Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Developed by JoomVision.com

tytulnumer 1 tytulnumer 1

tytulnumer 2 tytulnumer 2

tytulnumer 1 tytulnumer 1

tytulnumer 2 tytulnumer 2

Samorządowe Przedszkole w Konecku

PDFDrukujEmail

 

 

 

 

ROK SZKOLNY 2018/2019

 

 


POLICJANCI  W  PRZEDSZKOLU


Przedszkolaki wiedzą, jakie instytucje znajdują się w środowisku lokalnym i poznają różne zawody. Spotkanie z policjantami pozwoliło dzieciom zrozumieć, na czym polega praca w policji, jakie czynności są najczęściej wykonywane. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w rozmowach dotyczących bezpieczeństwa. Dowiedziały się, jakich zasad trzeba przestrzegać w kontaktach z obcymi. Dzieci podziwiały umiejętności psa przewodnika i zrozumiały, jak ważna jest jego rola w niebezpiecznych dla człowieka sytuacjach. Maluchy i starszaki podziękowały za spotkanie policjantom.

Wychowawczynie przedszkolaków


"GODZINY  DLA  RODZINY"


Publiczne Przedszkole w Konecku było organizatorem imprezy „Godziny dla Rodziny”. 28 maja przedszkolaki i uczniowie klas I-III wraz z rodzicami spotkali się na pikniku, aby bawić się, prezentować swoje umiejętności, poczuć się kimś wyjątkowym i wielkim. Żywa maskotka zachęcała wszystkich do zabaw. Dorośli wspierali dzieci, gdy brały udział w konkursach i śpiewały piosenki. Animatorzy przygotowali wiele niespodzianek: były bańki mydlane, plecenie kolorowych warkoczyków i tworzenie zwierząt z balonów. Dzielne maluchy i starszaki brały udział w V Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków. Pokonały wyznaczoną trasę. Wszyscy otrzymali medale i dyplomy. Dzieci wiedzą, na czym polega zdrowe odżywianie, dlatego nie brakowało świeżych owoców i pysznych kompotów. Serdecznie dziękujemy rodzicom i sponsorom, którzy pomogli nam zorganizować to rodzinne święto.

Wychowawczynie    maluchów i starszaków


ŚWIĘTO SZKOŁY

28 maja to Święto naszego Zespołu Szkół. W tym dniu uczniowie klasy szóstej, którzy są gospodarzami maja, zaprezentowali część artystyczną, w czasie której przybliżyli uczniom i gościom sylwetkę Patrona Stefana Wyszyńskiego. Na korytarzach czekały na wszystkich suto zastawione stoły. Królowały na nich owoce i warzywa. Dzieci oglądały filmy edukacyjne i uczestniczyły w zajęciach sportowych. Maluchy bawiły się świetnie w czasie zabaw z animatorami.

Mimo padającego chwilami deszczu dzień uważamy za bardzo udany!


8 maja - Dzień Bibliotekarza


Na zajęciach przedszkolaki utrwaliły etapy powstawania książki, dowiedziały się, jakie były w przeszłości materiały pisarskie i jakie znaczenie miało wynalezienie czcionki drukarskiej. Z okazji Dnia Bibliotekarza dzieci złożyły życzenia paniom pracującym w gminnej bibliotece i wręczyły upominek. Przypomniały sobie zasady wypożyczania książek i zrozumiały, dlaczego w bibliotece bardzo ważny jest porządek. Starszaki i maluchy wiedzą, że książka to „mądra głowa” i przyjaciel, którego warto mieć.

Wychowawczyni grupy starszej i młodszej

 

 

 

KAPELUSZ  PANI  WIOSNY


Wiosenny konkurs w przedszkolu Dzieci z naszego przedszkola wyraziły chęć udziału w konkursie ,,Kapelusz Pani Wiosny”. Z pomocą swoich rodziców wykonały dowolną techniką niezwykłe nakrycia głowy. Umiejętności artystyczne rodziców i dzieci bardzo zaskoczyły komisję konkursową. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Prace były prezentowane na wystawie pokonkursowej w Zespole Szkół w Konecku.

Wychowawczyni maluchów i starszaków

 


Wycieczka do piekarni


Przedszkolaki zawsze z zaangażowaniem przygotowują na zajęciach potrawy, soki, sałatki i kolorowe kanapki. Chleb był w przeszłości podstawowym pokarmem, symbolem pomyślności i dobrobytu, dlatego dzieci chciały dokładnie poznać produkty, z których powstaje. Etapy wypiekania chleba najlepiej zobaczyć w piekarni, więc 5 kwietnia spotkaliśmy się z pracownikami piekarni w Konecku. Maluchy i starszaki zobaczyły urządzenia niezbędne w pracy piekarza i poznały rodzaje pieczywa. Pyszne były szczególnie maślane bułeczki. Dzieci podziękowały panu Nowakowi za gościnność i wręczyły drobny upominek. Po powrocie do przedszkola bez problemu układały według kolejności ilustracje ,, Od ziarenka do bochenka".

Wychowawczyni maluchów i starszaków


Wizyta u stomatologa


Do wizyty w gabinecie stomatologicznym przedszkolaki przygotowywały się starannie. Oglądały film, spotkały się z doktorem Ząbkiem, poznały sposoby dbania o higienę jamy ustnej i utrwalały umiejętność prawidłowego mycia zębów. 3 kwietnia w najbliższej przychodni dzieci mogły zobaczyć narzędzia dentystyczne i porozmawiać o pracy lekarza. Bez obaw siadały na fotelu, aby dowiedzieć się, czy mają zdrowe zęby. Przedszkolaki serdecznie podziękowały za spotkanie, dzięki któremu lepiej rozumieją potrzebę dbania o swoje zdrowie.

Wychowawczyni maluchów i starszaków


ZAJĘCIA KULINARNE W GRUPIE MALUCHÓW


Czwartkowy poranek zaczął się dla dzieci z grupy maluchów ciekawie. Dzieci poznały przykładowe ptactwo domowe żyjące w gospodarstwie. W parach próbowały rozpoznać jaki ptak zniósł prezentowane jaja, układały również jajka według wielkości. Na koniec miały za zadanie zliczyć je, a następnie przygotować pastę jajeczną na śniadanie. Najpierw dzieci dopełniły obowiązku zachowania zasad higieny z wierszykiem na ustach:  "Nasze ręce są dziś brudne. Są na nich niewidoczne plamy trudne. Woda po nich pięknie spływa. Szkodliwe plamy zmywa". Niektóre maluchy wyobrażały sobie, że biorą udział w programie "MasterChef". Degustacja pasty pokazała, że własnoręcznie przygotowany produkt smakuje wybornie. Dziękujemy rodzicom, którzy zadbali o dostarczenie niezbędnych składników.

Wychowawczyni maluchów

 

 

 

NAUKOWA  WIOSNA  W  KLASACH  

MŁODSZYCH  I  PRZEDSZKOLU

 

Pierwszy dzień wiosny dla maluchów i starszaków był pełen atrakcji. Bawiąc się dzieci zdobywały wiedzę z różnych dziedzin. Wykonywały zadania korzystając z robotów i tabletów. Uczyły się kodowania, w zabawach z wiatrakiem matematycznym utrwalały umiejętność liczenia. W pracowni przyrodniczej poznawały wnętrze ludzkiego ciała i przyglądały się swoim liniom papilarnym. Z zainteresowaniem oglądały pod mikroskopem owady. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach zespołowych, uczyły się współpracy, wykorzystując ,, pająka" stawiały wieże z klocków. Naukowa wiosna umożliwiła dzieciom poznawanie świata z wykorzystaniem różnych technologii.

Wychowawczyni maluchów i starszaków

Po raz pierwszy w naszej szkole 21 marca miał charakter naukowy. Sale lekcyjne zamieniły się w małe laboratoria a świat nauki otwierał swoje drzwi i zapraszał do niezwykłych przeżyć. Uczniowie klas I – III oraz przedszkolaki czuli się jak mali odkrywcy wielkich rzeczy.

Rozszerzona rzeczywistość, kodowanie, programowanie to były najczęściej używane słowa. Tak więc, były kąciki nowych doświadczeń technologicznych a w nich programowanie drogi przez labirynty i mapy kodujące mini-robotów: Fotona, Doc'a, Ozobotów, robotów mówiących oraz odkodowywanie zaszyfrowanych treści. Trójwymiarowych przeżyć dostarczało korzystanie z kodów QR i aplikacji pokazujących rozszerzoną rzeczywistość. Z wielką ciekawością dzieci korzystały z mobilnej pracowni przyrodniczej. Pod mikroskopem oglądały muchy, pająki, biedronki, mrówki. Wykonały i zabrały na pamiątkę własny odcisk linii papilarnych a w kąciku biologicznym poznały budowę ciała ludzkiego, z wykorzystaniem szkieletu i modelu tułowia.

Były też kąciki typu: "Rusz głową" a w nich wiatraki matematyczne, krzyżówki, wykreślanki, zagadki oraz gra w szachy i warcaby.

Nie brakowało również zabaw fizycznych np. Twister. Dużym powodzeniem cieszyła się gra "Pająk" ucząca pracy zespołowej.

Tak, to był ciekawy dzień wiosny!

Anna Roszak


 

MALI  OGRODNICY


Wiosna, wiosna... nareszcie, wszyscy cieszymy się patrząc na budzący się do życia świat. Postanowiliśmy wprowadzić trochę wiosny do sali przedszkolnej grupy maluchów i posadziliśmy cebulki  oraz nasiona kwiatów  w doniczkach.

W ostatnim tygodniu  przedszkolaki podjęły się bardzo odpowiedzialnego zadania - posadziły wiosenne kwiaty – bratki, werbenę, aksamitki, narcyzy, hiacynty, astry, frezję, irysy holenderskie, prymulki, groszek pachnący, szafirek . Zobowiązały się także do codziennej pielęgnacji  swoich  roślin  – podlewaniu i doglądaniu. Pomysł sadzenia kwiatów  bardzo spodobał się dzieciom, które z uśmiechem na twarzach oraz dużym zaangażowaniem sadziły swoje  rośliny. Sadzenie kwiatów poprzedził cykl zajęć "Od nasiona do rośliny”  podczas których dzieci  poszerzały wiadomości  na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin, ponadto uczą się systematycznej pielęgnacji podczas pełnienia codziennych dyżurów.

Została założona również hodowla fasoli w kąciku przyrodniczym.

Wychowawczyni maluchów

 


 

 

DZIEŃ  KOBIET W PRZEDSZKOLU


Ósmego marca chłopcy przygotowali dla dziewczynek niespodzianki. Wręczyli koleżankom tulipany i obiecali, że będą traktować kobiety jak księżniczki. Dzieci brały udział w różnych zabawach, konkursach i odkrywały swoje zdolności. Jury, składające się z chłopców, wybrało w grupie maluchów Najbardziej Roześmianą Miss, Najbardziej Rozśpiewaną Miss i Najbardziej Rozskakaną Miss. Nie zabrakło również Miss Zgadywanek, Miss Szybkości oraz Miss Najdłuższego Kucyka. W grupie 5-6- latków dzieci podziwiały Miss Gracji, Miss Tańca i Miss Zręczności. Najlepsza projektantka mody przygotowała dla swojej modelki wiosenną kreację. Chłopcy układali oryginalne życzenia dla kobiet, zwycięzca otrzymał tytuł: Mistrz Słowa. Kto potrafił zgodnie współpracować i postawić budowlę z kubeczków - został Mistrzem Zabawy. Dzień Kobiet był pełen śmiechu i wrażeń. Dzieci pamiętały o paniach pracujących w przedszkolu i wręczyły im karty z najlepszymi życzeniami.

Wychowawczyni maluchów i starszaków

 

 


 

KUJAWSKA  KOZA


Przedszkolaki wiedzą, że w ostatnie dni karnawału na Kujawach pojawiają się grupy kolędników w przebraniach - tzw. koza. Odwiedziła ona również dzieci, by je zabawić i zapoznać z tradycją. Maluchy i starszaki zobaczyły, jaki jest skład kozy kujawskiej. Zrozumiały znaczenie wielu słów: przebierańcy, obrzędy, dary, siora, podkoziołek. Obecność maszkar zwierzęcych nie przestraszyła dzieci. Ten symbol siły i żywotności ma przecież spowodować szybkie nadejście wiosny. Wychowawczyni maluchów i starszaków

 


BAL  KARNAWAŁOWY


Karnawał to czas zabawy dla dorosłych i dzieci. 25 lutego przedszkolaki na balu karnawałowym prezentowały swoje piękne stroje i umiejętności taneczne. Wychowawczynie zachęcały do podróży ,,wesołym pociągiem" i udziału w konkursach. Bal był okazją do rozmów, aktywności, współzawodnictwa i radosnej zabawy.

Wychowawczyni maluchów i starszaków

 


 

 

PRZEDSZKOLAKI  U  FRYZJERA


Przedszkolaki chętnie bawią się w kąciku fryzjerskim i tworzą lalkom ciekawe fryzury. W lutym dzieci były w prawdziwym salonie w pobliżu przedszkola. Zobaczyły, na czym polega praca fryzjera i jakie urządzenia wykorzystuje on w codziennej pracy. Przeglądały katalogi i określały kolory włosów. Dowiedziały się, w jaki sposób powinny dbać o swoje włosy. Po powrocie do przedszkola dzieci utrwaliły zdobytą wiedzę i rozwiązywały zagadki.

Wychowawczynie maluchów i starszaków

 SPOTKANIE  PRZEDSZKOLAKÓW  Z  POLICJANTKĄ

 

W lutym 2019r. nasze przedszkole odwiedziła pani Magda z Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim. Na zajęciach dzieci utrwaliły zasady bezpiecznego zachowania się podczas różnych zabaw, spacerów i wycieczek. Przedszkolaki chętnie odpowiadały na pytania policjantki. Wyjaśniały, jak należy reagować w sytuacjach trudnych. Wykorzystały zdobytą wiedzę wykonując prace plastyczne p.t. ,,Jesteśmy bezpieczni". Wychowawczynie przedszkolakówMy się zimy nie boimy

My zimy się nie boimy... Zimowe zabawy sprawiają przedszkolakom wiele radości. Można przecież rzucać śniegiem w plecy Pani Zimy, celować śnieżkami w drzewo lub lepić bałwana! Wszyscy z dumą zerkali na ,,białego człowieka", który powstał dzięki zaangażowaniu dzieci. Do zabawy przyłączyła się również Pani Dyrektor. Wiemy, że zima to trudna pora roku dla zwierząt i ptaków. Maluchy i starszaki często więc sprawdzają, czy w karmnikach nie brakuje pożywienia. Pamiętają o zasadach dokarmiania i dobrej jakości podawanego jedzenia, aby nie zaszkodzić skrzydlatym przyjaciołom.

Wychowawczynie przedszkolaków

 


Przedszkolaki w teatrze we Włocławku

Przedszkolaki w teatrze muzycznym 8 lutego 2019 r. maluchy i starszaki były w Teatrze Muzycznym Forte we Włocławku. Z uwagą śledziły przygody mieszkańców łąki. Zabawne stworzenia bardzo się od siebie różniły, ale wspólnymi siłami potrafiły pokonać trudności. Bohaterowie Musicalu uświadomili dzieciom, że ,, inność każdego z nas" wcale nie jest wadą.

 

WYSTĘP PRZEDSZKOLAKÓW

 

 


 

WIGILIA W PRZEDSZKOLU


Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania .Tak  też  było również u nas , tradycyjnie już odbyła  się  wigilia  przedszkolna, wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń.  Oczywiście nie zabrakło  prezentów pod  lśniącą choinką, które dzieci rozpakowały z wielką radością.

 


 

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY  BOŻONARODZENIOWE  Z RODZICAMI W PRZEDSZKOLU


Święta tuż, tuż, więc w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy dzieciom świąteczne warsztaty plastyczne z udziałem rodziców.

Nasze przedszkole zamieniło się na moment w pracownię plastyczną, w której działo się wiele ciekawych rzeczy. W miłej, świątecznej atmosferze wiele mam  jak również tatusiów oraz babć  naszych przedszkolaków odkrywało swoje talenty plastyczne, a dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów.

Przedszkolaki wykonały piękne bałwanki z kuli szklanej i styropianowej używając również  brokatu, szalików, czapeczek.

Warsztaty miały na celu kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, rozwijanie ekspresji plastycznej dzieci oraz integrację rodziców ze środowiskiem przedszkolnym.

Przy dźwiękach kolęd, z pomocą rodziców powstawały piękne świąteczne ozdoby . Podczas tworzenia prac rodziny wykazywały się niezwykłą pomysłowością i ciekawą inwencją twórczą.

Dzieci z dumą prezentowały swoje dzieła.  Bałwanki  z pewnością będą stanowiły świąteczną dekorację domów.  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w warsztatach.


 


 

Pasowanie na Starszaka


 

20 grudnia był szczególnym dniem dla przedszkolaków. Dzieci prezentowały swoje umiejętności przed publicznością i przekonały wszystkich, że zasługują na miano starszaków. Maluchy z uwagą obserwowały występujących na scenie i nagradzały brawami. Po uroczystości pasowania na starszaka dzieci mogły skosztować wiele smakołyków przygotowanych przez rodziców. Z okazji zbliżających się świąt otrzymały prezenty, za które serdecznie podziękowały najbliższym i wręczyły wykonane przez siebie świąteczne karty.

 

 

 

 

PIECZEMY  PIERNICZKI


Święta bez pierniczków to Święta stracone Kierując się tym przesłaniem nasze przedszkole postanowiło zadośćuczynić tej tradycji. W dniu 14 grudnia w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia oraz  integracji z przedszkolem  dzieci wspólnie wypiekały ciasteczka -   z pomocą przyszły nam  mamy -  pani Ania oraz pani Kasia. Ciasto na pierniczki zostało już wcześniej przygotowane przez mamy naszych milusińskich (tu wielkie podziękowania  dla  rodziców , którzy zakupili potrzebne produkty oraz przygotowali ciasto).

Czyż to nie wspaniale, w przedszkolu zabawić się w prawdziwego cukiernika, piekarza. Wspólne wałkowanie z mamami ciasta na pierniki a następnie wykrawanie różnych kształtów dzięki niezliczonej ilości foremek to dopiero była zabawa. Gdy tylko pierwsze wypieki zostały wyciągnięte z piekarnika to po przedszkolu zaczął się unosić wspaniały aromat pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich  w cudowny, świąteczny nastrój. Zabawa była naprawdę świetna a zachwycone dzieci nie mogły doczekać się ozdabiania, które zostało zaplanowane na kolejne dni. Nasze maluszki  wraz ze swoją panią dekorowały pierniczki różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Oczywiście trudno się było oprzeć kolorowym cukiereczkom i słodkiemu lukrowi i nie skosztować choćby odrobinki. Pierniczkami ozdobionymi przez dzieci poczęstowaliśmy personel przedszkola, pewna część  pierniczków została pozostawiona  na  wspólną  wigilię a  pozostałe spakowane w  paczuszki aby ozdobiły stoły wigilijne w domach dzieci.

Wychowawczyni maluchów

 


 

KARTKI  Z  ŻYCZENIAMI


Ponieważ zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, dzieci z oddziału przedszkolnego w Konecku poznały wiele zwyczajów i tradycji związanych z tym świętem, m.in. zwyczaj wysyłania życzeń na kartkach świątecznych. Niestety w dobie poczty elektronicznej i telefonów komórkowych zwyczaj wysyłania tradycyjnych kartek świątecznych powoli zanika. Jednak wciąż wielu uważa, że nie ma lepszego sposobu na wysłanie życzeń noworocznych i bożonarodzeniowych niż wrzucenie do skrzynki na listy własnoręcznie wykonanej pocztówki.

Dzieci wykonały kartki świąteczne i za sprawą historyjki obrazkowej zapoznały się z wędrówką kartki świątecznej od nadawcy do adresata. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się, kto to taki adresat, a kto nadawca, oraz do czego służy znaczek. Gdy kartki zostały pięknie przygotowane oraz zaadresowane, znaczek przyklejony wybraliśmy się na pocztę, aby nasze kartki zostały wysłane do rodziców:-) Mamy nadzieję, że niespodzianka była trafiona…..

Wychowawczyni maluchów

 
MIKOŁAJ  W  PRZEDSZKOLU


Święty Mikołaj do nas przychodzi,

dużo prezentów dzieciom przynosi.

W buciki wszystko zwinnie upycha

i jak czarodziej w pośpiechu znika.

Święty Mikołaj odwiedza dzieci na całym świecie -  7 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również  do Publicznego Przedszkola w  Konecku . Dzień ten był niezwykle radosny i pełen wrażeń dla wszystkich milusińskich. Grupa maluchów od samego rana wykonywała własnoręczne ozdoby na choinkę które następnie zawisły na drzewku.  Dzieci nie mogły się doczekać miłego gościa. Gdy tylko pojawił się w drzwiach na wszystkich buźkach pokazał się piękny uśmiech. Mikołaj przygotował dla każdego piękne podarki, które miał ukryte w wielkim worze. Oprócz  prezentów  św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie  wizyty wszyscy otrzymali prezenty, a w nich – dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknymi piosenkami i wierszami.

Oczekiwane cały rok Mikołajki minęły w bardzo miłej atmosferze i przyniosły naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.


 

 

ŚLUBOWANIE  W  PRZEDSZKOLU


Dnia  4 grudnia odbyła się uroczystość „Pasowania na przedszkolaka”. Bohaterami spotkania były najmłodsze dzieci. Przedszkolaki  zaprezentowały program artystyczny, który przygotowały pod kierunkiem wychowawcy. Występując przed tak wielką publicznością wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą.  Puntem kulminacyjnym spotkania było ślubowanie. Po jego złożeniu pani dyrektor  dokonała pasowania używając  „magicznego ołówka”. Uroczystość ta w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Podczas uroczystości pasowania maluchy swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują  przedszkolu. Zaprezentowały rodzicom piosenki, wiersze i tańce, których nauczyły się do tej pory. Odświętny strój  i piękne birety, a także wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia.. Na pamiątkę tej ważnej chwili każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom. Uwieńczeniem uroczystości był pyszny tort i słodki poczęstunek. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i wychowawcy.

Wychowawca maluchów


POKAZ  MODY  JESIENNEJ


28.11.2018r. w przedszkolu został zorganizowany jesienny pokaz mody przede wszystkim po to, aby utrwalić zdobytą wiedzę na temat jesieni, rozwijać u dzieci kreatywność, wrażliwość na piękno oraz umiejętność prezentowania się przed publicznością. Przedszkolaki śpiewały piosenki i rozwiązywały zagadki o jesiennej tematyce. Modelki i modele z odwagą i uśmiechem pojawiali się na wybiegu. Dodatkowe zadanie polegało na recytowaniu rymowanki związanej z jesienią. Dzieci, które nie odważyły się brać udziału w konkursie, z uwagą obserwowały występujących. Decydowały, który przedszkolak zasługuje na wyróżnienie i otrzyma nagrodę publiczności. Komisja miała trudne zadanie, gdyż wszystkie dzieci były świetnie przygotowane i z wdziękiem prezentowały swoje stroje, kapelusze i torebki, na których widoczne były dary jesieni. Dzieci przekonały wszystkich, że ta pora roku może być kolorowa, wesoła i pełna miłych niespodzianek. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w wykonaniu strojów dla dzieci. Wychowawczynie maluchów i starszaków.ANDRZEJKI  W  PRZEDSZKOLU

W piątek 30 listopada w Publicznym Przedszkolu w grupie 5 – 6 latków zorganizowano gry i zabawy andrzejkowe. Dzieci przebrały się za wróżki, cyganki, czarownice. Wykonały czarodziejskie maski według własnego pomysłu  i radośnie bawiły się przy dziecięcych przebojach i hitach. Wspólnie wypowiadały czarodziejskie zaklęcia. Odbyły się różne konkursy i oczywiście nie zabrakło wróżb andrzejkowych: „Co powie kwiatek?”, „Co oznacza wylosowana liczba?”. Wróżba ze słomkami pokazała, który kolega czy koleżanka jest najlepszym przyjacielem. Każde dziecko dowiedziało się kim będzie w przyszłości. Wywróżono między innymi lekarza, strażaka, policjanta, podróżnika, nauczyciela i informatyka. Buty wychodzące na korytarz powiedziały nam, komu jako pierwszemu spełnią się marzenia. Podczas lania wosku przez klucz dzieci rozpoznawały różne kształty, z których dowiedziały się, że w następnym roku czeka je dużo miłości, przyjaźni, ciekawe przygody, spełnienie marzeń, dobre nowiny, dalekie podróże.

 


 

MALI  BADACZE


Wycieczki i spacery ,,małych badaczy" są okazją do poznawania otoczenia i prowadzenia przyrodniczych doświadczeń. Dzieci dostrzegają zmiany zachodzące w przyrodzie i określają zjawiska atmosferyczne. Dowiadują się, w jaki sposób zwierzęta przygotowują się do zimy. Postanowiliśmy zorganizować ,,kącik przyrody", aby nadal rozwijać zainteresowania przedszkolaków, uczyć szacunku do otaczającego świata i odkrywać jego tajemnice. Nasz kącik to miejsce, gdzie możemy spotkać mieszkańców lasu, nazwać różne gatunki drzew, rozpoznać grzyby, rośliny, owoce i nasiona potrzebne zwierzętom i również ludziom. ,,Kącik przyrody" jest inspiracją do wielu zabaw, prac plastycznych, leśnego teatrzyku i eksperymentów.

Wychowawczynie

 


 

DZIEŃ BAJEK W PRZEDSZKOLU


5 listopada 2018 r. maluchy i starszaki przeniosły się w bajkowy świat. Przebrały się za bohaterów znanych bajek i uczestniczyły w zabawach z okazji obchodzonego „ Dnia Postaci z Bajek”.

Dzieci rozwijały zainteresowania literaturą, rozpoznawały ulubionych bohaterów i składały w całość obrazki przedstawiające sceny ze znanych utworów. Zgromadzone rekwizyty łączyły z postaciami. Śpiewały piosenki charakterystyczne dla danych bajek.

Pomogły również Kopciuszkowi w segregowaniu nasion. Stwarzane sytuacje edukacyjne rozwijały u dzieci spostrzegawczość, mowę, pamięć i umiejętności liczenia.

Wychowawczynie
 

 

WYJAZD DO RANCZA POD OLSZYNĄ


24.10.2018r. Pani Jesień zaprosiła uczniów klasy I oraz przedszkolaków do aktywnego wypoczynku blisko natury. ,,Rancho pod Olszyną" w Nowym Ciechocinku przygotowało kilka atrakcji: przejażdżka tramwajem konnym, poszukiwanie skarbów jesieni, warsztaty plastyczne i zabawy na świeżym powietrzu. Dzieci poznały mieszkańców mini-zoo. Karmiły kozy i owce, podziwiały ptaki ozdobne. W stajni rozpoznawały maści i rasy koni. Wiele wrażeń dostarczyła dzieciom przejażdżka na koniu- kuc szetlandzki o imieniu Amber cierpliwie woził uczestników wycieczki. Dzieci jadły pieczone w  ognisku  ziemniaki i kiełbaski, które bardzo im smakowały.

Wychowawczyni klasy I i wychowawczynie przedszkolaków


 


 

PRZEDSZKOLAKI Z KONECKA PRZYJACIÓŁMI LEŚNYCH ZWIERZĄT

12 października 2018r. przedszkolaki wyruszyły autokarem w podróż do Osięcin.

W leśniczówce spotkały się z panem Markiem, który odsłaniał przed nimi sekrety lasu.

Dzieci dowiedziały się, że można tu spotkać wiele gatunków ptaków i ssaków. Rozpoznawały je na ilustracjach i mówiły, czym się żywią.

Gdy w ognisku piekły się ziemniaki, maluchy i starszaki bawiły się na polanie i podziwiały piękno natury.

Za ciekawą lekcję przyrody podziękowały panu Markowi i wręczyły upominki oraz dyplom. Dla zwierząt przekazały zebrane wcześniej przysmaki w postaci jabłek, kukurydzy, ziemniaków i marchewek.

Wychowawczynie

grupy młodszej i starszej

 


 

 

"Dbam o zdrowie" w Przedszkolu

Edukacja prozdrowotna to ważny element działalności naszego przedszkola. Odpowiednie jej zaplanowanie oraz realizacja to klucz do sukcesu w kształtowaniu właściwych postaw i nawyków wśród najmłodszych. Nasze przedszkolaki wiedzą co należy robić, aby być zdrowym. W tym tygodniu grupa 3 i 4 - latków realizuje temat „Dbam o zdrowie”. Celem tych zajęć jest rozumienie konieczności i przestrzegania zabiegów higienicznych, propagowanie właściwych nawyków żywieniowych, nabywania umiejętności dbania o własne zdrowie.

Dzieci z grupy młodszej podjęły wyzwanie pod hasłem „Robimy sok malinowy - pyszny i zdrowy”. Nasz sok był smaczny, pięknie pachniał i był zdrowy.

Kolejnego dnia poznaliśmy, piramidę żywienia i aktywności fizycznej, wspólnie nazywaliśmy i omawialiśmy produkty, które należy spożywać, układaliśmy puzzle.

Przedszkolaki z pomocą nauczyciela stworzyły swoją piramidę z produktów przyniesionych z domu. Zadanie polegało na poznawaniu, nazywaniu i umieszczeniu produktów na piramidzie w odpowiednim miejscu.

Dzieci poprzez zabawę uczyły się zdrowych nawyków żywieniowych.

Dzieci 5-6- letnie wykorzystały owoce i warzywa, by rozwijać umiejętność liczenia i czytania. Segregowały dary jesieni według rodzaju i klasyfikowały ze względu na pochodzenie.

Pani Witamina, która odwiedziła przedszkolaków, wyjaśniła, dlaczego owoce i warzywa są niezbędne dla zdrowia. Dzieci poznały sposób wykonania sałatki owocowej. Z zaangażowaniem przystąpiły do pracy i doświadczały wrażeń dotykowych i smakowych.


 

Ramowy rozkład dnia

6:30-8:00 – schodzenie się dzieci, rozmowy indywidualne z dziećmi, zabawy dowolne służące realizacji pomysłów dzieci

8:00-8:30 – zabawy integrujące grupę, ćwiczenia ogólnorozwojowe, np. rozwijające percepcję wzrokową i słuchową, grafomotorykę, rozmowy kierowane na tematy zgodne z zainteresowaniami dzieci

8:30 – 8:45 – ćwiczenia poranne

8:45-8:55 – przygotowanie do śniadania, wdrażanie nawyków higienicznych, czynności samoobsługowe

8:55-9:10 – śniadanie

9:10-9:20 – czynności samoobsługowe w łazience

9:20 – 10:30 – realizacja zadań edukacyjnych poprzez zajęcia z całą grupą, zabawy ruchowe i twórcze

10:30- 11:15 – spacery lub wycieczki, zabawy dowolne na świeżym powietrzu, np. na placu zabaw, w parku lub w sali (ćwiczenia gimnastyczne)

11:15-11:40 – przygotowanie do obiadu, obiad lub drugie śniadanie dla dzieci, które nie korzystają z obiadów

11:40- 12:00 – ćwiczenia relaksacyjne, słuchanie bajek

12:00 – 13:00 – zabawy dydaktyczne, ćwiczenia graficzne, utrwalenie poznanych wierszy i piosenek, słuchanie opowiadań nauczyciela na podstawie literatury dziecięcej, zabawy dowolne w sali lub na placu przedszkolnym

13:00 – 15:30 – ćwiczenia indywidualne z dziećmi, praca z grupą lub indywidualna o charakterze obserwacyjnym, zajęcia specjalistyczne, zabawy według inicjatywy dzieci, zabawy w kącikach tematycznych lub zajęcia dla dzieci o szczególnych zainteresowaniach, prace porządkowePodstawa programowa wychowania przedszkolnego realizowana jest w godzinach 8:00-13:00

 

 


 

RADA RODZICÓW GRUPY 3-4 LATKÓW

Pani Ewelina Chełminiak

Pani Paulina Skowrońska-Baryza

Pani Aneta Jaworska


 


 

Grupa 5-6-latków

Rada Rodziców

Małgorzata Kozłowska

Marzena Rudnicka

Wioletta Mielczarek

Anna Kawczyńska

 

 W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,

Witamy serdecznie chłopaka każdego.

Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,

Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

DZIEŃ CHŁOPAKA W NASZYM PRZEDSZKOLU

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny , przedszkola i szkoły. W naszym przedszkolu nie zabrakło więc wspaniałej zabawy i dużo śmiechu z okazji Dnia Chłopaka. Nasi chłopcy byli dzielni nawet wtedy, gdy jedli cytrynę ! Sprawdzili się również w kuchni, gdy przenosili na łyżce jajka. Dziewczynki goliły swoich kolegów – pianka była wyjątkowo słodka. Dzieci uczestniczyły również w zabawach ruchowych przy muzyce. Przedszkolaki otrzymały upominki przygotowane przez Radę Rodziców.

Wychowawczynie maluchów i starszaków

 

 

 


 

PRZEDSZKOLAKI W SADZIE

 21 września dzieci z Publicznego Przedszkola w Konecku pojechały na wycieczkę do sadu. Zobaczyły, jak pięknie rumienią się jabłonie, jakie prace są wykonywane w sadzie i w jaki sposób trzeba dbać o drzewa, aby darów jesieni było jak najwięcej. Wielką atrakcją była przejażdżka w wagonikach, które przeznaczone są do przewożenia jabłek. Dzieci serdecznie podziękowały pani Wesołowskiej za tak miłe spotkanie, za herbatkę, słodycze i pyszne jabłka. Wręczyły dyplom i kolorowe drzewko wykonane z papieru.

Wychowawczynie maluchów i starszaków


 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

 Dzień Przedszkolaka był dla wszystkich radosny - wiele zabaw przy muzyce, konkurs wiedzy o naszym przedszkolu, a także spacer z balonami i krótkie spotkania z przedstawicielami instytucji znajdujących się w naszej gminie. Nie zabrakło miłych życzeń dla przedszkolaków, a także owoców i słodyczy.

Wychowawczynie maluchów i starszaków

 


 

ŚWIĘTO KROPKI W PRZEDSZKOLU14 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Kropki, które stało się okazją do inwencji i twórczej ekspresji. Dzieci poznały bohaterkę utworu pt. ,,Kropka'', która nie umiała rysować, ale spróbowała i stała się prawdziwą artystką. Przedszkolaki także próbowały odkrywać swoje talenty, uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych, ozdabiały wstążki, kropki i kropeczki. Rezultatem wspólnej pracy były  kolorowe drzewa.

Wychowawczynie grupy młodszej i starszej


 

 

 

ROK SZKOLNY 2017/2018

 

 

 

 

Zakończenie roku 2017 /2018

w przedszkolu


 

22.06.2018r. sześciolatki po raz ostatni spotkały się w swojej sali z wychowawcą i rodzicami. Żegnały przedszkole, recytując wiersze i zachęcały dzieci z młodszej grupy do wspólnego wypoczynku. Życzyły wszystkim słonecznych wakacji i zapewniały, że nie boją się szkoły.

Zatańczyły również poloneza, którego podstawowe figury ćwiczyły z wytrwałością przez kilka dni. Sześciolatki otrzymały dyplomy oraz upominki od wychowawcy i rodziców.

Dzieci z młodszej grupy przygotowały dla starszaków miłą niespodziankę – złożyły serdeczne życzenia i wręczyły prezenty. W swojej sali maluchy żegnały się ze swoją panią i również otrzymały dyplomy oraz nagrody za to, że były dzielnymi i wytrwałymi przedszkolakami.

Katarzyna Błaszczyk - Wszołek


 


DZIEŃ MAMY, DZIEŃ TATY I DZIEŃ DZIECKA W JEDNYM, CZYLI BARWNY PIKNIK W KONECKU

 


7 czerwca 2018 r. w ogródku przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Konecku odbył się piknik rodzinny. Frekwencja rodzin była wysoka – znalazły one czas, aby mimo wielu obowiązków i pracy spędzić czas ze swoimi pociechami. Przy wspaniałej pogodzie, pod okiem animatorów odbywały się zabawy, gry i konkursy, w których bardzo chętnie uczestniczyły dzieci i ich rodzice. Po tańcach i zabawach ruchowych był również czas, aby usiąść na kocu i skorzystać z pyszności - grillowanych kiełbasek, owocowych przekąsek, domowych kompotów - przygotowanych przez rodziców.

Wszystkim dopisywały humory, zarówno dzieciom jak i dorosłym. Rodzice ofiarowali swoim dzieciom, to czego dzieci najbardziej potrzebują – wspólnie spędzony czas. Bo kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.

Drodzy Rodzice - dziękujemy za Waszą nieocenioną pomoc, obecność i wspaniałą zabawę!

Wychowawczynie

 

 


„ŁĄKA I JEJ MIESZKAŃCY”

 


Do naszego przedszkola na dobre zawitała wiosna. W ostatnim tygodniu przedszkolaki poznały łąkę i jej mieszkańców. Słuchały z zainteresowaniem opowiadań i wierszy o biedronkach, mrówkach, gąsienicach... Uczyły się rozpoznawać i nazywać owady na ilustracjach, próbowały również odgadywać i układać zagadki słowne. Chętnie brały udział w zabawach ruchowych, w których naśladowały sposoby poruszania się i dźwięki jakie wydają zwierzęta . Na zakończenie cała grupa wspólnymi siłami zbudowała mrowisko ze zgromadzonych materiałów przyrodniczych przyniesionych do przedszkola. Dom musi mieć mieszkańców, zatem przedszkolaki wzięły się do pracy i wykonały z plasteliny mrówki. Każda była wyjątkowa.


Katarzyna Błaszczyk - Wszołek

 


WYJAZD PRZEDSZKOLAKÓW DO CIECHOCINKA

21.05.2018 r. w Ciechocinku odbyła się impreza edukacyjna ,,Ach, ta Pippi", w której brały udział nasze przedszkolaki. Wiele było śmiechu w ,,Willi Śmiesznotce''. Dzieci poznały sympatyczną dziewczynkę, jej przyjaciół i wyruszyły z nimi w podróż. Po spektaklu przedszkolaki poznawały atrakcje przyrodnicze i zabytki charakterystyczne dla naszego uzdrowiska.

Wychowawczynie

 

 


SPOTKANIE Z POEZJĄ W PRZEDSZKOLU

 

18 maja 2018 r. odbyło się ,,Spotkanie z poezją", na które sześciolatki zaprosiły przedszkolaków z młodszej grupy oraz rodziców. Dzieci mówiły rymowanki i przekonywały publiczność, że kraina poezji jest wyjątkowa i wszystko w niej może się zdarzyć. Sześciolatki opowiedziały wierszem historię pewnego kotka, a później recytowały utwory wybranych poetów. Maluchy przygotowały nagrodę dla przedszkolaka, który według nich zasługiwał na szczególne wyróżnienie. Dorośli również oceniali małych aktorów i podziwiali ich odwagę i zaangażowanie. Po występie pełnym emocji na dzieci czekały słodkie niespodzianki.

Wychowawczynie


 

DZIEŃ BIBLIOTEKARZA

 

8 maja grupa sześciolatków gościła panie, które pracują w Gminnej Bibliotece w Konecku. Święto bibliotekarzy to okazja, aby bardziej zainteresować dzieci książką, zdobywaniem wiedzy i nauką czytania.

Dzieci zbudowały dom z książek, który miał solidne fundamenty, dopasowywały rekwizyty do znanych bajek i rozwiązywały rebusy. Od bibliotekarek otrzymały książeczki - obiecały, że je przeczytają i w przedszkolu opowiedzą o bohaterach utworu. Sześciolatki wręczyły paniom kwiaty i życzyły wielu czytelników.

W. Wicher

 


 

OTWARCIE NOWEGO PRZEDSZKOLA


24.04.2018 r. przedszkolaki brały udział w uroczystości otwarcia nowego przedszkola. Dzieci i zaproszonych gości witała w drzwiach dobra wróżka, która wskazywała drogę do kolorowych sal. Maluchy i starszaki świetnie się bawiły, prezentując swoje aktorskie umiejętności.

Miłą niespodzianką był piękny tort, owoce pełne witamin oraz zabawki, układanki i książki, za które gościom serdecznie dziękujemy.

Wychowawczynie

 

 


PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ BEZKRĘGOWCE

 

Wiosenna pogoda jest okazją do bezpośredniego obserwowania przyrody. 13 kwietnia sześciolatki uważnie przyglądały się życiu na łące. Dowiedziały się, co to są bezkręgowce. Z edukatorem przyrody z Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego rozpoznawały na ilustracjach znane owady. W czasie zajęć w terenie szukały biedronek, pająków, ślimaków, chwytały je w pojemniki i przyglądały się im przez lupę. Sześciolatki wysłuchały wiersza ,,Co to jest przyroda?" i przypomniały sobie, jak o nią dbać. Zrozumiały, jakie zależności panują w świecie przyrody. W przedszkolu dzieci malowały motyle i dzieliły się zdobytą wiedzą.

W.Wicher

 


 

Czekolada, czekolada, mleczna, gorzka, oraz biała – każda jest wspaniała

W piątek 12 kwietnia w Przedszkolu w Konecku zorganizowaliśmy Święto Czekolady. W tym dniu dzieci miały okazję zapoznać się z historią czekolady – obejrzały prezentację multimedialną, dowiedziały się, skąd pochodzi, z czego się składa czekolada i jakie są jej rodzaje.
Przedszkolaki zdobyły wiedzę na temat zdrowego odżywiania się oraz skutków zjadania zbyt dużej ilości słodyczy.
Dzieci uczestniczyły w wielu konkursach, rozpoznawały smaki czekolady: białej, mlecznej, gorzkiej, z nadzieniem. Wspólnie jako zespół musiały złożyć w całość pocięte elementy rysunku, świetnie poradziły sobie z zadaniami z edukacji matematycznej – uczniowie liczyli, przeliczali i przyklejali odpowiednie ilości tabliczek czekolady. Nasze maluchy zamieniły się również w malarzy – ale zamiast pędzli użyliśmy palców, a farby zamieniliśmy na rozpuszczoną czekoladę. Powstały artystyczne rysunki, które zostały następnie... zjedzone.
Było pysznie, zdrowo i czekoladowo.

Wychowawczyni Katarzyna Błaszczyk-Wszołek

 

 


DZIEŃ CZEKOLADY

 

Z okazji Dnia Czekolady sześciolatki brały udział w zajęciach zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Konecku. Dzieci wysłuchały opowiadania ,,W Czekoladowej Krainie" i poznały króla Batonika Wielkiego. Z czarodziejskiego worka wyjmowały słodkie niespodzianki, podawały ich nazwy i wyodrębniały głoski. Oglądając film, dowiedziały się, jak powstaje czekolada w fabryce Wedla. Z zaangażowaniem rysowały apetyczne babeczki, tańczyły przy muzyce i brały udział w konkursach. Wiele radości sprawiło dzieciom ozdabianie ciasteczek rozpuszczoną czekoladą i owocami. Przedszkolaki pamiętały, że nawet w takie święto słodycze trzeba jeść z umiarem. Przyznały, że poznanie smaku czekolad i czytanie książek w bibliotece to przyjemność, którą trzeba powtarzać.

W.Wicher


 


Dzień Pracownika Służby Zdrowia

7 kwietnia przedszkolaki z grupy 3-4-5-latków pamiętały o tym ważnym dniu i odwiedziły pracowników Ośrodka Zdrowia w Konecku. Dzieci złożyły życzenia podziękowały za opiekę i wręczyły laurkę.

 

Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół w Konecku.

 


OGŁOSZENIE

Od 4 kwietnia br.(środa)

dzieci z oddziałów przedszkolnych

należy przyprowadzać do nowej części przedszkolnej.

Wejście od strony szatni szkolnych.

Prosimy o zdanie kluczyków do szafek.

 


WARSZTATY PLASTYCZNE W PRZEDSZKOLU

„Pisanki, pisanki, jajka malowane, nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek”
Czas Świąt Wielkanocnych jest związany z tradycją ozdabiania pisanek. Coraz częściej spotyka się osoby, które przed Wielkanocą w tradycyjny ręczny sposób wykonują pisanki. Także dzieci z grupy 3-4-5-latków oddały się tej pięknej sztuce ludowej i uczestniczyły w warsztatach plastycznych „ Pisanki, pisanki, jajka malowane, nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek”. Warsztaty poprowadziła pani Marzena Kacprzak, która w bardzo ciekawy sposób przybliżyła przedszkolakom techniki zdobienia pisanek. Na koniec zajęć dzieci wykonały wielkanocne pisanki techniką decoupage. Wszyscy wykazali się wspaniałą kreatywnością i aktywnością twórczą. Powstały istne pisankowe cudeńka. Dziękujemy za ciekawe warsztaty i mile spędzony czas. Podziękowania kierujemy również do mamy Laury, dzięki której mogliśmy zdobić prawdziwe wydmuszki kacze.

Wychowawczyni Katarzyna Błaszczyk-Wszołek

 


 

ZAKŁADAMY HODOWLĘ ROŚLIN W KĄCIKU PRZYRODY

Już od pierwszych dni marca przedszkolaki przygotowywały się na przyjście wiosny. W naszej sali zrobiło się coraz bardziej radośnie i kolorowo, a w kąciku przyrody pojawiły się pierwsze wiosenne kwiaty. W naszej grupie założony został kącik hodowli roślin. Przedszkolaki samodzielnie wsypywały ziemię do doniczek, siały nasiona kwiatów, ziół, owsa, rzeżuchy,rozsadzały kwiaty cebulkowe np. tulipany, hiacynty. Dzieci poznały etapy rozwoju kwiatów, wiedzą już czego rośliny potrzebują do rozwoju. Przedszkolaki pamiętają aby sprawdzać wilgotność ziemi w doniczkach i w razie potrzeby samodzielnie podlewają swoje roślinki.

Katarzyna Błaszczyk - WszołekSABINKA W PRZEDSZKOLU I W KLASIE III

Sześciolatki i uczniowie klasy trzeciej zaprosili 13.03.2018 r. na spotkanie pracownika schroniska Wygoda znajdującego się w pobliżu Ciechocinka. Przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega wolontariat, zobaczyły zdjęcia wielu psów i poznały ich smutny los, zanim trafiły do schroniska. Dzieci mogły przytulić się do suczki Sabiny, która wiele lat temu również była bezdomna. Uczniowie zadawali gościowi wiele pytań i dowiedzieli się, w jaki sposób mogą pomagać zwierzętom. Dla nich zgromadzili karmę, koce oraz wykonali prace plastyczne.

Wychowawczynie

 


 

8.03.2018 r. - DZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU

Dzień Kobiet w przedszkolu to wspólne zabawy, pieczenie gofrów, przygotowywanie owocowego koktajlu i zorganizowanie przyjęcia dla lalek. Prace dzieci w kuchni oceniał nasz Kopciuszek. Przedszkolaki wręczyły paniom wykonane przez siebie upominki i życzyły wszystkiego, co najlepsze.

Wychowawczynie


 

 


PRZEDSZKOLAKI PODZIWIAJĄ KRAJOBRAZY GÓRSKIE

 

Kto by pomyślał, że w Konecku można podziwiać piękne krajobrazy górskie. A wszystko za sprawą maluchów, które przez ostatni tydzień rozmawiały o górach i ich mieszkańcach zimą. Dzieci słuchały muzyki góralskiej . Nie mogło zabraknąć zabaw i tańców charakterystycznych dla tego regionu. Podsumowaniem było wykonanie makiety, na której znalazły się góry z masy solnej wykonane i pomalowane przez dzieci oraz góry z foli aluminiowej i doniczek, pomalowane szyszki, kamienie . Dzieci poznały również, jakie w dotyku są płatki ryżowe, sztuczny sypki śnieg, płatki kosmetyczne , wata, brokat, materiały szorstkie i gładkie Wszystko to znalazło się na naszej makiecie. Wychowawczyni 

Katarzyna Błaszczyk-WszołekSZEŚCIOLATKI NA BALU

 

12 lutego 2018 r. sześciolatki bawiły się na balu zorganizowanym przez rodziców. Dzieci prezentowały umiejętności taneczne i wokalne, odgadywały, jaka to melodia, brały udział w konkursie tańca i losowały cyfry, do których przyporządkowane były różne zadania. Świetna muzyka, kolorowe stroje i światła oraz dobry humor sprawiły, że wszyscy bawili się w niezwykłej karnawałowej atmosferze.

W.Wicher


 


PRZEDSZKOLAKI Z KONECKA ODWIEDZAJĄ SCHRONISKO WE WŁOCŁAWKU

 

Dzieci z Przedszkola wraz ze starszymi kolegami i koleżankami z klasy II odbyły wycieczkę do schroniska dla psów znajdującego się we Włocławku.
Celem wizyty było przekazanie darów, które dzieci od dwóch tygodni z zapałem zbierały w przedszkolu i szkole. Swoim postępowaniem pokazały, że mają dobre serduszka i kochają zwierzęta. Nie przestraszyła ich długa droga, z zainteresowaniem oglądały psiaki oraz warunki w jakich żyją. Wszystkie pieski cieszyły się z odwiedzin, a swoją radość okazały machającymi ogonkami i głośnym szczekaniem. 
Dzieci miały również możliwość zwiedzenia nowo powstałej kociarni oraz dowiedziały się w jaki sposób trafiają zwierzęta do schroniska, jak należy się nimi opiekować oraz na czym polega wolontariat w schronisku. Na koniec wizyty dzieci miały możliwość uczestniczenia w ćwiczeniach jak należy zachować się gdy zaatakuje nas pies. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którym nie jest obcy los porzuconych psiaków, za pomoc w gromadzeniu najpotrzebniejszych rzeczy. 


Wychowawca przedszkola


 


07.02.2018 r. - DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE SZEŚCIOLATKÓW

 

Sześciolatki postarały się, aby Dzień Babci i Dziadka był radosny, pełen wspomnień i słów wdzięczności. Dzieci wykonały portrety swoich dziadków, przygotowały karty z życzeniami, podarowały czarodziejskie okulary, które spełniają marzenia. Przedszkolaki recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Zgodnie stwierdziły, że bycie babcią i dziadkiem to nie jest łatwe zadanie.

W.Wicher


06.02.2018 r. - DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE MALUCHÓW

„BABCIA I DZIADEK KOCHAJĄ NAS I ZAWSZE MAJĄ DLA NAS CZAS” 
TYMI SŁOWAMI ROZPOCZĘŁA SIĘ UROCZYSTOŚĆ W GRUPIE PRZEDSZKOLAKÓW. POMIMO MROZU I ZIMNA SERDUSZKA PRZEDSZKOLAKÓW BYŁY ROZGRZANE.
W TEN DZIEŃ PRZYBYLI NASI NAJUKOCHAŃSI DZIADKOWIE. PRZEDSZKOLAKI PRZEDSTAWIŁY SWÓJ PROGRAM ARTYSTYCZNY , W KTÓRYM POKAZAŁY SWOJE UMIEJĘTNOŚCI MUZYCZNE, TANECZNE , RECYTATORSKIE ORAZ AKTORSKIE.
DZIADKOWIE BYLI DUMNI Z WYSTĘPU SWOICH MILUSIŃSKICH, NIE ZABRAKŁO CHWIL WZRUSZENIA……
WNUCZĘTA OBDAROWAŁY SWOICH BLISKICH WŁASNORĘCZNIE PRZYGOTOWANYMI UPOMINKAMI.
DOPEŁNIENIEM UROCZYSTOŚCI BYŁY WSPÓLNE ZABAWY I TAŃCE ORAZ SŁODKI POCZĘSTUNEK – ZA KTÓRY BARDZO DZIĘKUJĘ JAK ZWYKLE NIEZAWODNYM RODZICOM NASZEJ GRUPY.
ATMOSFERA BYŁA WSPANIAŁA ….
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM GOŚCIOM ZA ŚWIETNĄ ZABAWĘ I ŻYCZYMY ŻYCIA NAJDŁUŻSZEGO, SZCZĘŚCIA I ZDROWIA DOBREGO.

Katarzyna Błaszczyk-Wszołek01.02.2018 r. - Temat: Krawcowa

Dziś dzieci 6-letnie z przedszkola zaprosiły klasę 3 na wspólne zajęcia dotyczące poznawania zawodów naszych rodziców.

Temat:Krawcowa.

Igły, nitki, szpilki, szpulki i oczywiście maszyna do szycia. Igła z nitką tak tańcowały, że uszyły szalik dla bałwana oraz poznawały historię krawiectwa.

Wioletta Wicher


ROBÓTKI RĘCZNE W GRUPIE 3 -4 -5 LATKÓW

Dziś w naszym przedszkolu gościliśmy panią Zofię Kołodziejską – prababcię Krzysia . Pani Zofia pokazała nam sztukę robienia na drutach, czyli dziewiarstwo. Byliśmy świadkami, jak przy pomocy drutów i włóczki wyczarowywała wspaniałe ubrania i inne użyteczne przedmioty.
Pani Zofia w wolnych chwilach poświęcała się robieniu na drutach, dziś już mniej ze względu na zdrowie. Sztuki tej nauczyła ją babcia- przekazywana była ona z pokolenia na pokolenie. Dodajmy ,że nasz zacny gość ma 92 lata!! A sztuki robienia na drutach pani Zofia nauczyła się, mając 9 lat .
Poznaliśmy przybory , surowce oraz sploty stosowane w dziewiarstwie.
Okazuje się, że robienie na drutach to nie tylko ciekawe hobby. To także świetna kuracja dla naszego ciała i umysłu. Ręczne robótki wyrabiają cierpliwość. Wymagają one dużego samozaparcia, na efekt czeka się często tygodnie. To przeciwieństwo pośpiechu, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień.
Spytaliśmy się Pani Zofii: co dają jej robótki ręczne?
1. Odprężają
Robótki na drutach pomagają nam się zrelaksować. Wykonując i powtarzające te same czynności zapominamy o trudach dnia codziennego. Odrywamy się od pośpiechu, który towarzyszy nam na co dzień. 2. Ćwiczą cierpliwość
Prace na drutach nie zamykają się w jednym dniu. By stworzyć ręcznie robione dzieło, potrzeba czasu.
3. Dodają pewności siebie
Jeżeli nasze prace zostaną docenione i pochwalone - sprezentujemy je komuś z rodziny, znajomym, wtedy wzrasta poczucie naszej wartości. 4. Łagodzi bóle
Jeżeli skarżymy się na jakąś dolegliwość, podczas wykonywania prac na drutach zapominamy o tym, co na boli. Skupiamy się na określonym zadaniu.
Bardzo dziękujemy za tak ciekawą lekcję i przybliżenie nam sztuki dziewiarstwa.

Przedszkolaki z wychowawcą


DEKORACJE ŚWIĄTECZNE W PRZEDSZKOLU

Magiczną atmosferę naszej sali zaczęliśmy tworzyć właśnie od przystrojenia świątecznego drzewka. Postanowiliśmy wrócić do tradycji sprzed lat… I sami wykonaliśmy ozdoby na choinkę.

Maluchy pod opieką swoich pań stworzyły piękne bałwanki z płatków kosmetycznych i kolorowych drucików oraz choinki z patyczków logopedycznych i ozdób kreatywnych. Nie mogło zabraknąć łańcucha – wykonanego z makaronu i pomalowanego na złoty kolor. Dużo zabawy dostarczyło dzieciom wykonywanie serc z masy porcelanowej (zimna porcelana), które pięknie prezentują się na choince.
Przez kilka ostatnich dni podczas zajęć oprócz strojenia drzewka dzieci zapoznawały się z tradycją Świąt Bożego Narodzenia i rozwijały inwencję twórczą w zakresie działań plastyczno-konstrukcyjnych. Przedszkolaki dowiedziały się m.in., kto wymyślił przyozdabianie choinki i jaka jest jej historia. Wszyscy odwiedzający przedszkole mogą już podziwiać naszą piękną choinkę.

Katarzyna Błaszczyk-Wszołek


WARSZTATY MYDLARSKIE

Wczoraj w naszym przedszkolu odbyły się rodzinne warsztaty mydlarskie prowadzone przez panią Magdalenę Ilecką z Wyspy Młodych Kolumbów.

Przedszkolaki wraz z rodzeństwem, rodzicami i babcią tworzyły mydełka z gliceryny. Wcześniej musiały wybrać zarówno ich kształt (na przykład śnieżynkę, choinkę, mikołaja, renifera czy serduszko), jak również kolor i zapach. Dzieci mogły zatopić w mydełkach różne składniki – wzbogacając ich wygląd i jakość. Wykorzystano na przykład suszone zioła, kwiaty czy muszelki.

Ciekawostką było rozpoznawanie różnych zapachów, co – jak się okazało – wcale nie jest proste. Przedszkolaki sumiennie wykonywały polecenia prowadzących. Gdy gotowe mydełka musiały chwile „odczekać” na dzieci czekał wulkanowy eksperyment – pokaz „pasty dla słonia oraz bańki mydlane różnej wielkości.

Przepiękne, pachnące i kolorowe mydełka zapakowano w specjalne torebki, które przedszkolaki zabrały dla swoich najbliższych.


Katarzyna Błaszczyk-Wszołek


 

PACHNĄCE WYPIEKI PRZEDSZKOLAKÓW

Przedświątecznej tradycji stało się zadość - ósmego grudnia sześciolatki ze swoimi mamami piekły pierniki. Dzieci poznały bohaterkę utworu, małą Zuzię, która również przygotowywała się do świąt. Od niej dowiedziały się, jakie produkty są potrzebne, by powstały pyszne i kolorowe ciasteczka. Przedszkolaki poznały zapachy: pomarańczy, cynamonu, sosny. Przygotowały świąteczny kącik i z radością czekają na Boże Narodzenie.
Wioletta WicherMIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU

 

Sześciolatki z radością przywitały Mikołaja. Cieszyły się, że o nich nie zapomniał i przyniósł prezenty. Dzieci poznały niektóre tradycje związane ze zbliżającymi się świętami, bawiły się przy muzyce i bez problemu odnajdywały ukryte wśród zabawek słodycze. Każdy był przez chwilę Mikołajem i musiał zastanowić się, co podarować innym, co może być najcenniejsze.


Wioletta Wicher

 

 


PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ

 

Kolorowe stroje, muzyka i andrzejkowe tradycje sprawiły, że ostatni dzień listopada w przedszkolu był pełen magii. Sześciolatki bawiły się i poznawały swoją przyszłość. Ukryte pod kubeczkami przedmioty zdradzały, kim będą, co ich czeka. Rzucając srebrną kulą do naczynia, dowiadywały się, kiedy spełnią się ich marzenia. Imiona nowych przyjaciół poznawały dzięki czarodziejskim sercom. Najwięcej emocji dostarczyło dzieciom lanie wosku.
Do przedszkola przybyły dobre wróżki – kochane mamy, które wyczarowały słodki poczęstunek.

Wioletta Wicher

 ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

W dzisiejszych czasach andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce oraz wróżbach i właśnie w ten sposób spędziliśmy dzisiejszy dzień. Atmosfera od samego rana była gorąca….. Dzieci, podekscytowane, nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabawy. Przygotowane rekwizyty, świece oraz unoszący się w całym przedszkolu zapach topionego wosku, stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. Dzieci poznały znaczenie różnych rodzajów kwiatów, które wybierały, losowały najdłuższe sznurowadło wskazujące, kto z grupy urośnie najwyższy, rzucały monety do studni, aby spełniły się najskrytsze marzenia. Za pomocą rekwizytów, które losowały przedszkolaki sprawdzały, kim zostaną w przyszłości. Dużo radości przyniosła najbardziej kojarzona z andrzejkami wróżba – lanie wosku. Powstałe kształty były doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni. Natomiast najwięcej śmiechu przysporzył dzieciom taniec na miotle. Dziękujemy paniom: Marcie Szparadze, pani Wiolecie Mielczarek oraz pani Wiolecie Gzik za upieczenie pysznych ciasteczek z wróżbami – dzieci były zachwycone.

Czy wróżby się spełnią? Przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy oraz integracji grupy.

Wychowawca Katarzyna Błaszczyk-Wszołek


 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU

Kto jest dzieci przyjacielem?

Mały miś.
Kto tajemnic zna tak wiele?
Mały mis.
Miś choć mały, choć nieśmiały,

wielkie serce w sobie ma.

Pocieszyciel doskonały.
Każdy misia swego ma.

Kolorowe, mięciutkie, puchate, małe i duże. 
Pluszowe misie opanowały Przedszkole w Konecku.
Zawitały do nas ze swoimi małymi właścicielami, aby tego dnia świętować swoje urodziny. 
Dzień rozpoczął się od porannej gimnastyki z misiami , następnie przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie gdzie poznały historię pluszowego misia i zaprezentowały swojego przyjaciela kolegom i koleżankom z grupy.
Wspólnie tańczyliśmy wraz z misiami przy piosenkach – „Pokochaj pluszowego misia”, „Jadą, jadą misie”, „Misiu mniam mniam”, „Mały miś”. Przedszkolaki brały udział również w warsztatach plastycznych gdzie wykonały piękne misie z torebek papierowych.
Dzieci bardzo chętnie brały udział w rozwiązywaniu quizów i zagadek o życiu niedźwiedzi brunatnych i polarnych.
Jak na urodziny przystało nie mogło zabraknąć tortu urodzinowego - za co bardzo dziękujemy pani Małgosi i odśpiewanie solenizantowi Sto lat …
Został rozstrzygnięty konkurs plastyczny Misie –nasi przyjaciele.
Komisja przyznała trzy pierwsze miejsca są to:
Maja Tulimowska, Jagoda Śladewska, Dawid Wesołowski oraz wyróżnienie : Laura Lewandowska.
Na zakończenie „ misiowego ” dnia każdy z przedszkolaków otrzymał Dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia oraz drewnianą zawieszkę - misia z imieniem dziecka.
To były wyjątkowe urodziny…

Katarzyna Błaszczyk -Wszołek


POKAZY UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

Klub Honorowych Dawców Krwi „ STRAŻAK” przy OSP Straszewo przy współpracy ze Strzelnicą Sportowo – Bojową „ PETRUCI ” rozpoczęli cykl pokazów udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wśród najmłodszych - „ MAŁY RATOWNIK ”. Pokazy poprowadzili pan Jakub Kaźmierczak i pan Wiktor Olczak.

 

 


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Od kilku dni sześciolatki przygotowywały się do uroczystości związanej ze świętem wszystkich misiów. Trzeba było zorganizować kącik dla zaproszonych gości- pluszaków oraz gabinet lekarski w klinice, w której ,,Doktor Niedźwiadek" leczył zwierzęta. Dzieci uczestniczyły w zabawach, chodziły wąską ścieżką po miód, szukały ukrytych w sali misiów, udzielały pomocy medycznej mieszkańcom lasu, koleżankom i kolegom z grupy. Przedszkolaki spotkały się w Gminnej Bibliotece Publicznej z panią bibliotekarką, która czytała im ,,Przygody Misia Uszatka". Dla każdego dziecka przygotowane były upominki w postaci książeczek - dzieci obiecały, że na następnym spotkaniu w bibliotece z chęcią opowiedzą ich treść. Zgodnie z naszą tradycją należało spróbować choć łyżeczkę miodu. Ten, który przyniosła Zuzia Z., był pyszny! Sześciolatki brały udział w konkursie ,,Mój miś" i wykonywały w przedszkolu prace dowolną techniką. Dorośli podziwiali umiejętności i wyobraźnię naszych dzieci. Mali artyści otrzymali nagrody ufundowane przez rodziców.

Wioletta Wicher


 


3.11.2017 r. - PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ ZAWÓD KRAWCA

 

3 listopada na zajęciach w przedszkolu dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat zawodu krawca. Dowiedziały się, co to jest czółenko, fastryga, ścieg i naparstek. Na podstawie wiersza Jana Brzechwy zaproszony gość opowiedział dzieciom historię pewnej igły. Każdy mógł usiąść przy maszynie do szycia, ciąć krawieckimi nożycami i odmierzać centymetrem tkaninę. Przedszkolaki projektowały ubiory i tańczyły z wielkimi igłami. Udało się uszyć długi szalik, który z pewnością przyda się, gdy nadejdzie zima.

W. Wicher

 


 

31.10.2017 r. - WYCIECZKA DO CIECHOCINKA

31 października 2017 r. przedszkolaki wyjechały na wycieczkę do Ciechocinka, by poznać bohaterów bajki o Wawelskim Smoku. Dowiedziały się, czym jest dobro, lojalność i przyjaźń. Bohaterom na scenie dzieci udzielały wskazówek, gdy znaleźli się w opałach. Pobyt w teatrze był świetną zabawą. Dziękujemy rodzicom za pomoc i opiekę nad dziećmi.


Wychowawczynie przedszkolaków

 


30.10.2017 r. - ŚWIĘTO DYNI

30 października dzieci z grup 3-4-5-latków obchodziły „Święto Dyni”.

Tego dnia dzieci uczyły się rymowanek o tematyce związanej z dynią, opisywały wygląd i właściwości odżywcze, poznawały jej cechy, odmiany, pochodzenie. Nie mogło zabraknąć zabaw ruchowych przy muzyce związanych z naszymi dyniami.
Przedszkolaki miały możliwość spróbowania różnorodnych potraw, które specjalnie na tę okazję zostały przygotowane – były to ciasto dyniowe, dynia w słodkim syropie, dżem z dyni.
„Święto Dyni” pozwoliło nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogaciło naszą wiedzę na ich temat, ale przede wszystkim ten dzień spędziliśmy na wspaniałej wspólnej zabawie.
Na zakończenie wszyscy razem wydrążyliśmy dynie i stworzyliśmy wymyślone stworki.
Nasze kochane przedszkolaki mogły również same zamienić się na chwile w piękną pomarańczową dynię.

Wychowawczyni


25.10.2017 r. - WARSZTATY LITERACKO - PLASTYCZNE

 

Dziś sześciolatki zostały zaproszone do Gminnej Biblioteki Publicznej w Konecku i brały udział w warsztatach literacko-plastycznych. Dzieci polubiły George'a - małpkę, która uwielbiała czytać książki. Poznając jej przygody, przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega praca bibliotekarza. Dzięki współczesnej technologii mogły zobaczyć, jak wygląda największa biblioteka w Polsce i na świecie. Dzieci projektowały okładkę swojej książki i przekonywały, dlaczego warto ją przeczytać. Zapewniały, że książka może być najlepszym przyjacielem.

Wychowawca
Wioletta Wicher


Kiedy świeci złote słońce

i jesieni nadszedł czas,

lecą liście kolorowe i błyszczące.

Jest jest już obok nas.

Podczas jesiennych spacerów wspólnie zbieraliśmy kasztany, orzechy, szyszki, żołędzie, kolorowe liście, z wielką radością przynosząc je do przedszkola. W czasie wycieczek nie mogło zabraknąć bitwy na liście :)

W czasie zajęć natomiast oglądaliśmy znalezione skarby i umieściliśmy je w kąciku przyrody. Stały się one inspiracją do stworzenia prac plastycznych, a także do lekcji kleksografii. W kolejne dni nasze przedszkolaki chętnie podjęły kolejne wyzwania; wcieliły się w projektantów mody i stworzyły szatę dla Pani Jesieni. Podczas serii spacerów dzieci poznały nazwy drzew i ich owoce.

Bezpośredni kontakt z przyrodą okazał się dla przedszkolaków wartościową lekcją będącą źródłem wielu doświadczeń i przeżyć.

Wychowawca 
Katarzyna Błaszczyk-Wszołek


 

DBAMY O ZDROWIE

17 października sześciolatki bawiły się i utrwalały wiedzę o warzywach i owocach. Próbowały samodzielnie układać zagadki i tworzyć warzywne wzorki. Toczyły dynię po wyznaczonym torze i rozpoznawały warzywa po smaku. Opracowały plan, żeby przygotować sałatkę i postanowiły zaprosić młodsze dzieci z przedszkola, by oceniły ich prace. Maluchy chętnie uczyły się rymowanek, szukały darów jesieni ukrytych w sali i wyjaśniały, dlaczego należy jeść warzywa i owoce.
Było wiele śmiechu, gdy dzieci tworzyły owocowe nazwiska i warzywne nazwy miejscowości – na przykład, gdy pytały, kto powie, jak znaleźć Zuzię Gruszkowską w Kalafiorowie?
Maluchy odwdzięczyły się sześciolatkom i częstowały pysznymi owocami.

Wioletta Wicher9.10.2017 r. - JESIEŃ W SADZIE

9 października dzieci z Przedszkola w Konecku wyruszyły na wycieczkę, aby zobaczyć jesień w sadzie. Dowiedziały się, jakie prace trzeba wykonać, zanim dary jesieni trafią na półki do sklepów. 
Na przedszkolaków czekały różne atrakcje: przejażdżka w wagonikach, którymi zawsze podróżują jabłka, wsłuchiwanie się w dźwięki pracujących wiatraków, sprawdzanie temperatury w wielkich chłodniach, liczenie jabłek w zakresie dziesięciu - w nagrodę każdy mógł zabrać owoce do domu. Za pomocą dotyku i smaku dzieci rozpoznawały borówki. Na świeżym powietrzu wyjątkowo smakowała ciepła herbatka i ciasteczka. Przedszkolaki serdecznie podziękowały Państwu Wesołowskim za tak miłe przyjęcie i wręczyły wykonane przez grupy upominki.

Wychowawcy:
Wioletta Wicher
Kasia Błaszczyk-Wszołek


6.10.2017 r. - SMACZNE I ZDROWE SAŁATKI OWOCOWE

W przedszkolu staramy się zachęcać dzieci różnymi sposobami do spożywania owoców. Są pogadanki, oglądamy ilustracje, słuchamy wierszy i bajek. Jednak okazuje się, że najlepszym sposobem jest własnoręczne wykonanie szaszłyków owocowych przez naszych przedszkolaków.
Maluchy na początku poszukiwały co kryję się w owocach. Wszystkim udało się znaleźć pestki. Następnie dzieci samodzielnie nadziewały na patyczki kolorowe owoce tworząc pyszne i zdrowe przekąski. Chcąc zachęcić innych do zdrowego odżywiania podzieliliśmy się naszymi smakołykami i zachęcaliśmy do ich spożywania dzieci z grupy,,O" oraz nauczycieli i pracowników szkoły. U nas nic się nie marnuje ! Z reszty owoców wykonaliśmy koktajle, które również zniknęły szybciutko z kubków dzieci.

Wychowawca
Kasia Błaszczyk-Wszołek


2.10.2017 r. - DZIEŃ CHŁOPCA PRZEDSZKOLAKÓW

W naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. Tego dnia świętowali wszyscy nasi mali mężczyźni. Zorganizowaliśmy konkursy i zabawy: „Strażnik”, „Sałatka owocowa”. Jednak zabawa „Kto pierwszy założy kapelusz” sprawiła wszystkim dużo radości i śmiechu. Nasze dziewczynki bardzo gorąco dopingowały swoich kolegów biorących udział w konkursach. Na zakończenie wszyscy panowie otrzymali upominki. Nie mogło zabraknąć „Sto lat” oraz przytulasów. Był to dzień pełen radości i dobrej zabawy. Zdjęcia wykonane podczas imprezy są miłym wspomnieniem tych chwil.

Wychowawca
Katarzyna Błaszczyk-Wszołek


29.09.2017 r. - PRZEDSZKOLAKI NA JESIENNYM SPACERZE

W piękny, słoneczny dzień wybraliśmy się do parku i w okolice naszego przedszkola w poszukiwaniu Pani Jesieni.

Zobaczyliśmy ją w kolorowych barwach liści, które opadły na ziemię, w kasztanach, orzechach i żołędziach rozrzuconych pod drzewami. Na polanie w parku przedszkolaki uwolniły swoją energię, rozbiegając się na wszystkie strony w poszukiwaniu najgrubszego drzewa w parku. Po zmierzeniu okazał się nim ogromny dąb. Podczas spaceru towarzyszyły nam piękne motyle, które dzieci podziwiały -napotkaliśmy również gąsienice. Jednak czas miłego pobytu dobiegł końca i musieliśmy wracać do przedszkola. :)

Wychowawca
Katarzyna Błaszczyk-Wszołek

 


 

29.09.2017 r. - DZIEŃ CHŁOPAKA W PRZEDSZKOLU

Z okazji Dnia Chłopaka dziewczynki przygotowały dla kolegów niespodzianki.

W sześciolatkach taki pech, 
że kolegów tylko trzech.
Nowi koledzy dziś przybyli
i do zabawy zaprosili.
Basik, Zosik i Amelek,
który upiekł kartofelek,
Zuzik, Lenek i drugi Zuzik,
który umie przyszyć guzik.
Jest Weronik i Zuzik trzeci,
co rozśmiesza wszystkie dzieci.
A Tamarek i Wiktorek 
przynieśli cukierków worek.
Czary-mary, chlastu-plastu,
z trzech zrobiło się trzynastu!

Bawiąc się, dzieci prezentowały swoje umiejętności: przechodziły przez tunel, rzucały woreczkiem do tarczy, pływały na gazecie - łódce, rozpoznawały kolegów po butach i jadły wiszące na wstążkach jabłka. Dziękujemy rodzicom za upominki dla dzieci i przygotowany poczęstunek.

Wychowawca
Wioletta Wicher

 


 

28.09.2017 r. - MALI BADACZE W PRZEDSZKOLU

„Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż – a zapamiętam”

Zabawy badawcze są świetną okazją do kształtowania u dzieci wytrwałości, koncentracji uwagi i spostrzegawczości. Nasze przedszkolaki zamieniły się w małych naukowców i poznawały zjawisko rozpuszczalności mydła w zależności od temperatury wody. 
Na koniec przedszkolaki tworzyły wulkany z piany. Eksplozje sprawiły dzieciom dużo radości oraz zachęciły do podejmowania nowych wyzwań.

Zabawie nie było końca :)

Wychowawcza, 
Katarzyna Błaszczyk-Wszołek

 


 

26.09.2017 r. - SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z POLICJANTEM

Od początku roku szkolnego dzieci w naszym przedszkolu poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno na terenie przedszkola jak i poza nim. Chodziliśmy na spacery, wycieczki, ucząc się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i zachowywać się w jej pobliżu.

Najwięcej jednak o bezpieczeństwie wie pan policjant. Dlatego dzieci zaprosiły do naszego przedszkola pana policjanta z Komisariatu Policji w Aleksandrowie Kujawskim.

Dzieci dowiedziały się jak ważna i niebezpieczna jest praca policjanta, jakie są zasady uczestnictwa w ruchu drogowym oraz o różnych niebezpieczeństwach które czekają na dzieci.

Na koniec dzieci podzieliły się z policjantem spostrzeżeniami i uwagami na temat swoich przeżyć i zaobserwowanych sytuacji. Wysłuchały rad i wskazówek policjanta.

Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie, które na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci.

Wychowawcza, Katarzyna Błaszczyk-Wszołek


 

20.09.2017 r. - DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września przedszkolaki spędziły na spacerze i zabawie. Odwiedziły w klasach starszych kolegów, by sprawdzić, czy wszyscy pamiętają, że przedszkolaki swoje święto mają. Wszędzie dzieci usłyszały ciepłe słowa i życzenia sukcesów. Na pożegnanie lata postanowiły jeszcze raz wyruszyć na wycieczkę - papierowe samoloty lądowały w różnych częściach świata.
Dzieci wiedzą, jakie cechy powinien mieć wzorowy przedszkolak. Aby na to miano zasłużyć , trzeba było wykazać się wiedzą i odwagą. Wszystkim udało się wejść do smoczej jamy i wykonać powierzone zadanie. 
Maluchy próbowały swoich sił przeciągając linę. Wykazały dużą sprawność przenosząc na łyżeczkach jajka. Wielką radość sprawiły im zabawy z kolorowymi piórkami i chustą animacyjną. Każde dziecko otrzymało odznakę SUPERPRZEDSZKOLAKA . 
Jeżeli chcesz zobaczyć,jak wygląda wzorowy przedszkolak zobaczcie wspólne dzieło- obraz, który zdobi ścianę naszej klasy.

Wychowawczynie 
Wioletta Wicher
Katarzyna Błaszczyk- Wszołek

 


1.09.2017 r. - ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO W PRZEDSZKOLU

 

Pierwszego września 2017 r. o godz. 9.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Konecku przedszkolaki świętowały rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Pani Dyrektor oraz Wójt Gminy Koneck serdecznie powitali wszystkie dzieci i ich rodziców. Wychowawcy grup przygotowali wiele zabaw integracyjnych, zachęcali do poznawania kolegów i do wspólnego śpiewania. Dzieci sprawdzały swoje zdolności jako kelnerzy i tańczyły z kolorowymi wstążkami. Wyruszyły pociągiem w daleką podróż, dotarły do tajemniczej chatki i sprawdzały, co kryje się w zaczarowanym pudełku.

 

 


Dzieci uczęszczające do Przedszkola:

 

 

Grupa Przedszkolna 3-4-5 latki

 1. Chrząszcz Filip
 2. Fuminkowski Maciej
 3. Gzik Mateusz
 4. Kaniewski Ignacy
 5. Kawczyńska Nicola
 6. Kozłowska Alicja
 7. Lewandowska Laura
 8. Magolan Julia
 9. Mielczarek Radosław
 10. Orłowska Zuzanna
 11. Ossowski Filip
 12. Piotrowska Wiktoria
 13. Rychter Krzysztof
 14. Rykowski Antoni
 15. Salomoński Bartosz
 16. Szparaga Nikola
 17. Śladewska Jagoda
 18. TulimowskaMaja
 19. Wesołowski Dawid
 20. Włodarska Julia
 21. Wojtkowska Agata

Rada Rodziców (3-4-5-latki)

Violetta Mielczarek

Marta Szparaga

Małgorzata Kozłowska


 

Grupa sześciolatków

 1. Biernat Barbara
 2. Cygańska Tamara
 3. Dembczyński Bartosz
 4. Fuminkowska  Weronika
 5. Lewandowska Wiktoria
 6. Jaworski Bartłomiej
 7. Urbańska Lena
 8. Więckowski Paweł
 9. Wróblewska Amelia
 10. Wróblewska Zuzanna
 11. Zając Zofia
 12. Zielińska Zuzanna
 13. Żywiczyńska Zuzanna

 

Rada Rodziców (6-latki)

Justyna Biernat – przewodnicząca

Aneta Jaworska – zastępca

Marta Wróblewska – zastępca

 

Ramowy rozkład dnia

6:30-8:00 – schodzenie się dzieci, rozmowy indywidualne z dziećmi, zabawy dowolne służące realizacji pomysłów dzieci

8:00-8:30 – zabawy integrujące grupę, ćwiczenia ogólnorozwojowe, np. rozwijające percepcję wzrokową i słuchową, grafomotorykę, rozmowy kierowane na tematy zgodne z zainteresowaniami dzieci

8:30 – 8:45 – ćwiczenia poranne

8:45-8:55 – przygotowanie do śniadania, wdrażanie nawyków higienicznych, czynności samoobsługowe

8:55-9:10 – śniadanie

9:10-9:20 – czynności samoobsługowe w łazience

9:20 – 10:30 – realizacja zadań edukacyjnych poprzez zajęcia z całą grupą, zabawy ruchowe i twórcze

10:30- 11:15 – spacery lub wycieczki, zabawy dowolne na świeżym powietrzu, np. na placu zabaw, w parku lub w sali (ćwiczenia gimnastyczne)

11:15-11:40 – przygotowanie do obiadu, obiad lub drugie śniadanie dla dzieci, które nie korzystają z obiadów

11:40- 12:00 – ćwiczenia relaksacyjne, słuchanie bajek

12:00 – 13:00 – zabawy dydaktyczne, ćwiczenia graficzne, utrwalenie poznanych wierszy i piosenek, słuchanie opowiadań nauczyciela na podstawie literatury dziecięcej, zabawy dowolne w sali lub na placu przedszkolnym

13:00 – 15:30 – ćwiczenia indywidualne z dziećmi, praca z grupą lub indywidualna o charakterze obserwacyjnym, zajęcia specjalistyczne, zabawy według inicjatywy dzieci, zabawy w kącikach tematycznych lub zajęcia dla dzieci o szczególnych zainteresowaniach, prace porządkowePodstawa programowa wychowania przedszkolnego realizowana jest w godzinach 8:00-13:00

 

 

 
Wydarzenia i uroczystości planowane

 

w Publicznym Przedszkolu w Konecku

w roku szkolnym 2017/2018 

Rodzaj uroczystości


 

Planowana data

 

Organizatorzy

Książka – przyjaciel dziecka

Wrzesień

wychowawca

Ogólnopolski dzień przedszkolaka

20 września

Wychowawca, Rada Rodziców

Spotkanie z policjantem

26 września

Wychowawca

Dzień Chłopca

29 września

Wychowawca

Udział w ślubowaniu uczniów klasy I

wrzesień

Wychowawca

Dorośli czytają dzieciom

Październik

Wychowawca, Rada Rodziców

Dzień Edukacji Narodowej

13 października

Wychowawca

Święto dyni

31 października

Wychowawca, rada Rodziców

Święto Niepodległości

10 listopada

Wychowawca

Dzień Kolejarza

24 listopada

Wychowawca

Światowy Dzień Pluszowego Misia

28 listopada

Wychowawca, Bibliotekarz

Andrzejki

30 listopada

Wychowawca

Turniej Mikołajkowy

6 grudnia

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

Konkurs ,,Świąteczne dekoracje’’

grudzień

Wychowawca

Wycieczka do urzędu pocztowego

grudzień

Wychowawca

Wigilia

grudzień

Wychowawca

Choinka noworoczna

styczeń

Rada Rodziców, Wychowawca

Udział w WOŚP

styczeń

Wychowawca

Dzień Babci

20 stycznia

Rada Rodziców, Wychowawca

Wyjazd do schroniska zwierząt

luty

Wychowawca

Zawody naszych mam

Luty, marzec

Wychowawca, Rada Rodziców

Dzień Kobiet

8 marca

Rada Rodziców, Wychowawca

Dzień Służby Zdrowia

10 kwietnia

Wychowawca

Konkurs recytatorski ,,Kraina poezji”

kwiecień

Wychowawca, Rada Rodziców

Światowy Dzień Ziemi

21 kwietnia

Wychowawca

Dzień Strażaka

4 maja

Wychowawca

Dzień Bibliotekarza

8 maja

Wychowawca, Bibliotekarz

Święto Szkoły

28 maja

Wychowawca

Dzień Matki

26 maja

Wychowawca, Rada Rodziców

Dzień Dziecka

1 czerwca

Wychowawca, Rada Rodziców

Konkurs promujący czytelnictwo ,,Czytam sam’’

czerwiec

Wychowawca, Rada Rodziców

Wycieczka do Ciechocinka

czerwiec

Wychowawca, Rada Rodziców

Zakończenie roku szkolnego

czerwiec

Wychowawca, Rada Rodziców
ROK SZKOLNY 2016/2017


Rekrutacja Dzieci do Przedszkola

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2017/2018

trwa od 1.03.2017r. do 31.03.2017r.

tel. kontaktowy w sprawach związanych z zapisaniem dziecka – 542722019

Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci w wieku 3-6 lat do udziału w procesie rekrutacji do Przedszkola w Zespole Szkół w Konecku na rok szkolny 2017/2018.

W roku szkolnym 2017/2018 w Przedszkolu w Konecku będzie funkcjonować oddział zerowy, w którym realizowane będzie obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne.

Poniżej przedstawiamy harmonogram rekrutacji oraz informację o planowanych comiesięcznych opłatach.

Planowane godziny pracy: 630 - 1530

Planowana struktura Przedszkola w roku szkolnym 2017/2018:
Oddział 3-5-latków

Oddział 6-latków 

Planowane zajęcia dodatkowe w roku szkolnym 2017/2018: j. angielski, zajęcia komputerowe, zajęcia plastyczne, gimnastyka korekcyjna.

Planowane specjalistyczne zajęcia dodatkowe w roku szkolnym 2017/2018: terapia pedagogiczna, terapia logopedyczna, wczesne wspomaganie rozwoju, terapia dziecka z orzeczeniem lub opinią poradni psychologiczno-pedagogicznych.

Planowana wysokość czesnego w roku szkolnym 2017/2018:
1 zł dziennie za rozpoczętą dodatkową godzinę pobytu dziecka

W godzinach 8.00 – 13.00 – pobyt dziecka jest bezpłatny

Dodatkowo płatne:

- składka na ubezpieczenie NNW dzieci w roku szkolnym 2017/2018

- podręczniki

- bilety na wycieczki (muzeum, teatr, atrakcje dodatkowe na terenie obiektu szkolnego)

Harmonogram rekrutacji do przedszkola w roku 2017/2018:

 • Rekrutacja/zapisy dzieci trwają od 01.03.2017r. do 31.03.2017r.

a także za zgodą Dyrektora placówki w innym terminie.

 • Karty Zapisu Dziecka są przyjmowane według kolejności zgłoszeń.

 • Dzieci są zakwalifikowane do przedszkola po podjęciu pozytywnej decyzji

przez Dyrektora.

 • O przyjęciu dziecka do Placówki zawiadamia Rodziców Dyrektor w możliwie najkrótszym terminie.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt

z Sekretariatem Zespołu Szkół w Konecku.

Zapraszamy!

Wypełnioną „Kartę Zapisu Dziecka” prosimy składać w okresie rekrutacji

w Sekretariacie Zespołu Szkół w Konecku w godz. 8:00-14:00.

Pobierz Kartę Zapisu Dziecka:

Karta Zapisu Dziecka


 

 


Dzieci uczęszczające do Przedszkola:

 

 1. Biernat Barbara
 2. Cygańska Tamara
 3. Dembczyński Bartosz
 4. Fuminkowska  Weronika
 5. Gzik Mateusz
 6. Jaworski Bartłomiej
 7. Kawczyńska Nicola
 8. Kozłowska Alicja
 9. Lewandowska Wiktoria
 10. Orłowska Zuzanna
 11. Ossowski Filip
 12. Ryszewski Kacper
 13. Śladewska Jagoda
 14. Więckowski Paweł
 15. Wróblewska Amelia
 16. Wróblewska Zuzanna
 17. Zając Zofia
 18. Zielińska Zuzanna
 19. Żywiczyńska Zuzanna

Rada Rodziców

Marta Wróblewska – przewodnicząca

Justyna Biernat, Małgorzata Kozłowska – zastępcy

Ewa Lewandowska – skarbnik


RAMOWY ROZKŁAD DNIA

 

GODZINY


ZAJĘCIA DNIA


7:30-8:00

Schodzenie się dzieci, zabawy indywidualne, zabawy w grupach, ćwiczenia poranne

8:00-8:30

Czynności dowolne podejmowane przez dzieci, inspirowane przez nauczyciela, utrwalanie wierszy

8:30-8:45

Przygotowanie do śniadania, czynności samoobsługowe, czynności porządkowe

8:45-9:00

śniadanie

9:00-9:15

Czynności samoobsługowe, zabiegi higieniczno-sanitarne

9:15-10:15

Realizacja zadań edukacyjnych zgodnie z tematyką programową

10:15-10:40

Zabawy ruchowe, twórcze, zabawy na świeżym powietrzu

10:45-11:00

I danie obiadowe

11:00-11:30

Ćwiczenia indywidualne z dziećmi dostosowane do ich możliwości, zabawy dydaktyczne, utrwalanie wierszyków i piosenek

11:30-11:45

Zabiegi higieniczne, prace porządkowe

11:45-12:10

Spacery, zabawy na świeżym powietrzu

12:10-12:15

Przygotowanie do II dania obiadowego

12:15-12:30

II danie obiadowe

12:30-12:40

Zabiegi higieniczne

12:40-14:00

Ćwiczenia relaksacyjne, słuchanie muzyki, zabawy dowolne, rozwijanie zainteresowań dzieci, zabawy kołowe

14:00-14:15

Podwieczorek

14:15-14:30

Zabiegi higieniczne

14:30-15:30

Zabawy inspirowane przez dzieci, gry stolikowe, zabawy edukacyjne, porządkowanie sali

 


Drodzy Rodzice  - KU ROZWADZE

CZYM DZIECKO ŻYJE, TEGO SIĘ NAUCZY

Jeśli dziecku brak ciepła i miłości rodziców, uczy się chłodu i obojętności wobec innych ludzi.
Jeśli dziecku brak emocjonalnego kontaktu z rodzicami, uczy się samotności i obojętności.
Jeśli dziecko żyje w atmosferze krytyki, uczy się potępiać.
Jeśli dziecko doświadcza wrogości, uczy się walczyć.
Jeśli dziecko musi znosić kpiny, uczy się nieśmiałości.
Jeśli dziecko jest zawstydzone, uczy się poczucia winy.
Jeśli dziecko żyje w atmosferze zachęty, uczy się ufności.
Jeśli dziecko jest akceptowane i chwalone, uczy się doceniać innych.
Jeśli żyje w atmosferze uczciwości, uczy  się sprawiedliwości.
Jeśli dziecko żyje w poczuciu bezpieczeństwa, uczy się ufności.
Jeśli dziecko żyje w atmosferze aprobaty, uczy się lubić siebie.  

NASZE IMPREZY


2016/2017

 

 

KONKURS "CZYTAM SAM" W PRZEDSZKOLU

12 czerwca dzieci brały udział w zajęciach, których celem było utrwalenie poznanych liter i wprowadzenie w świat wspólnego czytania. Przedszkolaki pamiętały o ustalonych zasadach i uczciwie ze sobą rywalizowały. Wyodrębniały głoski w . wyrazach, dobierały podpisy do obrazków i oceniały pracę innych. Poszukiwanie wśród zabawek ukrytych liter i wyrazów to dopiero była zabawa. Pawełek poradził sobie z trudniejszym zadaniem- czytał dzieciom tak dobrze,że wszystkie go słuchały. Został wybrany,,Czarodziejem Słów" i zdobył I miejsce w konkursie,,Czytam sam".

Wychowawca


 

WYCIECZKA DO CIECHOCINKA

6 czerwca przedszkolaki wraz z grupką uczniów z klas pierwszej i drugiej wyjechały na wycieczkę do Ciechocinka. W Teatrze Letnim obejrzały spektakl pod tytułem "Jaś i Małgosia".

Dzieci, tak jak bohaterowie bajki, przekonały się, że warto mieć marzenia, ale trzeba doceniać to, co się ma. Trzeba wierzyć w siłę miłości, przyjaźni i dobra.

Zobaczyliśmy miejsca charakterystyczne dla Ciechocinka: dywany kwiatowe, fontannę solankową "Grzyb" oraz Jasia i Małgosię. Zajrzeliśmy również do muszli koncertowej. W parku podziwialiśmy pawie, które serdecznie nas witały, prezentując piękne pióra.

 DZIEŃ MAMY I TATY W PRZEDSZKOLU

Obchodzony w naszym przedszkolu Dzień Mamy i Taty był pełen emocji. Dzieci doskonale rozumieją, jak wiele obowiązków wykonują ich rodzice – dlatego chciały, aby ten dzień był wyjątkowy. Przedszkolaki przygotowały upominki, składały życzenia, śpiewały piosenki, a także starały się wyczarować dla mamy i taty więcej czasu. W prezencie złożyły serduszka wraz z kwiatami.


Wychowawca

 


 

01.06.2017 R. - DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU

 

Pierwszego czerwca na twarzach przedszkolaków często pojawiały się uśmiech, zaciekawienie i zdziwienie. Wszyscy czekali na kolejne niespodzianki. W tym ważnym dniu dorośli składali życzenia, obdarowywali upominkami, a później posłusznie wykonywali określone polecenia wydawane przez dzieci.

Przedszkolaki brały udział w zabawach, uczyły się współodpowiedzialności i współzawodnictwa. Każdy, kto pomyślnie zdał egzamin, otrzymywał tytuł najlepszego sportowca, tancerza, mówcy i matematyka. Dwie grupy rywalizowały o zbudowanie jak najwyższej wieży z pudełek.

Okazało się, że dzieci są też dobrymi kucharzami. Do podanych wyrazów dodawały nowe tak, aby powstał jadłospis na cały dzień. Każdy musiał pamiętać o zasadach zdrowego odżywiania się.

W Dniu Dziecka pozwoliliśmy sobie na chwilę zapomnienia – na stolikach pojawiły się słodycze, dzieci z rodzicami przygotowywały ciasto i piekły gofry. Wszyscy stwierdzili, że tak pysznych smakołyków dotąd nie jedli.


Wychowawca


KONKURS RECYTATORSKI W PRZEDSZKOLU

12 maja dziesięcioro dzieci wzięło udział w konkursie recytatorskim „Kraina poezji”, który był zorganizowany w naszym przedszkolu.
Rodzice pomogli swym pociechom wybrać odpowiedni wiersz i uczyli ich w domu poprawnej recytacji. Kontakt z poezją dostarczył dzieciom radości. Poznały one kilka nazwisk polskich poetów, na zajęciach rozmawiały na temat wybranych utworów i odgrywały scenki. Bawiąc się, przyporządkowywały rekwizyty do poznanych wierszyków. Różne emocje towarzyszyły dzieciom w czasie ich występu, także niepewność i strach, który udawało się pokonać, gdyż naszą salę wypełniała serdeczna atmosfera.
Zaproszeni goście wielkimi brawami nagradzali każdego przedszkolaka. Słuchacze również mieli ważne zadanie do wykonania – wybierali utwór, którego treść im najbardziej się podobała. Przedstawiali go za pomocą ruchu i gestów, a mali artyści odgadywali tytuł. To dopiero była zabawa! Komisja konkursowa przyznała dzieciom nagrody – dyplomy i książeczki. Gdy emocje opadły, przedszkolaki ochoczo usiadły przy stolikach, gdzie czekał na nie słodki poczęstunek.

Wioletta Wicher – wychowawca

 


DZIEŃ STRAŻAKA W PRZEDSZKOLU

Czwartego maja święto obchodzą strażacy, w związku z tym zaprosiliśmy tatę Zuzi Orłowskiej, który w interesujący sposób opowiedział dzieciom o zawodzie strażaka.

Dowiedzieliśmy się, jakie sytuacje są niebezpieczne dla ludzi i w jaki sposób należy wzywać pomoc.

Przedszkolaki zrozumiały, że praca strażaka jest często niebezpieczna – ratując innych, narażają oni własne życie.

W remizie znajdującej się w pobliżu przedszkola mogliśmy obejrzeć wóz strażacki i sprzęt, który jest niezbędny w pracy. Trzymanie węża, z którego leje się woda – to dopiero trudne zadanie! Hełm, toporek, radiostacja czy wielkie nożyce również wzbudziły duże zainteresowanie.

Dzieci serdecznie podziękowały za spotkanie, wręczyły kwiaty i specjalny dyplom, a od dzielnych strażaków otrzymały słodkie upominki. Po powrocie do przedszkola z zaangażowaniem rozwiązywały zagadki związane z zawodem strażaka.

W. Wicher

 


31.03.2017 r. - BAJKOWA PODRÓŻ Z KSIĄŻKĄ

Pewnego dnia przedszkolaki wyruszyły w bajkową podróż. Dotarli do niezwykłego domku – nie była to chatka z piernika ani dom babci Czerwonego Kapturka. Okazało się, że to jest dom, w którym mieszkają książki. Dzieci spotkały wiele postaci z bajek i baśni; rozwiązywały zagadki i odgadywały, z których utworów pochodzą różne rekwizyty. Z radością wymieniały tytuły popularnych bajek i opowiadały ich treść.

Mama Wiktorii przeczytała dzieciom książkę, którą bardzo lubiła, gdy była małą dziewczynką. Przypomniała , w jaki sposób należy korzystać z książek , jak o nie dbać.

Okazało się, że wyrazy: autor, ilustrator, księgarnia, biblioteka nie są tak trudne do wyjaśnienia. Z pewnością trudniejsze było tworzenie własnej bajki oraz zaprojektowanie okładki , ale z tym zadaniem przedszkolaki poradziły sobie świetnie.

Wychowawcy

 


SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

Kącik lekarski to miejsce, gdzie przedszkolaki z zaangażowaniem odgrywają role lekarza, pielęgniarki oraz pacjentów.

Aby dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat wybranych zawodów, organizujemy wycieczki i do przedszkola zapraszamy gości.

Odwiedziła nas pani pielęgniarka. Dzieci dzieliły się swoimi doświadczeniami związanymi z wizytami w przychodni w lekarskiej. Zobaczyły, że przedmioty używane w pracy przez pielęgniarkę to ogromny zbiór różnorakich przyrządów.

Chętne dzieci wykonały czepki, które z dumą nosiły na głowach podczas zabawy.
Przedszkolaki zrozumiały, jak duże znaczenie dla ludzi ma praca pielęgniarki. Dla gościa przygotowały laurkę i życzyły dużo zdrowia.

Wychowawcy


23.03.2017 r. - PRZEDSZKOLAKI Z  WIZYTĄ U FRYZJERA

Na ten dzień dzieci czekały z niecierpliwością – byliśmy zaproszeni do salonu fryzjerskiego, który znajduje się w pobliżu przedszkola.
Dzieci wiedziały, na czym polega praca fryzjera i wielokrotnie tworzyły lalkom niezwykłe fryzury.
Pobyt w salonie sprawił, że maluchy zobaczyły, w jaki sposób fryzjerka wykorzystuje w pracy różne urządzenia. Dzieci przeglądały katalogi, na palecie określały kolory włosów i zadawały pani Ewelinie mnóstwo pytań.
Po powrocie do przedszkola z dumą wykorzystywały zdobytą wiedzę, rozwiązując zagadki dotyczące zawodu fryzjera.
Serdecznie dziękujemy pani Ewelinie.

Wychowawcy


 

21.03.2017 r. - WIOSENNY KOROWÓD

Kolorowo, wiosennie i radośnie w kl. II powitaliśmy wiosnę. Najpierw przygotowaliśmy rekwizyty a potem razem z przedszkolakami oraz klasami I-IV wyruszyliśmy w wiosennym korowodzie przez Koneck. Radosną nowinę, że wreszcie przyszła wiosna zanieśliśmy do GOK-u, Ośrodka Zdrowia, sklepów, na płoty mieszkańców Konecka.

Anna Roszak25 stycznia 2017 r. - ZABAWA CHOINKOWA

25 stycznia odbyła się tradycyjna zabawa karnawałowa - Choinka. Krótkie części artystyczne przedstawiły dzieci z przedszkola oraz wychowankowie świetlicy szkolnej. Nasze maluszki zaprezentowały swoje "Czarodziejskie przedszkole", a dzieci ze świetlicy inscenizację, w której zagubiły się prezenty. Sytuację uratował, na szczęście Mikołaj, który poradził sobie z trudną sytuacją i przyniósł oczekiwane niespodzianki. po odebraniu paczek bawiliśmy się wspólnie na wspólnej zabawie choinkowej, którą uświetnili swą grą i śpiewem p. J. Lewandowski oraz p. R. Wróblewski.

Aleksandra Kamińska 

20 stycznia 2017 r. - Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

Dzieci sprawiły bliskim osobom niespodziankę – zaprosiły babcie i dziadków do przedszkola, by podziękować im za wszystko, co robią dla swoich wnuków.

Goście z zainteresowaniem oglądali to, co było dziełem dzieci: prace plastyczne, dekoracje, laurki oraz program artystyczny.

Przedszkolaki opowiadały babciom o ulubionych zabawkach i chwaliły się swoimi sukcesami. Dziadkowie mieli okazję spróbować różnych smakołyków przygotowanych z pomocą dzieci przez Radę Rodziców.

Nasi goście przekonali się, że przedszkole to drugi dom ich wnuków.

Wioletta Wicher

 


PRZEDSZKOLAKI NA POCZCIE

 

20 grudnia 2016 roku dzieci z przedszkola wybrały się do urzędu pocztowego, by lepiej poznać zakres jego usług. Maluchy szczególną uwagę zwracały na przedmioty znajdujące się w pomieszczeniach, które są niezbędne w pracy na poczcie. Dowiedziały się, jaką drogę pokonują listy i paczki, zanim trafią do odbiorcy. Dzieci wysłały do swoich bliskich przygotowane wcześniej w przedszkolu świąteczne karty.
Przedszkolaki pamiętały o właściwym zachowaniu się w miejscu publicznym. Podziękowały pracownikom za miły pobyt, złożyły świąteczne życzenia i wręczyły białego misia.
Po powrocie do przedszkola dzieci rozmawiały o tym, co je zainteresowało, chętnie bawiły się w listonosza. Postanowiły zorganizować swój kącik pocztowy.

Katarzyna Błaszczyk-Wszołek

 


 

21 grudnia 2016 r. - W PRACOWNI ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

21 grudnia najmłodsze dzieci z naszej szkoły wzięły udział w przedstawieniu pt.: „W pracowni Świętego Mikołaja” przygotowanym przez grupę artystyczną „Aminki”. Aktorzy pokazali dzieciom na czym polega praca Mikołaja i jego pomocników. Wszyscy chętnie pomagali w pakowaniu prezentów i rozwiązywaniu świątecznych zagadek. Blask migoczących światełek, zapach cynamonu i pobrzmiewające cicho kolędy przybliżyły nam atmosferę świąt. Na pamiątkę dzieci mogły sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z bohaterami przedstawienia.

Iwona Ziemecka


 

15 grudnia 2016 r. - PRZEDSZKOLAKI W KLASIE DRUGIEJ

W dniu 15.12.2016r. grupa dzieci przedszkolnych na zaproszenie uczniów klasy II gościła w sali lekcyjnej nr 4. Celem wizyty było uczestnictwo w spektaklu Teatru Cieni pt. „Ucieczka smoków” oraz poznanie warunków funkcjonowania uczniów klasy II. Przedszkolaki zapoznali się z podręcznikami, na których pracują uczniowie klasy II. Temat lekcji dotyczył zimy. Dzieciom podobały się obrazki, przedstawiające kolorowe ptaki przebywające w Polsce zimą: gile, jemiołuszki, sikorki . Następnie rozpoczęły się zimowe zagadki graficzne. Uczniowie klasy II rysowali połowę obrazków przedstawiających czapkę, choinkę, sanki, mikołaja, bałwana a przedszkolaki musieli odgadnąć, co przedstawia rysunek i go uzupełnić. Wszyscy dobrze się bawili a kolejka chętnych dzieci do zabawy była długa. I choć była to pierwsza przymiarka przedszkolaków do szkolnych ławek, to myślę, że nie ostatnia. Spotkanie zakończyło wspólne zdjęcie pod choinką.

Wychowawca klasy II Anna Roszak

 


PRZEDSZKOLAKI PIEKĄ PIERNIKI

Zbliżają się święta…
Zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu spotkały się dzieci ze swoimi mamami, by wspólnie piec pierniki. Każdy przedszkolak z radością wcielił się w rolę prawdziwego cukiernika. Wałkowanie ciasta i wykrawanie przeróżnych kształtów ciasteczek – to dopiero była zabawa!!!! Pierwsze pierniki wyjęte z piekarnika i ich cudowny aromat sprawił, że poczuliśmy atmosferę świąt. Dzieci ozdobiły ciasteczka i poczęstowały nimi Panią Dyrektor, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół w Konecku. Bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i wspólną zabawę.

Katarzyna Błaszczyk-Wszołek


ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

W naszym przedszkolu od samego rana panowała gorąca atmosfera. W tym dniu odwiedziły nas  dwie Cyganki – Ramona i Simona. Przedszkolaki mogły poznać swoją przyszłość i  dowiedzieć się, kto będzie ich nowym przyjacielem, jaki zawód będą wykonywać, gdy dorosną, jakie ich czekają sukcesy .

Dzieci miały okazję posłuchać wróżb odczytywanych ze szklanej kuli. Kręciły zaczarowaną butelką, rzucały monety do wody, ustawiały buty po to, by poznać niezwykłe tajemnice. W tym dniu nawet cukierki były zaczarowane i zdradzały, co czeka dzieci w niedalekiej przyszłości.

Byli z nami również rodzice. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zaangażowanie i przygotowany dla dzieci poczęstunek .

Andrzejkowe spotkanie zachowało tajemniczy urok i magię. Jesteśmy tylko ciekawi, czy sprawdzą się nam andrzejkowe przepowiednie.

Wychowawczynie


Wszystkie dzieci kochają misie, to jedna z najbardziej znanych i ulubionych zabawek. A kto z nas dorosłych nie wraca pamięcią do pierwszego ukochanego misia? Od ponad 114 lat towarzyszą dzieciom na całym świecie. To z nim dzielą się radościami i smutkami, jemu powierzają największe tajemnice. On pocieszy, doda otuchy i do niego przytulają się zasypiając. Jest przyjacielem, który jest zawsze wtedy, kiedy go najbardziej potrzebują.

25 listopada dzieci z Przedszkola w Konecku obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia pod hasłem:

Dziś w przedszkolu jest wesoło, misie z nami tańczą w koło”

Celem całego przedsięwzięcia było między innymi: przybliżenie dzieciom, w sposób bardzo przystępny, historii powstania pluszowego misia, przedstawienie różnych sylwetek misiów - bohaterów literackich, filmowych i muzycznych- Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Misia Yogi, czy Gumisiów zamieszkujących królestwo Dunwyn; zachęcenie do poszanowania zabawek, wdrażanie do wypowiedzi na bliski dzieciom temat, zachęcanie do wspólnego śpiewania piosenek oraz zabawy przy muzyce.

Dzieci przyniosły z domu swoją ulubioną maskotkę – misia i zaprosiły ją do gimnastyki porannej. Po śniadaniu wszyscy razem wybraliśmy się na wycieczkę po Konecku wraz ze swoimi misiami aby przypomnieć mieszkańcom o dzisiejszym święcie oraz wręczyć pamiątkowe misie zrobione wraz z dziećmi i wychowawcami. Po powrocie dzieci brały udział w różnych zabawach takich jak: odgadywaniu zagadek obrazkowych o znanych misiach, wspólne wyklejenie misia kawałkami bibuły. Na przedszkolaków czekał również zaproszony gość w osobie pani Marioli - bibliotekarki z Publicznej Biblioteki w Konecku która przeczytała dzieciom utwór literacki Cz. Janczarskiego – „Przygody misia Uszatka”. Dzieci wraz z wychowawcami bawiły się przy piosenkach -„Pokochaj Pluszowego Misia", „Jadą, jadą misie”, „Dwa malutkie misie” oraz muzyce z bajki pt. „Przygody Kubusia Puchatka”.  Każdy maluch smakował – „małe co nieco", czyli słodki miodek.

Zabawa była znakomita, dopisywał dobry humor, nie brakowało także ochoty do pląsów- szkoda, że dzień minął tak szybko !

Został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „ Mój Przyjaciel Miś ”. Dzieci pokazały, jak wiele mają pomysłów, aby przedstawić swojego ulubieńca. Prace wykonane były różnorodnymi technikami plastycznymi ,zostaną one wyeksponowane w naszym przedszkolu a później w Publicznej Bibliotece w Konecku i stanowić będą piękną dekorację.

Zwyciężyli : Filip Ossowski ,Nicola Kawczyńska, Zofia Zając, wyróżnienie otrzymała Zuzanna Żywiczyńska.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości w wykonaniu swojego ulubionego misia i zapraszamy do udziału w konkursie za rok.

Wychowawcy

 

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia - zobacz zdjęcia

 

 


ŚWIĘTO  DYNI W PRZEDSZKOLU

31 października jest dla dzieci okazją do świetnej zabawy. W związku z tym  przedszkolaki z Konecka zmieniły się w pająki, duchy, księżniczki, wróżki i czarodziei.

Dzieci wspólnie  z rodzicami i wychowawcami wydrążały dynie, a następnie brały udział w wielu zabawach np.

- przechodzenie przez bagno

- poszukiwanie skarbów

- łańcuszek pająków i dyni.

Wiele radości sprawiło dzieciom zawijanie kolegów i koleżanek w papier w ten sposób, aby powstała mumia.

Na zakończenie wszyscy wspólnie odtańczyli taniec z miotłą.

W tym dniu dobry humor nie opuszczał nikogo.

Katarzyna Błaszczyk - Wszołek

 

 

ŚWIĘTO DYNI W PRZEDSZKOLU - zobacz zdjęcia

 

 


Przedszkolaki pomagają środowisku - Sprzątanie Świata 2016

We wrześniu dzieci z Przedszkola w Konecku brały udział w akcji

"Sprzątanie Świata - Podaj dalej…. Drugie życie odpadów ”.

Przedszkolaki uczyły się jak prawidłowo segregować odpady,

do których pojemników je wrzucać.

Dzieci uczestniczyły również w quizie o treści ekologicznej.

Następnie posprzątały wspólnie z wychowawcami plac zabaw oraz teren wokół przedszkola.

Na zakończenie dzieci wzięły udział w zabawie ekologicznej.

Przedszkolaki złożyły deklarację, że zawsze będą dbać o środowisko.

Akcja ta uświadomiła dzieciom, że warto być przyjacielem środowiska.

Wychowawcy

 

Sprzątanie Świata 2016 - zobacz zdjęcia

 


DZIEŃ CHŁOPCA

Dzień 29 września upłynął w przedszkolu w radosnej atmosferze. Z okazji Dnia chłopca dzieci brały udział w konkursach. Chłopcy próbowali swoich sił jako kelnerzy ( przenosili talerze i kubki w wyznaczone miejsce), piłkarze ( trafiali piłka do wiaderka ) oraz malarze ( rysowali z zamkniętymi oczami). Dzieci świetnie bawiły się przy muzyce. Mogły również skosztować wielu smakołyków przygotowanych przez rodziców. Wiele radości sprawiły dzieciom upominki zakupione przez Radę Rodziców.

Wychowawcy

 

Dzień Chłopca - zobacz zdjęcia


KONKURS GMINNY

Nasze przedszkolaki wzięły udział w konkursie „ Uczniów rady na odpady ” organizowanym przez Wójta Gminy Koneck. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu ekologicznej zabawki przy wykorzystaniu surowców wtórnych. Celem konkursu było zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci, kształtowanie ich poczucia odpowiedzialności za otoczenie oraz propagowanie zasad prawidłowej segregacji odpadów. Zachęcamy serdecznie do brania udziału w tego typu konkursach i akcjach dzieci wraz z rodzicami.

Wychowawcy

KONKURS GMINNY - zobacz zdjęcia

 


20 września 2016 r. - "Dzień Przedszkolaka"

w Samorządowym Przedszkolu w Konecku

Najpierw dzieci pokazały, czego  już się nauczyły w przedszkolu, czyli zaśpiewały i zatańczyły "Jedzie pociąg z daleka" konduktorowi, w którego wcielił się jeden z rodziców, pan Żywiczyński a następnie chóralnie zadeklamowały wierszyk o Zosi, która ulepiła ciastka z plasteliny. Potem były zabawy z rodzicami na świeżym powietrzu (niesienie jajka na wyścigi, sztorm na morzu z chusty animacyjnej, przyklejanie mamom kolorowych piegów). Przedszkolaki wysłały  w niebo niebieskie baloniki z marzeniami. Zaprzyjaźnieni animatorzy z włocławskiej firmy "Animki" pomalowali twarze dzieci w wybrany przez nie wzór. Niespodzianką były upominki - zwierzęta i kwiaty z balonów oraz pokaz puszczania ogromnych baniek mydlanych, z którymi  balonowymi szablami "rozprawiali się" chłopcy.
Było bardzo wesoło i wszyscy doskonale się bawili.

Dyrektor Małgorzata Babiarczyk

 


SZEŚCIODNIOWA  WYCIECZKA  NA  POMORZE  ZACHODNIE


Wyjeżdżamy na wycieczkę!

W ciągu sześciu dni zwiedziliśmy: Zamek Templariuszy w Starym Drawsku, zabytki Kamienia Pomorskiego, odwiedziliśmy Międzyzdroje, Szczecin i Świnoujście, a także spędziliśmy dzień w Niemczech.

Zapraszamy do naszej galerii z wyprawy!

 


 

POLICJANCI  W  PRZEDSZKOLU


Przedszkolaki wiedzą, jakie instytucje znajdują się w środowisku lokalnym i poznają różne zawody. Spotkanie z policjantami pozwoliło dzieciom zrozumieć, na czym polega praca w policji, jakie czynności są najczęściej wykonywane. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w rozmowach dotyczących bezpieczeństwa. Dowiedziały się, jakich zasad trzeba przestrzegać w kontaktach z obcymi. Dzieci podziwiały umiejętności psa przewodnika i zrozumiały, jak ważna jest jego rola w niebezpiecznych dla człowieka sytuacjach. Maluchy i starszaki podziękowały za spotkanie policjantom.

Wychowawczynie przedszkolaków


BEZPIECZEŃSTWO  W  SZKOLE


31 maja na sali gimnastycznej wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły spotkali się z policjantami z Powiatowej Komendy w Aleksandrowie Kujawskim. Spotkanie dotyczyło zagrożeń, z którymi we współczesnych czasach możemy spotkać się w szkole. Przedstawiono nam, jakie są zagrożenia, jak im zapobiegać i jak zachować się sytuacji niebezpiecznej.

 


 

"GODZINY  DLA  RODZINY"


Publiczne Przedszkole w Konecku było organizatorem imprezy „Godziny dla Rodziny”. 28 maja przedszkolaki i uczniowie klas I-III wraz z rodzicami spotkali się na pikniku, aby bawić się, prezentować swoje umiejętności, poczuć się kimś wyjątkowym i wielkim. Żywa maskotka zachęcała wszystkich do zabaw. Dorośli wspierali dzieci, gdy brały udział w konkursach i śpiewały piosenki. Animatorzy przygotowali wiele niespodzianek: były bańki mydlane, plecenie kolorowych warkoczyków i tworzenie zwierząt z balonów. Dzielne maluchy i starszaki brały udział w V Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków. Pokonały wyznaczoną trasę. Wszyscy otrzymali medale i dyplomy. Dzieci wiedzą, na czym polega zdrowe odżywianie, dlatego nie brakowało świeżych owoców i pysznych kompotów. Serdecznie dziękujemy rodzicom i sponsorom, którzy pomogli nam zorganizować to rodzinne święto.

Wychowawczynie    maluchów i starszaków

ŚWIĘTO SZKOŁY

28 maja to Święto naszego Zespołu Szkół. W tym dniu uczniowie klasy szóstej, którzy są gospodarzami maja, zaprezentowali część artystyczną, w czasie której przybliżyli uczniom i gościom sylwetkę Patrona Stefana Wyszyńskiego. Na korytarzach czekały na wszystkich suto zastawione stoły. Królowały na nich owoce i warzywa. Dzieci oglądały filmy edukacyjne i uczestniczyły w zajęciach sportowych. Maluchy bawiły się świetnie w czasie zabaw z animatorami.

Mimo padającego chwilami deszczu dzień uważamy za bardzo udany!


Spotkanie z komisarz Moniką Hermann


22 maja 2019 r. odbyło się spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej  z komisarz M. Hermann z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, która rozmawiała z młodzieżą o bezpieczeństwie w sieci i odpowiedzialności nieletnich.

Dziękujemy za przekazane informacje.

Mariola Wrzesińska


Nagrodzeni w konkursie „Zbieraj surowce – żyj ekologicznie”,

zorganizowanym przez Ekoskład. Miło mi poinformować, że 4 uczniowie z naszej szkoły tj. Natalia Kwiatkowska, Kinga Nawra, Mateusz Chlewicki i Kacper Nawra bardzo zaangażowali się w zbiórkę surowców wtórnych (makulatury i butelek PET). Dzisiaj brali udział w quizie ekologicznym. Młodzi ekolodzy przeszli zwycięsko przez dwa etapy konkursu i wkrótce otrzymają nagrody rzeczowe. Gratulujemy.

Mariola Wrzesińska


KARTA ROWEROWA – MOJE PIERWSZE PRAWO JAZDY


27 maja 2019 r. uczniowie klasy czwartej przystąpili do egzaminu na kartę rowerową.’ Egzamin składał się z dwóch części: I teoretycznej – sprawdzającej znajomość przepisów ruchu drogowego i zasad udzielania pierwszej pomocy. II praktycznej – dotyczącej obsługi technicznej roweru oraz umiejętność jazdy na rowerze z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Egzamin praktyczny był nadzorowany przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim. Wszyscy ukończyli go z wynikiem pozytywnym.

Serdecznie gratulujemy.

Małgorzata Góralska


WYCIECZKA DO POZNANIA

 

21 maja klasy III, IV i VI uczestniczyły w wyjeździe do Poznania. Wycieczka rozpoczęła się warsztatami pt. "Jak powstaje książka" w Wydawnictwie Świętego Wojciecha. W południe obserwowaliśmy na Starym Rynku poznańskie koziołki. Później kolejką wąskotorową "Maltanką" udaliśmy się w kierunku ZOO. Ostatnim wydarzeniem naszej wyprawy był pobyt w parku linowym "Zoolandia". Szczęśliwi i zmęczeni wieczorem wróciliśmy do Konecka.

Iwona Smardzewska


Zakończenie zajęć w ramach projektu

"Uniwersytet Młodego Odkrywcy"

WSKSiM w Toruniu

 

 

 

Konkurs w Lubaniu


16 maja 2019 roku w Zespole Szkół w Lubaniu odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Świętym Janie Pawle II. W konkursie wzięły udział uczennice z naszej szkoły. I miejsce zajęła Dominika Kotas z klasy VI.

Serdecznie gratuluję!

Iwona Smardzewska

8 maja - Dzień Bibliotekarza


Na zajęciach przedszkolaki utrwaliły etapy powstawania książki, dowiedziały się, jakie były w przeszłości materiały pisarskie i jakie znaczenie miało wynalezienie czcionki drukarskiej. Z okazji Dnia Bibliotekarza dzieci złożyły życzenia paniom pracującym w gminnej bibliotece i wręczyły upominek. Przypomniały sobie zasady wypożyczania książek i zrozumiały, dlaczego w bibliotece bardzo ważny jest porządek. Starszaki i maluchy wiedzą, że książka to „mądra głowa” i przyjaciel, którego warto mieć.

Wychowawczyni grupy starszej i młodszej

 

You are here: Start
Green Blue Orange Back to Top