byłaby nieudana, po czym roześmiani i pełni energii udali się na film. Wrażenia były cudowne, film wszystkim bardzo się podobał, uczniowie dyskutowali nad przebiegiem akcji, wymieniali się swoimi wrażeniami, aż miło było na nich popatrzeć. Najciekawsza była końcowa refleksja uczniów: "Tak miło spędziliśmy wolny czas, że już myślimy o następnym wyjeździe"... Obiecujemy, że następny wyjazd odbędzie się na pewno, ale może będzie to opera...

Renata Grzegórska i Anna Kościerzyńska


16 listopada 2016 r. - Wyjazd na spektakl "Romeo i Julia"

16 listopada 2016 roku uczniowie klas IV-VI byli na wycieczce we Włocławku. W Centrum Kultury Browar B obejrzeli spektakl "Romeo i Julia " oraz podziwiali wystawę malarstwa i rzeźby Adama Kołakowskiego pt. "Moja baśń".

Wioletta Murawska 

15 listopada 2016 r. - Wyjazd na przedstawienie teatralne

15 listopada klasy pierwsza i trzecia były na imprezie edukacyjnej pt.: „Wilki i koźlęta”. Przedstawienie teatralne odbyło się we Włocławku w sali Browar B. Dzieci odwiedziły też wystawę wag i miar oraz pracownię edukacji plastycznej i podziwiały wystawę prac pt.: „Moja baśń”. Wycieczka zakończyła się w McDonald’s.

Renata Kaliszczak


14 listopada 2016 r. - Koncert "Electric Duo"

14 listopada 2016 r. w Zespole Szkół w Konecku odbył się koncert pod nazwą "Electric Duo". Od godz. 800 do 900 zainteresowani uczniowie mieli okazję wysłuchać melodii granych na skrzypcach elektrycznych oraz wiolączeli elektrycznej, prezentowanych przez artystów z Łódzkiego Biura Koncertowego. W czasie prezentacji uczniowie brali czynny udział w przebiegu koncertu, za aktywność wręczane były symboliczne upominki. Był to nie pierwszy koncert zorganizowany w naszej szkole i mam nadzieję, że nie ostatni.

Janusz Lewandowski


PAN STOP

Uczniowie klasy czwartej na zajęciach technicznych przygotowują się w tym roku szkolnym do egzaminu na kartę rowerową.
Swoją wiedzę zdobywają na różne sposoby, jednym z nich są prace wytwórcze przybliżające tematykę znaków drogowych.
"Pan Stop” trzymał wybrane znaki drogowe, które uczniowie samodzielnie wykonali na karteczkach z kartonu. W ten sposób doskonalili wiedzę ze znajomości znaków drogowych, zapamiętując ich kształty i kolory. Samodzielnie wyszukiwali z kodeksów drogowych przydatne znaki dotyczące pieszego i rowerzysty.

Małgorzata Góralska


 

11 listopada 2016 r. - Święto Niepodległości

Zanim nadszedł 11 listopada 1918 roku - upragniony dla Polaków dzień niepodległości – kraj nasz znajdował się 123 lata pod zaborami: rosyjskim, pruskim i austriackim. Przez tyle lat zaborcy próbowali narzucić Polakom swoją kulturę, język, obyczaje. Ale dzięki patriotycznym sercom naszych pradziadów najcenniejsze wartości zostały uratowane. Z tej okazji uczniowie klasy V i VI wraz z rodzicami przygotowali akademię upamiętniającą rocznicę tak ważnych wydarzeń.

Agnieszka Wojciechowska


9 listopada 2016 r. - Światowy Dzień Bajek w klasie czwartej

9 listopada czwartoklasiści wcielili się w postacie swych ulubionych bohaterów bajkowych i baśniowych oraz zaprezentowali się młodszym kolegom i koleżankom z przedszkola, zachęcając do czytania bajek.

Wioletta Murawska

 

 


31 października 2016 r. - ŚWIĘTO  DYNI W PRZEDSZKOLU

31 października jest dla dzieci okazją do świetnej zabawy. W związku z tym  przedszkolaki z Konecka zmieniły się w pająki, duchy, księżniczki, wróżki i czarodziei.

Dzieci wspólnie  z rodzicami i wychowawcami wydrążały dynie, a następnie brały udział w wielu zabawach np.

- przechodzenie przez bagno

- poszukiwanie skarbów

- łańcuszek pająków i dyni.

Wiele radości sprawiło dzieciom zawijanie kolegów i koleżanek w papier w ten sposób, aby powstała mumia.

Na zakończenie wszyscy wspólnie odtańczyli taniec z miotłą.

W tym dniu dobry humor nie opuszczał nikogo.

Katarzyna Błaszczyk - Wszołek


28 października 2016 r. - Pamiętajmy o tych, którzy odeszli

28 października przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum złożyli kwiaty i zapalili znicze przy tablicach upamiętniających tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny i ich ciała spoczywają we wspólnej mogile. Minutą ciszy uczcili ich pamięć.

Samorząd Uczniowski

  

Konkurs Przedmiotowy z Biologii

12 października odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii. Dwie uczennice z klasy IIIa Joanna Górska oraz Kinga Suska zakwalifikowały się do kolejnego etapu konkursu. Gratulujemy!
Teraz dziewczyny intensywnie pracują, poszerzają swoją wiedzę biologiczną, ponieważ etap rejonowy już 7 grudnia we Włocławku. Życzymy powodzenia.

Mariola Wrzesińska


 


 

Tydzień Misyjny


Dziś odwiedził nas ks. Janisław, który przez 12 lat przebywał na Białorusi. Bardzo ciekawie opowiedział nam o pracy na misjach. Uczniowie w skupieniu wysłuchali świadectwa księdza i obejrzeli interesujące zdjęcia przywiezione z parafii, w której nasz gość pracował.

Iwona Smardzewska 

14 października 2016 r. - Uroczystość posadzenia Dębu Pamięci

Jeszcze rosną drzewa, które to widziały, 
Jeszcze ziemia pamięta kształt buta, smak krwi.
Niebo zna język, w którym komendy padały, 
Nim padły strzały, którymi wciąż brzmi.”

Jacek Kaczmarski


W ramach ogólnopolskiego programu "KATYŃ... ocalić od zapomnienia" w dniu 14 października 2016 r. odbyła się uroczystość posadzenia „Dębu Pamięci” i odsłonięcia pamiątkowej tablicy poświęconej Stefanowi Mantajowi zamordowanemu przez NKWD w Kijowie w kwietniu 1940 r.

Po uroczystym apelu zaproszeni goście i cała społeczność szkolna przeszła wraz ze sztandarem na teren przyszkolny, gdzie odbyła się uroczystość posadzenia Dębu Pamięci.

W uroczystości posadzenia Dębu Pamięci i odsłonięciu pamiątkowej tablicy wzięli udział: Dyrektor Zespołu Szkół w Konecku: Małgorzata Babiarczyk, Sekretarz gminy Koneck: Jan Kościerzyński, Inspektor d/s oświaty: Magdalena Włodarska, Radni gminy Koneck, przewodnicząca Rady Rodziców p. Małgorzata Madajczyk, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Konecku.

Dąb Pamięci będziemy otaczać należnym szacunkiem, przypominając, że jeden Dąb to jedno Nazwisko zamordowanego oficera.

Małgorzata Góralska


 

14 października 2016 r. - Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, 14 października 2016 r., uczniowie gimnazjum przygotowali pod kierunkiem pań A. Garmady, M. Sobolewskiej i pani Dyrektor M. Babiarczyk pokaz mody szkolnej w ujęciu historycznym. Uczniowie niczym profesjonalni modele, z gracją, wdziękiem i humorem prezentowali stroje jakie pojawiały się na przestrzeni wieków.
Rewię mody szkolnej zwieńczyły podziękowania i kwiaty od uczniów Zespołu Szkół dla nauczycieli za pracę i cierpliwość włożoną w ich edukację.

Małgorzata Sobolewska


30 września 2016 r. - Dzień Tabliczki Mnożenia

30 września w ramach ogólnopolskiej akcji przystąpiliśmy do VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Dwa patrole w składzie: Klaudia Niemczyk, Patrycja Łęga, Angelika Zalesiak i Aleksandra Rutkowska odpytywały mieszkańców Konecka ze znajomości tabliczki mnożenia. Do odpowiedzi zostali wezwani między innymi pracownicy Urzędu Gminy, banku, apteki oraz panie ekspedientki. Pamiętajmy wszyscy, że ucząc się tabliczki mnożenia należy uczyć się też tabliczki dzielenia.

Krzysztof Niemczyk

 


 

30 września 2016 r. - Dzień Chłopaka

30 września to święto wszystkich chłopców – tych dużych i tych mniejszych. Panom pracującym w naszej szkole oraz kolegom dziewczynki złożyły najserdeczniejsze życzenia. Chłopcy otrzymali wykonane własnoręcznie upominki i zostali poczęstowani smakołykami.
W czasie wspólnej zabawy i klasowych konkursów było mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Powodzenia Chłopcy!

Samorząd Uczniowski


30 września 2016 r. - Ślubowanie uczniów klas I

30 września 2016 r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klasy I Szkoły Podstawowej oraz klasy I Gimnazjum. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia naszej szkoły" – mówiła pani dyrektor, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion pierwszoklasistów. W poczet uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej wstąpiło 11 dziewczynek i 7 chłopców . Pierwszoklasiści przygotowali program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wszystkie wyznaczone zadania wykonali bardzo dobrze.

Iwona Ziemecka


29 września 2016 r. - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto powstało z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jest okazją do podkreślenia zalet głośnego czytania. Z tej okazji uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą zaprosili na lekcję języka polskiego rodziców, którzy czytali swym dzieciom wiersze Jana Brzechwy. Uczniowie klasy V przynieśli swoje ulubione książki i czytali na głos najciekawsze fragmenty.

 


26 września 2016 r. - Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole

Dnia 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji uczniowie wszystkich klas wzięli udział w konkursie polegającym na prezentacji kultury i języków krajów europejskich.

Konkurs miał na celu wzbudzenie motywacji do nauki języków obcych oraz poznawania krajów europejskich; tego, co warto wiedzieć o tradycji i kulturze, budujących tożsamość współczesnej Europy. Wśród wylosowanych państw znalazły się: Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Włochy i Wielka Brytania. Uczniowie stanęli przed wyzwaniem przedstawienia wybranych postaci, pochodzących z danego kraju, najcenniejszych zdobyczy kultury europejskiej, tradycji; starali się również zaprezentować własne umiejętności językowe. Szczególnie cenną wartością konkursu było podjęcie współpracy w zespole klasowym i jego integracja. Uczniowie wielu klas wykazali się dużą kreatywnością, wiedzą, znajomością ciekawostek, a także dbałością o estetykę wykonanych dekoracji.

Zwycięzcami konkursu zostali:

W klasach I-III szkoły podstawowej – klasa II.

W klasach IV-VI szkoły podstawowej: ex aequo – Klasa IV i Klasa VI.

W gimnazjum: Klasa II.

Nagrodę stanowi „dzień bez pytania”, wskazany przez klasę  w ciągu najbliższego tygodnia, a dla najmłodszych – słodki upominek.

Zwycięzcom – uczniom nagrodzonych klas i ich wychowawcom składamy serdeczne gratulacje i zachęcamy do pogłębiania językowych pasji!

Nauczyciele języków obcych


21 września 2016 r. - Pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu

21 września, w dzień św. Mateusza Ewangelisty niemal 4 tysiące uczniów trzecich klas gimnazjalnych z diecezji włocławskiej przybyło w dorocznej pielgrzymce do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu. Z młodymi ludźmi spotkał się ks. bp Stanisław Gębicki, biskup pomocniczy. Młodzi ludzie przybywają do Sanktuarium, aby prosić Matkę Bożą o pomoc w wyborze szkoły średniej, a co za tym idzie – dalszej drogi życiowej.

Młodzież wraz ze swymi katechetami i nauczycielami pojawiła się w Licheniu w godzinach rannych. Tegoroczna pielgrzymka miała nieco inny charakter aniżeli poprzednie. Część ewangelizacyjna odbyła się wewnątrz licheńskiej bazyliki, a nie jak bywało to w latach ubiegłych, na placu przed dzwonnicą.

Przed Mszą św. rozpoczął się program ewangelizacyjny, który poprowadzili wspólnie: ks. Michał Krygier, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej we Włocławku oraz ks. Przemysław Pilarski, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Animacjom muzycznie towarzyszył zespół ewangelizacyjny „Emmanuel” z Sieradza. Pantomimiczną scenę zmagań dobra ze złem o ludzką duszę przedstawiła grupa „Juventus Dei” z Łodzi.

O godz. 12.00 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej. Eucharystii przewodniczył bp Stanisław Gębicki, biskup pomocniczy włocławski. Towarzyszyło mu niespełna 60 kapłanów oraz 3 diakonów. Homilię do zgromadzonych w świątyni młodych ludzi wygłosił ks. Przemysław Góra, duszpasterz młodzieży archidiecezji łódzkiej. W słowie nawiązał do dzisiejszej Ewangelii z dnia o powołaniu św. Mateusza, cytując słowa „Pan Jezus nie przyszedł, aby powołać sprawiedliwych, ale grzeszników”. Mówił o tym, iż należy żyć w pokorze i szukać inspiracji w życiu innych ludzi. Zwrócił także uwagę na fakt, iż wszyscy, zwłaszcza młodzi, powinni pogłębiać swoją wiedzę poprzez katechezę, czytanie Pisma Świętego oraz uczestnictwo we Mszy św. A wszystko po to, aby nasza wiara byłą niezachwiana.

Uczniowie gimnazjum w Konecku także uczestniczyli w tych wydarzeniach. W spotkaniu wzięło udział 30 uczniów naszej szkoły, którzy pod opieką p. Renaty Grzegórskiej, p. Anny Kościerzyńskiej i p. Iwony Smardzewskiej spędzili bardzo miły i, miejmy nadzieję, owocny dzień.

Iwona Smardzewska


20 września 2016 r. - "Dzień Przedszkolaka"

w Samorządowym Przedszkolu w Konecku

Najpierw dzieci pokazały, czego  już się nauczyły w przedszkolu, czyli zaśpiewały i zatańczyły "Jedzie pociąg z daleka" konduktorowi, w którego wcielił się jeden z rodziców, pan Żywiczyński a następnie chóralnie zadeklamowały wierszyk o Zosi, która ulepiła ciastka z plasteliny. Potem były zabawy z rodzicami na świeżym powietrzu (niesienie jajka na wyścigi, sztorm na morzu z chusty animacyjnej, przyklejanie mamom kolorowych piegów). Przedszkolaki wysłały  w niebo niebieskie baloniki z marzeniami. Zaprzyjaźnieni animatorzy z włocławskiej firmy "Animki" pomalowali twarze dzieci w wybrany przez nie wzór. Niespodzianką były upominki - zwierzęta i kwiaty z balonów oraz pokaz puszczania ogromnych baniek mydlanych, z którymi  balonowymi szablami "rozprawiali się" chłopcy.
Było bardzo wesoło i wszyscy doskonale się bawili.

Dyrektor Małgorzata Babiarczyk


1 września 2016 r. - rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

1 września 2016 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017. Pani dyrektor serdecznie przywitała wszystkich przybyłych na tę uroczystość: Wójta Gminy Koneck, przewodniczącą Rady Rodziców, nauczycieli oraz uczniów i ich rodziców.

Życzymy wszystkim uczniom dużo wytrwałości i radości ze zdobywania wiedzy oraz osiągnięcia jak najlepszych wyników w nauce.

Kierujcie się słowami Adama Mickiewicza: "Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami"

 


 


 

Strona 3 z 141

You are here: Start
Green Blue Orange Back to Top
Joomla extensions by Siteground Hosting