Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Developed by JoomVision.com

tytulnumer 1 tytulnumer 1

tytulnumer 2 tytulnumer 2

tytulnumer 1 tytulnumer 1

tytulnumer 2 tytulnumer 2

Zespół Szkół w Konecku

Aktualności 2016/2017

PDFDrukujEmail

Poprawiony: wtorek, 05 września 2017 18:20 Wpisany przez aaadmin111 wtorek, 11 października 2016 09:14

 


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września 2017 r. o godzinie 900 Mszą Świętą w kościele parafialnym w Konecku. O godzinie 1000 nastąpi inauguracja roku szkolnego w sali gimnastycznej Zespołu Szkół, następnie spotkania z wychowawcami w klasach.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 dla Przedszkola odbędzie się 1 września 2017 r. o godzinie 900.

 


 

W związku z przystąpieniem Zespołu Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Konecku do udziału w projekcie „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”, dzięki któremu pozyskaliśmy 8 000 zł. na zakup książek do szkolnej biblioteki, mam zaszczyt zaprosić wszystkich uczniów i ich rodziców do wspólnego czytania Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w ramach Akcji Narodowe Czytanie, organizowanej przez Prezydenta RP od 2012 roku.

Akcja ta została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza „Lalkę” Bolesława Prusa i „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.

„Wesele. Dramat w trzech aktach” to najsłynniejszy utwór Stanisława Wyspiańskiego, który zainspirował się autentycznym wydarzeniem – weselem krakowskiego poety i dramaturga Lucjana Rydla z Jadwigą Mikołajczykówną, chłopką z podkrakowskich Bronowic. Prapremiera sztuki odbyła się 16 marca 1901 roku w Teatrze Miejskim w Krakowie i wywołała sensację.

Tegoroczne czytanie rozpocznie się w dniu 2 września 2017r. o godz. 15.00. w Gminnym Domu Kultury w Konecku lub na placu przed tą instytucją (zależnie od pogody).

Gorąco zachęcając do udziału w tej akcji bardzo proszę o potwierdzenie do dnia 1 sierpnia 2017 roku w sekretariacie szkoły, tel. 542722019 lub na facebooku szkolnym udziału w tym przedsięwzięciu. Taka deklaracja pomoże w jego organizacji, to jest w odpowiednio wczesnym udostępnieniu wybranego fragmentu tekstu do zapoznania się przed finałowym czytaniem.

Dyrektor Małgorzata Babiarczyk


23.06.2017 r. - ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Pożegnanie ze szkołą rozpoczęliśmy Mszą Świętą. Później spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, gdzie Pani Dyrektor i zaproszeni goście życzyli wszystkim bezpiecznych i udanych wakacji. Gratulacje i nagrody książkowe otrzymali uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, zachowaniu i pracy społecznej. Na koniec uczniowie klas III gimnazjum pożegnali się z wszystkimi przygotowaną przez siebie częścią artystyczną. Zabrali nas w długi - trzyletni rejs wspomnień o dziejach w gimnazjum. Życzymy udanych wakacji i dużo słońca.

Do zobaczenia we wrześniu.Uśmiech


POGADANKI NA TEMAT ZAGROŻEŃ

W ramach Krajowego Planu Działań Przeciwko Handlowi Ludźmi na lata 2016-2018 wychowawcy przeprowadzili na ten temat zajęcia z uczniami na godzinach wychowawczych. Celem działań w obszarze tej tematyki jest podniesienie świadomości i poprawienie bezpieczeństwa młodzieży szkolnej wyjeżdżającej uczyć się lub pracować za granicę.

Problematyka handlu dziećmi

Handel ludźmi w PolsceZAPROSZENIE

 

Dyrektor Zespołu Szkół im. Prymasa Tysiąclecia

Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Konecku

ma zaszczyt zaprosić

Państwa

na uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/17,

która odbędzie się 23 czerwca 2017r.

9.00 - Msza Święta w Kościele pw. Św. Prokopa

10.00 – Apel


Szanowni Rodzice i kochani Uczniowie!

 

Wszyscy jesteśmy głęboko poruszeni walką z chorobą nowotworową ucznia klasy V naszej szkoły Kamila Dominiaka. Zbliża się koniec roku szkolnego 2016/2017. Jeżeli ktokolwiek z Państwa planuje zakup kwiatów dla nauczycieli i wychowawców naszej szkoły, to my, Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół w Konecku, zwracamy się z gorącą prośbą, by pieniądze na zakup kwiatów  wrzucić  do  wyłożonych u  wychowawców  skarbonek z napisem „Pomoc dla Kamila”. My w naszych sercach zachowamy na zawsze  Państwa gest, który będzie dla nas najpiękniejszą różą. Bo ten gest przyczyni się do polepszenia warunków leczenia Kamila. Żywimy szczerą nadzieję, że nie obrazimy Państwa uczuć i wzorem roku ubiegłego spotkamy się z Państwa całkowitym zrozumieniem.

Rada Pedagogiczna

Zespołu Szkół w Konecku


ZASADY RUCHU DROGOWEGO SĄ JUŻ PROSTE

Uczniowie klasy czwartej na zajęciach technicznych utrwalali znajomość znaków drogowych i zasad  ruchu drogowego metodą gry planszowej. Rozgrywka wymagała od nich analizy typowych sytuacji na drodze i wyciągnięcia odpowiednich wniosków. Wszyscy świetnie się  bawili i  są pewni, że zdobyta wiedza przyczyni się do bezpiecznego poruszania się na drodze.

Małgorzata Góralska


Opracowywanie programu wychowawczo – profilaktycznego

16 czerwca w szkole spotkali się rodzice, uczniowie i grono pedagogiczne. Celem tego spotkania było opracowanie programu  wychowawczo – profilaktycznego na przyszły rok szkolny. Wszyscy pracowali w mieszanych grupach i różnymi metodami. Padło wiele pomysłów i propozycji działań, które zostaną uwzględnione w naszym programie.

 


PIERWSZA POMOC

14 czerwca uczniowie klasy czwartej i szóstej uczestniczyli w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,  przeprowadzonych przez pielęgniarkę szkolną. Każdy z uczestników mógł wykorzystać zdobyte informacje podczas ćwiczeń z użyciem fantoma oraz specjalistycznego sprzętu medycznego. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do zajęć motywowane faktem, iż wiedza o tym, jak należy nieść pomoc może uratować czyjeś życie.

Małgorzata Góralska


KONKURS "CZYTAM SAM" W PRZEDSZKOLU

12 czerwca dzieci brały udział w zajęciach, których celem było utrwalenie poznanych liter i wprowadzenie w świat wspólnego czytania. Przedszkolaki pamiętały o ustalonych zasadach i uczciwie ze sobą rywalizowały. Wyodrębniały głoski w . wyrazach, dobierały podpisy do obrazków i oceniały pracę innych. Poszukiwanie wśród zabawek ukrytych liter i wyrazów to dopiero była zabawa. Pawełek poradził sobie z trudniejszym zadaniem- czytał dzieciom tak dobrze,że wszystkie go słuchały. Został wybrany,,Czarodziejem Słów" i zdobył I miejsce w konkursie,,Czytam sam".

Wychowawca


GRA TERENOWA „ZABYTKI KONECKA"

W ramach realizacji programu kółka historycznego „Ciekawi świata. Odkrywamy to, co w życiu jest najważniejsze”, uczniowie klasy szóstej uczestniczyli w grze terenowej „Zabytki Konecka”. Zadaniem uczniów w trakcie gry było rozpoznanie zabytków naszej miejscowości, lokalnych miejsc pamięci oraz napisanie notatki na temat wydarzenia, które rozegrało się w danym miejscu. Młodzież starała się także wskazać na mapie lokalizację zabytku i naszkicować go. Podsumowaniem gry było zbudowanie makiety dowolnie wybranego obiektu.

Uczniowie z wielkim zapałem brali udział w konkurencjach. Gra terenowa okazała się inną lekcją historii, dzięki której na pewno szybciej zapamiętają oni zdobyte wiadomości.

Małgorzata Góralska


Projekt „Moja mała ojczyzna”

Miło nam poinformować, że w przyszłym roku szkolnym nasza szkoła wspólnie ze Szkołą Podstawową w Lnianie będzie realizować projekt „Moja mała ojczyzna”. Współpraca będzie odbywała się w ramach portalu e-twinning.

W ciągu roku szkolnego będziemy gromadzić i utrwalać informacje związane z naszym regionem. W trakcie realizacji wszystkich działań uczniowie będą wyszukiwać różnice i podobieństwa między regionami. Zamierzamy przedstawić swój region partnerowi i poznać ich. Na zakończenie uczniowie przygotują ulotki reklamowe regionu w języku polskim i angielskim, wykorzystując materiały zgromadzone w czasie trwania projektu oraz quiz wiedzy o regionie.

Anna Kościerzyńska


PROJEKT "PSZCZÓŁKI - EKOPRZYJACIÓŁKI"

W piątek 9 czerwca uczniowie klasy pierwszej i drugiej brali udział w projekcie "Pszczółki - ekoprzyjaciółki" którego organizatorem był Wojewoda Kujawsko - Pomorski. Zajęcia z pszczelarzem prowadzone były w sposób przystępny i atrakcyjny dla dzieci. Podczas warsztatów dzieci poznały zagadnienia związane z pszczelarstwem oraz rolą owadów zapylających w ekosystemie. Uczniowie poszerzyli wiedzę o życiu i zwyczajach pszczół, produktach pszczelarskich i ich właściwościach oraz istniejących zagrożeniach życia pszczół i zasadach tworzenia przyjaznego im środowiska. W trakcie warsztatów każde dziecko mogło własnoręcznie wykonać świeczkę i zabrać do domu. Na koniec wszyscy otrzymali słodki upominek i pamiątkowy breloczek.

Iwona Ziemecka


Etap diecezjalny X Edycji Konkursu Wiedzy Religijnej Diecezji Włocławskiej

7 czerwca 2017 roku, w ZSK im. ks. J. Długosza we Włocławku, został przeprowadzony etap diecezjalny X Edycji Konkursu Wiedzy Religijnej Diecezji Włocławskiej dla uczniów szkół gimnazjalnych, pt.: "I od tej godziny wziął Ją uczeń do siebie" (J 19,27) - Jan Paweł II nauczyciel zawierzenia Maryi, do którego zakwalifikowało się 87 uczniów szkół gimnazjalnych z naszej diecezji. Naszą szkołę reprezentowały: Daria Piotrowska i Klaudia Pawlak.

Iwona Smardzewska


„Lubię czytać”

W ramach promocji czytelnictwa w roku szkolnym 2016/2017 zaproponowałam uczniom klasy czwartej i ich rodzicom następujące przedsięwzięcia:

1) 29 WRZEŚNIA - OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Z okazji tego dnia zaprosiłam rodziców na godzinę 10.45 do sali nr 11, by wspólnie ze swoimi dziećmi wzięli udział w głośnym czytaniu poezji Jana Brzechwy.

2) PAŹDZIERNIK - MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Był okazją do zainteresowania uczniów działaniami biblioteki szkolnej. 4 października wybrałam się z uczniami na zajęcia biblioteczne. Zapoznam ich z nowościami zakupionymi w ramach projektu Książki naszych marzeń.

3) 26 listopada klasa IV wzięła udział w spotkaniu z pisarzem Zbigniewem Kołbą, który w bardzo interesujący sposób opowiadał o swojej pracy i zachęcał dzieci do sięgania po książki.

4) 5 LISTOPADA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Obchodziliśmy ten dzień 8 listopada. Uczniowie przebrali się za ulubione postacie z bajek i przygotowali krótkie opowieści o swoich bohaterach. Prezentacji dokonali przed przedszkolakami, które nagrodziły czwartoklasistów gromkimi brawami.

5) 10 stycznia uczniowie klasy czwartej projektowali i własnoręcznie wykonywali okładki do swych ulubionych książek.

6) 3 MARCA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PISARZY

2 marca przeprowadziłam na godzinie wychowawczej zajęcia „Dlaczego warto czytać książki?”

7) 2 KWIETNIA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI

Święto powstało w 1967 r. z inicjatywy Międzynarodowej Izby do Spraw Książek dla Młodych Ludzi. Celem jest promocja literatury dziecięcej i młodzieżowej. Przygotowaliśmy w klasie wystawę ciekawych książek adresowanych dla dzieci w wieku 10 – 12 lat.

8) 1- 8 CZERWCA OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

Święto powstało w 2002 r. z inicjatywy Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Ma na celu uświadomienie społeczeństwu ogromnego znaczenia głośnego, codziennego

20- minutowego czytania dziecku dla jego zdrowego i wszechstronnego rozwoju.

Ponownie zaprosiłam rodziców do wspólnego czytania. 7 czerwca zaplanowany był piknik z książką na świeżym powietrzu, ale pogoda nie dopisała, więc spotkanie zorganizowaliśmy w sali nr 11.

Mam nadzieję, że uczniowie klasy czwartej będą teraz częściej sięgać po książki. Efekt jest już widoczny. Wzrósł poziom czytelnictwa – uczniowie wypożyczają więcej książek. Wpłynie to zapewne na poprawę poziomu wypowiedzi ustnych i pisemnych uczniów.

Wioletta Murawska


„Bieg po zdrowie”

Program antytytoniowej edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie” realizowany był w naszej szkole przez dwa miesiące. Objął wszystkich uczniów klasy czwartej. Jest to nowy program opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami, skierowany do dzieci w wieku 9-10 lat.

Główne cele programu:

· opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży,

· pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego,

· zwięk­szanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kon­tekście szkodliwości palenia papierosów.

Zajęcia w programie „Bieg po zdrowie” realizowane były za pomocą zróżnicowanych metod aktywizujących, które dostosowano do wieku odbiorców. Podstawą zajęć jest stymulowanie kreatywności i aktywności. Bohaterami łączącymi treści poszczególnych spotkań jest dwoje uczniów czwartej klasy szkoły podstawowej - Natalia i Kuba. Wydarzenia z ich życia są tłem poruszanych tematów.

Podczas cyklu zajęć dzieci: dyskutowały i odgrywały scenki, wymieniały doświadczenia, spostrzeżenia, refleksje i pomysły, przeprowadzały wywiady z osobami niepalącymi, liczyły koszty palenia papierosów, pracowały w grupach przy tworzeniu antyreklamy dla papierosów, tworzyły komiksy z bohaterami programu, wykonywały plakaty zniechęcające do palenia papierosów, przygotowały ścienną gazetkę w klasie na temat skutków palenia papierosów.

Program był skierowany także do rodziców uczniów, gdyż zwiększa to skuteczność programów profilaktycznych. Odbyły się 2 spotkania z rodzicami.

Po analizie ankiet i ewaluacji stwierdzam, że w znacznej mierze osiągnięto zakładane rezultaty, a więc wzrost wiedzy dotyczącej zachowań prozdrowotnych oraz zwiększenie umiejętności w zakresie dbania o swoje zdrowie. Komentarze dotyczące treści zawartych w programie oraz metod jego realizacji pokazują, że został on pozytywnie przyjęty przez uczniów i rodziców.

Wioletta Murawska


WYCIECZKA DO CIECHOCINKA

6 czerwca przedszkolaki wraz z grupką uczniów z klas pierwszej i drugiej wyjechały na wycieczkę do Ciechocinka. W Teatrze Letnim obejrzały spektakl pod tytułem "Jaś i Małgosia".

Dzieci, tak jak bohaterowie bajki, przekonały się, że warto mieć marzenia, ale trzeba doceniać to, co się ma. Trzeba wierzyć w siłę miłości, przyjaźni i dobra.

Zobaczyliśmy miejsca charakterystyczne dla Ciechocinka: dywany kwiatowe, fontannę solankową "Grzyb" oraz Jasia i Małgosię. Zajrzeliśmy również do muszli koncertowej. W parku podziwialiśmy pawie, które serdecznie nas witały, prezentując piękne pióra.

Wychowawca


DZIEŃ MAMY I TATY W PRZEDSZKOLU

Obchodzony w naszym przedszkolu Dzień Mamy i Taty był pełen emocji. Dzieci doskonale rozumieją, jak wiele obowiązków wykonują ich rodzice – dlatego chciały, aby ten dzień był wyjątkowy. Przedszkolaki przygotowały upominki, składały życzenia, śpiewały piosenki, a także starały się wyczarować dla mamy i taty więcej czasu. W prezencie złożyły serduszka wraz z kwiatami.


Wychowawca


04.06.- 09.06.2017 r. -WYCIECZKA SZEŚCIODNIOWA

4 czerwca 2017 r. o godz. 800 wyjeżdżamy na wycieczkę sześciodniową na Mazury z jednodniowym pobytem na Litwie. W programie wycieczki: spacer po Starym Mieście w Olsztynie, spacer po mieście Gołdap, piramida w Rapie, mosty w Stańczykach, trójstyk granic, spływ kajakowy, rejs statkiem szlakiem łabędzim po jeziorze Kisajno, wyjazd do Wilna i Trok, śluza na Kanale Mazurskim, Sanktuarium w Świętej Lipce – koncert organowy, Mikołajki, pobyt w Parku Wodnym Tropikana - Hotel Gołębiewski,  zwiedzanie Wilczego Szańca, zwiedzanie muzeum bitwy pod Grunwaldem. Powrót do Konecka 9 czerwca 2017 r. o godz. 2000. Zabieramy z sobą dużo dobrego humoru i dużo słońca.

Chcecie wiedzieć, jak będzie wyglądał każdy nasz dzień na Mazurach?

Śledźcie naszą stronę, będą zdjęcia . . . Śmiech


PREZENTACJE PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH W GIMNAZJUM

Uczniowie klasy drugiej gimnazjum zaprezentowali PROJEKTY GIMNAZJALNE, nad którymi pracowali cały rok szkolny. W kilkuosobowych grupach, pod kierunkiem nauczyciela opracowywali wybrany temat metodą projektu.

Temat: Dlaczego kobiety kochają klejnoty?

Opiekun projektu: mgr Małgorzata Babiarczyk

Realizatorzy projektu: Agata Biesiada, Klaudia Pawlak, Amanda Przeździęk, Klaudia Wrzos

Temat: Koneck - dawniej i dziś.

Opiekun projektu: mgr Małgorzata Góralska

Realizatorzy projektu: Natalia Gradusiak, Bartlomiej Kacprzak, Konrad Przeździęk, Klaudia Rak

Temat: Procenty w życiu codziennym.

Opiekun projektu: mgr Ewa Pracowita

Realizatorzy projektu: Maciej Biesiada, Adrian Chrząszcz, Kacper Jóźwiak, Maciej Kudliński, Martin Lipowski, Dawid Nowak

Temat: Dlaczego warto znać sposoby ratowania życia człowieka?

Opiekun projektu: mgr Mariola Wrzesińska

Realizatorzy projektu: Arkadiusz Kisielewski, Miłosz Kołowrocki, Patrycja Łęga, Mikołaj Madajczyk, Klaudia Niemczyk

Temat: Ciekawe odkrycia i wynalazki w dziejach krajów niemieckojęzycznych.

Opiekun projektu: mgr Joanna Piskorz

Realizatorzy projektu: Paulina Dobrzyniak, Justyna Ginczelewska, Natalia Lisowicz, Katarzyna Ogrodowska, Patrycja Różycka

Uczniom klasy drugiej serdecznie gratulujemy.


01.06.2017 R. - DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU

Pierwszego czerwca na twarzach przedszkolaków często pojawiały się uśmiech, zaciekawienie i zdziwienie. Wszyscy czekali na kolejne niespodzianki. W tym ważnym dniu dorośli składali życzenia, obdarowywali upominkami, a później posłusznie wykonywali określone polecenia wydawane przez dzieci.

Przedszkolaki brały udział w zabawach, uczyły się współodpowiedzialności i współzawodnictwa. Każdy, kto pomyślnie zdał egzamin, otrzymywał tytuł najlepszego sportowca, tancerza, mówcy i matematyka. Dwie grupy rywalizowały o zbudowanie jak najwyższej wieży z pudełek.

Okazało się, że dzieci są też dobrymi kucharzami. Do podanych wyrazów dodawały nowe tak, aby powstał jadłospis na cały dzień. Każdy musiał pamiętać o zasadach zdrowego odżywiania się.

W Dniu Dziecka pozwoliliśmy sobie na chwilę zapomnienia – na stolikach pojawiły się słodycze, dzieci z rodzicami przygotowywały ciasto i piekły gofry. Wszyscy stwierdzili, że tak pysznych smakołyków dotąd nie jedli.


Wychowawca


01.06.2017 r. - Dzień Dziecka i Święto Zespołu Szkół

1 czerwca to najmilszy dzień dla wszystkich dzieci. W naszej szkole świętowanie rozpoczęliśmy krótką inscenizacją o dzieciach i rodzinie. Następnie trzyosobowe drużyna z klas IV – VI wzięły udział w konkursie o Patronie – Kardynale Stefanie Wyszyńskim. Pierwsze miejsce zajęła Patrycja Madajczyk (kl. VI), drugie Nadia Danielewska (kl. V), a trzecie Dominika Kotas (kl. IV). Drużynowo zwyciężyła klasa VI. Gratulujemy! Po konkursie uczniowie zostali poczęstowani hot-dogami, lodami i słodyczami. Bardzo dużą atrakcją dnia okazał się turniej piłki nożnej. W gimnazjum najlepsza okazały się klasy  trzecie , drugie miejsce zajęli uczniowie klasy pierwszej, a trzecie klasy  drugiej. W szkole podstawowej na najwyższym podium stanęła klas IV, srebrny medal przypadł klasie VI, a brązowy klasie V. Puchary wręczyła pani dyrektor Małgorzata Babiarczyk.


STÓŁ PIĘKNIE NAKRYTY

Podczas zajęć technicznych uczniowie klasy pierwszej gimnazjum poznawali zasady planowania i organizowania przyjęć, składania serwetek i dekoracji stołu.


Małgorzata GóralskaNA OLIMPIE - PREZENTACJA BOGÓW GRECKICH

Uczniowie klasy czwartej, omawiając temat z historii starożytnej Grecji, wcielili się w role greckich bogów olimpijskich. Podczas lekcji mieli okazję zaprezentować poszczególne postacie, sami mogli się za nie przebrać oraz krótko je scharakteryzowali. Wszyscy wykazali się świetną znajomością mitów greckich, a lekcja spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów. Udowodnili oni swoją pomysłowość poprzez staranne przygotowanie strojów i atrybutów. Taka lekcja na pewno na długo zostanie w ich pamięci.

Małgorzata Góralska


26.05.2017 r. - Wycieczka do Torunia

26 maja w klasie drugiej był wspólnym wyjazdem uczniów i ich mam do Torunia. Świętowaliśmy Dzień Matki i Dzień Dziecka pobytem w ogrodzie zoo botanicznym, wspólnymi zabawami w Kinder Parku i rejsem po Wiśle. Były bańki mydlane, lody i mnóstwo frajdy.

Anna Roszak26.05.2017 r. - DZIEŃ MAMY W KLASIE PIERWSZEJ

26 maja w klasie pierwszej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy. Dzieci składały życzenia,  recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i przepraszały za swoje wybryki. Mamy były bardzo wzruszone, niektóre nawet ukradkiem ocierały łzy. Dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane upominki i rozpoczął się słodki poczęstunek. Uroczystość przebiegła w ciepłej i miłej atmosferze.

Iwona Ziemecka


26.05.2017 r. - Egzamin na Kartę Rowerową

26 maja 2017 r. uczniowie klasy IV przystąpili do egzaminu na kartę rowerową sprawdzającego umiejętności praktyczne z uwzględnieniem zasad ruchu drogowego i obsługi technicznej roweru.  Najpierw musieli poradzić sobie z rozwiązaniem testu teoretycznego sprawdzającego znajomość przepisów ruchu drogowego oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Egzamin praktyczny nadzorowała pani policjantka  z Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim. Wszyscy uczniowie pozytywnie zdali egzamin.

Małgorzata Góralska


Zakończenie wyjazdów na basen

25 maja 2017 r. pierwsza grupa uczniów z klas I – III zakończyła projekt z Powszechnego Programu Nauki Pływania pt.: „Umiem pływać”. Przez dziesięć spotkań na krytej pływalni w Radziejowie uczniowie zdobywali umiejętności pływackie. Myślę, że to dopiero początek odkrywania przyjemności wodnych i każdy z uczestników będzie doskonalił swoje umiejętności . Od września 2017 r. druga grupa dzieci rozpocznie realizację drugiej tury projektu.

Anna Roszak


12.05.2017 r. - KONKURS RECYTATORSKI W PRZEDSZKOLU

12 maja dziesięcioro dzieci wzięło udział w konkursie recytatorskim „Kraina poezji”, który był zorganizowany w naszym przedszkolu.
Rodzice pomogli swym pociechom wybrać odpowiedni wiersz i uczyli ich w domu poprawnej recytacji. Kontakt z poezją dostarczył dzieciom radości. Poznały one kilka nazwisk polskich poetów, na zajęciach rozmawiały na temat wybranych utworów i odgrywały scenki. Bawiąc się, przyporządkowywały rekwizyty do poznanych wierszyków. Różne emocje towarzyszyły dzieciom w czasie ich występu, także niepewność i strach, który udawało się pokonać, gdyż naszą salę wypełniała serdeczna atmosfera.
Zaproszeni goście wielkimi brawami nagradzali każdego przedszkolaka. Słuchacze również mieli ważne zadanie do wykonania – wybierali utwór, którego treść im najbardziej się podobała. Przedstawiali go za pomocą ruchu i gestów, a mali artyści odgadywali tytuł. To dopiero była zabawa! Komisja konkursowa przyznała dzieciom nagrody – dyplomy i książeczki. Gdy emocje opadły, przedszkolaki ochoczo usiadły przy stolikach, gdzie czekał na nie słodki poczęstunek.

Wioletta Wicher – wychowawca


11.05.2017 r. - WYCIECZKA DO TRÓJMIASTA

11 maja wybraliśmy się na całodniową wycieczkę do Trójmiasta. Uczniowie z klas III, IV i V już o godzinie szóstej wyruszyli spod szkoły w trasę nad morze. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Oceanarium w Sopocie, a potem czekał nas godzinny rejs statkiem po porcie. Na szczęście pogoda nam dopisała. Mogliśmy pospacerować po plaży i molo w Sopocie oraz zwiedzić gdańską Starówkę. Z wyprawy wróciliśmy bardzo zadowoleni.

Opiekunowie


KONKURS WIEDZY NA TEMAT JANA PAWŁA II

1 1 maja uczennice Zespołu Szkół w Konecku wzięły udział w konkursie wiedzy na temat Jana Pawła II w Lubaniu.

Wyniki konkursu:

gimnazjum
1. miejsce: Kinga Suska
2. miejsce: Klaudia Kotas

szkoła podstawowa
1. miejsce: Sandra Skwara

Jestem z Was bardzo dumna!! Serdecznie gratuluję!!
Iwona Smardzewska


DZIEŃ STRAŻAKA W PRZEDSZKOLU

Czwartego maja święto obchodzą strażacy, w związku z tym zaprosiliśmy tatę Zuzi Orłowskiej, który w interesujący sposób opowiedział dzieciom o zawodzie strażaka.

Dowiedzieliśmy się, jakie sytuacje są niebezpieczne dla ludzi i w jaki sposób należy wzywać pomoc.

Przedszkolaki zrozumiały, że praca strażaka jest często niebezpieczna – ratując innych, narażają oni własne życie.

W remizie znajdującej się w pobliżu przedszkola mogliśmy obejrzeć wóz strażacki i sprzęt, który jest niezbędny w pracy. Trzymanie węża, z którego leje się woda – to dopiero trudne zadanie! Hełm, toporek, radiostacja czy wielkie nożyce również wzbudziły duże zainteresowanie.

Dzieci serdecznie podziękowały za spotkanie, wręczyły kwiaty i specjalny dyplom, a od dzielnych strażaków otrzymały słodkie upominki. Po powrocie do przedszkola z zaangażowaniem rozwiązywały zagadki związane z zawodem strażaka.

W. Wicher


ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

28 kwietnia 2017 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie a drugiej na świecie ustawy regulującej zakres działania władz państwowych oraz prawa obywatelskie. Aby upamiętnić i przybliżyć to ważne historyczne wydarzenie uczniowie klasy drugiej gimnazjum oraz chór szkolny przygotowali przedstawienie, podczas którego przenieśli nas na kilka chwil do tamtej epoki historycznej, aby w uproszczonej formie przedstawić wydarzenia, które złożyły się na uchwalenie postępowej na tamte czasy ustawy.

Małgorzata Sobolewska


KONKURS WIEDZY RELIGIJNEJ

26 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół w Konecku odbył się konkurs wiedzy religijnej na etapie dekanalnym diecezji włocławskiej.
1.miejsce- Daria Piotrowska- ZS w Konecku
2.miejsce- Igor Deptulski- Publiczne Gimnazjum w Bądkowie
3.miejsce- Klaudia Pawlak- ZS w Konecku
Serdecznie gratuluję!

Iwona Smardzewska

 


11.04.2017 r. - I SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY

 

W dniu dzisiejszym odbył się I Szkolny Konkurs Historyczny. Uczniowie klas IV-VI  rozwiązywali test DYNASTIA PIASTÓW, a uczniowie gimnazjum DYNASTIA JAGIELLONÓW.

Wyniki konkursu:

Szkoła Podstawowa

I  miejsce Nadia Danielewska klasa V

II miejsce Katarzyna Nocna klasa V

III miejsce Patrycja Madajczyk klasa VI

Gimnazjum

I  miejsce  Klaudia Pawlak  klasa II

II miejsce Aleksandra Grzegórska  III B  i Klaudia Wrzos  klasa II

Gratuluję.

Małgorzata Góralska


01.04.2017 r. - WIZYTA PANI PREMIER BEATY SZYDŁO W KONECKU

W sobotę 1 kwietnia gościła w naszej szkole pani premier Beata Szydło.

Dyrektor szkoły - pani Małgorzata Babiarczyk oraz przedstawiciele społeczności szkolnej w tradycyjnych strojach kujawskich przywitali gości kwiatami wykonanymi przez dzieci.

Minął dokładnie rok od wprowadzenia rządowego programu  "Rodzina 500+". Premier podsumowała jego efekty. Głos zabrali również: minister Elżbieta Rafalska, wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz gospodarz gminy Koneck wójt Ryszard Borowski.

Następnie pani premier oraz pani minister pokroiły okolicznościowe torty.

W czasie spotkania na dzieci czekało wiele atrakcji,m. in. mogły wydrukować pamiątkowe koszulki z napisem "Rodzina 500+", wykonać niepowtarzalne bransoletki z koralików, zrobić tatuaże. Nie brakowało również słodyczy.

Po spotkaniu w szkole uczestnicy przemaszerowali we wspólnym korowodzie pod GOK, gdzie odbywał się okolicznościowy festyn.

Uczniowie naszej szkoły przygotowali z tej okazji krótkie przedstawienie pt. "Życie rodzinne nad stawem".

Spotkanie upłynęło w miłej, rodzinnej atmosferze. Było również okazją do przyjemnego spędzenia czasu w gronie przyjaciół i znajomych.

Aleksandra Kamińska


Rekrutacja Dzieci do Przedszkola

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2017/2018

trwa od 1.03.2017r. do 31.03.2017r.

tel. kontaktowy w sprawach związanych z zapisaniem dziecka – 542722019

Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci w wieku 3-6 lat do udziału w procesie rekrutacji do Przedszkola w Zespole Szkół w Konecku na rok szkolny 2017/2018.

W roku szkolnym 2017/2018 w Przedszkolu w Konecku będzie funkcjonować oddział zerowy, w którym realizowane będzie obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne.

Poniżej przedstawiamy harmonogram rekrutacji oraz informację o planowanych comiesięcznych opłatach.

Planowane godziny pracy: 630 - 1530

Planowana struktura Przedszkola w roku szkolnym 2017/2018:
Oddział 3-5-latków

Oddział 6-latków

Planowane zajęcia dodatkowe w roku szkolnym 2017/2018: j. angielski, zajęcia komputerowe, zajęcia plastyczne, gimnastyka korekcyjna.

Planowane specjalistyczne zajęcia dodatkowe w roku szkolnym 2017/2018: terapia pedagogiczna, terapia logopedyczna, wczesne wspomaganie rozwoju, terapia dziecka z orzeczeniem lub opinią poradni psychologiczno-pedagogicznych.

Planowana wysokość czesnego w roku szkolnym 2017/2018:
1 zł dziennie za rozpoczętą dodatkową godzinę pobytu dziecka

W godzinach 8.00 – 13.00 – pobyt dziecka jest bezpłatny

Dodatkowo płatne:

- składka na ubezpieczenie NNW dzieci w roku szkolnym 2017/2018

- podręczniki

- bilety na wycieczki (muzeum, teatr, atrakcje dodatkowe na terenie obiektu szkolnego)

Harmonogram rekrutacji do przedszkola w roku 2017/2018:

  • Rekrutacja/zapisy dzieci trwają od 01.03.2017r. do 31.03.2017r.

a także za zgodą Dyrektora placówki w innym terminie.

  • Karty Zapisu Dziecka są przyjmowane według kolejności zgłoszeń.

  • Dzieci są zakwalifikowane do przedszkola po podjęciu pozytywnej decyzji

przez Dyrektora.

  • O przyjęciu dziecka do Placówki zawiadamia Rodziców Dyrektor w możliwie najkrótszym terminie.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt

z Sekretariatem Zespołu Szkół w Konecku.

Zapraszamy!

Wypełnioną „Kartę Zapisu Dziecka” prosimy składać w okresie rekrutacji

w Sekretariacie Zespołu Szkół w Konecku w godz. 8:00-14:00.

Pobierz Kartę Zapisu Dziecka:

Karta Zapisu Dziecka

 


31.03.2017 r. - BAJKOWA PODRÓŻ Z KSIĄŻKĄ

Pewnego dnia przedszkolaki wyruszyły w bajkową podróż. Dotarli do niezwykłego domku – nie była to chatka z piernika ani dom babci Czerwonego Kapturka. Okazało się, że to jest dom, w którym mieszkają książki. Dzieci spotkały wiele postaci z bajek i baśni; rozwiązywały zagadki i odgadywały, z których utworów pochodzą różne rekwizyty. Z radością wymieniały tytuły popularnych bajek i opowiadały ich treść.

Mama Wiktorii przeczytała dzieciom książkę, którą bardzo lubiła, gdy była małą dziewczynką. Przypomniała , w jaki sposób należy korzystać z książek , jak o nie dbać.

Okazało się, że wyrazy: autor, ilustrator, księgarnia, biblioteka nie są tak trudne do wyjaśnienia. Z pewnością trudniejsze było tworzenie własnej bajki oraz zaprojektowanie okładki , ale z tym zadaniem przedszkolaki poradziły sobie świetnie.

Wychowawcy


„NAJPIĘKNIEJSZA PALMA WIELKANOCNA"

W XII edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Najpiękniejsza palma wielkanocna" uczennica klasy szóstej Sandra Skwara otrzymała nagrodę specjalną Wicedyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Toruniu. Serdecznie gratulujemy!

Małgorzata Góralska

 


SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

Kącik lekarski to miejsce, gdzie przedszkolaki z zaangażowaniem odgrywają role lekarza, pielęgniarki oraz pacjentów.

Aby dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat wybranych zawodów, organizujemy wycieczki i do przedszkola zapraszamy gości.

Odwiedziła nas pani pielęgniarka. Dzieci dzieliły się swoimi doświadczeniami związanymi z wizytami w przychodni w lekarskiej. Zobaczyły, że przedmioty używane w pracy przez pielęgniarkę to ogromny zbiór różnorakich przyrządów.

Chętne dzieci wykonały czepki, które z dumą nosiły na głowach podczas zabawy.
Przedszkolaki zrozumiały, jak duże znaczenie dla ludzi ma praca pielęgniarki. Dla gościa przygotowały laurkę i życzyły dużo zdrowia.

Wychowawcy


23.03.2017 r. - PRZEDSZKOLAKI Z  WIZYTĄ U FRYZJERA

Na ten dzień dzieci czekały z niecierpliwością – byliśmy zaproszeni do salonu fryzjerskiego, który znajduje się w pobliżu przedszkola.
Dzieci wiedziały, na czym polega praca fryzjera i wielokrotnie tworzyły lalkom niezwykłe fryzury.
Pobyt w salonie sprawił, że maluchy zobaczyły, w jaki sposób fryzjerka wykorzystuje w pracy różne urządzenia. Dzieci przeglądały katalogi, na palecie określały kolory włosów i zadawały pani Ewelinie mnóstwo pytań.
Po powrocie do przedszkola z dumą wykorzystywały zdobytą wiedzę, rozwiązując zagadki dotyczące zawodu fryzjera.
Serdecznie dziękujemy pani Ewelinie.

Wychowawcy


21.03.2017 r. - WIOSENNY KOROWÓD

Kolorowo, wiosennie i radośnie w kl. II powitaliśmy wiosnę. Najpierw przygotowaliśmy rekwizyty a potem razem z przedszkolakami oraz klasami I-IV wyruszyliśmy w wiosennym korowodzie przez Koneck. Radosną nowinę, że wreszcie przyszła wiosna zanieśliśmy do GOK-u, Ośrodka Zdrowia, sklepów, na płoty mieszkańców Konecka.

Anna Roszak


21.03.2017 r. - WIOSENNY TURNIEJ MUZYCZNY

21 marca odbyła się już trzynasta edycja Wiosennego Turnieju Muzycznego „Jakie to fortepiany”, realizowanego w ramach Programu Profilaktyki Alkoholowej, w którym uczestniczyły klasy gimnazjalne oraz V i VI klasa szkoły podstawowej.

Rywalizację oceniały: Dyrektor Zespołu Szkół pani Małgorzata Babiarczyk, przedstawicielki Rady Rodziców – panie Małgorzata Madajczyk i Elżbieta Suska oraz przedstawicielki GOPS-u w Konecku – panie Anna Spychalska i Milena Żbikowska. Podczas turnieju mieliśmy zaszczyt gościć panią wicekurator Marię Mazurkiewicz, panią wizytator Dorotę Ramę oraz pana wójta Ryszarda Borowskiego. Tegoroczny konkurs poprowadził profesjonalnie i z humorem nasz absolwent – gwiazda modelingu – Michał Baryza.

Podczas turnieju ubrani zgodnie z regulaminem, zaopatrzeni w odpowiednie rekwizyty uczniowie wraz z wychowawcami i szanownym jury tworzyli barwną, rozśpiewaną, szkolną rodzinę. Rywalizację wygrała klasa trzecia b, drugie miejsce zdobyła klasa druga, trzecie klasa szósta. Dziękujemy sponsorom, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.

Małgorzata Sobolewska i Anna Garmada


PROJEKTY W KLASIE DRUGIEJ

PROJEKT „UMIEM PŁYWAĆ”

Dzieci z klas I-III rozpoczęły naukę pływania w ramach Powszechnego Programu Nauki Pływania „Umiem pływać 2017”. Grupa I rozpoczęła już zajęcia z instruktorem pływania na Krytej pływalni w Radziejowie.

 

 

PROJEKT „ZDROWIE” realizowany w klasie II ma na celu wyrobienie właściwych nawyków w zakresie dbania o zdrowie tj. właściwego odżywiania, zażywania ruchu na świeżym powietrzu, higieny osobistej, snu, spędzania czasu wolnego.

 

 

 

PROJEKT „WITAMINOWY WIOSENNY OGRÓDEK” w klasie II uczy rozróżniania sadzenia i siewu nasion, dbałości o zasiane i posadzone rośliny oraz obserwacji przyrodniczych. Eksperymentalnie posadziliśmy czosnek tzn. część ząbków zasadziliśmy „do góry nogami” i zobaczymy co nam z tego wyrośnie.

 

 

 

PROJEKT „PTASIE GNIAZDA” w kl. II to poznanie sposobu budowania gniazd przez ptaki i poznanie ptaków powracających do nas na wiosnę. Nasze gniazda zamontowaliśmy na klasowym drzewku i … czekamy na pisklęta!!!

 

 

 

PROJEKT TEATRU CIENI „WIOSNA I BOCIANY”

Polubiliśmy Teatr Cieni i w klasie II przygotowaliśmy kolejne, wiosenne przedstawienie p.t.„Wiosna i bociany”. Najpierw wykonaliśmy plakaty i zaprosiliśmy na widownię przedszkolaków, klasy I, III i IV. Mamy nadzieję, że nasze przedstawienie podobało się gościom.

Anna Roszak


„Śnieg zasypał wszystkie pola, dla wróbelków to niedola”

Dzieci z Przedszkola w Konecku wiedzą, jakie są potrzeby zwierząt w czasie zimy. Dla ptaków, które pozostają w kraju i przylatują do nas na zimę, zostały wykonane niezwykłe karmniki. Przedszkolaki zawiesiły je na drzewach w szkolnym ogrodzie.

Dzieci po raz kolejny dokarmiały skrzydlatych przyjaciół. Zapewniają, zgodnie ze słowami piosenki, ,że smakołyków dla zwierząt maja wiele.

Wychowawcy

 


ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO

 

W ramach realizacji programu „Żyj Smacznie i Zdrowo” uczniowie klasy I gimnazjum zorganizowali na zajęciach technicznych akcję pt. „Zdrowe śniadanie”, które jest bardzo ważnym posiłkiem dla każdego człowieka. Przygotowali kanapki z warzywami i ziołami, które urosły w klasowym ogródku kuchennym. Było smacznie, kolorowo i bardzo zdrowo.

Małgorzata Góralska


06. 03. 2017 r. - "ZACHOWAŁAM SIĘ JAK TRZEBA"

APEL Z OKAZJI NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

6 marca 2017 r. społeczność szkolna uczciła pamięć Żołnierzy Wyklętych uroczystym apelem. Żołnierze Wyklęci, często zwani Żołnierzami Niezłomnymi, w ramach ruchu partyzanckiego stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR. Uczniowie zaprezentowali krótki rys dziejów tych, którzy honor i miłość do ojczyzny cenili wyżej niż własne życie. Młodzież ukazała losy Danuty Siedzikówny ps. „Inka”  zamordowanej przez komunistycznych oprawców w sierpniu 1946 roku.  Biografia siedemnastoletniej sanitariuszki, wiersze i piosenka o Ince skłoniły uczniów do  refleksji na temat patriotyzmu 
i budowania świadomości narodowej.

Małgorzata Góralska


02.03.2017 r. - SPOTKANIE UCZNIÓW KLASY I Z PISARKĄ

2 marca 2017 r. klasa pierwsza była w Bibliotece Gminnej na spotkaniu autorskim z panią Małgorzatą Żółtaszek. Autorka książek dla dzieci opowiadała, jak to w przeszłości pisała pamiętniki, a od pewnego czasu pisze o codziennych zmaganiach się dzieci z ich problemami. Pierwszoklasiści poznali przygody Anitki, Jacusia i innych bohaterów. Byłe zabawy, konkursy i piosenki. Dzieci układały nowe rymy i rozwiązywały zagadki. Na koniec spotkania każdy uczeń otrzymał dedykację oraz autograf od Autorki.

Iwona Ziemecka


02.03.2017 r. - Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

W dniu 2 marca 2017 r. czworo uczniów naszego gimnazjum brało udział w VII Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych organizowanym przez Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Aleksandrowie Kujawskim. W tegorocznej edycji konkursu należało wykazać się wiedzą na temat świąt i tradycji w Wielkiej Brytanii i USA. W konkursie brali udział uczniowie z siedmiu gimnazjów powiatu aleksandrowskiego. Miło poinformować, że uczennica Kinga Suska (III a) zajęła I miejsce a Joanna Górska (III a) otrzymała wyróżnienie.

Bardzo się cieszę i gratuluję.

Anna Kościerzyńska


Przepis klasy II na skarpetkowego bałwanka”

Jedną białą weź skarpetkę,

Nasyp ryżu w nią torebkę.

Przewiąż sznurkiem, zawiąż wstążkę

I gotowy pierwszy krążek.

Sypnij ryżu torebki połowę

I przewiąż bałwanka pod głowę.

Z reszty ryżu uformuj kuleczkę,

A na czubku zbierz ładnie skarpetkę,

Jeszcze oczy, nos, guziki,

Dalej ręce i i z waty buciki.

Anna Roszak


Przegląd Kolęd i Pastorałek

W Aleksandrowie Kujawskim odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek „Do szopy, hej pasterze”. Nasze gimnazjum reprezentowała uczennica klasy drugiej – Patrycja Łęga. Za piękne wykonanie utworu „Północ już była” zdobyła Nagrodę Burmistrza. Gratulujemy!

Janusz Lewandowski


16.02.2017 r. - Etap Rejonowy Konkursu "Wielcy Polacy"  , który odbył się w Toruniu.

 

Klaudia Kotas i Ola Grzegórska wzięły dziś udział w rejonowym etapie Interdyscyplinarnego Konkursu o Wielkich Polakach, który dotyczył osoby Jana Pawła II.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się:

- Klaudia Kotas - 84 pkt.

- Ola Grzegórska - 77 pkt.

Serdecznie gratuluję i życzę powodzenia na kolejnym etapie!

Iwona Smardzewska


OGRÓDEK KUCHENNY

Na zajęciach technicznych uczniowie klasy pierwszej gimnazjum założyli klasowy ogródek kuchenny. Posadzili warzywa i zioła, takie jak: cebulę, pietruszkę, bazylię i rzeżuchę. Dzięki temu staną się one zdrowym dodatkiem do kanapek i będą w zasięgu ręki.

Małgorzata Góralska

 


HISTORYCZNE GRY PLANSZOWE

Miło nam poinformować, że Klub Gier Planszowych otrzymał z Instytutu Pamięci Narodowej edukacyjne gry planszowe. Historyczne gry planszowe to świetna zabawa, a zarazem nauka historii w zupełnie nowej, pomysłowej formie. Dziękujemy za wsparcie i zapraszamy do nauki przez zabawę.

Małgorzata Góralska

 25 stycznia 2017 r. - ZABAWA CHOINKOWA

25 stycznia odbyła się tradycyjna zabawa karnawałowa - Choinka. Krótkie części artystyczne przedstawiły dzieci z przedszkola oraz wychowankowie świetlicy szkolnej. Nasze maluszki zaprezentowały swoje "Czarodziejskie przedszkole", a dzieci ze świetlicy inscenizację, w której zagubiły się prezenty. Sytuację uratował, na szczęście Mikołaj, który poradził sobie z trudną sytuacją i przyniósł oczekiwane niespodzianki. po odebraniu paczek bawiliśmy się wspólnie na wspólnej zabawie choinkowej, którą uświetnili swą grą i śpiewem p. J. Lewandowski oraz p. R. Wróblewski.

Aleksandra Kamińska


20 stycznia 2017 r. - Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

Dzieci sprawiły bliskim osobom niespodziankę – zaprosiły babcie i dziadków do przedszkola, by podziękować im za wszystko, co robią dla swoich wnuków.

Goście z zainteresowaniem oglądali to, co było dziełem dzieci: prace plastyczne, dekoracje, laurki oraz program artystyczny.

Przedszkolaki opowiadały babciom o ulubionych zabawkach i chwaliły się swoimi sukcesami. Dziadkowie mieli okazję spróbować różnych smakołyków przygotowanych z pomocą dzieci przez Radę Rodziców.

Nasi goście przekonali się, że przedszkole to drugi dom ich wnuków.

Wioletta Wicher


Konkurs plastyczny "Barwy jesieni na Kujawach"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Barwy jesieni na Kujawach" zorganizowanym przez Prywatną Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych we Włocławku. Wyróżnienie zdobył uczeń klasy III Tymoteusz Lipa. Gratulujemy!


 


19 stycznia 2017 r.- TEATRZYK DYDAKTYCZNY

19 stycznia odwiedzili nas goście ze Studia Artystycznego "Arena" z Białegostoku. Dzieci obejrzały przedstawienie artystyczne "Przygoda w Nierobkowie". wszyscy świetnie się bawili poznając przy okazji prawa i obowiązki uczniów.

Renata Kaliszczak

 


17 stycznia 2017 r. - SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

17 stycznia w Szkole Podstawowej odbyło się spotkanie klas I - III ze strażakami z OSP Koneck. Swoją obecnością zaszczycił nas sam prezes Hieronim Pawlak i naczelnik Jan Skiczak. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaków, jakim sprzętem się posługują i jak wyglądają ich mundury. Teraz już wiedzą w jakich okolicznościach i w jaki sposób należy wzywać straż pożarną. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały gościom i życzyły wytrwałości, a panowie częstowali cukierkami.

Renata Kaliszczak


15 stycznia 2017 r. - WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Uczniowie naszej szkoły swoimi występami uświetnili 25-ty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Konecku. Licytacje przeplatane były naszymi prezentacjami: przedstawieniem przygotowanym przez przedszkolaki, Teatrzykiem Cieni wystawionym przez uczniów klasy drugiej oraz Jasełkami Bożonarodzeniowymi zorganizowanymi przez uczniów klasy szóstej. Całość uświetniły występy chóru szkolnego.13 stycznia 2017 r. - „Grudniowy wstał świt, nie wiedział nikt nic… Stan wojenny w Polsce”

Uczniowie klasy III a i klasy VI uczestniczyli w lekcji z historii najnowszej przeprowadzonej przez pracownika IPN. Lekcja pokazała rzeczywistość stanu wojennego, jego genezę, postawy ludzi władzy i opozycji. Uczniowie dowiedzieli się wielu istotnych informacji o tym ważnym w historii naszego kraju okresie dziejowym. Wysłuchali wspomnień świadków tych tragicznych wydarzeń i obejrzeli film przedstawiający ówczesną sytuację w państwie. Dzięki analizie źródeł ukazanych na zajęciach uczniowie mogli podjąć próbę oceny decyzji 
o wprowadzeniu stanu wojennego i jego znaczenia dla Polski.

Małgorzata Góralska


22 grudnia 2016 r. - KLASOWE WIGILIE

Dzień klasowych wigilii był bardzo uroczysty i ważny dla wszystkich. Odświętnie ubrani zasiedliśmy do suto zastawionych stołów. Był opłatek, życzenia, kolędy, tradycyjne potrawy i upominki. Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najładniejszą kartę świąteczną i najładniejszą anielską dekorację klasy. Własnoręcznie wykonane aniołki zdobiły choinki, okna, ścienne gazetki i nasze stoły. Uczniowie też wylosowali tytuły kolęd, których koncert odbył się w czasie klasowych wigilii.

Konkursy zostały rozstrzygnięte:

- najładniejsze karty świąteczne – I miejsce – III a GIM, II miejsce – VI SP i II GIM

- najładniejsza anielska klasa: przedszkole, V SP, II GIM

- koncert kolęd: V SP, II GIM

Gratulujemy ciekawych pomysłów.

Samorząd Uczniowski


22 grudnia 2016 r. - JASEŁKA „BÓG SIĘ RODZI”

Święta Bożego Narodzenia to piękny czas pełen miłości, pojednania i wzruszeń, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas w bardzo odległe czasy i przypominają, że w Betlejem przyszedł na świat Zbawiciel. W czwartek 22 grudnia odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów i rodziców klasy szóstej.  Młodzież zaprezentowała swoje zdolności muzyczne, grając na różnych instrumentach, a przedstawienie wzbogaciły piękne kolędy w wykonaniu chóru szkolnego.

Małgorzata Góralska


21 grudnia 2016 r. - W PRACOWNI ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

21 grudnia najmłodsze dzieci z naszej szkoły wzięły udział w przedstawieniu pt.: „W pracowni Świętego Mikołaja” przygotowanym przez grupę artystyczną „Aminki”. Aktorzy pokazali dzieciom na czym polega praca Mikołaja i jego pomocników. Wszyscy chętnie pomagali w pakowaniu prezentów i rozwiązywaniu świątecznych zagadek. Blask migoczących światełek, zapach cynamonu i pobrzmiewające cicho kolędy przybliżyły nam atmosferę świąt. Na pamiątkę dzieci mogły sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z bohaterami przedstawienia.

Iwona Ziemecka


STROIKI

Na klasowych wigilijnych stołach nie mogło zabraknąć przepięknych samodzielnie wykonanych stroików. Przez ostatni tydzień uczniowie wszystkich klas ciężko pracowali na zajęciach technicznych.

W klasach młodszych świąteczne ozdoby były tak piękne, że ciężko było wybrać te najpiękniejsze. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone słodkościami.

W klasach IV – VI jury nagrodziło prace : Szymona Konwenta (kl. IV), Nadii Danielewskiej (kl. V) oraz Sandry Skwary (kl. VI).

W gimnazjum najciekawsze okazały się prace Natalii Rychter i Kasi Magolan (kl. I) oraz Bartłomieja Kacprzaka (kl. II). Gratulujemy!

Agnieszka Wojciechowska


PRZEDSZKOLAKI NA POCZCIE

20 grudnia 2016 roku dzieci z przedszkola wybrały się do urzędu pocztowego, by lepiej poznać zakres jego usług. Maluchy szczególną uwagę zwracały na przedmioty znajdujące się w pomieszczeniach, które są niezbędne w pracy na poczcie. Dowiedziały się, jaką drogę pokonują listy i paczki, zanim trafią do odbiorcy. Dzieci wysłały do swoich bliskich przygotowane wcześniej w przedszkolu świąteczne karty.
Przedszkolaki pamiętały o właściwym zachowaniu się w miejscu publicznym. Podziękowały pracownikom za miły pobyt, złożyły świąteczne życzenia i wręczyły białego misia.
Po powrocie do przedszkola dzieci rozmawiały o tym, co je zainteresowało, chętnie bawiły się w listonosza. Postanowiły zorganizować swój kącik pocztowy.

Katarzyna Błaszczyk-Wszołek


16 grudnia 2016 r. - DZIEŃ BEZ WULGARYZMÓW

16 grudnia klasa VI zorganizowała happening mający na celu powstrzymanie wulgaryzmów. Jest to stosunkowo nowe święto obchodzone dopiero od kilku lat, a jego celem jest zwrócenie uwagi na problem wulgaryzmów w języku polskim. Obchody tego typu dni powinny skłonić nas do chwili refleksji nad tym, jakim językiem posługujemy się na co dzień.

Małgorzata Góralska


MARZYCIELSKA POCZTA

W naszej szkole po raz pierwszy zagościła akcja Marzycielska Poczta. Jej organizatorem jest pani Wioletta Murawska, która koordynowała pracę uczniów, czyli własnoręczne pisanie listów, wykonywanie kartek świątecznych, redagowanie życzeń i adresowanie kopert. Uczniowie z klas IV-VI szkoły podstawowej i III b gimnazjum wysłali ponad 50 kartek i kilka listów. Ich odbiorcami są przewlekle chore dzieci z całej Polski zmuszone do ciągłej rehabilitacji i pobytów w szpitalach. Mają one ograniczone kontakty z rówieśnikami, których szczególnie potrzebują. Profile dzieci i ich adresy można znaleźć na stronie www.marzycielskapoczta.pl. Zachęcam do zwiedzenia strony.

Wioletta Murawska


15 grudnia 2016 r. - TEATR CIENI

Podsumowaniem projektu „Pogoda”, realizowanego w klasie II, był spektakl Teatru Cieni pt. „Ucieczka smoków”. Został on zaprezentowany rodzicom uczniów klasy II, przedszkolakom, uczniom klasy I oraz III. Aktorzy z klasy II spisali się na medal! Doskonale opanowali tekst bajki i nauczyli się operować kukiełkami. Przedstawienie, zaprezentowane w konwencji teatru cieni, okazało się tajemniczą ucieczką 3 smoków, które w finale bajki doskonale bawią się z dziećmi. Teatr Cieni to dobry pomysł na wspólne rodzinne zabawy w długie, jesienne i zimowe wieczory. To nie prawda, że „w czasie deszczu dzieci się nudzą…”

Wychowawca klasy II Anna Roszak


15 grudnia 2016 r. - PRZEDSZKOLAKI W KLASIE DRUGIEJ

W dniu 15.12.2016r. grupa dzieci przedszkolnych na zaproszenie uczniów klasy II gościła w sali lekcyjnej nr 4. Celem wizyty było uczestnictwo w spektaklu Teatru Cieni pt. „Ucieczka smoków” oraz poznanie warunków funkcjonowania uczniów klasy II. Przedszkolaki zapoznali się z podręcznikami, na których pracują uczniowie klasy II. Temat lekcji dotyczył zimy. Dzieciom podobały się obrazki, przedstawiające kolorowe ptaki przebywające w Polsce zimą: gile, jemiołuszki, sikorki . Następnie rozpoczęły się zimowe zagadki graficzne. Uczniowie klasy II rysowali połowę obrazków przedstawiających czapkę, choinkę, sanki, mikołaja, bałwana a przedszkolaki musieli odgadnąć, co przedstawia rysunek i go uzupełnić. Wszyscy dobrze się bawili a kolejka chętnych dzieci do zabawy była długa. I choć była to pierwsza przymiarka przedszkolaków do szkolnych ławek, to myślę, że nie ostatnia. Spotkanie zakończyło wspólne zdjęcie pod choinką.

Wychowawca klasy II Anna Roszak


POLSCY BOHATEROWIE W POLSKICH SZKOŁACH

Miłośnicy historii z naszej szkoły przystąpili do akcji „Polscy bohaterowie w polskich szkołach” zorganizowanej przez Biuro Edukacji Narodowej IPN. Zachęcamy wszystkich uczniów do zapoznania się z biografią i wizerunkami bohaterów zmagań o niepodległość Polski w XX wieku. Będzie to wyraz uznania dla Tych, którym zawdzięczamy Niepodległą. http://www.pamiec.pl/pa/edukacja/akcje-i-obchody/ogolnopolskie/polscy-bohaterowie-w-po/16459,Akcja-edukacyjna-Polscy-bohaterowie-w-polskich-szkolach.htmlNarodowe Czytanie

3 września 2016 r. w ponad 2200 miejscach w Polsce i za granicą odbywało się wspólne czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Tego dnia połączył wszystkich geniusz wielkiego pisarza. W tym gronie nie zabrakło także przedstawicieli naszego Zespołu Szkół. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymaliśmy list od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz pamiątkowy egzemplarz czytanego dzieła.

 


UROK STAREJ FIRANKI

Na zajęciach plastycznych uczniowie klasy VI przekonali się, że z każdej starej rzeczy można zrobić coś pięknego i użytecznego. Wszyscy z zapałem pracowali nad przywróceniem blasku starym firankom. Powstało wiele ciekawych obrazów, które teraz zdobią nasze klasy.

Agnieszka Wojciechowska

 


PRZEDSZKOLAKI PIEKĄ PIERNIKI

Zbliżają się święta…
Zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu spotkały się dzieci ze swoimi mamami, by wspólnie piec pierniki. Każdy przedszkolak z radością wcielił się w rolę prawdziwego cukiernika. Wałkowanie ciasta i wykrawanie przeróżnych kształtów ciasteczek – to dopiero była zabawa!!!! Pierwsze pierniki wyjęte z piekarnika i ich cudowny aromat sprawił, że poczuliśmy atmosferę świąt. Dzieci ozdobiły ciasteczka i poczęstowały nimi Panią Dyrektor, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół w Konecku. Bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i wspólną zabawę.

Katarzyna Błaszczyk-Wszołek


PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY

Eliminacje szkolne II edycji Gimnazjalnej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie za nami! Już teraz gratulujemy wszystkim uczniom, którzy zmierzyli się z testem. Mamy nadzieję, że udział w Olimpiadzie jest dla Was szansą na sprawdzenie i poszerzenie swojej wiedzy oraz źródłem satysfakcji.

Małgorzata Góralska


13 GRUDNIA – WPROWADZENIE STANU WOJENNEGO 
„OFIAROM STANU WOJENNEGO. ZAPAL ŚWIATŁO WOLNOŚCI.


Instytut Pamięci Narodowej zachęca do upamiętnienia ofiar stanu wojennego poprzez zapalenie 13 grudnia o 19.30 symbolicznej świecy w oknach domów. 
W akcji może wziąć udział każdy, zapalając świeczkę w oknie lub wirtualnie na stronie http://swiatlowolnosci.ipn.gov.pl/

Małgorzata Góralska9 grudnia 2016 r. - I SZKOLNY TURNIEJ GRY PLANSZOWEJ „SUPER FARMER”

Dzisiaj odbył się w naszej szkole I Szkolny Turniej Gry Planszowej „Super Farmer” dzięki uprzejmości firmy Granna, która bezpłatnie przekazała gry do turnieju oraz nagrody dla zwycięzców. W turnieju wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Rozgrywki były pełne emocji. Zawodnikom oprócz szczęścia potrzebne były umiejętności, takie jak: przeliczanie, planowanie, przewidywanie oraz  kalkulowanie ryzyka.

I miejsce zajął Kamil Lisowicz z klasy III B,

II miejsce Emil Kotas z klasy V,

III miejsce Joanna Hernacka z klasy III A.

Uroczyste rozdanie nagród i dyplomów odbędzie się podczas apelu w dniu 22 grudnia. Wszystkim uczestnikom turnieju dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Małgorzata Góralska


9 grudnia 2016 r. - NOCKA EDUKACYJNA

Z 9 na 10 grudnia 2016 r. odbyła się "Nocka edukacyjna". O godz.18.00 rozpoczęły się zajęcia z geografii, fizyki i języka polskiego. Po trzygodzinnym wysiłku umysłowym był czas na relaks - uczniowie na sali gimnastycznej  rozegrali mecz w piłkę nożną. Najbardziej atrakcyjną  dla uczniów częścią spotkania  okazało się wspólne oglądanie seansów filmowych. Nocnym rozmowom  nie było końca. Ta noc na długo zostanie w naszej pamięci.

 

Anna Garmada


„MOJE KORZENIE”

Na lekcji historii uczniowie klasy IV pracowali nad przygotowaniem drzewa genealogicznego własnej rodziny. Z pomocą rodziców i dziadków gromadzili informacje na temat swoich przodków. Zbierali zdjęcia lub malowali portrety członków rodziny, a gotowe prace prezentowali na lekcji. Zaangażowanie dzieci w pracę nad wykonaniem zadań sprawiło, że lepiej poznali dzieje swojej rodziny.

Małgorzata Góralska


8 grudnia 2016 r. - ZABAWKA Z SUROWCÓW WTÓRNYCH

Uczniowie klasy piątej na zajęciach technicznych udowodnili, że wykonane z tworzyw sztucznych opakowania nie muszą trafić do kosza na śmieci. Zużyte produkty, plastikowe butelki po napojach, uszkodzone plastikowe elementy warto wykorzystać do wykonania zabawki lub ozdoby.

Małgorzata Góralska


6 grudnia 2016 r. - MIKOŁAJKI W NASZEJ SZKOLE

Dzisiaj, jak każdego roku, uczniów naszej szkoły odwiedził święty Mikołaj z pełnym workiem cukierków. Nie ominął żadnego ucznia. Wszyscy z uśmiechem od ucha do ucha zajadali się słodyczami. Samorząd Uczniowski spisał się na medal. To nie koniec przyjemności. Samorząd Uczniowski zorganizował wspólne ubieranie szkolnej choinki. W miłym, świątecznym nastroju, śpiewając kolędy, uczniowie poszczególnych klas zawieszali na drzewku  przygotowane przez siebie ozdoby choinkowe. Zapanowała ciepła, świąteczna atmosfera.

Renata Grzegórska


6 grudnia 2016 r. - MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SPORTOWY

6 grudnia już po raz 14 odbył się w naszej szkole „Mikołajkowy Turniej Sportowy”. W tym roku zmieniona została formuła turnieju, do konkurencji sportowych dodano zadania z wiedzy matematycznej, języka polskiego i religii. Zadania sportowe i z wiedzy ogólnej były dostosowane do wieku uczestników. Uczniowie byli podzieleni na dwie grupy wiekowe, młodsza to klasy I – III i starsza – uczniowie klas IV – VI. W grupie młodszej najlepsza okazała się klasa III, która zdobyła łącznie 78 punktów, drugie miejsce zajęła klasa II z 72 punktami, a trzecie klasa I z 58 punktami. W grupie starszej pierwsze miejsce zajęła klasa VI zdobywając łącznie 94 punkty, drugie miejsce wywalczyła klasa IV, a trzecie klasa V. Wszyscy zawodnicy zawodów (każde dziecko brało w nich udział) byli bardzo dobrze przygotowani do turnieju, posiadali także odpowiednie stroje i czapki związane z dniem 6 grudnia.

Maciej Andrzejewski


 

6 grudnia 2016 r. - MIKOŁAJKOWY PREZENT DLA KLUBU GIER PLANSZOWYCH

6 grudnia otrzymaliśmy niespodziankę od firmy Rebel - największego w Polsce sklepu z grami planszowymi. Zachęcamy wszystkich uczniów do zapoznania się z kolejnymi tytułami.

Małgorzata Góralska

 


Przytulanki, szmacianki

Uczniowie klasy drugiej gimnazjum na zajęciach technicznych samodzielnie projektowali, wycinali formy i szyli Przytulanki, szmacianki. Ręcznie robione zabawki  to idealny  pomysł na oryginalny i jednocześnie modny prezent dla każdego.

Małgorzata Góralska 

PROJEKTY W KLASIE DRUGIEJ

W tym roku szkolnym mamy zaplanowanych kilka projektów o charakterze przyrodniczo - zdrowotnym. Zakończyliśmy z sukcesem projekt pt.:"Hodowla kryształów soli". Jego wynikiem są piękne sznury osadzonych kryształów soli, które powstały w wyniku parowania słonej wody. Prowadziliśmy projekt przyrodniczy "Las - warstwy lasu", w którym poznawaliśmy rośliny i mieszkańców poszczególnych jego warstw. Obecnie kończymy duży projekt pt. "Pogoda" na który składały się zagadnienia:

Obserwacje pogody.

Jak zdrowo odżywiać się jesienią?

Czy pogoda ma wpływ na nasze zdrowie?

Czy w czasie deszczu dzieci się nudzą?

Anna Roszak


„ANIOŁY ZE WSZYSTKICH ZAKĄTKÓW ŚWIATA”

W II Edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt. „Anioły ze wszystkich zakątków świata” objętego Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotra Całbeckiego wyróżnienie otrzymał Kacper Sikorski - uczeń klasy piątej. Serdecznie gratulujemy!

Małgorzata Góralska

 


1 grudnia 2016 r. - SPOTKANIE Z POLICJANTEM

1 grudnia 2016 r. aleksandrowscy policjanci odwiedzili naszą szkołę.
Podczas wizyty funkcjonariusze opowiedzieli przedszkolakom i dzieciom z klas I –III o swojej pracy, a także przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa. Uczestnicy obejrzeli film „Bezpieczna droga z radami SpongeBob”.
Następnie odbyło się spotkanie policji z gimnazjalistami, na którym młodzież uzyskała informacje na temat odpowiedzialności nieletnich.
Dziękujemy za cenne rady


Pedagog Mariola Wrzesińska


2 grudnia 2016 r. - ŻYWA LEKCJA HISTORII Z GRUPĄ ARTYSTYCZNĄ "REKONSTRUKTO"

Dnia 2 grudnia 2016 r. w naszej szkole gościliśmy grupę artystyczną "Rekonstrukto". Na salę gimnastyczną, gdzie zebrali się uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, dostojnym krokiem, w szlacheckich strojach weszli aktorzy przedstawienia. Grupa "Rekonstrukto" przybliżyła widowni staropolską kulturę, obyczaje epoki szlacheckiej oraz zaprezentowała tradycyjny strój sarmaty, uzbrojenie i metody walki. Niektórzy skorzystali nawet z lekcji szermierki oraz  pojedynku ze szlachcicem.  Ogromną atrakcją okazała się prezentacja „małych tortur”, w skład których weszło krzesło inkwizycyjne używane podczas procesu czarownic. Lekcja historii na pewno zapadnie wszystkim długo w pamięci.

Małgorzata Góralska


ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

W naszym przedszkolu od samego rana panowała gorąca atmosfera. W tym dniu odwiedziły nas  dwie Cyganki – Ramona i Simona. Przedszkolaki mogły poznać swoją przyszłość i  dowiedzieć się, kto będzie ich nowym przyjacielem, jaki zawód będą wykonywać, gdy dorosną, jakie ich czekają sukcesy .

Dzieci miały okazję posłuchać wróżb odczytywanych ze szklanej kuli. Kręciły zaczarowaną butelką, rzucały monety do wody, ustawiały buty po to, by poznać niezwykłe tajemnice. W tym dniu nawet cukierki były zaczarowane i zdradzały, co czeka dzieci w niedalekiej przyszłości.

Byli z nami również rodzice. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zaangażowanie i przygotowany dla dzieci poczęstunek .

Andrzejkowe spotkanie zachowało tajemniczy urok i magię. Jesteśmy tylko ciekawi, czy sprawdzą się nam andrzejkowe przepowiednie.

Wychowawczynie


28 listopada 2016 r. - BEZPIECZNY PRZEJAZD -„SZLABAN NA RYZYKO!”

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy czwartej na zajęciach technicznych uczestniczyli w pogadance dotyczącej kampanii społecznej Bezpieczny przejazd- „Szlaban na ryzyko” przeprowadzonej przez przedstawiciela PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Celem spotkania  było podniesienie świadomości zagrożeń wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowo-drogowych i terenach kolejowych oraz utrwalanie zasad właściwego zachowania wśród najmłodszych użytkowników dróg. Na zakończenie uczniowie rozwiązali krzyżówkę z nagrodami, otrzymali zeszyt edukacyjny, odblaski i ekologiczny długopis.

Małgorzata Góralska


25 listopada 2016 r. - DZIEŃ PIERNIKA

W dniu dzisiejszym obchodziliśmy Dzień Piernika. W związku z tym uczniowie klasy pierwszej i drugiej gimnazjum oraz klasy piątej i szóstej szkoły podstawowej na zajęciach technicznych własnoręcznie przygotowali ciasto, wycinali różnorodne kształty i upiekli miodowo-korzenne pierniki. Ciastka zostały upieczone według oryginalnej receptury przygotowanej przez rodziców, którzy również uczestniczyli w procesie wypieku. Zapach wypiekanych pierników przyciągał uczniów z całej szkoły. Jak na prawdziwych cukierników przystało, każdy spróbował wyrobu czy na pewno jest smaczny.

Małgorzata Góralska25 listopada 2016 r. - Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. W obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia uczestniczyli również uczniowie naszej szkoły, którzy przynieśli ze sobą swoje ulubione maskotki.

Małgorzata Sobolewska


25 listopada dzieci z Przedszkola w Konecku obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia pod hasłem:

Dziś w przedszkolu jest wesoło, misie z nami tańczą w koło”

Został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „ Mój Przyjaciel Miś ”. Dzieci pokazały, jak wiele mają pomysłów, aby przedstawić swojego ulubieńca. Prace wykonane były różnorodnymi technikami plastycznymi, zostaną one wyeksponowane w naszym przedszkolu a później w Publicznej Bibliotece w Konecku i stanowić będą piękną dekorację.

Zwyciężyli : Filip Ossowski, Nicola Kawczyńska, Zofia Zając, wyróżnienie otrzymała Zuzanna Żywiczyńska.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości w wykonaniu swojego ulubionego misia i zapraszamy do udziału w konkursie za rok.

Wychowawcy


22 listopada 2016 r. - DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

22 listopada odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Uczniowie bawili się wspaniale. Nie obyło się bez wróżb andrzejkowych, które przygotowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Można też było przekąsić coś słodkiego - nasze wspaniałe mamy upiekły pyszne ciasta. Och, szkoda tylko, że na następne andrzejkowe szaleństwa trzeba czekać cały rok.

Renata Grzegórska


Dzień Pluszowego Misia

22 listopada w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z okazji urodzin Pluszowego Misia.

Tematem przewodnim tego święta był PRZYJACIEL. Głównym celem popularyzacji tego święta była chęć ucieczki od agresji i przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są: przyjaciel, miłość, ciepło. Z tymi słowami łączy się właśnie Pluszowy Miś. Przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany.

Spotkanie zaczęło się od poznania historii misia. Następnie były ćwiczenia ruchowe z pluszakiem. Dzieci wykonywały różne zadania, między innymi układały misiowe puzzle, kleiły cynamonowego misia,  zlizywały miodek z tacki bez użycia rączek a na koniec robiły słodkie kanapki z andruta. Na zakończenie uczestnicy otrzymali nagrody. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem.

Mariola Gębicka


PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY

Uczniowie klas trzecich gimnazjum zmierzyli się z próbnym egzaminem z historii, języka polskiego, przedmiotów przyrodniczych, matematyki i języków obcych. Wszyscy skupieni rozwiązywali zadania egzaminacyjne. Panowała zupełna cisza. Kochani, właściwy egzamin już niebawem - w kwietniu, wykorzystajcie ten czas na naukę, a odniesiecie sukces. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.

Wychowawczynie

 


 

ANIOŁY ZE WSZYSTKICH ZAKĄTKÓW ŚWIATA

Uczniowie szkoły podstawowej biorą udział w wojewódzkim konkursie plastycznym pt. „Anioły ze wszystkich zakątków świata”. Konkurs został zorganizowany przez szkołę podstawową w Białych Błotach. Wszystkim uczniom, którzy wykonali prace na konkurs dziękujemy i życzymy powodzenia.

Małgorzata Góralska


MIŁA NIESPODZIANKA DLA „KLUBU GIER PLANSZOWYCH”

Miło nam poinformować, że firma Granna wsparła organizację turnieju zorganizowanego przez KLUB. Organizatorzy przygotowali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Otrzymaliśmy przesyłkę od Firmy Granna z nowymi grami edukacyjnymi. Oprócz gier dzieci otrzymały też różne gadżety takie jak linijki edukacyjne, zakładki do książek.  To już kolejna niespodzianka od Firmy Granna! Jest nam niezmiernie miło, dziękujemy!

Opiekun Klubu Małgorzata Góralska


18 listopada 2016 r. - Przygotowywanie sałatek przez pierwszaków

Jem owoce i warzywa i jestem zdrowy jak ryba”

W piątek 18 listopada dzieci z klasy pierwszej przybyły do szkoły z reklamówkami pełnymi potrzebnych produktów. Nie mogły się doczekać kiedy przystąpią do przygotowywania sałatek ze swoich ulubionych owoców. Na zajęciach z edukacji przyrodniczej uczniowie poznali wartości odżywcze owoców. A następnie przystąpili do pracy. Po przygotowaniu odbyła się degustacja zdrowych sałatek owocowych.

Iwona Ziemecka


KLUB GIER PLANSZOWYCH

Spotkanie w Klubie Gier Planszowych upłynęło na przygotowaniach do turnieju Super Farmer. Super Farmer to gra planszowa autorstwa polskiego matematyka Karola Borsuka, wydana w 1943 roku pod nazwą „Hodowla zwierzątek”.  W 1997 gra została wznowiona przez wydawnictwo Granna pod nowym tytułem Super farmer. Gra pomaga w prosty sposób przyswoić wiedzę o finansach i handlu. Matematyka stanie się z nim czystą zabawą.

Opiekun Klubu Małgorzata Góralska


16 listopada 2016 r. - Wyjazd do kina

Czy można przyjemnie spędzić wolny czas? Oczywiście, co udowodnili uczniowie klasy III a i III b gimnazjum, wybierając się pod opieką p. A. Kościerzyńskiej i p. R. Grzegórskiej, po zajęciach lekcyjnych, do kina w Toruniu na film "Dziewczyna z pociągu". Wcześniej trzeba było koniecznie odwiedzić McDonald's, bo przecież bez tego wycieczka byłaby nieudana, po czym roześmiani i pełni energii udali się na film. Wrażenia były cudowne, film wszystkim bardzo się podobał, uczniowie dyskutowali nad przebiegiem akcji, wymieniali się swoimi wrażeniami, aż miło było na nich popatrzeć. Najciekawsza była końcowa refleksja uczniów: "Tak miło spędziliśmy wolny czas, że już myślimy o następnym wyjeździe"... Obiecujemy, że następny wyjazd odbędzie się na pewno, ale może będzie to opera...

Renata Grzegórska i Anna Kościerzyńska


16 listopada 2016 r. - Wyjazd na spektakl "Romeo i Julia"

16 listopada 2016 roku uczniowie klas IV-VI byli na wycieczce we Włocławku. W Centrum Kultury Browar B obejrzeli spektakl "Romeo i Julia " oraz podziwiali wystawę malarstwa i rzeźby Adama Kołakowskiego pt. "Moja baśń".

Wioletta Murawska 

15 listopada 2016 r. - Wyjazd na przedstawienie teatralne

15 listopada klasy pierwsza i trzecia były na imprezie edukacyjnej pt.: „Wilki i koźlęta”. Przedstawienie teatralne odbyło się we Włocławku w sali Browar B. Dzieci odwiedziły też wystawę wag i miar oraz pracownię edukacji plastycznej i podziwiały wystawę prac pt.: „Moja baśń”. Wycieczka zakończyła się w McDonald’s.

Renata Kaliszczak


14 listopada 2016 r. - Koncert "Electric Duo"

14 listopada 2016 r. w Zespole Szkół w Konecku odbył się koncert pod nazwą "Electric Duo". Od godz. 800 do 900 zainteresowani uczniowie mieli okazję wysłuchać melodii granych na skrzypcach elektrycznych oraz wiolączeli elektrycznej, prezentowanych przez artystów z Łódzkiego Biura Koncertowego. W czasie prezentacji uczniowie brali czynny udział w przebiegu koncertu, za aktywność wręczane były symboliczne upominki. Był to nie pierwszy koncert zorganizowany w naszej szkole i mam nadzieję, że nie ostatni.

Janusz Lewandowski


PAN STOP

Uczniowie klasy czwartej na zajęciach technicznych przygotowują się w tym roku szkolnym do egzaminu na kartę rowerową.
Swoją wiedzę zdobywają na różne sposoby, jednym z nich są prace wytwórcze przybliżające tematykę znaków drogowych.
"Pan Stop” trzymał wybrane znaki drogowe, które uczniowie samodzielnie wykonali na karteczkach z kartonu. W ten sposób doskonalili wiedzę ze znajomości znaków drogowych, zapamiętując ich kształty i kolory. Samodzielnie wyszukiwali z kodeksów drogowych przydatne znaki dotyczące pieszego i rowerzysty.

Małgorzata Góralska


 

11 listopada 2016 r. - Święto Niepodległości

Zanim nadszedł 11 listopada 1918 roku - upragniony dla Polaków dzień niepodległości – kraj nasz znajdował się 123 lata pod zaborami: rosyjskim, pruskim i austriackim. Przez tyle lat zaborcy próbowali narzucić Polakom swoją kulturę, język, obyczaje. Ale dzięki patriotycznym sercom naszych pradziadów najcenniejsze wartości zostały uratowane. Z tej okazji uczniowie klasy V i VI wraz z rodzicami przygotowali akademię upamiętniającą rocznicę tak ważnych wydarzeń.

Agnieszka Wojciechowska


9 listopada 2016 r. - Światowy Dzień Bajek w klasie czwartej

9 listopada czwartoklasiści wcielili się w postacie swych ulubionych bohaterów bajkowych i baśniowych oraz zaprezentowali się młodszym kolegom i koleżankom z przedszkola, zachęcając do czytania bajek.

Wioletta Murawska

 

 


31 października 2016 r. - ŚWIĘTO  DYNI W PRZEDSZKOLU

31 października jest dla dzieci okazją do świetnej zabawy. W związku z tym  przedszkolaki z Konecka zmieniły się w pająki, duchy, księżniczki, wróżki i czarodziei.

Dzieci wspólnie  z rodzicami i wychowawcami wydrążały dynie, a następnie brały udział w wielu zabawach np.

- przechodzenie przez bagno

- poszukiwanie skarbów

- łańcuszek pająków i dyni.

Wiele radości sprawiło dzieciom zawijanie kolegów i koleżanek w papier w ten sposób, aby powstała mumia.

Na zakończenie wszyscy wspólnie odtańczyli taniec z miotłą.

W tym dniu dobry humor nie opuszczał nikogo.

Katarzyna Błaszczyk - Wszołek


28 października 2016 r. - Pamiętajmy o tych, którzy odeszli

28 października przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum złożyli kwiaty i zapalili znicze przy tablicach upamiętniających tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny i ich ciała spoczywają we wspólnej mogile. Minutą ciszy uczcili ich pamięć.

Samorząd Uczniowski

  

Konkurs Przedmiotowy z Biologii

12 października odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii. Dwie uczennice z klasy IIIa Joanna Górska oraz Kinga Suska zakwalifikowały się do kolejnego etapu konkursu. Gratulujemy!
Teraz dziewczyny intensywnie pracują, poszerzają swoją wiedzę biologiczną, ponieważ etap rejonowy już 7 grudnia we Włocławku. Życzymy powodzenia.

Mariola Wrzesińska


 


 

Tydzień Misyjny


Dziś odwiedził nas ks. Janisław, który przez 12 lat przebywał na Białorusi. Bardzo ciekawie opowiedział nam o pracy na misjach. Uczniowie w skupieniu wysłuchali świadectwa księdza i obejrzeli interesujące zdjęcia przywiezione z parafii, w której nasz gość pracował.

Iwona Smardzewska 

14 października 2016 r. - Uroczystość posadzenia Dębu Pamięci

Jeszcze rosną drzewa, które to widziały, 
Jeszcze ziemia pamięta kształt buta, smak krwi.
Niebo zna język, w którym komendy padały, 
Nim padły strzały, którymi wciąż brzmi.”

Jacek Kaczmarski


W ramach ogólnopolskiego programu "KATYŃ... ocalić od zapomnienia" w dniu 14 października 2016 r. odbyła się uroczystość posadzenia „Dębu Pamięci” i odsłonięcia pamiątkowej tablicy poświęconej Stefanowi Mantajowi zamordowanemu przez NKWD w Kijowie w kwietniu 1940 r.

Po uroczystym apelu zaproszeni goście i cała społeczność szkolna przeszła wraz ze sztandarem na teren przyszkolny, gdzie odbyła się uroczystość posadzenia Dębu Pamięci.

W uroczystości posadzenia Dębu Pamięci i odsłonięciu pamiątkowej tablicy wzięli udział: Dyrektor Zespołu Szkół w Konecku: Małgorzata Babiarczyk, Sekretarz gminy Koneck: Jan Kościerzyński, Inspektor d/s oświaty: Magdalena Włodarska, Radni gminy Koneck, przewodnicząca Rady Rodziców p. Małgorzata Madajczyk, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Konecku.

Dąb Pamięci będziemy otaczać należnym szacunkiem, przypominając, że jeden Dąb to jedno Nazwisko zamordowanego oficera.

Małgorzata Góralska


 

14 października 2016 r. - Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, 14 października 2016 r., uczniowie gimnazjum przygotowali pod kierunkiem pań A. Garmady, M. Sobolewskiej i pani Dyrektor M. Babiarczyk pokaz mody szkolnej w ujęciu historycznym. Uczniowie niczym profesjonalni modele, z gracją, wdziękiem i humorem prezentowali stroje jakie pojawiały się na przestrzeni wieków.
Rewię mody szkolnej zwieńczyły podziękowania i kwiaty od uczniów Zespołu Szkół dla nauczycieli za pracę i cierpliwość włożoną w ich edukację.

Małgorzata Sobolewska


30 września 2016 r. - Dzień Tabliczki Mnożenia

30 września w ramach ogólnopolskiej akcji przystąpiliśmy do VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Dwa patrole w składzie: Klaudia Niemczyk, Patrycja Łęga, Angelika Zalesiak i Aleksandra Rutkowska odpytywały mieszkańców Konecka ze znajomości tabliczki mnożenia. Do odpowiedzi zostali wezwani między innymi pracownicy Urzędu Gminy, banku, apteki oraz panie ekspedientki. Pamiętajmy wszyscy, że ucząc się tabliczki mnożenia należy uczyć się też tabliczki dzielenia.

Krzysztof Niemczyk

 


 

30 września 2016 r. - Dzień Chłopaka

30 września to święto wszystkich chłopców – tych dużych i tych mniejszych. Panom pracującym w naszej szkole oraz kolegom dziewczynki złożyły najserdeczniejsze życzenia. Chłopcy otrzymali wykonane własnoręcznie upominki i zostali poczęstowani smakołykami.
W czasie wspólnej zabawy i klasowych konkursów było mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Powodzenia Chłopcy!

Samorząd Uczniowski


30 września 2016 r. - Ślubowanie uczniów klas I

30 września 2016 r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klasy I Szkoły Podstawowej oraz klasy I Gimnazjum. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia naszej szkoły" – mówiła pani dyrektor, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion pierwszoklasistów. W poczet uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej wstąpiło 11 dziewczynek i 7 chłopców . Pierwszoklasiści przygotowali program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wszystkie wyznaczone zadania wykonali bardzo dobrze.

Iwona Ziemecka


29 września 2016 r. - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto powstało z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jest okazją do podkreślenia zalet głośnego czytania. Z tej okazji uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą zaprosili na lekcję języka polskiego rodziców, którzy czytali swym dzieciom wiersze Jana Brzechwy. Uczniowie klasy V przynieśli swoje ulubione książki i czytali na głos najciekawsze fragmenty.

 


26 września 2016 r. - Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole

Dnia 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji uczniowie wszystkich klas wzięli udział w konkursie polegającym na prezentacji kultury i języków krajów europejskich.

Konkurs miał na celu wzbudzenie motywacji do nauki języków obcych oraz poznawania krajów europejskich; tego, co warto wiedzieć o tradycji i kulturze, budujących tożsamość współczesnej Europy. Wśród wylosowanych państw znalazły się: Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Włochy i Wielka Brytania. Uczniowie stanęli przed wyzwaniem przedstawienia wybranych postaci, pochodzących z danego kraju, najcenniejszych zdobyczy kultury europejskiej, tradycji; starali się również zaprezentować własne umiejętności językowe. Szczególnie cenną wartością konkursu było podjęcie współpracy w zespole klasowym i jego integracja. Uczniowie wielu klas wykazali się dużą kreatywnością, wiedzą, znajomością ciekawostek, a także dbałością o estetykę wykonanych dekoracji.

Zwycięzcami konkursu zostali:

W klasach I-III szkoły podstawowej – klasa II.

W klasach IV-VI szkoły podstawowej: ex aequo – Klasa IV i Klasa VI.

W gimnazjum: Klasa II.

Nagrodę stanowi „dzień bez pytania”, wskazany przez klasę  w ciągu najbliższego tygodnia, a dla najmłodszych – słodki upominek.

Zwycięzcom – uczniom nagrodzonych klas i ich wychowawcom składamy serdeczne gratulacje i zachęcamy do pogłębiania językowych pasji!

Nauczyciele języków obcych


21 września 2016 r. - Pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu

21 września, w dzień św. Mateusza Ewangelisty niemal 4 tysiące uczniów trzecich klas gimnazjalnych z diecezji włocławskiej przybyło w dorocznej pielgrzymce do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu. Z młodymi ludźmi spotkał się ks. bp Stanisław Gębicki, biskup pomocniczy. Młodzi ludzie przybywają do Sanktuarium, aby prosić Matkę Bożą o pomoc w wyborze szkoły średniej, a co za tym idzie – dalszej drogi życiowej.

Młodzież wraz ze swymi katechetami i nauczycielami pojawiła się w Licheniu w godzinach rannych. Tegoroczna pielgrzymka miała nieco inny charakter aniżeli poprzednie. Część ewangelizacyjna odbyła się wewnątrz licheńskiej bazyliki, a nie jak bywało to w latach ubiegłych, na placu przed dzwonnicą.

Przed Mszą św. rozpoczął się program ewangelizacyjny, który poprowadzili wspólnie: ks. Michał Krygier, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej we Włocławku oraz ks. Przemysław Pilarski, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Animacjom muzycznie towarzyszył zespół ewangelizacyjny „Emmanuel” z Sieradza. Pantomimiczną scenę zmagań dobra ze złem o ludzką duszę przedstawiła grupa „Juventus Dei” z Łodzi.

O godz. 12.00 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej. Eucharystii przewodniczył bp Stanisław Gębicki, biskup pomocniczy włocławski. Towarzyszyło mu niespełna 60 kapłanów oraz 3 diakonów. Homilię do zgromadzonych w świątyni młodych ludzi wygłosił ks. Przemysław Góra, duszpasterz młodzieży archidiecezji łódzkiej. W słowie nawiązał do dzisiejszej Ewangelii z dnia o powołaniu św. Mateusza, cytując słowa „Pan Jezus nie przyszedł, aby powołać sprawiedliwych, ale grzeszników”. Mówił o tym, iż należy żyć w pokorze i szukać inspiracji w życiu innych ludzi. Zwrócił także uwagę na fakt, iż wszyscy, zwłaszcza młodzi, powinni pogłębiać swoją wiedzę poprzez katechezę, czytanie Pisma Świętego oraz uczestnictwo we Mszy św. A wszystko po to, aby nasza wiara byłą niezachwiana.

Uczniowie gimnazjum w Konecku także uczestniczyli w tych wydarzeniach. W spotkaniu wzięło udział 30 uczniów naszej szkoły, którzy pod opieką p. Renaty Grzegórskiej, p. Anny Kościerzyńskiej i p. Iwony Smardzewskiej spędzili bardzo miły i, miejmy nadzieję, owocny dzień.

Iwona Smardzewska


20 września 2016 r. - "Dzień Przedszkolaka"

w Samorządowym Przedszkolu w Konecku

Najpierw dzieci pokazały, czego  już się nauczyły w przedszkolu, czyli zaśpiewały i zatańczyły "Jedzie pociąg z daleka" konduktorowi, w którego wcielił się jeden z rodziców, pan Żywiczyński a następnie chóralnie zadeklamowały wierszyk o Zosi, która ulepiła ciastka z plasteliny. Potem były zabawy z rodzicami na świeżym powietrzu (niesienie jajka na wyścigi, sztorm na morzu z chusty animacyjnej, przyklejanie mamom kolorowych piegów). Przedszkolaki wysłały  w niebo niebieskie baloniki z marzeniami. Zaprzyjaźnieni animatorzy z włocławskiej firmy "Animki" pomalowali twarze dzieci w wybrany przez nie wzór. Niespodzianką były upominki - zwierzęta i kwiaty z balonów oraz pokaz puszczania ogromnych baniek mydlanych, z którymi  balonowymi szablami "rozprawiali się" chłopcy.
Było bardzo wesoło i wszyscy doskonale się bawili.

Dyrektor Małgorzata Babiarczyk


1 września 2016 r. - rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

1 września 2016 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017. Pani dyrektor serdecznie przywitała wszystkich przybyłych na tę uroczystość: Wójta Gminy Koneck, przewodniczącą Rady Rodziców, nauczycieli oraz uczniów i ich rodziców.

Życzymy wszystkim uczniom dużo wytrwałości i radości ze zdobywania wiedzy oraz osiągnięcia jak najlepszych wyników w nauce.

Kierujcie się słowami Adama Mickiewicza: "Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami"

 


 


 

Aktualności 2018/2019

PDFDrukujEmail

Poprawiony: wtorek, 11 czerwca 2019 11:13 Wpisany przez aaadmin111 czwartek, 30 sierpnia 2018 15:50

 

 


SZEŚCIODNIOWA  WYCIECZKA  NA  POMORZE  ZACHODNIE


Wyjeżdżamy na wycieczkę!

W ciągu sześciu dni zwiedziliśmy: Zamek Templariuszy w Starym Drawsku, zabytki Kamienia Pomorskiego, odwiedziliśmy Międzyzdroje, Szczecin i Świnoujście, a także spędziliśmy dzień w Niemczech.

Zapraszamy do naszej galerii z wyprawy!

 


 

POLICJANCI  W  PRZEDSZKOLU


Przedszkolaki wiedzą, jakie instytucje znajdują się w środowisku lokalnym i poznają różne zawody. Spotkanie z policjantami pozwoliło dzieciom zrozumieć, na czym polega praca w policji, jakie czynności są najczęściej wykonywane. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w rozmowach dotyczących bezpieczeństwa. Dowiedziały się, jakich zasad trzeba przestrzegać w kontaktach z obcymi. Dzieci podziwiały umiejętności psa przewodnika i zrozumiały, jak ważna jest jego rola w niebezpiecznych dla człowieka sytuacjach. Maluchy i starszaki podziękowały za spotkanie policjantom.

Wychowawczynie przedszkolaków


BEZPIECZEŃSTWO  W  SZKOLE


31 maja na sali gimnastycznej wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły spotkali się z policjantami z Powiatowej Komendy w Aleksandrowie Kujawskim. Spotkanie dotyczyło zagrożeń, z którymi we współczesnych czasach możemy spotkać się w szkole. Przedstawiono nam, jakie są zagrożenia, jak im zapobiegać i jak zachować się sytuacji niebezpiecznej.

 


 

"GODZINY  DLA  RODZINY"


Publiczne Przedszkole w Konecku było organizatorem imprezy „Godziny dla Rodziny”. 28 maja przedszkolaki i uczniowie klas I-III wraz z rodzicami spotkali się na pikniku, aby bawić się, prezentować swoje umiejętności, poczuć się kimś wyjątkowym i wielkim. Żywa maskotka zachęcała wszystkich do zabaw. Dorośli wspierali dzieci, gdy brały udział w konkursach i śpiewały piosenki. Animatorzy przygotowali wiele niespodzianek: były bańki mydlane, plecenie kolorowych warkoczyków i tworzenie zwierząt z balonów. Dzielne maluchy i starszaki brały udział w V Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków. Pokonały wyznaczoną trasę. Wszyscy otrzymali medale i dyplomy. Dzieci wiedzą, na czym polega zdrowe odżywianie, dlatego nie brakowało świeżych owoców i pysznych kompotów. Serdecznie dziękujemy rodzicom i sponsorom, którzy pomogli nam zorganizować to rodzinne święto.

Wychowawczynie    maluchów i starszaków

ŚWIĘTO SZKOŁY

28 maja to Święto naszego Zespołu Szkół. W tym dniu uczniowie klasy szóstej, którzy są gospodarzami maja, zaprezentowali część artystyczną, w czasie której przybliżyli uczniom i gościom sylwetkę Patrona Stefana Wyszyńskiego. Na korytarzach czekały na wszystkich suto zastawione stoły. Królowały na nich owoce i warzywa. Dzieci oglądały filmy edukacyjne i uczestniczyły w zajęciach sportowych. Maluchy bawiły się świetnie w czasie zabaw z animatorami.

Mimo padającego chwilami deszczu dzień uważamy za bardzo udany!


Spotkanie z komisarz Moniką Hermann


22 maja 2019 r. odbyło się spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej  z komisarz M. Hermann z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, która rozmawiała z młodzieżą o bezpieczeństwie w sieci i odpowiedzialności nieletnich.

Dziękujemy za przekazane informacje.

Mariola Wrzesińska


Nagrodzeni w konkursie „Zbieraj surowce – żyj ekologicznie”,

zorganizowanym przez Ekoskład. Miło mi poinformować, że 4 uczniowie z naszej szkoły tj. Natalia Kwiatkowska, Kinga Nawra, Mateusz Chlewicki i Kacper Nawra bardzo zaangażowali się w zbiórkę surowców wtórnych (makulatury i butelek PET). Dzisiaj brali udział w quizie ekologicznym. Młodzi ekolodzy przeszli zwycięsko przez dwa etapy konkursu i wkrótce otrzymają nagrody rzeczowe. Gratulujemy.

Mariola Wrzesińska


KARTA ROWEROWA – MOJE PIERWSZE PRAWO JAZDY


27 maja 2019 r. uczniowie klasy czwartej przystąpili do egzaminu na kartę rowerową.’ Egzamin składał się z dwóch części: I teoretycznej – sprawdzającej znajomość przepisów ruchu drogowego i zasad udzielania pierwszej pomocy. II praktycznej – dotyczącej obsługi technicznej roweru oraz umiejętność jazdy na rowerze z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Egzamin praktyczny był nadzorowany przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim. Wszyscy ukończyli go z wynikiem pozytywnym.

Serdecznie gratulujemy.

Małgorzata Góralska


WYCIECZKA DO POZNANIA

 

21 maja klasy III, IV i VI uczestniczyły w wyjeździe do Poznania. Wycieczka rozpoczęła się warsztatami pt. "Jak powstaje książka" w Wydawnictwie Świętego Wojciecha. W południe obserwowaliśmy na Starym Rynku poznańskie koziołki. Później kolejką wąskotorową "Maltanką" udaliśmy się w kierunku ZOO. Ostatnim wydarzeniem naszej wyprawy był pobyt w parku linowym "Zoolandia". Szczęśliwi i zmęczeni wieczorem wróciliśmy do Konecka.

Iwona Smardzewska


Zakończenie zajęć w ramach projektu

"Uniwersytet Młodego Odkrywcy"

WSKSiM w Toruniu

 

 

 

Konkurs w Lubaniu


16 maja 2019 roku w Zespole Szkół w Lubaniu odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Świętym Janie Pawle II. W konkursie wzięły udział uczennice z naszej szkoły. I miejsce zajęła Dominika Kotas z klasy VI.

Serdecznie gratuluję!

Iwona Smardzewska

8 maja - Dzień Bibliotekarza


Na zajęciach przedszkolaki utrwaliły etapy powstawania książki, dowiedziały się, jakie były w przeszłości materiały pisarskie i jakie znaczenie miało wynalezienie czcionki drukarskiej. Z okazji Dnia Bibliotekarza dzieci złożyły życzenia paniom pracującym w gminnej bibliotece i wręczyły upominek. Przypomniały sobie zasady wypożyczania książek i zrozumiały, dlaczego w bibliotece bardzo ważny jest porządek. Starszaki i maluchy wiedzą, że książka to „mądra głowa” i przyjaciel, którego warto mieć.

Wychowawczyni grupy starszej i młodszej

 


AKCJA
SPOŁECZNO-EDUKACYJNA „ŻONKILE”


„Wygrać nie mogliśmy, ale chcieliśmy iść po słonecznej stronie. Są takie piękne słowa: godność, człowieczeństwo. Tego broniliśmy.” Marek Edelman
Uczniowie klasy trzeciej gimnazjum i klasy VIII włączyli się w akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile”, organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W ramach akcji uczniowie rozdawali papierowe żonkile – symbol pamięci o bohaterach powstania z 1943 roku. Żonkile związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę powstania w getcie warszawskim dostawał żółte kwiaty od anonimowej osoby.

Małgorzata Góralska

 


 

 

SOLEC  KUJAWSKI - WYCIECZKA


W dniu 6 maja 2019 roku klasy młodsze Szkoły Podstawowej wybrały się w niezwykłą podróż do czasów prehistorycznych, do krainy dinozaurów w Solcu Kujawskim. Maszerując leśnymi ścieżkami dzieci podziwiały naturalnych rozmiarów osobniki. Pani przewodnik z zainteresowaniem opowiadała o wszystkich napotkanych na ścieżce okazach, jak również o imponującej kolekcji skamieniałości w Muzeum Ziemi. W czasie warsztatów edukacyjnych mali paleontolodzy musieli odnaleźć szkielet dinozaura ukrytego w gipsowym odlewie. Wszyscy byli zachwyceni po obejrzeniu filmu ,,Powstanie Wszechświata ‘’ w Kinie Emocji –Cinema 5 D. Miłym akcentem na zakończenie wycieczki były zajęcia rekreacyjne na placu zabaw, wyposażonym w rożnego rodzaju zjeżdżalnie, tory przeszkód, wspinaczki i wiele innych atrakcji.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń i fantastycznych wspomnień wróciliśmy do Konecka.

Iwona Ziemecka

 

KAPELUSZ  PANI  WIOSNY


Wiosenny konkurs w przedszkolu Dzieci z naszego przedszkola wyraziły chęć udziału w konkursie ,,Kapelusz Pani Wiosny”. Z pomocą swoich rodziców wykonały dowolną techniką niezwykłe nakrycia głowy. Umiejętności artystyczne rodziców i dzieci bardzo zaskoczyły komisję konkursową. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Prace były prezentowane na wystawie pokonkursowej w Zespole Szkół w Konecku.

Wychowawczyni maluchów i starszaków

 


Fascynujący świat nauki

 

W dniach 30 marca i 6 kwietnia grupa uczniów z klas IV, VI i VIII brała udział w wyjazdowych zajęciach z języka niemieckiego, połączonych ze zwiedzaniem Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu.

Uczestnicy doskonalili swoje umiejętności językowe, a trening umysłu wzbogacony został o doświadczenia na  interaktywnej wystawie, eksponującej tajniki świata przyrody, nauki i techniki. Wśród najciekawszych propozycji Centrum Nowoczesności znalazły się stanowiska, przy których można było sprawdzić działanie rozmaitych praw fizycznych, np. siły Coriolisa czy zasady momentu zachowania pędu, a także te miejsca, w których prezentowano zjawiska akustyczne i optyczne. Nie zabrakło przeżyć estetycznych na wystawie „Wielki Makro Świat”, dobrej zabawy na wystawie „Rzeka” i oczywiście – wieńczących całość zadań językowych.

Paulina Chojnacka


Wycieczka do piekarni


Przedszkolaki zawsze z zaangażowaniem przygotowują na zajęciach potrawy, soki, sałatki i kolorowe kanapki. Chleb był w przeszłości podstawowym pokarmem, symbolem pomyślności i dobrobytu, dlatego dzieci chciały dokładnie poznać produkty, z których powstaje. Etapy wypiekania chleba najlepiej zobaczyć w piekarni, więc 5 kwietnia spotkaliśmy się z pracownikami piekarni w Konecku. Maluchy i starszaki zobaczyły urządzenia niezbędne w pracy piekarza i poznały rodzaje pieczywa. Pyszne były szczególnie maślane bułeczki. Dzieci podziękowały panu Nowakowi za gościnność i wręczyły drobny upominek. Po powrocie do przedszkola bez problemu układały według kolejności ilustracje ,, Od ziarenka do bochenka".

Wychowawczyni maluchów i starszaków


Wizyta u stomatologa


Do wizyty w gabinecie stomatologicznym przedszkolaki przygotowywały się starannie. Oglądały film, spotkały się z doktorem Ząbkiem, poznały sposoby dbania o higienę jamy ustnej i utrwalały umiejętność prawidłowego mycia zębów. 3 kwietnia w najbliższej przychodni dzieci mogły zobaczyć narzędzia dentystyczne i porozmawiać o pracy lekarza. Bez obaw siadały na fotelu, aby dowiedzieć się, czy mają zdrowe zęby. Przedszkolaki serdecznie podziękowały za spotkanie, dzięki któremu lepiej rozumieją potrzebę dbania o swoje zdrowie.

Wychowawczyni maluchów i starszaków


ZAJĘCIA KULINARNE W GRUPIE MALUCHÓW


Czwartkowy poranek zaczął się dla dzieci z grupy maluchów ciekawie. Dzieci poznały przykładowe ptactwo domowe żyjące w gospodarstwie. W parach próbowały rozpoznać jaki ptak zniósł prezentowane jaja, układały również jajka według wielkości. Na koniec miały za zadanie zliczyć je, a następnie przygotować pastę jajeczną na śniadanie. Najpierw dzieci dopełniły obowiązku zachowania zasad higieny z wierszykiem na ustach:  "Nasze ręce są dziś brudne. Są na nich niewidoczne plamy trudne. Woda po nich pięknie spływa. Szkodliwe plamy zmywa". Niektóre maluchy wyobrażały sobie, że biorą udział w programie "MasterChef". Degustacja pasty pokazała, że własnoręcznie przygotowany produkt smakuje wybornie. Dziękujemy rodzicom, którzy zadbali o dostarczenie niezbędnych składników.

wychowawczyni maluchów


BOHATERON – WŁĄCZ HISTORIĘ. PODZIĘKOWANIE ZA UDZIAŁ W AKCJI.

Otrzymaliśmy podziękowanie za udział w ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Projekt wzmacniał poczucie tożsamości narodowej, krzewił  postawy patriotyczne oraz budował wrażliwość społeczną. Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON” dosłownie włącza historię bohatera – film albo prezentację, na komputerze, w telewizji bądź na tablecie. Nazwa ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej indywidualnych historii Powstańców poprzez nowoczesny patriotyzm.

Małgorzata Góralska


AUTYZM. WYSTARCZY ZROZUMIEĆ


"Dziecko które krzyczy na dźwięk kasy. Kolega z pracy, który nigdy nie odpowiada uśmiechem. Kuzynka, która zawsze woli siedzieć sama i denerwują ją źle ułożone buty. Każdy z nich jest oceniany, odsuwany, stygmatyzowany. Autyzm jest wśród nas. Wystarczy go poznać. Wystarczy zrozumieć, aby zmienić świat osób z autyzmem na lepszy. Po prostu". (www.polskananiebiesko.pl)


Uczniowie szkoły w Konecku włączyli się w obchodzony 2 kwietnia Światowy Dzień Autyzmu. Brali udział w zajęciach informujących o tym, czym jest autyzm i uczyli się, że osobom autystycznym należy się taki sam szacunek jak wszystkim innym ludziom. Aby wyrazić swoją solidarność, społeczność naszej szkoły 2 kwietnia założyła niebieskie ubrania.

Iwona Smardzewska


 

SUKCES  KAMILA


21 marca 2019 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu o godzinie 12.00 odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach z serii „Regionalnych Olimpiad Wiedzy o Wielkich Polakach” Bohater Polski Niepodległej Marian Rejewski – życie, dzieło i pamięć na tle historii Polski XX i XXI wieku. Do etapu wojewódzkiego dotarł uczeń klasy VII- Kamil Dominiak i uzyskał tytuł finalisty Konkursu.

Serdecznie gratuluję! Iwona Smardzewska


 

Wiosenny Turniej Muzyczny

 

21 marca odbyła się już piętnasta edycja Wiosennego Turnieju Muzycznego „Śpiewające fortepiany”, realizowanego w ramach Programu Profilaktyki antyalkoholowej i antynikotynowej, w którym uczestniczyły klasa III gimnazjum oraz IV-VIII klasy szkoły podstawowej.

Rywalizację oceniały: Dyrektor Zespołu Szkół pani Małgorzata Babiarczyk, przedstawicielki Rady Rodziców – panie Małgorzata Madajczyk i Elżbieta Suska oraz przedstawicielka GOPS-u w Konecku – pani Berta Szuchmilska. Podczas turnieju mieliśmy zaszczyt gościć Dyrektor kujawsko-pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli panią Grażynę Troszyńską, Kierownika Posterunku Policji w Konecku pana Marcina Durmowicza oraz panią Agnieszkę Zając – Służba Leśna Nadleśnictwa w Gniewkowie.

Podczas turnieju ubrani zgodnie z regulaminem, zaopatrzeni w odpowiednie rekwizyty uczniowie wraz z wychowawcami i szanownym jury tworzyli barwną, rozśpiewaną, szkolną rodzinę. Rywalizację wygrała klasa trzecia gimnazjum, drugie miejsce zdobyła klasa siódma, trzecie klasa czwarta. Dziękujemy sponsorom, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.

Uczniowie klasy III gimnazjum

 


NAUKOWA  WIOSNA  W  KLASACH 

MŁODSZYCH  I  PRZEDSZKOLU

 

Pierwszy dzień wiosny dla maluchów i starszaków był pełen atrakcji. Bawiąc się dzieci zdobywały wiedzę z różnych dziedzin. Wykonywały zadania korzystając z robotów i tabletów. Uczyły się kodowania, w zabawach z wiatrakiem matematycznym utrwalały umiejętność liczenia. W pracowni przyrodniczej poznawały wnętrze ludzkiego ciała i przyglądały się swoim liniom papilarnym. Z zainteresowaniem oglądały pod mikroskopem owady. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach zespołowych, uczyły się współpracy, wykorzystując ,, pająka" stawiały wieże z klocków. Naukowa wiosna umożliwiła dzieciom poznawanie świata z wykorzystaniem różnych technologii.

Wychowawczyni maluchów i starszaków

Po raz pierwszy w naszej szkole 21 marca miał charakter naukowy. Sale lekcyjne zamieniły się w małe laboratoria a świat nauki otwierał swoje drzwi i zapraszał do niezwykłych przeżyć. Uczniowie klas I – III oraz przedszkolaki czuli się jak mali odkrywcy wielkich rzeczy.

Rozszerzona rzeczywistość, kodowanie, programowanie to były najczęściej używane słowa. Tak więc, były kąciki nowych doświadczeń technologicznych a w nich programowanie drogi przez labirynty i mapy kodujące mini-robotów: Fotona, Doc'a, Ozobotów, robotów mówiących oraz odkodowywanie zaszyfrowanych treści. Trójwymiarowych przeżyć dostarczało korzystanie z kodów QR i aplikacji pokazujących rozszerzoną rzeczywistość. Z wielką ciekawością dzieci korzystały z mobilnej pracowni przyrodniczej. Pod mikroskopem oglądały muchy, pająki, biedronki, mrówki. Wykonały i zabrały na pamiątkę własny odcisk linii papilarnych a w kąciku biologicznym poznały budowę ciała ludzkiego, z wykorzystaniem szkieletu i modelu tułowia.

Były też kąciki typu: "Rusz głową" a w nich wiatraki matematyczne, krzyżówki, wykreślanki, zagadki oraz gra w szachy i warcaby.

Nie brakowało również zabaw fizycznych np. Twister. Dużym powodzeniem cieszyła się gra "Pająk" ucząca pracy zespołowej.

Tak, to był ciekawy dzień wiosny!

Anna Roszak


ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA


Wszyscy wiedzą, że 21 marca to pierwszy dzień wiosny, ale pewnie nie każdy słyszał o tym, że tego samego dnia obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA. Jego celem jest okazanie naszej solidarności z osobami z zespołem Downa oraz pokazanie, że te osoby są ważne i potrzebne. W tym roku święto obchodzone jest pod hasłem: NIKT NIE ZOSTANIE POMINIĘTY. Dlaczego akurat pod takim? Otóż we współczesnym świecie osoby z zespołem Downa nadal bardzo często są dyskryminowane, wykluczane, często inni ludzie odnoszą się do nich w sposób negatywny. Organizatorzy akcji podkreślają, że nie możemy godzić się na takie postępowanie. Dlatego też 21 marca społeczność naszej szkoły dała wyraz solidarności z osobami z zespołem Downa poprzez założenie kolorowych – dwóch różnych!! – skarpetek. Kolorowe skarpetki założone nie do pary symbolizują społeczne niedopasowanie, odmienność i zróżnicowanie – czyli wszystko to, z czym muszą borykać się na co dzień osoby dotknięte zespołem Downa. Bardzo się cieszymy, że przez ten drobny gest pokazaliśmy, że nie godzimy się na ich wykluczanie i odpychanie. Dowiedzieliśmy się też, że osoby te, pomimo pewnych ograniczeń, mogą prowadzić ciekawe życie i realizować swoje pasje – pracując w różnych zawodach, ucząc się, oddając się różnorodnym zainteresowaniom.

Iwona Smardzewska


MALI  OGRODNICY


Wiosna, wiosna... nareszcie, wszyscy cieszymy się patrząc na budzący się do życia świat. Postanowiliśmy wprowadzić trochę wiosny do sali przedszkolnej grupy maluchów i posadziliśmy cebulki  oraz nasiona kwiatów  w doniczkach.

W ostatnim tygodniu  przedszkolaki podjęły się bardzo odpowiedzialnego zadania - posadziły wiosenne kwiaty – bratki, werbenę, aksamitki, narcyzy, hiacynty, astry, frezję, irysy holenderskie, prymulki, groszek pachnący, szafirek . Zobowiązały się także do codziennej pielęgnacji  swoich  roślin  – podlewaniu i doglądaniu. Pomysł sadzenia kwiatów  bardzo spodobał się dzieciom, które z uśmiechem na twarzach oraz dużym zaangażowaniem sadziły swoje  rośliny. Sadzenie kwiatów poprzedził cykl zajęć "Od nasiona do rośliny”  podczas których dzieci  poszerzały wiadomości  na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin, ponadto uczą się systematycznej pielęgnacji podczas pełnienia codziennych dyżurów.

Została założona również hodowla fasoli w kąciku przyrodniczym.

Wychowawczyni maluchów


Tydzień Mózgu UMK

 

W dniu 16 marca 2019 r. grupa uczniów z klas IV i VI wzięła udział w warsztatach „Odkrywanie tajemnic mózgu”, które prowadziła dr Małgorzata Gut na Wydziale Humanistycznym UMK w ramach obchodów Tygodnia Mózgu w Toruniu.

Uczestnicy warsztatów zgłębiali tajniki funkcjonowania poszczególnych struktur mózgowych, poznawali sposób „komunikowania się” neuronów i mogli się przekonać, jak ważną rolę odgrywa mózg w życiu ludzkiego organizmu. Zdobytą wiedzę wzbogaciła lektura zbioru ciekawostek pt. „Co się dzieje w mojej głowie” autorstwa A. Fritha i P. Scotta.

Nasi uczniowie poznali również kilka technik efektywnego uczenia się, które wykorzystali w praktyce, ucząc się języka niemieckiego. Odwiedzili też wystawę poświęconą historii Polski w Dworze Artusa, gdzie mogli porozmawiać z odzianymi w historyczne stroje organizatorami, a nawet przekonać się, jak czuł się rycerz w zbroi.

Nie zabrakło również wspólnego zwiedzania Torunia i dobrej zabawy.

Paulina Chojnacka

 


DZIEŃ  KOBIET W PRZEDSZKOLU


Ósmego marca chłopcy przygotowali dla dziewczynek niespodzianki. Wręczyli koleżankom tulipany i obiecali, że będą traktować kobiety jak księżniczki. Dzieci brały udział w różnych zabawach, konkursach i odkrywały swoje zdolności. Jury, składające się z chłopców, wybrało w grupie maluchów Najbardziej Roześmianą Miss, Najbardziej Rozśpiewaną Miss i Najbardziej Rozskakaną Miss. Nie zabrakło również Miss Zgadywanek, Miss Szybkości oraz Miss Najdłuższego Kucyka. W grupie 5-6- latków dzieci podziwiały Miss Gracji, Miss Tańca i Miss Zręczności. Najlepsza projektantka mody przygotowała dla swojej modelki wiosenną kreację. Chłopcy układali oryginalne życzenia dla kobiet, zwycięzca otrzymał tytuł: Mistrz Słowa. Kto potrafił zgodnie współpracować i postawić budowlę z kubeczków - został Mistrzem Zabawy. Dzień Kobiet był pełen śmiechu i wrażeń. Dzieci pamiętały o paniach pracujących w przedszkolu i wręczyły im karty z najlepszymi życzeniami.

Wychowawczyni maluchów i starszakówKUJAWSKA  KOZA


Przedszkolaki wiedzą, że w ostatnie dni karnawału na Kujawach pojawiają się grupy kolędników w przebraniach - tzw. koza. Odwiedziła ona również dzieci, by je zabawić i zapoznać z tradycją. Maluchy i starszaki zobaczyły, jaki jest skład kozy kujawskiej. Zrozumiały znaczenie wielu słów: przebierańcy, obrzędy, dary, siora, podkoziołek. Obecność maszkar zwierzęcych nie przestraszyła dzieci. Ten symbol siły i żywotności ma przecież spowodować szybkie nadejście wiosny. Wychowawczyni maluchów i starszaków

 


 

WYCIECZKA  DO  TEATRU

26 lutego klasy IV,IV i VII wybrały się na spektakl Robinson Crusoe do toruńskiego teatru Baj Pomorski. Dowcipny i nowoczesny scenariusz, ciekawe i ekstrawaganckie kostiumy, efekty specjalne i oprawa muzyczna sprawiły, że uczniowie wyszli z teatru zachwyceni i długo rozmawiali na temat sztuki.


 


BAL  KARNAWAŁOWY


Karnawał to czas zabawy dla dorosłych i dzieci. 25 lutego przedszkolaki na balu karnawałowym prezentowały swoje piękne stroje i umiejętności taneczne. Wychowawczynie zachęcały do podróży ,,wesołym pociągiem" i udziału w konkursach. Bal był okazją do rozmów, aktywności, współzawodnictwa i radosnej zabawy.

Wychowawczyni maluchów i starszaków

 


 

PRZEDSZKOLAKI  U  FRYZJERA


Przedszkolaki chętnie bawią się w kąciku fryzjerskim i tworzą lalkom ciekawe fryzury. W lutym dzieci były w prawdziwym salonie w pobliżu przedszkola. Zobaczyły, na czym polega praca fryzjera i jakie urządzenia wykorzystuje on w codziennej pracy. Przeglądały katalogi i określały kolory włosów. Dowiedziały się, w jaki sposób powinny dbać o swoje włosy. Po powrocie do przedszkola dzieci utrwaliły zdobytą wiedzę i rozwiązywały zagadki.

Wychowawczynie maluchów i starszaków

 


 

SPOTKANIE  PRZEDSZKOLAKÓW  Z  POLICJANTKĄ

W lutym 2019r. nasze przedszkole odwiedziła pani Magda z Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim. Na zajęciach dzieci utrwaliły zasady bezpiecznego zachowania się podczas różnych zabaw, spacerów i wycieczek. Przedszkolaki chętnie odpowiadały na pytania policjantki. Wyjaśniały, jak należy reagować w sytuacjach trudnych. Wykorzystały zdobytą wiedzę wykonując prace plastyczne p.t. ,,Jesteśmy bezpieczni".

Wychowawczynie przedszkolaków


Lekcja wiedzy o społeczeństwie w Urzędzie Gminy Koneck14 lutego 2019 r. w ramach zajęć z wiedzy o społeczeństwie uczniowie klasy III gimnazjum odwiedzili Urząd Gminy. Celem wizyty było zapoznanie się z zasadami funkcjonowania lokalnego samorządu oraz rolą i zadaniami, jakie spełnia gmina. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o swojej gminie, a także o pracy samego urzędu. Otrzymali także słodki upominek i pamiątkowe gadżety, dzięki czemu miło wspominali i dobrze zapamiętali informacje przekazane przez pracowników Urzędu Gminy.


Zajęcia w ramach projektu "Uniwersytet Młodego Odkrywcy" - WSKSiM w Toruniu

 

 


My się zimy nie boimy

My zimy się nie boimy... Zimowe zabawy sprawiają przedszkolakom wiele radości. Można przecież rzucać śniegiem w plecy Pani Zimy, celować śnieżkami w drzewo lub lepić bałwana! Wszyscy z dumą zerkali na ,,białego człowieka", który powstał dzięki zaangażowaniu dzieci. Do zabawy przyłączyła się również Pani Dyrektor. Wiemy, że zima to trudna pora roku dla zwierząt i ptaków. Maluchy i starszaki często więc sprawdzają, czy w karmnikach nie brakuje pożywienia. Pamiętają o zasadach dokarmiania i dobrej jakości podawanego jedzenia, aby nie zaszkodzić skrzydlatym przyjaciołom.

Wychowawczynie przedszkolaków

 


Przedszkolaki w teatrze we Włocławku

Przedszkolaki w teatrze muzycznym 8 lutego 2019 r. maluchy i starszaki były w Teatrze Muzycznym Forte we Włocławku. Z uwagą śledziły przygody mieszkańców łąki. Zabawne stworzenia bardzo się od siebie różniły, ale wspólnymi siłami potrafiły pokonać trudności. Bohaterowie Musicalu uświadomili dzieciom, że ,, inność każdego z nas" wcale nie jest wadą.

 


WYSTĘP UCZNIÓW KLASY III

 

 

 


Wycieczka do Włocławka

7 lutego klasa I i III wybrała się na Musical profilaktyczny ,,Co w trawie piszczy.''

Spektakl wystawiony był w Centrum Kultury Browar B we Włocławku.To fantastyczna przygoda mieszkańców łąki. Dziś, w czasach zapotrzebowania na akceptację i tolerancję, twórcy Musicalu ukazali życie drobnych stworzeń, zabawnych przez swój wygląd i dziwactwa, uświadamiając wszystkim, że ,,inność każdego z nas''  tak naprawdę wcale nie jest wadą.

Pomysłowe kostiumy, dowcipny scenariusz,efekty świetlne i oprawa muzyczna bardzo podobała się wszystkim. Wyjazd do teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji, o czym świadczyły uśmiechy i komentarze w czasie spaceru brzegiem Wisły.HISTORIONAUCI


Uczniowie klasy ósmej i trzeciej gimnazjum uczestniczyli w Programie Centrum Edukacji Obywatelskiej – Historionauci. To program edukacji historycznej, organizowany przy współpracy Narodowego Instytutu Muzealnictwa i ochrony zbiorów.

W ramach programu uczniowie szukali śladów przeszłości w wybranych placówkach muzealnych, zarówno narodowych jak i regionalnych. W ramach swoich działań opowiadali historię odzyskania niepodległości za pomocą eksponatów: obrazów, grafik, dokumentów, fotografii, przedmiotów codziennego użytku.

Małgorzata Góralska
WYSTĘP PRZEDSZKOLAKÓW

 

 

 


ZABAWA CHOINKOWA


WIGILIA W PRZEDSZKOLU


Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania .Tak  też  było również u nas , tradycyjnie już odbyła  się  wigilia  przedszkolna, wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń.  Oczywiście nie zabrakło  prezentów pod  lśniącą choinką, które dzieci rozpakowały z wielką radością.


JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

 


ŚWIĄTECZNE WARSZTATY  BOŻONARODZENIOWE  Z RODZICAMI W PRZEDSZKOLU


Święta tuż, tuż, więc w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy dzieciom świąteczne warsztaty plastyczne z udziałem rodziców.

Nasze przedszkole zamieniło się na moment w pracownię plastyczną, w której działo się wiele ciekawych rzeczy. W miłej, świątecznej atmosferze wiele mam  jak również tatusiów oraz babć  naszych przedszkolaków odkrywało swoje talenty plastyczne, a dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów.

Przedszkolaki wykonały piękne bałwanki z kuli szklanej i styropianowej używając również  brokatu, szalików, czapeczek.

Warsztaty miały na celu kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, rozwijanie ekspresji plastycznej dzieci oraz integrację rodziców ze środowiskiem przedszkolnym.

Przy dźwiękach kolęd, z pomocą rodziców powstawały piękne świąteczne ozdoby . Podczas tworzenia prac rodziny wykazywały się niezwykłą pomysłowością i ciekawą inwencją twórczą.

Dzieci z dumą prezentowały swoje dzieła.  Bałwanki  z pewnością będą stanowiły świąteczną dekorację domów.  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w warsztatach.


Pasowanie na Starszaka


20 grudnia był szczególnym dniem dla przedszkolaków. Dzieci prezentowały swoje umiejętności przed publicznością i przekonały wszystkich, że zasługują na miano starszaków. Maluchy z uwagą obserwowały występujących na scenie i nagradzały brawami. Po uroczystości pasowania na starszaka dzieci mogły skosztować wiele smakołyków przygotowanych przez rodziców. Z okazji zbliżających się świąt otrzymały prezenty, za które serdecznie podziękowały najbliższym i wręczyły wykonane przez siebie świąteczne karty.


PIECZEMY  PIERNICZKI


Święta bez pierniczków to Święta stracone Kierując się tym przesłaniem nasze przedszkole postanowiło zadośćuczynić tej tradycji. W dniu 14 grudnia w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia oraz  integracji z przedszkolem  dzieci wspólnie wypiekały ciasteczka -   z pomocą przyszły nam  mamy -  pani Ania oraz pani Kasia. Ciasto na pierniczki zostało już wcześniej przygotowane przez mamy naszych milusińskich (tu wielkie podziękowania  dla  rodziców , którzy zakupili potrzebne produkty oraz przygotowali ciasto).

Czyż to nie wspaniale, w przedszkolu zabawić się w prawdziwego cukiernika, piekarza. Wspólne wałkowanie z mamami ciasta na pierniki a następnie wykrawanie różnych kształtów dzięki niezliczonej ilości foremek to dopiero była zabawa. Gdy tylko pierwsze wypieki zostały wyciągnięte z piekarnika to po przedszkolu zaczął się unosić wspaniały aromat pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich  w cudowny, świąteczny nastrój. Zabawa była naprawdę świetna a zachwycone dzieci nie mogły doczekać się ozdabiania, które zostało zaplanowane na kolejne dni. Nasze maluszki  wraz ze swoją panią dekorowały pierniczki różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Oczywiście trudno się było oprzeć kolorowym cukiereczkom i słodkiemu lukrowi i nie skosztować choćby odrobinki. Pierniczkami ozdobionymi przez dzieci poczęstowaliśmy personel przedszkola, pewna część  pierniczków została pozostawiona  na  wspólną  wigilię a  pozostałe spakowane w  paczuszki aby ozdobiły stoły wigilijne w domach dzieci.

Wychowawczyni maluchów

Święta tuż,tuż....

Uczniowie klasy III  także przygotowują się do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Ubierają choinkę, dekorują salę lekcyjną, ozdabiają pierniki. Pomysłów na najpiękniej udekorowany piernik było wiele. Polewa, pisaki z lukrem, posypki do ciasteczek, bakalie- możliwości było mnóstwo. Wszyscy mieli doskonałą okazję, aby wykazać się inwencją twórczą.  


KARTKI  Z  ŻYCZENIAMI


Ponieważ zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, dzieci z oddziału przedszkolnego w Konecku poznały wiele zwyczajów i tradycji związanych z tym świętem, m.in. zwyczaj wysyłania życzeń na kartkach świątecznych. Niestety w dobie poczty elektronicznej i telefonów komórkowych zwyczaj wysyłania tradycyjnych kartek świątecznych powoli zanika. Jednak wciąż wielu uważa, że nie ma lepszego sposobu na wysłanie życzeń noworocznych i bożonarodzeniowych niż wrzucenie do skrzynki na listy własnoręcznie wykonanej pocztówki.

Dzieci wykonały kartki świąteczne i za sprawą historyjki obrazkowej zapoznały się z wędrówką kartki świątecznej od nadawcy do adresata. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się, kto to taki adresat, a kto nadawca, oraz do czego służy znaczek. Gdy kartki zostały pięknie przygotowane oraz zaadresowane, znaczek przyklejony wybraliśmy się na pocztę, aby nasze kartki zostały wysłane do rodziców:-) Mamy nadzieję, że niespodzianka była trafiona…..

Wychowawczyni maluchów


WYCIECZKA  DO  PLANETARIUM

12 grudnia 2018 roku uczniowie klasy III, IV i VI byli na wycieczce w Toruniu. Był to wyjazd edukacyjny do toruńskiego planetarium. Uczniowie obejrzeli seans „Makrokosmos”. Była to podróż rakietą kosmiczną do granic Wszechświata, by podziwiać sztuczne satelity, gwiazdy i galaktyki. Następnie uczniowie przeszli do sali GEODIUM i przez 40 minut wykonywali doświadczenia, które w przystępny sposób opisywały m.in. pole magnetyczne, trzęsienie Ziemi czy źródła energii odnawialnej. Trzecią atrakcją była wystawa interaktywna BAZA MARS – multimedialna przestrzeń, której scenografia przypominała laboratorium kosmiczne. Uczniowie, niczym członkowie załogi, w ciągu 45 minut mieli do wykonania określone czynności niezbędne do tego, by przeżyć poza Ziemią. Po ponad dwugodzinnej wizycie w Planetarium w Toruniu pełni wrażeń wróciliśmy do Konecka.

Wioletta Murawska


„OFIAROM STANU WOJENNEGO. ZAPAL ŚWIATŁO WOLNOŚCI”

 


13 grudnia 1981 roku w Polsce został wprowadzony stan wojenny. Mając świadomość ogromnego poparcia społecznego dla „Solidarności” i związanego z tym zagrożenia dla swojej pozycji, komuniści postanowili użyć siły i rozprawić się z opozycją. Brutalne działania reżimu spotkały się ze sprzeciwem wolnego świata. Zapalenie świec w oknach wielu domów na całym świecie stało się znakiem pamięci o walczących o wolność i godność Polakach. 
Do tego symbolicznego gestu solidarności wezwali wówczas papież Jan Paweł II i prezydent USA Ronald Reagan, a płomień wolności rozbłysnął w Watykanie i w Białym Domu. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w obchodach 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego oraz włączenia się w akcję społeczną „Ofiarom stanu wojennego. Zapał Światło wolności”. 13 grudnia o 19:30 postawmy w oknach naszych domów światełko na znak pamięci o ofiarach reżimu komunistycznego. W akcji może wziąć udział każdy, zapalając świeczkę w oknie lub wirtualnie na stronie swiatlowolnosci.ipn.gov.pl.

 

 


MIKOŁAJ  W  PRZEDSZKOLU


Święty Mikołaj do nas przychodzi,

dużo prezentów dzieciom przynosi.

W buciki wszystko zwinnie upycha

i jak czarodziej w pośpiechu znika.

Święty Mikołaj odwiedza dzieci na całym świecie -  7 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również  do Publicznego Przedszkola w  Konecku . Dzień ten był niezwykle radosny i pełen wrażeń dla wszystkich milusińskich. Grupa maluchów od samego rana wykonywała własnoręczne ozdoby na choinkę które następnie zawisły na drzewku.  Dzieci nie mogły się doczekać miłego gościa. Gdy tylko pojawił się w drzwiach na wszystkich buźkach pokazał się piękny uśmiech. Mikołaj przygotował dla każdego piękne podarki, które miał ukryte w wielkim worze. Oprócz  prezentów  św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie  wizyty wszyscy otrzymali prezenty, a w nich – dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknymi piosenkami i wierszami.

Oczekiwane cały rok Mikołajki minęły w bardzo miłej atmosferze i przyniosły naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

 


 

29 listopada odbył się szkolny etap konkursu wiedzy z serii "Wielcy Polacy" dotyczący osoby Mariana Rejewskiego, polskiego kryptologa, który w znacznym stopniu przyczynił się do złamania szyfru Enigmy. W konkursie wzięło udział jedenaścioro uczniów naszej szkoły. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się: 1. Miłosz Pracowity, 2. Oliwia Krużyńska, 3. Kamil Dominiak. Etap rejonowy odbędzie się 14 lutego 2019 r. w Toruniu.

Serdecznie gratuluję!

Iwona Smardzewska


TURNIEJ  MIKOŁAJKOWY


ŚLUBOWANIE  W  PRZEDSZKOLU


Dnia  4 grudnia odbyła się uroczystość „Pasowania na przedszkolaka”. Bohaterami spotkania były najmłodsze dzieci. Przedszkolaki  zaprezentowały program artystyczny, który przygotowały pod kierunkiem wychowawcy. Występując przed tak wielką publicznością wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą.  Puntem kulminacyjnym spotkania było ślubowanie. Po jego złożeniu pani dyrektor  dokonała pasowania używając  „magicznego ołówka”. Uroczystość ta w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Podczas uroczystości pasowania maluchy swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują  przedszkolu. Zaprezentowały rodzicom piosenki, wiersze i tańce, których nauczyły się do tej pory. Odświętny strój  i piękne birety, a także wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia.. Na pamiątkę tej ważnej chwili każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom. Uwieńczeniem uroczystości był pyszny tort i słodki poczęstunek. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i wychowawcy.

Wychowawca maluchów


POKAZ  MODY  JESIENNEJ


28.11.2018r. w przedszkolu został zorganizowany jesienny pokaz mody przede wszystkim po to, aby utrwalić zdobytą wiedzę na temat jesieni, rozwijać u dzieci kreatywność, wrażliwość na piękno oraz umiejętność prezentowania się przed publicznością. Przedszkolaki śpiewały piosenki i rozwiązywały zagadki o jesiennej tematyce. Modelki i modele z odwagą i uśmiechem pojawiali się na wybiegu. Dodatkowe zadanie polegało na recytowaniu rymowanki związanej z jesienią. Dzieci, które nie odważyły się brać udziału w konkursie, z uwagą obserwowały występujących. Decydowały, który przedszkolak zasługuje na wyróżnienie i otrzyma nagrodę publiczności. Komisja miała trudne zadanie, gdyż wszystkie dzieci były świetnie przygotowane i z wdziękiem prezentowały swoje stroje, kapelusze i torebki, na których widoczne były dary jesieni. Dzieci przekonały wszystkich, że ta pora roku może być kolorowa, wesoła i pełna miłych niespodzianek. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w wykonaniu strojów dla dzieci. Wychowawczynie maluchów i starszaków.


ANDRZEJKI  W  PRZEDSZKOLU

 

W piątek 30 listopada w Publicznym Przedszkolu w Konecku w grupie maluchów i starszaków zorganizowano gry i zabawy andrzejkowe. Dzieci przebrały się za wróżki, cyganki, czarownice. Wykonały czarodziejskie maski według własnego pomysłu i  radośnie bawiły się przy dziecięcych  przebojach i hitach. Nie mogło zabraknąć  tańca na miotle .Wspólnie wypowiadały czarodziejskie zaklęcia. Odbyły się różne konkursy i oczywiście nie zabrakło wróżb andrzejkowych: ,,Co powie tobie kwiatek’’, ,,Co oznacza wylosowana liczba’’. Wróżba ze słomkami pokazała, który kolega czy koleżanka jest najlepszym przyjacielem. Każde dziecko dowiedziało się kim zostanie w przyszłości, wywróżono m.in. lekarza, strażaka, policjanta, podróżnika, nauczyciela i informatyka. Buty wychodzące na korytarz powiedziały nam, komu jako pierwszemu, spełnią się wszystkie marzenia. Przedszkolaki  rzucały również pieniążki do miski z wodą, aby spełniły się wszystkie  marzenia. Podczas lania wosku przez klucz dzieci rozpoznawały różne kształty, z których dowiedziały się, że w następnym roku czeka ich dużo miłości, przyjaźni, ciekawe przygody, spełnienie marzeń, dobre nowiny, dalekie podróże.

Przygotowane rekwizyty, świece oraz unoszący się w całym przedszkolu zapach topionego wosku, stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom.

Już po raz  kolejny wróżby przyniosły przedszkolakom wiele radości i  były okazją do wspólnej wesołej zabawy.MALI  BADACZE


Wycieczki i spacery ,,małych badaczy" są okazją do poznawania otoczenia i prowadzenia przyrodniczych doświadczeń. Dzieci dostrzegają zmiany zachodzące w przyrodzie i określają zjawiska atmosferyczne. Dowiadują się, w jaki sposób zwierzęta przygotowują się do zimy. Postanowiliśmy zorganizować ,,kącik przyrody", aby nadal rozwijać zainteresowania przedszkolaków, uczyć szacunku do otaczającego świata i odkrywać jego tajemnice. Nasz kącik to miejsce, gdzie możemy spotkać mieszkańców lasu, nazwać różne gatunki drzew, rozpoznać grzyby, rośliny, owoce i nasiona potrzebne zwierzętom i również ludziom. ,,Kącik przyrody" jest inspiracją do wielu zabaw, prac plastycznych, leśnego teatrzyku i eksperymentów.

Wychowawczynie


 

DZIEŃ PIERNIKA26 listopada obchodziliśmy Dzień Piernika. Uczniowie klasy trzeciej gimnazjum własnoręcznie przygotowali ciasto,
wycinali różnorodne kształty i upiekli miodowo-korzenne pierniki. Ciastka zostały ozdobione. Zapach wypiekanych pierników przyciągał uczniów z całej szkoły. Jak na prawdziwych cukierników przystało, każdy spróbował wyrobu czy na pewno jest smaczny. 

MYŚLIWI  DZIECIOM,  DZIECI  ZWIERZĘTOM


23 listopada spędziliśmy popołudnie i wieczór w szkole. Społeczność szkolna przygotowała niespodziankę dla mieszkańców gminy. Zaprosiliśmy wszystkich na „WIECZORNICĘ  HUBERTOWSKĄ”. Naszymi gośćmi byli uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Lotników Polskich w Aleksandrowie Kujawskim wraz z opiekunką i dyrektorem panem Andrzejem Sygitem oraz  Wójt Gminy Koneck pan Ryszard Borowski.  Uczniowie przybliżyli zebranym historię i idee łowiectwa. Naszą szkołę  reprezentowali uczniowie klasy VII, którzy przygotowali inscenizację na podstawie opowiadania Andrzeja Nowickiego pt.: „Sarenka”.  Oficjalną część spotkania zakończył poczęstunek, który został przygotowany przez Rodziców i uczniów wszystkich klas. Stoiska z ekologiczną i zdrową żywnością cieszyły się dużym zainteresowaniem. Goście uraczyli nas przysmakami z dziczyzny, a my serwowaliśmy bigos, sałatki, chleb ze smalcem, ogórki, paprykę, grzybki, zupki, soczki, ciasta oraz całe mnóstwo innych własnych specjałów. Wszystkim dopisywał dobry humor i panowała miła atmosfera. 

Zaproszenie

 

Społeczność Zespołu Szkół im. Prymasa Tysiąclecia

Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Konecku

ma zaszczyt zaprosić

Mieszkańców Gminy Koneck

na Wieczornicę Hubertowską,

która odbędzie się 23 listopada 2018 r. o godz. 17.00

w sali gimnastycznej szkoły.

W programie:

Prelekcja poświęcona łowiectwu.

Pokaz artystyczny w wykonaniu uczniów.

Degustacja potraw z dziczyzny i ekologicznych. 

WYCIECZKA  DO  TORUNIA


14 listopada 2018 r. uczniowie klas I-III wyjechali do Torunia na przedstawienie teatralne p.t. ,,Księżniczka na ziarnku grochu". To nowatorska adaptacja bajki Jana Brzechwy, pełna koloru, wzruszenia i dobrej zabawy. Poza olbrzymią dawką humoru, którymi nacechowane są liczne sytuacje komediowe, bajka zawiera w sobie przesłanie, które uczy widza wiary we własne możliwości. Przedstawienie stawia na akceptację siebie. Opowiada również o tym, że nasze marzenia się spełniają. Trzeba tylko mocno w nie wierzyć! Z baśni wypływają dwa morały. Po pierwsze: to, czego szukasz, zawsze się znajdzie, a po drugie: fałsz zawsze wyjdzie na jaw.

Po przedstawieniu dzieci spacerowały ulicami Starego Miasta, zwiedzały miejsca charakterystyczne dla Torunia.

 


 

 

MAMY NIEPODLEGŁĄ!


Uczniowie klasy VIII i V włączyli się w ogólnopolską akcję społeczną organizowaną przez  Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Akcja polega na wysyłaniu do bliskich

i znajomych kartek okolicznościowych z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Edycja 2018 poświęcona jest podpisanej przez Józefa Piłsudskiego 16 listopada 1918 roku depeszy notyfikującej odrodzenie Polski. Każda z edycji to: trzy różne projekty kartek okolicznościowych.

Kartka pocztowa tzw. klasyczna prezentuje treść depeszy.


 


 

MSZA ŚWIĘTA ZA OJCZYZNĘ


Uczniowie Zespołu Szkół w Konecku wraz ze wspólnotą parafii św. Prokopa w Konecku wzięli udział 11 listopada w uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę. Po Eucharystii przeszli pod figurę Matki Bożej obok plebanii, gdzie przez Wójta i Radnych Gminy Koneck została odsłonięta okolicznościowa tablica upamiętniająca setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystościom towarzyszyły okolicznościowe przemówienia i wspólne odśpiewanie hymnu narodowego.

 


 

LIST  OD  PREMIERA

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Wójt Gminy Koneck Pan Ryszard Borowski przekazał uczniom i nauczycielom list od Premiera Rzeczypospolitej Polskiej Mateusza Morawieckiego.

 

 


Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że w związku z uchwaleniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawy o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej

poniedziałek, 12 listopada 2018 r.

jest dniem wolnym od pracy.

W tym dniu w przedszkolu i szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.

Dzień wolny od zajęć lekcyjnych i wychowawczych pozwoli na spędzenie czasu wśród najbliższych, w gronie rodzinnym, by w radosnej, patriotycznej atmosferze godnie świętować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 

AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

 

 „100 pozdrowień na 100-lecie niepodległości”


Uczniowie szkoły podstawowej i trzeciej klasy gimnazjum przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji, której założeniem było wysyłanie kartek z pozdrowieniami do szkół biorących udział w akcji. Dzięki temu, wszystkie placówki mogą poczuć wspólnotę, mimo dzielącej ich odległości. Akcja jest niezwykła gdyż ani uczniowie, ani nauczyciele nigdy się nie spotkali. W dzisiejszych czasach, gdy porozumiewamy się za pomocą sms-ów, e-maili czy też portali społecznościowych, wysyłanie pocztówek jest rzeczą wyjątkową i magiczną. Adresowaniem i wypisaniem pocztówek zajęły się uczennice z klasy trzeciej gimnazjum. Najprzyjemniejszym momentem było przyklejanie znaczków i wysłanie stu pocztówek, które trafią w różne zakątki kraju.

 


 

Warsztaty ekologiczne ,,Czyste podwórko - czysta Polska"


7 listopada w klasach młodszych odbyło się spotkanie z przedstawicielem firmy EKOSKŁAD. Dzieci poznały zasady prawidłowej segregacji śmieci i utrwaliły kolory poszczególnych pojemników. Dowiedziały się czego nie należy wrzucać, a co powinno znaleźć się w pojemniku o określonym kolorze. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało grę planszową, przybory szkolne oraz książeczkę ,,Uczę się segregacji odpadów". Dzieci uświadomiły sobie, jak ważna jest ekologia w życiu codziennym.


 

DZIEŃ BAJEK W PRZEDSZKOLU


5 listopada 2018 r. maluchy i starszaki przeniosły się w bajkowy świat. Przebrały się za bohaterów znanych bajek i uczestniczyły w zabawach z okazji obchodzonego „ Dnia Postaci z Bajek”.

Dzieci rozwijały zainteresowania literaturą, rozpoznawały ulubionych bohaterów i składały w całość obrazki przedstawiające sceny ze znanych utworów. Zgromadzone rekwizyty łączyły z postaciami. Śpiewały piosenki charakterystyczne dla danych bajek.

Pomogły również Kopciuszkowi w segregowaniu nasion. Stwarzane sytuacje edukacyjne rozwijały u dzieci spostrzegawczość, mowę, pamięć i umiejętności liczenia.

Wychowawczynie


KOWR  zwraca się do Państwa z uprzejmą prośbą do Rodziców, których dzieci brały udział  w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2017/2018, o ocenę realizacji działań promocyjnych tego programu poprzez wypełnienie ankiety zamieszczonej na stronie http://www.kowr.gov.pl/ankieta/4.

 


 

"PAN STOP"Uczniowie klasy czwartej wykazali się dużą kreatywnością tworząc na lekcjach techniki postać „Pana Stopa”. W ten sposób doskonalili swoją wiedzę ze znajomości znaków drogowych, zapamiętując ich kształty i kolory. Samodzielnie wyszukiwali też w kodeksie drogowym znaki, które dotyczą pieszego i rowerzysty.

 


 

WYJAZD DO RANCZA POD OLSZYNĄ


24.10.2018r. Pani Jesień zaprosiła uczniów klasy I oraz przedszkolaków do aktywnego wypoczynku blisko natury. ,,Rancho pod Olszyną" w Nowym Ciechocinku przygotowało kilka atrakcji: przejażdżka tramwajem konnym, poszukiwanie skarbów jesieni, warsztaty plastyczne i zabawy na świeżym powietrzu. Dzieci poznały mieszkańców mini-zoo. Karmiły kozy i owce, podziwiały ptaki ozdobne. W stajni rozpoznawały maści i rasy koni. Wiele wrażeń dostarczyła dzieciom przejażdżka na koniu- kuc szetlandzki o imieniu Amber cierpliwie woził uczestników wycieczki. Dzieci jadły pieczone w  ognisku  ziemniaki i kiełbaski, które bardzo im smakowały.

Wychowawczyni klasy I i wychowawczynie przedszkolaków


 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

12 października wszyscy odświętnie ubrani zgromadziliśmy się w sali gimnastycznej z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Były kwiaty, życzenia i gratulacje. Głos zabierał Wójt Gminy Koneck Pan Ryszard Borowski oraz Dyrektor Zespołu Szkół Pani Małgorzata Babiarczyk. Gospodarzami października są uczniowi klasy VII i to oni przygotowali część artystyczną. Wcielili się w postaci znanych artystów – Andrzeja Rosiewicza, Demisa Roussosa, Bruce’a Lee czy Zenka Martyniuka. Publiczność bawiła się znakomicie. Nauczyciele, zamiast kwiatka, zostali obdarowani jabłuszkami z kokardką.

W czasie akademii został rozstrzygnięty konkurs, który trwał przez kilka dni. Na tablicy umieszczone były zdjęcia naszych nauczycieli z dzieciństwa, a zadaniem uczniów było odgadnąć czyja to podobizna. Cieszył się on dużym zainteresowaniem, niestety, nikt nie odpowiedział prawidłowo. Najwięcej poprawnych odpowiedzi udzieliły 2 dziewczynki – Dominika Szymańska (kl. VIII) oraz Klaudia Kotas (kl. III Gim.). Gratulujemy!

Nauczycielom i pracownikom naszej szkoły życzymy WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!


PRZEDSZKOLAKI Z KONECKA PRZYJACIÓŁMI LEŚNYCH ZWIERZĄT

12 października 2018r. przedszkolaki wyruszyły autokarem w podróż do Osięcin.

W leśniczówce spotkały się z panem Markiem, który odsłaniał przed nimi sekrety lasu.

Dzieci dowiedziały się, że można tu spotkać wiele gatunków ptaków i ssaków. Rozpoznawały je na ilustracjach i mówiły, czym się żywią.

Gdy w ognisku piekły się ziemniaki, maluchy i starszaki bawiły się na polanie i podziwiały piękno natury.

Za ciekawą lekcję przyrody podziękowały panu Markowi i wręczyły upominki oraz dyplom. Dla zwierząt przekazały zebrane wcześniej przysmaki w postaci jabłek, kukurydzy, ziemniaków i marchewek.

Wychowawczynie

grupy młodszej i starszej 

„DYWIZJON 303. HISTORIA PRAWDZIWA” – przykładem patriotyzmu dla kolejnych pokoleń Polaków.

11 października 2018 r. uczniowie klasy VIII i III gimnazjum uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do kina Cinema City w Toruniu.Głównym celem wycieczki było obejrzenie filmu Dywizjon 303. Historia prawdziwa” . Ekranizacja powstała na podstawie kultowej książki Arkadego Fiedlera. Uczniowie przekonali się, jak wielki był wkład Polaków w zwycięskiej Bitwie o Anglię, czym jest prawdziwe bohaterstwo i niezwykły patriotyzm.

 UCZNIOWIE NA SZTUCE W BAJU POMORSKIM W TORUNIU


10 października 2018 roku klasy: czwarta i szósta odwiedziły Baj Pomorski w Toruniu. Uczniowie obejrzeli sztukę dramatopisarki Maliny Prześlugi, opowiadającą o przemiłym staruszku Panu Lampie, który od zwykłych przemiłych staruszków różni się tylko tym, że jego głowa świeci jak lampa. I to z zupełnie niewiadomych powodów. Pan Lampa mieszka - w dużym, starym, skrzypiącym i drewnianym domu, zwanym Domczyskiem wraz ze swoją wierną towarzyszką Piesą. Długo mieszkali sami, ale odkąd głowa Pana Lampy zaczęła świecić, do ich domu schodzą się dziwne stworzenia i postacie, które w normalnym świecie nie mogły znaleźć sobie miejsca, np. uwielbiająca straszyć dzieci Pani Straszyńska, pożerające smutki Siostry Gryzak, oglądająca świat „do góry nogami” Babcia Drapcia czy też Pan Dosłowny, przy którym trzeba bardzo uważać na słowa. A o czym tak naprawdę jest ta sztuka? O duchu tolerancji oraz wzajemnym zrozumieniu, a także wierze w to, że w ludziach mieszka dobro. Lampa na głowie głównego bohatera to Światło życia, jakie nosi w sobie, a raczej ma na głowie Pan Lampa. To sztuka o nadziei, że w ciemnościach wszyscy kiedyś spotkają się ponownie.
Spektakl wypełniony jest muzyką. Piosenki w wykonaniu aktorów często mówią więcej o postaciach niż same sceny dramatu.

Wioletta Murawska

 


 

"Dbam o zdrowie" w Przedszkolu

Edukacja prozdrowotna to ważny element działalności naszego przedszkola. Odpowiednie jej zaplanowanie oraz realizacja to klucz do sukcesu w kształtowaniu właściwych postaw i nawyków wśród najmłodszych. Nasze przedszkolaki wiedzą co należy robić, aby być zdrowym. W tym tygodniu grupa 3 i 4 - latków realizuje temat „Dbam o zdrowie”. Celem tych zajęć jest rozumienie konieczności i przestrzegania zabiegów higienicznych, propagowanie właściwych nawyków żywieniowych, nabywania umiejętności dbania o własne zdrowie.

Dzieci z grupy młodszej podjęły wyzwanie pod hasłem „Robimy sok malinowy - pyszny i zdrowy”. Nasz sok był smaczny, pięknie pachniał i był zdrowy.

Kolejnego dnia poznaliśmy, piramidę żywienia i aktywności fizycznej, wspólnie nazywaliśmy i omawialiśmy produkty, które należy spożywać, układaliśmy puzzle.

Przedszkolaki z pomocą nauczyciela stworzyły swoją piramidę z produktów przyniesionych z domu. Zadanie polegało na poznawaniu, nazywaniu i umieszczeniu produktów na piramidzie w odpowiednim miejscu.

Dzieci poprzez zabawę uczyły się zdrowych nawyków żywieniowych.

Dzieci 5-6- letnie wykorzystały owoce i warzywa, by rozwijać umiejętność liczenia i czytania. Segregowały dary jesieni według rodzaju i klasyfikowały ze względu na pochodzenie.

Pani Witamina, która odwiedziła przedszkolaków, wyjaśniła, dlaczego owoce i warzywa są niezbędne dla zdrowia. Dzieci poznały sposób wykonania sałatki owocowej. Z zaangażowaniem przystąpiły do pracy i doświadczały wrażeń dotykowych i smakowych.

 

 

100 DĘBÓW NA STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI

3 października 2018 r.

 

Kiedyś, gdy nas już tu nie będzie, ten dąb pozostanie.  Niech to drzewo przyszłym pokoleniom uczniów tej szkoły daje świadectwo naszego szacunku dla przeszłości i teraźniejszości Polski.
Niech w przyszłej swej wielkości i
sile zaświadcza o naszej miłości do niepodległej ojczyzny – najświętszej wartości, w której wzrastać będą mogli uczniowie Zespołu Szkół w Konecku.


W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,

Witamy serdecznie chłopaka każdego.

Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,

Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

DZIEŃ CHŁOPAKA W NASZYM PRZEDSZKOLU

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny , przedszkola i szkoły. W naszym przedszkolu nie zabrakło więc wspaniałej zabawy i dużo śmiechu z okazji Dnia Chłopaka. Nasi chłopcy byli dzielni nawet wtedy, gdy jedli cytrynę ! Sprawdzili się również w kuchni, gdy przenosili na łyżce jajka. Dziewczynki goliły swoich kolegów – pianka była wyjątkowo słodka. Dzieci uczestniczyły również w zabawach ruchowych przy muzyce. Przedszkolaki otrzymały upominki przygotowane przez Radę Rodziców.

Wychowawczynie maluchów i starszaków

 


 

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I


28 września uczniowie klasy I mieli swoje święto. W poczet uczniów Zespołu szkół w Konecku zostało przyjętych 16 uczniów – 12 dziewczynek i 4 chłopców. Aktu pasowania na uczniów dokonała Dyrektor Zespołu szkół pani Małgorzata Babiaczyk w asyście wychowawcy kasy pani Anny Roszak. Po złożeniu ślubowania na sztandar szkoły świeżo pasowani pierwszacy zaprezentowali się w części artystycznej. Nie zabrakło życzeń i upominków od p. dyrektor (zawieszki odblaskowe), społeczności szkolnej (długopisy i ołówki) i rodziców (gadżety do piórnika i 2 ryzy papieru). Życzymy powodzenia w szkole!

Wychowawca klasy

 

 


 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia


28 września obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Najpierw uczniowie sami przypomnieli sobie tabliczkę mnożenia a następnie  stali się egzaminatorami i sprawdzili znajomość tabliczki mnożenia starszych kolegów oraz dorosłych. Wyniki były różne, ale było to bardzo ciekawe doświadczenie.

 


 

 

PRZEDSZKOLAKI W SADZIE

 21 września dzieci z Publicznego Przedszkola w Konecku pojechały na wycieczkę do sadu. Zobaczyły, jak pięknie rumienią się jabłonie, jakie prace są wykonywane w sadzie i w jaki sposób trzeba dbać o drzewa, aby darów jesieni było jak najwięcej. Wielką atrakcją była przejażdżka w wagonikach, które przeznaczone są do przewożenia jabłek. Dzieci serdecznie podziękowały pani Wesołowskiej za tak miłe spotkanie, za herbatkę, słodycze i pyszne jabłka. Wręczyły dyplom i kolorowe drzewko wykonane z papieru.

Wychowawczynie maluchów i starszaków


 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

 Dzień Przedszkolaka był dla wszystkich radosny - wiele zabaw przy muzyce, konkurs wiedzy o naszym przedszkolu, a także spacer z balonami i krótkie spotkania z przedstawicielami instytucji znajdujących się w naszej gminie. Nie zabrakło miłych życzeń dla przedszkolaków, a także owoców i słodyczy.

Wychowawczynie maluchów i starszaków


 

BYLIŚMY  W  FOJUTOWIE

 


18 i 19 września wszyscy uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wyprawę! Trzema autokarami wraz nauczycielami udaliśmy się w kierunku Borów Tucholskich. Naszym miejscem zakwaterowania był luksusowy Zajazd Fojutowo, a celem wyprawy – udział w zajęciach profilaktycznych „Moda na życie bez używek”. Podzieleni na grupy wiekowe uczestniczyliśmy w miniwykładach „Ciemna strona uzależnienia”, w dyskusji moderowej „Zachowaj trzeźwy umysł”, przygotowywaliśmy scenki dramowe, plakaty i reklamy. Tematy naszych zadań i pogadanek to: „Dlaczego alkohol szkodzi?”, „Nikotyna jako środek uzależniający”, „Do czego prowadza dopalacze?”, „Zło czai się w cyberprzestrzeni” oraz „Jeśli nie używki, to co?”. Mogliśmy również skorzystać z wielu atrakcji, jakie ofiarowała nam okolica – basen, gokarty, mini park linowy i spływ kajakowy. Zwiedziliśmy Muzeum Borów Tucholskich w Tucholi, Muzeum Mydła Brudu w Bydgoszczy oraz sprawdzaliśmy swoją spostrzegawczość w „Escape roomach”. Było świetnie. Pogoda też nam dopisała!

 


 

ŚWIĘTO KROPKI W PRZEDSZKOLU14 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Kropki, które stało się okazją do inwencji i twórczej ekspresji. Dzieci poznały bohaterkę utworu pt. ,,Kropka'', która nie umiała rysować, ale spróbowała i stała się prawdziwą artystką. Przedszkolaki także próbowały odkrywać swoje talenty, uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych, ozdabiały wstążki, kropki i kropeczki. Rezultatem wspólnej pracy były  kolorowe drzewa.

Wychowawczynie grupy młodszej i starszej

 


Uczniowie naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON - włącz historię! Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im symbolicznych kartek.

  

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI


11 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Uczniowie szkoły podstawowej i trzeciej gimnazjum rozmawiali o swoich talentach i mocnych stronach. Ozdobili sale lekcyjne, założyli ubrania w kropki i malowali twarze. Na pamiątkę pierwszej kropki Vashti powstały kolorowe kropkowe dzieła sztuki. Każda klasa otrzymała okolicznościowe dyplomy. 


 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

W poniedziałek 3 września 2018 r. o godz. 900 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Konecku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019.

 


#feedback_container_cs{position:fixed;bottom:0;right:0;height:200px;width:300px;display:none}#feedback_container_cs__span{position:absolute;right:12px;bottom:184px;width:32px;height:32px;opacity:0.6;background:red;cursor:pointer;border-radius:32px;}#feedback_container_cs__span:hover{opacity:0.9;}#feedback_container_cs__span:before{transform: rotate(45deg);}#feedback_container_cs__span:before,#feedback_container_cs__span:after{position:absolute;left:15px;content:" ";height:32px;width:2px;background-color:#333;}#feedback_container_cs__span:after{transform:rotate(-45deg);}
#feedback_container_cs{position:fixed;bottom:0;right:0;height:200px;width:300px;display:none}#feedback_container_cs__span{position:absolute;right:12px;bottom:184px;width:32px;height:32px;opacity:0.6;background:red;cursor:pointer;border-radius:32px;}#feedback_container_cs__span:hover{opacity:0.9;}#feedback_container_cs__span:before{transform: rotate(45deg);}#feedback_container_cs__span:before,#feedback_container_cs__span:after{position:absolute;left:15px;content:" ";height:32px;width:2px;background-color:#333;}#feedback_container_cs__span:after{transform:rotate(-45deg);}
#feedback_container_cs{position:fixed;bottom:0;right:0;height:200px;width:300px;display:none}#feedback_container_cs__span{position:absolute;right:12px;bottom:184px;width:32px;height:32px;opacity:0.6;background:red;cursor:pointer;border-radius:32px;}#feedback_container_cs__span:hover{opacity:0.9;}#feedback_container_cs__span:before{transform: rotate(45deg);}#feedback_container_cs__span:before,#feedback_container_cs__span:after{position:absolute;left:15px;content:" ";height:32px;width:2px;background-color:#333;}#feedback_container_cs__span:after{transform:rotate(-45deg);}
#feedback_container_cs{position:fixed;bottom:0;right:0;height:200px;width:300px;display:none}#feedback_container_cs__span{position:absolute;right:12px;bottom:184px;width:32px;height:32px;opacity:0.6;background:red;cursor:pointer;border-radius:32px;}#feedback_container_cs__span:hover{opacity:0.9;}#feedback_container_cs__span:before{transform: rotate(45deg);}#feedback_container_cs__span:before,#feedback_container_cs__span:after{position:absolute;left:15px;content:" ";height:32px;width:2px;background-color:#333;}#feedback_container_cs__span:after{transform:rotate(-45deg);}

UWAGA!

 

Od dnia 24 kwietnia 2019r. częściowo przywrócone zostają

zajęcia lekcyjne!

 

 

 

 

Plan lekcji – 24 kwietnia 2019r. - środa

 

Pierwsza lekcja rozpocznie się o 8.20

 

Przywozy zorganizowano o godzinach takich samych jak w dniach rekolekcji

 

 

Nr lekcji

Klasa I

Klasa III

Klasa IV i V

Klasa VI i VII

Klasa VIII

Klasa IIIG

1

Lekcje zgodnie ze starym planem

Lekcje zgodnie

ze starym planem

Język polski

Historia

Religia

Język niemiecki

2

Język niemiecki

Język polski

Historia

Religia

3

Religia

Język niemiecki

Język polski

Historia

4

Historia

Religia

Język niemiecki

Język polski

 

Obiad -11.45 – 12.00

 

Odwóz – 12.00

 

 

 

Aktualności 2017/2018-2

PDFDrukujEmail

Poprawiony: czwartek, 28 czerwca 2018 19:59 Wpisany przez aaadmin111 czwartek, 08 lutego 2018 10:13

 
Zakończenie roku 2017 /2018

w przedszkolu


 

22.06.2018r. sześciolatki po raz ostatni spotkały się w swojej sali z wychowawcą i rodzicami. Żegnały przedszkole, recytując wiersze i zachęcały dzieci z młodszej grupy do wspólnego wypoczynku. Życzyły wszystkim słonecznych wakacji i zapewniały, że nie boją się szkoły.

Zatańczyły również poloneza, którego podstawowe figury ćwiczyły z wytrwałością przez kilka dni. Sześciolatki otrzymały dyplomy oraz upominki od wychowawcy i rodziców.

Dzieci z młodszej grupy przygotowały dla starszaków miłą niespodziankę – złożyły serdeczne życzenia i wręczyły prezenty. W swojej sali maluchy żegnały się ze swoją panią i również otrzymały dyplomy oraz nagrody za to, że były dzielnymi i wytrwałymi przedszkolakami.

Katarzyna Błaszczyk - Wszołek

 ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

22 czerwca to dzień, na który z niecierpliwością czekali wszyscy uczniowie. Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł upragniony koniec roku szkolnego. W naszej szkole wszyscy uczniowie uzyskali promocję. W czasie uroczystości Pani Dyrektor wręczyła świadectwa ukończenia gimnazjum absolwentom oraz uczniom z klas niższych, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem. Przewodnicząca Rady Rodziców gratulowała najlepszym uczniom i wręczyła im nagrody książkowe. Uczniowie klasy III gimnazjum, z którymi przyszło nam się dziś żegnać zaprezentowali część artystyczną, w czasie której wspominali najciekawsze chwile spędzone w szkole.


Absolwentom życzymy udanego startu w dorosłe życie, realizacji marzeń, wielu przyjaciół i powodzenia w nowych szkołach.

Naszym uczniom życzymy udanych i szczęśliwych wakacji oraz radosnego powrotu do szkoły we wrześniu.

Do zobaczenia!Spoko

 


KLOCKI LEGO NA ZAJĘCIACH TECHNICZNYCH

Podczas zajęć technicznych uczniowie klasy piątej pracowali metodą Lego Logos. Lekcja dotyczyła projektów technicznych. Uczniowie zapoznali się z tekstem, a następnie  przedstawili swoją interpretację za pomocą budowli z klocków. Powstały różne  pojazdy, nowoczesne domy  i łodzie. Okazało się, że choć wszyscy mieli te same klocki i czytali ten sam tekst, to każdy zrozumiał go inaczej.

Małgorzata Góralska


 


WYJAZD NA ZAJĘCIA DO WŁOCŁAWKA

18 czerwca uczniowie klasy siódmej i drugiej gimnazjum wzięli udział w zajęciach otwartych zorganizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną we Włocławku. Odwiedziliśmy pracownię do nauczania przedmiotów przyrodniczych. Ideą przewodnią zajęć z wykorzystaniem m.in. czujników ruchu, temperatury, napięcia i stężenia CO2 był temat „Jak odczytywać wykresy? I co można z nich wyczytać?”. W pierwszej części uczniowie, korzystając z czujnika ruchu i programu Pasco MatchGraph, starali się samodzielnie odtwarzać różne możliwe kształty wykresu położenia od czasu. W części drugiej dokonywali samodzielnych pomiarów temperatury i napięcia z użyciem podłączonych do komputera czujników. W międzyczasie trwał pomiar poziomu stężenia dwutlenku węgla w pracowni. Na zakończenie uczestniczyliśmy w zajęciach z programowania pt. „ROBOTY DOC. Tego rodzaju multidyscyplinarne zajęcia prowadzone w oparciu o nowoczesne środki dydaktyczne z pewnością mogą się przyczynić do lepszego kształtowania kluczowych umiejętności w procesie nauczania.

Małgorzata Góralska


10 - 15 czerwca 2018 r. - WYCIECZKA SZEŚCIODNIOWA

 


10 czerwca 2018 r. o godz. 730 wyjechalliśmy na wycieczkę turystyczno - krajoznawczą  w Góry Stołowe oraz do Czech (Praga i Skalne Miasto). Zwiedziliśmy Panoramę Racławicką we Wrocławiu, zdobyliśmy Szczeliniec Wielki i Błędne Skały, zwiedziliśmy Kaplicę Czaszek w Kudowie Zdrój, jeden dzień spędziliśmy w Pradze - stolicy Czech, zwiedziliśmy Kopalnię Złota w Złotym Stoku i Twierdzę Kłodzką, podziwialiśmy Zaporę Wodną Międzygórze i Wodospad Wilczki, przeszliśmy trasą górską Skalnego Miasta w Czechach oraz zwiedziliśmy Zamek Książ. Byliśmy także w aquaparku oraz zorganizowaliśmy dyskotekę i ognisko. Cudownie, że pogoda dopisała a nam nie zabrakło dobrego humoru.

Zdjęcia z wycieczki codziennie aktualizowaliśmy.UśmiechUśmiechUśmiech

Do Konecka wrócilliśmy 15 czerwca 2018 r. około godziny 2100.SpokoSpokoSpoko

 


DZIEŃ MAMY, DZIEŃ TATY I DZIEŃ DZIECKA W JEDNYM, CZYLI BARWNY PIKNIK W KONECKU


7 czerwca 2018 r. w ogródku przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Konecku odbył się piknik rodzinny. Frekwencja rodzin była wysoka – znalazły one czas, aby mimo wielu obowiązków i pracy spędzić czas ze swoimi pociechami. Przy wspaniałej pogodzie, pod okiem animatorów odbywały się zabawy, gry i konkursy, w których bardzo chętnie uczestniczyły dzieci i ich rodzice. Po tańcach i zabawach ruchowych był również czas, aby usiąść na kocu i skorzystać z pyszności - grillowanych kiełbasek, owocowych przekąsek, domowych kompotów - przygotowanych przez rodziców.

Wszystkim dopisywały humory, zarówno dzieciom jak i dorosłym. Rodzice ofiarowali swoim dzieciom, to czego dzieci najbardziej potrzebują – wspólnie spędzony czas. Bo kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.

Drodzy Rodzice - dziękujemy za Waszą nieocenioną pomoc, obecność i wspaniałą zabawę!

Wychowawczynie


Egzamin na kartę rowerową

 

5 czerwca 2018 r. uczniowie klasy IV przystąpili do egzaminu na kartę rowerową sprawdzającego umiejętności praktyczne z uwzględnieniem zasad ruchu drogowego i obsługi technicznej roweru. Najpierw musieli poradzić sobie z rozwiązaniem testu teoretycznego sprawdzającego znajomość przepisów ruchu drogowego oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Egzamin praktyczny nadzorowali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim. Wszyscy uczniowie pozytywnie zdali egzamin.Gratulujemy!

Małgorzata Góralska

 


ZAJĘCIA W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ WE WŁOCŁAWKU

 

4 czerwca uczniowie klasy piątej i szóstej wzięli udział w zajęciach otwartych zorganizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną we Włocławku. Inspirowane one były literaturą z wykorzystaniem elementów kodowania oraz zastosowaniem robotów edukacyjnych. Odmienne poznawanie książki Harry Potter, połączone z kreatywnym działaniem, rozwijało zdolność logicznego myślenia, orientację przestrzenną i pobudzało wyobraźnię. Zajęcia podobały się zarówno uczniom jak i nauczycielom, były źródłem wielu radości.

Wioletta Murawska


29.05.2018 r. - PREZENTACJA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH

Uczniowie klasy II gimnazjum zaprezentowali projekty edukacyjne które realizowali w roku szkolnym 2017/2018.


28.05.2018 r. - ŚWIĘTO SZKOŁY

W tym roku z okazji Święta Szkoły odbyły się gry i zabawy na świeżym powietrzu.


23.05.2018 r. - BIEG NIEPODLEGŁOŚCI W SŁUŻEWIE

 

Uczniowie Zespołu Szkół w Konecku brali udział w Biegu Niepodległości w Służewie. III miejsce zajął uczeń klasy III gimnazjum Maciej Kudliński.

Gratulujemy!


„ŁĄKA I JEJ MIESZKAŃCY”

Do naszego przedszkola na dobre zawitała wiosna. W ostatnim tygodniu przedszkolaki poznały łąkę i jej mieszkańców. Słuchały z zainteresowaniem opowiadań i wierszy o biedronkach, mrówkach, gąsienicach... Uczyły się rozpoznawać i nazywać owady na ilustracjach, próbowały również odgadywać i układać zagadki słowne. Chętnie brały udział w zabawach ruchowych, w których naśladowały sposoby poruszania się i dźwięki jakie wydają zwierzęta . Na zakończenie cała grupa wspólnymi siłami zbudowała mrowisko ze zgromadzonych materiałów przyrodniczych przyniesionych do przedszkola. Dom musi mieć mieszkańców, zatem przedszkolaki wzięły się do pracy i wykonały z plasteliny mrówki. Każda była wyjątkowa.


Katarzyna Błaszczyk - Wszołek


WYJAZD PRZEDSZKOLAKÓW DO CIECHOCINKA

21.05.2018 r. w Ciechocinku odbyła się impreza edukacyjna ,,Ach, ta Pippi", w której brały udział nasze przedszkolaki. Wiele było śmiechu w ,,Willi Śmiesznotce''. Dzieci poznały sympatyczną dziewczynkę, jej przyjaciół i wyruszyły z nimi w podróż. Po spektaklu przedszkolaki poznawały atrakcje przyrodnicze i zabytki charakterystyczne dla naszego uzdrowiska.

Wychowawczynie

 


SPOTKANIE Z POEZJĄ W PRZEDSZKOLU

18 maja 2018 r. odbyło się ,,Spotkanie z poezją", na które sześciolatki zaprosiły przedszkolaków z młodszej grupy oraz rodziców. Dzieci mówiły rymowanki i przekonywały publiczność, że kraina poezji jest wyjątkowa i wszystko w niej może się zdarzyć. Sześciolatki opowiedziały wierszem historię pewnego kotka, a później recytowały utwory wybranych poetów. Maluchy przygotowały nagrodę dla przedszkolaka, który według nich zasługiwał na szczególne wyróżnienie. Dorośli również oceniali małych aktorów i podziwiali ich odwagę i zaangażowanie. Po występie pełnym emocji na dzieci czekały słodkie niespodzianki.

Wychowawczynie


KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KAPLICZKĘ MARYJNĄ

 


W poniedziałek rozstrzygnięto w naszej szkole konkurs na najpiękniejszą kapliczkę. W tym miejscu chciałabym pogratulować wszystkim uczniom, którzy z wielkim zaangażowaniem budowali i ozdabiali swoje kapliczki. Wszystkie one są przepiękne i mają ogromną wartość, bo są wyrazem Waszej pracowitości i szacunku dla religii. Spośród tych kapliczkowych arcydzieł komisja postanowiła w szczególny sposób nagrodzić:

Nadię Danielewską (nagroda grand prix)
Oktawię Przeździęk (pierwsza nagroda)
Dominikę Kotas (druga nagroda)
Natalię Więckowską (trzecia nagroda)
Natalię Lisowicz (wyróżnienie).

Dziękuję Wam bardzo i gratuluję!
Iwona Smardzewska


NA FESTIWALU EKOLOGICZNYM

 

15 maja czterdziestu trzech uczniów szkoły podstawowej wzięło udział w Festiwalu Ekologicznym pn. „Do PSZOK tylko krok” na terenie Szkoły Leśnej na Barbarce. Skrót PSZOK oznacza Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, a my uczyliśmy się jak segregować śmieci i jakie ma to znaczenie dla środowiska. Braliśmy udział w zajęciach tematycznych , rekreacyjnych i quizach. Wykonywaliśmy ozdoby z surowców wtórnych i graliśmy w podchody. Każdy uczestnik otrzymał posiłek i wodę. Wyprawa się udała, a pogoda i humory dopisały.

Głównym organizatorem Festiwalu był Konsorcjat – Agencja Reklamowa „Gall”, a dofinansowany został ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 


 

WYCIECZKA DO MALBORKA

10 maja uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę do Malborka zorganizowaną przez p. W. Murawską. Słuchając opowieści przewodnika, zwiedzili zamek. Później skorzystali z atrakcji w DinoParku, obejrzeli film w kinie 5D, pokonali laserowy tor przeszkód, podziwiali ruchome dinozaury i eksponaty w Muzeum Skamieniałości. Wykazali się doskonałą sprawnością fizyczną w parku linowym. Opaleni i zadowoleni późnym wieczorem wrócili do Konecka.

 

 

 


DZIEŃ BIBLIOTEKARZA

8 maja grupa sześciolatków gościła panie, które pracują w Gminnej Bibliotece w Konecku. Święto bibliotekarzy to okazja, aby bardziej zainteresować dzieci książką, zdobywaniem wiedzy i nauką czytania.

Dzieci zbudowały dom z książek, który miał solidne fundamenty, dopasowywały rekwizyty do znanych bajek i rozwiązywały rebusy. Od bibliotekarek otrzymały książeczki - obiecały, że je przeczytają i w przedszkolu opowiedzą o bohaterach utworu. Sześciolatki wręczyły paniom kwiaty i życzyły wielu czytelników.

W. Wicher

 


Święto Konstytucji 3 Maja

4 maja odbyła się uroczysta akademia z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy VII przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 1791 roku. Zaprezentowana przez nich żywa lekcja historii miała na celu przybliżyć wzniosłe wydarzenia

związane z uchwaleniem pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji.

Małgorzata Góralska

 WARSZTATY KRAWIECKIE W KLASIE III

We wtorek i środę sala lekcyjna nr 4 naszej szkoły zamieniła się w pracownię krawiecką. Uczniowie poznawali tajniki ręcznego przyszywania guzików, szycia ściegiem fastrygowym i na okrętkę. Wcześniej musieli opanować wcale niełatwą umiejętność nadziewania nitki w igłę i wiązania supełków. Podsumowaniem krawieckich warsztatów było wykrojenie z materiału sylwetki kota-przytulanki, przyszycie guzików i zszycie boków. Większość uczniów było zafascynowanych nową umiejętnością, co zakończyło się pewną deklaracją „Ja będę krawcem”.

Anna Roszak


 

ZIELONA LEKCJA - PTAKI DRAPIEŻNE

To była niesamowita żywa lekcja przyrody z udziałem specjalnie ułożonych do pracy z dziećmi ptaków drapieżnych: sowy, sokoła i jastrzębia. Młodzi uczniowie dowiedzieli się czym różnią się te grupy ptaków a przede wszystkim zobaczyli je latające na żywo. Prowadzący snuli opowieści o zwyczajach ptaków drapieżnych i ich roli w przyrodzie. Dzieci mogły popatrzeć na nie z bliska, posłuchać ich krzyków a nawet trzymać na swojej ręce i pogłaskać.

Anna Roszak

 


OTWARCIE NOWEGO PRZEDSZKOLA

 


24.04.2018 r. przedszkolaki brały udział w uroczystości otwarcia nowego przedszkola. Dzieci i zaproszonych gości witała w drzwiach dobra wróżka, która wskazywała drogę do kolorowych sal. Maluchy i starszaki świetnie się bawiły, prezentując swoje aktorskie umiejętności.

Miłą niespodzianką był piękny tort, owoce pełne witamin oraz zabawki, układanki i książki, za które gościom serdecznie dziękujemy.

Wychowawczynie

 


FERIE Z EKONOMIĄ

Uczniowie gimnazjum zakończyli  II etap projektu „Ferie z ekonomią”, który polegał na przygotowaniu modelu biznesowego przedsięwzięcia w lokalnej społeczności. Młodzież wykonała prezentację multimedialną oraz nakręciła krótki film, podczas którego zaprezentowała przedsięwzięcie przed potencjalnymi inwestorami. Na koniec projektu uczennicom, które wykazały się największym zaangażowaniem zostały wręczone gry planszowe ufundowane przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy model biznesowy. Życzymy powodzenia.


Małgorzata Góralska

 AKCJA "ŻONKILE"

19 kwietnia 2018 r., przypada 75. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Uczniowie klasy siódmej włączyli się w  akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile”, zorganizowaną przez  Muzeum Historii Żydów Polskich  POLIN. Uczennice wręczały mieszkańcom Konecka papierowe żonkile – symbol pamięci o powstaniu.

Małgorzata Góralska

 


 

PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ BEZKRĘGOWCE

Wiosenna pogoda jest okazją do bezpośredniego obserwowania przyrody. 13 kwietnia sześciolatki uważnie przyglądały się życiu na łące. Dowiedziały się, co to są bezkręgowce. Z edukatorem przyrody z Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego rozpoznawały na ilustracjach znane owady. W czasie zajęć w terenie szukały biedronek, pająków, ślimaków, chwytały je w pojemniki i przyglądały się im przez lupę. Sześciolatki wysłuchały wiersza ,,Co to jest przyroda?" i przypomniały sobie, jak o nią dbać. Zrozumiały, jakie zależności panują w świecie przyrody. W przedszkolu dzieci malowały motyle i dzieliły się zdobytą wiedzą.

W.Wicher

 


Czekolada, czekolada, mleczna, gorzka, oraz biała – każda jest wspaniała

 

W piątek 12 kwietnia w Przedszkolu w Konecku zorganizowaliśmy Święto Czekolady. W tym dniu dzieci miały okazję zapoznać się z historią czekolady – obejrzały prezentację multimedialną, dowiedziały się, skąd pochodzi, z czego się składa czekolada i jakie są jej rodzaje.
Przedszkolaki zdobyły wiedzę na temat zdrowego odżywiania się oraz skutków zjadania zbyt dużej ilości słodyczy.
Dzieci uczestniczyły w wielu konkursach, rozpoznawały smaki czekolady: białej, mlecznej, gorzkiej, z nadzieniem. Wspólnie jako zespół musiały złożyć w całość pocięte elementy rysunku, świetnie poradziły sobie z zadaniami z edukacji matematycznej – uczniowie liczyli, przeliczali i przyklejali odpowiednie ilości tabliczek czekolady. Nasze maluchy zamieniły się również w malarzy – ale zamiast pędzli użyliśmy palców, a farby zamieniliśmy na rozpuszczoną czekoladę. Powstały artystyczne rysunki, które zostały następnie... zjedzone.
Było pysznie, zdrowo i czekoladowo.

Wychowawczyni Katarzyna Błaszczyk-Wszołek

 


Bezkręgowce wokół nas

13 kwietnia po raz kolejny odwiedziła nas pani Patrycja Modrzejewska, edukator przyrodniczy z Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego. Pani Patrycja spotkała się z przedszkolakami oraz uczniami klasy II i III szkoły podstawowej. Dzieci wzięły udział w zajęciach terenowych Bezkręgowce wokół nas”. Zajęcia wszystkim bardzo się podobały, pogoda i humor dopisały.

Mariola Wrzesińska

 


DZIEŃ CZEKOLADY

Z okazji Dnia Czekolady sześciolatki brały udział w zajęciach zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Konecku. Dzieci wysłuchały opowiadania ,,W Czekoladowej Krainie" i poznały króla Batonika Wielkiego. Z czarodziejskiego worka wyjmowały słodkie niespodzianki, podawały ich nazwy i wyodrębniały głoski. Oglądając film, dowiedziały się, jak powstaje czekolada w fabryce Wedla. Z zaangażowaniem rysowały apetyczne babeczki, tańczyły przy muzyce i brały udział w konkursach. Wiele radości sprawiło dzieciom ozdabianie ciasteczek rozpuszczoną czekoladą i owocami. Przedszkolaki pamiętały, że nawet w takie święto słodycze trzeba jeść z umiarem. Przyznały, że poznanie smaku czekolad i czytanie książek w bibliotece to przyjemność, którą trzeba powtarzać.

W.WicherPODSUMOWANIE KONKURSU WIEDZY O WIELKICH POLAKACH

 

12 kwietnia w CEM w Górsku odbyła się gala i podsumowanie wojewódzkiego etapu Konkurs Wiedzy z serii Wielcy Polacy. Uczennica klasy II naszego gimnazjum Klaudia Kotas została laureatką III miejsca. W nagrodę pojedzie na 11-dniową pielgrzymkę do Włoch! Klaudia Pawlak z klasy III uzyskała tytuł finalistki.
Serdecznie gratuluję. Jestem z Was bardzo dumna.


Iwona Smardzewska❤️

 Dzień Pracownika Służby Zdrowia


7 kwietnia przedszkolaki z grupy 3-4-5-latków pamiętały o tym ważnym dniu i odwiedziły pracowników Ośrodka Zdrowia w Konecku. Dzieci złożyły życzenia podziękowały za opiekę i wręczyły laurkę.

 

Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół w Konecku.

 OGŁOSZENIE

 

Od 4 kwietnia br.(środa)

dzieci z oddziałów przedszkolnych

należy przyprowadzać do nowej części przedszkolnej.

Wejście od strony szatni szkolnych.

Prosimy o zdanie kluczyków do szafek.

 


WARSZTATY PLASTYCZNE W PRZEDSZKOLU

„Pisanki, pisanki, jajka malowane, nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek”
Czas Świąt Wielkanocnych jest związany z tradycją ozdabiania pisanek. Coraz częściej spotyka się osoby, które przed Wielkanocą w tradycyjny ręczny sposób wykonują pisanki. Także dzieci z grupy 3-4-5-latków oddały się tej pięknej sztuce ludowej i uczestniczyły w warsztatach plastycznych „ Pisanki, pisanki, jajka malowane, nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek”. Warsztaty poprowadziła pani Marzena Kacprzak, która w bardzo ciekawy sposób przybliżyła przedszkolakom techniki zdobienia pisanek. Na koniec zajęć dzieci wykonały wielkanocne pisanki techniką decoupage. Wszyscy wykazali się wspaniałą kreatywnością i aktywnością twórczą. Powstały istne pisankowe cudeńka. Dziękujemy za ciekawe warsztaty i mile spędzony czas. Podziękowania kierujemy również do mamy Laury, dzięki której mogliśmy zdobić prawdziwe wydmuszki kacze.

Wychowawczyni Katarzyna Błaszczyk-Wszołek


 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Drogą Krzyżową zakończyliśmy trzydniowe rozważania rekolekcyjne, które w tym roku poprowadził w naszej parafii ks. Ryszard Pełech.Warsztaty Wielkanocne w Biskupinie

 

Młodsze klasy szkoły podstawowej i zerówka uczestniczyły w warsztatach wielkanocnych w Biskupinie. Na początku spotkania dzieci wysłuchały prelekcji na temat dawnych zwyczajów i obrzędów wielkanocnych. Następnie wszyscy ubrali kolorowe fartuchy, które miały chronić  przed zabrudzeniem. Kolejnym i zarazem najważniejszym punktem programu były zajęcia w grupach. Podczas nich uczestnicy warsztatów mogli: ubijać masło , formować i ozdabiać baranki, smakować ubite masło, wykrawać i dekorować mazurki oraz przygotować palmę wielkanocną. Każde dziecko mogło wykonać wszystko własnoręcznie. Podczas przygotowywania mazurków, dzieci otrzymały piękne, białe „czapy”, w których wyglądały jak prawdziwi kucharze.

Po skończonych warsztatach, uczestnicy wycieczki zjedli pyszne śniadanie wielkanocne. Na koniec była możliwość zakupu pamiątek regionalnych: łuków, mieczy oraz okolicznościowych upominków. Ku miłemu zaskoczeniu dzieci, pojawił się także zając wielkanocny,  który rozdawał wszystkim kolorowe jajeczka.

Dzięki udziałowi w warsztatach dzieci poznały nowe czynności związane nie tylko z Wielkanocą, ale także z dawniejszym życiem na wsi. Wszyscy wrócili do domów pełni nowych wrażeń i ciekawych doświadczeń.

Iwona Ziemecka

 


 


ZAKŁADAMY HODOWLĘ ROŚLIN W KĄCIKU PRZYRODY

 

 

Już od pierwszych dni marca przedszkolaki przygotowywały się na przyjście wiosny. W naszej sali zrobiło się coraz bardziej radośnie i kolorowo, a w kąciku przyrody pojawiły się pierwsze wiosenne kwiaty. W naszej grupie założony został kącik hodowli roślin. Przedszkolaki samodzielnie wsypywały ziemię do doniczek, siały nasiona kwiatów, ziół, owsa, rzeżuchy,rozsadzały kwiaty cebulkowe np. tulipany, hiacynty. Dzieci poznały etapy rozwoju kwiatów, wiedzą już czego rośliny potrzebują do rozwoju. Przedszkolaki pamiętają aby sprawdzać wilgotność ziemi w doniczkach i w razie potrzeby samodzielnie podlewają swoje roślinki.

Katarzyna Błaszczyk - WszołekZAJĘCIA EDUKACYJNE Z ZIELONYM EDUKATOREM

15 marca w naszej szkole gościliśmy Panią Patrycję Modrzejewską, która jest „Zielonym Edukatorem” przy Gostynińsko-Włocławskim Parku Krajobrazowym i realizuje zajęcia w ramach projektu „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być … na zielonym!” Uczniowie klasy IV, V, VI i VII wzięli udział w warsztatach pod nazwą „Ekologiczne badania wody”. Zajęcia wszystkim bardzo się podobały.


Mariola Wrzesińska

 


SABINKA W PRZEDSZKOLU I W KLASIE III

Sześciolatki i uczniowie klasy trzeciej zaprosili 13.03.2018 r. na spotkanie pracownika schroniska Wygoda znajdującego się w pobliżu Ciechocinka. Przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega wolontariat, zobaczyły zdjęcia wielu psów i poznały ich smutny los, zanim trafiły do schroniska. Dzieci mogły przytulić się do suczki Sabiny, która wiele lat temu również była bezdomna. Uczniowie zadawali gościowi wiele pytań i dowiedzieli się, w jaki sposób mogą pomagać zwierzętom. Dla nich zgromadzili karmę, koce oraz wykonali prace plastyczne.

Wychowawczynie

 


Wstrzymał Słońce ruszył Ziemię


Uczniowie klasy czwartej na lekcji historii poznali postać Mikołaja Kopernika i jego znaczenie dla historii Polski i świata, a następnie wykonali model przedstawiający budowę Układu Słonecznego.


Małgorzata Góralska


8.03.2018 r. - DZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU

 

Dzień Kobiet w przedszkolu to wspólne zabawy, pieczenie gofrów, przygotowywanie owocowego koktajlu i zorganizowanie przyjęcia dla lalek. Prace dzieci w kuchni oceniał nasz Kopciuszek. Przedszkolaki wręczyły paniom wykonane przez siebie upominki i życzyły wszystkiego, co najlepsze.

Wychowawczynie


 


 

DZIEŃ KOBIET - CHWILE RADOŚCI Z JANEM BRZECHWĄ


Dzisiaj, uczniowie klasy II - gospodarze marca, przedstawili wiersze i piosenki Jana Brzechwy. Przedstawienie przygotowali pod kierunkiem wychowawczyni pani Iwony Ziemeckiej. Piękne stroje i dekorację przygotowali rodzice uczniów klasy II.

 


PRZEDSZKOLAKI PODZIWIAJĄ KRAJOBRAZY GÓRSKIE

Kto by pomyślał, że w Konecku można podziwiać piękne krajobrazy górskie. A wszystko za sprawą maluchów, które przez ostatni tydzień rozmawiały o górach i ich mieszkańcach zimą. Dzieci słuchały muzyki góralskiej . Nie mogło zabraknąć zabaw i tańców charakterystycznych dla tego regionu. Podsumowaniem było wykonanie makiety, na której znalazły się góry z masy solnej wykonane i pomalowane przez dzieci oraz góry z foli aluminiowej i doniczek, pomalowane szyszki, kamienie . Dzieci poznały również, jakie w dotyku są płatki ryżowe, sztuczny sypki śnieg, płatki kosmetyczne , wata, brokat, materiały szorstkie i gładkie Wszystko to znalazło się na naszej makiecie. Wychowawczyni 

Katarzyna Błaszczyk-WszołekFinał Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach


1 marca odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach.
Do konkursu przystąpiły dwie uczennice naszego gimnazjum.
Klaudia Kotas w finale znalazła się tuż za podium i zajęła czwarte miejsce. Brawo! Brawo! Dziękuję za wspaniałą walkę i pilną naukę!

Iwona Smardzewska


 

FERIE Z EKONOMIĄ


Uczniowie gimnazjum uczestniczą w projekcie Ferie z Ekonomią.

 

 


SZEŚCIOLATKI NA BALU

 

12 lutego 2018 r. sześciolatki bawiły się na balu zorganizowanym przez rodziców. Dzieci prezentowały umiejętności taneczne i wokalne, odgadywały, jaka to melodia, brały udział w konkursie tańca i losowały cyfry, do których przyporządkowane były różne zadania. Świetna muzyka, kolorowe stroje i światła oraz dobry humor sprawiły, że wszyscy bawili się w niezwykłej karnawałowej atmosferze.

W.Wicher


 


PRZEDSZKOLAKI Z KONECKA ODWIEDZAJĄ SCHRONISKO WE WŁOCŁAWKU

 

Dzieci z Przedszkola wraz ze starszymi kolegami i koleżankami z klasy II odbyły wycieczkę do schroniska dla psów znajdującego się we Włocławku.
Celem wizyty było przekazanie darów, które dzieci od dwóch tygodni z zapałem zbierały w przedszkolu i szkole. Swoim postępowaniem pokazały, że mają dobre serduszka i kochają zwierzęta. Nie przestraszyła ich długa droga, z zainteresowaniem oglądały psiaki oraz warunki w jakich żyją. Wszystkie pieski cieszyły się z odwiedzin, a swoją radość okazały machającymi ogonkami i głośnym szczekaniem. 
Dzieci miały również możliwość zwiedzenia nowo powstałej kociarni oraz dowiedziały się w jaki sposób trafiają zwierzęta do schroniska, jak należy się nimi opiekować oraz na czym polega wolontariat w schronisku. Na koniec wizyty dzieci miały możliwość uczestniczenia w ćwiczeniach jak należy zachować się gdy zaatakuje nas pies. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którym nie jest obcy los porzuconych psiaków, za pomoc w gromadzeniu najpotrzebniejszych rzeczy. 


Wychowawca przedszkola


 

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA!

W tłusty czwartek, uczniowie klasy V - gospodarze lutego, zaprezentowali nam zapusty kujawskie. Przedstawienie przygotowali pod kierunkiem wychowawczyni pani Wioletty Murawskiej.

 

 


07.02.2018 r. - DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE SZEŚCIOLATKÓW

 

Sześciolatki postarały się, aby Dzień Babci i Dziadka był radosny, pełen wspomnień i słów wdzięczności. Dzieci wykonały portrety swoich dziadków, przygotowały karty z życzeniami, podarowały czarodziejskie okulary, które spełniają marzenia. Przedszkolaki recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Zgodnie stwierdziły, że bycie babcią i dziadkiem to nie jest łatwe zadanie.

W.Wicher


06.02.2018 r. - DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE MALUCHÓW

„BABCIA I DZIADEK KOCHAJĄ NAS I ZAWSZE MAJĄ DLA NAS CZAS” 
TYMI SŁOWAMI ROZPOCZĘŁA SIĘ UROCZYSTOŚĆ W GRUPIE PRZEDSZKOLAKÓW. POMIMO MROZU I ZIMNA SERDUSZKA PRZEDSZKOLAKÓW BYŁY ROZGRZANE.
W TEN DZIEŃ PRZYBYLI NASI NAJUKOCHAŃSI DZIADKOWIE. PRZEDSZKOLAKI PRZEDSTAWIŁY SWÓJ PROGRAM ARTYSTYCZNY , W KTÓRYM POKAZAŁY SWOJE UMIEJĘTNOŚCI MUZYCZNE, TANECZNE , RECYTATORSKIE ORAZ AKTORSKIE.
DZIADKOWIE BYLI DUMNI Z WYSTĘPU SWOICH MILUSIŃSKICH, NIE ZABRAKŁO CHWIL WZRUSZENIA……
WNUCZĘTA OBDAROWAŁY SWOICH BLISKICH WŁASNORĘCZNIE PRZYGOTOWANYMI UPOMINKAMI.
DOPEŁNIENIEM UROCZYSTOŚCI BYŁY WSPÓLNE ZABAWY I TAŃCE ORAZ SŁODKI POCZĘSTUNEK – ZA KTÓRY BARDZO DZIĘKUJĘ JAK ZWYKLE NIEZAWODNYM RODZICOM NASZEJ GRUPY.
ATMOSFERA BYŁA WSPANIAŁA ….
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM GOŚCIOM ZA ŚWIETNĄ ZABAWĘ I ŻYCZYMY ŻYCIA NAJDŁUŻSZEGO, SZCZĘŚCIA I ZDROWIA DOBREGO.

Katarzyna Błaszczyk-Wszołek01.02.2018 r. - Temat: Krawcowa

Dziś dzieci 6-letnie z przedszkola zaprosiły klasę 3 na wspólne zajęcia dotyczące poznawania zawodów naszych rodziców.

Temat:Krawcowa.

Igły, nitki, szpilki, szpulki i oczywiście maszyna do szycia. Igła z nitką tak tańcowały, że uszyły szalik dla bałwana oraz poznawały historię krawiectwa.

Wioletta Wicher


 


   

Aktualności 2017/2018

PDFDrukujEmail

Poprawiony: czwartek, 08 lutego 2018 13:31 Wpisany przez aaadmin111 wtorek, 05 września 2017 15:50

 


CERTYFIKAT

 


W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła otrzymała Certyfikat potwierdzający udział w III Edycji Programu Edukacyjnego Lubella inspiruje i edukuje.


Małgorzata Góralska


ROBÓTKI RĘCZNE W GRUPIE 3 -4 -5 LATKÓW

Dziś w naszym przedszkolu gościliśmy panią Zofię Kołodziejską – prababcię Krzysia . Pani Zofia pokazała nam sztukę robienia na drutach, czyli dziewiarstwo. Byliśmy świadkami, jak przy pomocy drutów i włóczki wyczarowywała wspaniałe ubrania i inne użyteczne przedmioty.
Pani Zofia w wolnych chwilach poświęcała się robieniu na drutach, dziś już mniej ze względu na zdrowie. Sztuki tej nauczyła ją babcia- przekazywana była ona z pokolenia na pokolenie. Dodajmy ,że nasz zacny gość ma 92 lata!! A sztuki robienia na drutach pani Zofia nauczyła się, mając 9 lat .
Poznaliśmy przybory , surowce oraz sploty stosowane w dziewiarstwie.
Okazuje się, że robienie na drutach to nie tylko ciekawe hobby. To także świetna kuracja dla naszego ciała i umysłu. Ręczne robótki wyrabiają cierpliwość. Wymagają one dużego samozaparcia, na efekt czeka się często tygodnie. To przeciwieństwo pośpiechu, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień.
Spytaliśmy się Pani Zofii: co dają jej robótki ręczne?
1. Odprężają
Robótki na drutach pomagają nam się zrelaksować. Wykonując i powtarzające te same czynności zapominamy o trudach dnia codziennego. Odrywamy się od pośpiechu, który towarzyszy nam na co dzień. 2. Ćwiczą cierpliwość
Prace na drutach nie zamykają się w jednym dniu. By stworzyć ręcznie robione dzieło, potrzeba czasu.
3. Dodają pewności siebie
Jeżeli nasze prace zostaną docenione i pochwalone - sprezentujemy je komuś z rodziny, znajomym, wtedy wzrasta poczucie naszej wartości. 4. Łagodzi bóle
Jeżeli skarżymy się na jakąś dolegliwość, podczas wykonywania prac na drutach zapominamy o tym, co na boli. Skupiamy się na określonym zadaniu.
Bardzo dziękujemy za tak ciekawą lekcję i przybliżenie nam sztuki dziewiarstwa.

Przedszkolaki z wychowawcą


18.01.2018 r. - WYJAZD DO "MŁYNA WIEDZY"

18.01.2018 r. uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjnych "Sztuka fermentacji" w pracowni biologicznej Centrum Nowoczesności - " Młyn wiedzy" w Toruniu. Podczas zwiedzania poszczególnych wystaw tematycznych mogliśmy wypróbować, jak działają różne urządzenia oraz wykonać wiele ciekawych eksperymentów. Sprawiło nam to mnóstwo radości i nauczyliśmy się czegoś nowego.

Grupa gimnazjalistów oraz uczniowie klasy VI


16.01.2018 r. - WYSTĘP W OSTROWĄSIE

Dzisiaj uczniowie klasy IV przedstawili jasełka bożonarodzeniowe w Szkole Podstawowej w Ostrowąsie. Wystąpił tam także nasz  szkolny chór.

 16.01.2018 r. - Wycieczka do teatru

16 stycznia uczniowie klas IV – VII szkoły podstawowej i II gimnazjum uczestniczyli w wyjeździe do teatru do Torunia. Toruń przywitał nas piękna śnieżną pogodą. Po spacerze udaliśmy się do Dworu Artusa, gdzie obejrzeliśmy spektakl „Czy ktoś widział kulturę?” przygotowany przez aktorów teatru FORM.ART.

 

 


22.12.2017 r. - JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

Dzisiaj w naszej szkole odbyły się piękne jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez klasę IV pod kierunkiem wychowawczyni pani Renaty Grzegórskiej. Następnie wszystkie klasy obchodziły wigilie klasowe. Rozstrzygnięto także konkurs na najbardziej pomysłową dekorację klasy, w kolorze wylosowanym przez klasę, zawierającą ozdoby bożonarodzeniowe wykonane samodzielnie.

Pierwsze miejsce zajęła klasa II gimnazjum, drugie klasa VII a trzecie klasa III gimnazjum.

Gratulujemy wszystkimUśmiech

 


PRZYSTANEK HISTORIA


Spotkanie ze świadkiem historii w Centrum Kultury "Browar B" we Włocławku.

 

 

 

 

 


DEKORACJE ŚWIĄTECZNE W PRZEDSZKOLU

Magiczną atmosferę naszej sali zaczęliśmy tworzyć właśnie od przystrojenia świątecznego drzewka. Postanowiliśmy wrócić do tradycji sprzed lat… I sami wykonaliśmy ozdoby na choinkę.

Maluchy pod opieką swoich pań stworzyły piękne bałwanki z płatków kosmetycznych i kolorowych drucików oraz choinki z patyczków logopedycznych i ozdób kreatywnych. Nie mogło zabraknąć łańcucha – wykonanego z makaronu i pomalowanego na złoty kolor. Dużo zabawy dostarczyło dzieciom wykonywanie serc z masy porcelanowej (zimna porcelana), które pięknie prezentują się na choince.
Przez kilka ostatnich dni podczas zajęć oprócz strojenia drzewka dzieci zapoznawały się z tradycją Świąt Bożego Narodzenia i rozwijały inwencję twórczą w zakresie działań plastyczno-konstrukcyjnych. Przedszkolaki dowiedziały się m.in., kto wymyślił przyozdabianie choinki i jaka jest jej historia. Wszyscy odwiedzający przedszkole mogą już podziwiać naszą piękną choinkę.

Katarzyna Błaszczyk-Wszołek


WARSZTATY MYDLARSKIE

Wczoraj w naszym przedszkolu odbyły się rodzinne warsztaty mydlarskie prowadzone przez panią Magdalenę Ilecką z Wyspy Młodych Kolumbów.

Przedszkolaki wraz z rodzeństwem, rodzicami i babcią tworzyły mydełka z gliceryny. Wcześniej musiały wybrać zarówno ich kształt (na przykład śnieżynkę, choinkę, mikołaja, renifera czy serduszko), jak również kolor i zapach. Dzieci mogły zatopić w mydełkach różne składniki – wzbogacając ich wygląd i jakość. Wykorzystano na przykład suszone zioła, kwiaty czy muszelki.

Ciekawostką było rozpoznawanie różnych zapachów, co – jak się okazało – wcale nie jest proste. Przedszkolaki sumiennie wykonywały polecenia prowadzących. Gdy gotowe mydełka musiały chwile „odczekać” na dzieci czekał wulkanowy eksperyment – pokaz „pasty dla słonia oraz bańki mydlane różnej wielkości.

Przepiękne, pachnące i kolorowe mydełka zapakowano w specjalne torebki, które przedszkolaki zabrały dla swoich najbliższych.


Katarzyna Błaszczyk-Wszołek


ADWENTOWA POMOC

A tak pakowaliśmy i przewoziliśmy prezenty, które zostały przekazane uczniom polskiej szkoły w Mejszagole na Litwie. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję!


Iwona SmardzewskaLAPBOOKI NA LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO

Lapbooki uczniów klasy szóstej wykonane na lekcji języka polskiego, podsumowującej cykl zajęć poświęconych omawianiu lektury Ten obcy.

 

 

 


12.12.2017 r. - WYCIECZKA KLASY V DO TORUNIA

Uczniowie klasy V pod opieką wychowawczyni pani Wioletty Murawskiej i pani Iwony Smardzewskiej udali się na wycieczkę do Torunia. Dużo dowiedzieli się w Manufakturze Cukierków oraz w Domu Legend Toruńskich. Było wesoło a wspomnienia pozostaną na długo.

 

 


PACHNĄCE WYPIEKI PRZEDSZKOLAKÓW

Przedświątecznej tradycji stało się zadość - ósmego grudnia sześciolatki ze swoimi mamami piekły pierniki. Dzieci poznały bohaterkę utworu, małą Zuzię, która również przygotowywała się do świąt. Od niej dowiedziały się, jakie produkty są potrzebne, by powstały pyszne i kolorowe ciasteczka. Przedszkolaki poznały zapachy: pomarańczy, cynamonu, sosny. Przygotowały świąteczny kącik i z radością czekają na Boże Narodzenie.
Wioletta Wicher

WZOROWA ŁAZIENKA

 


Nagrody zostały przyznane! Miło nam poinformować, że nasza szkoła zajęła 31. miejsce w programie WZOROWA ŁAZIENKA i otrzyma nagrodę w postaci rocznego zapasu płynu Domestos. Serdecznie dziękujemy wszystkim za głosy oddane na naszą szkołę.

Małgorzata Góralska


ANIOŁY ZE WSZYSTKICH ZAKĄTKÓW ŚWIATAOktawia Przeździęk, uczennica klasy V, zdobyła wyróżnienie w III edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego ANIOŁY ZE WSZYSTKICH ZAKĄTKÓW ŚWIATA.


WYJAZD DO MUZEUM WE WŁOCŁAWKU

Uczniowie klas II i III byli na wycieczce w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku. Uczestniczyli w zajęciach przygotowanych z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy bardzo dobrze się bawili.Uśmiech

 

 


BIBLIOTEKA POLECA


Kiedy pada deszcz, na świecie dzieją się dziwne rzeczy, o których nawet nie śniło się...dżdżownicom.”

Bajki” Beaty Krupskiej, pełne dowcipu, naprawdę poprawią Ci nastrój. Dowiesz się, jaką kanapkę zjadał Kornik. A może wiesz, które zwierzę to skąposzczet? A co po łacinie znaczy Loxodonta africana? Tego na pewno dowiesz się, gdy przeczytasz tę książkę.

Jestem pewna, że lektura wypełni Ci wolny czas odrobiną humoru.

Polecam! Nie zwlekaj! Przyjdź do szkolnej biblioteki! Nie pożałujesz!

Aleksandra Kamińska


WOJEWÓDZKI KONKURS INTERDYSCYPLINARNY O WIELKICH POLAKACH

7 grudnia odbył się szkolny etap konkursu z serii WIELCY POLACY. Do etapu rejonowego zakwalifikowały się Klaudia Kotas i Klaudia Pawlak. Gratuluję!


Iwona Smardzewska

 


MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU

Sześciolatki z radością przywitały Mikołaja. Cieszyły się, że o nich nie zapomniał i przyniósł prezenty. Dzieci poznały niektóre tradycje związane ze zbliżającymi się świętami, bawiły się przy muzyce i bez problemu odnajdywały ukryte wśród zabawek słodycze. Każdy był przez chwilę Mikołajem i musiał zastanowić się, co podarować innym, co może być najcenniejsze.


Wioletta Wicher


6.12.2017 r. - MIKOŁAJKI

Z okazji Mikołajek w naszej szkole odbył się Turniej Mikołajkowy w którym brali udział uczniowie klas II, III i IV. Natomiast Samorząd Uczniowski Przygotował dla wszystkich uczniów słodkie niespodzianki. Uśmiech

 

 


SZKOŁA PRZYJAZNA OSOBOM NIEWIDOMYM

W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła otrzymała  Certyfikat „SZKOŁA PRZYJAZNA OSOBOM NIEWIDOMYM” za udział w kampanii społecznej „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!”.

Małgorzata Góralska

 


ZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszam Rodziców uczniów szkoły podstawowej na spotkanie z psychologiem, które odbędzie się 5 grudnia 2017 r. o godz. 16.00 w Zespole Szkół w Konecku.

Temat: Wspieranie i motywowanie dziecka do nauki.

 

Pedagog szkolny: Mariola Wrzesińska


PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ

Kolorowe stroje, muzyka i andrzejkowe tradycje sprawiły, że ostatni dzień listopada w przedszkolu był pełen magii. Sześciolatki bawiły się i poznawały swoją przyszłość. Ukryte pod kubeczkami przedmioty zdradzały, kim będą, co ich czeka. Rzucając srebrną kulą do naczynia, dowiadywały się, kiedy spełnią się ich marzenia. Imiona nowych przyjaciół poznawały dzięki czarodziejskim sercom. Najwięcej emocji dostarczyło dzieciom lanie wosku.
Do przedszkola przybyły dobre wróżki – kochane mamy, które wyczarowały słodki poczęstunek.

Wioletta Wicher

 ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

W dzisiejszych czasach andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce oraz wróżbach i właśnie w ten sposób spędziliśmy dzisiejszy dzień. Atmosfera od samego rana była gorąca….. Dzieci, podekscytowane, nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabawy. Przygotowane rekwizyty, świece oraz unoszący się w całym przedszkolu zapach topionego wosku, stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. Dzieci poznały znaczenie różnych rodzajów kwiatów, które wybierały, losowały najdłuższe sznurowadło wskazujące, kto z grupy urośnie najwyższy, rzucały monety do studni, aby spełniły się najskrytsze marzenia. Za pomocą rekwizytów, które losowały przedszkolaki sprawdzały, kim zostaną w przyszłości. Dużo radości przyniosła najbardziej kojarzona z andrzejkami wróżba – lanie wosku. Powstałe kształty były doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni. Natomiast najwięcej śmiechu przysporzył dzieciom taniec na miotle. Dziękujemy paniom: Marcie Szparadze, pani Wiolecie Mielczarek oraz pani Wiolecie Gzik za upieczenie pysznych ciasteczek z wróżbami – dzieci były zachwycone.

Czy wróżby się spełnią? Przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy oraz integracji grupy.

Wychowawca Katarzyna Błaszczyk-Wszołek


KOMPETENCJE NA SZÓSTKĘ

Uczniowie klasy siódmej przystąpili do realizacji programu „Kompetencje na szóstkę” Fundacji Uniwersytet Dzieci. W ramach tego programu będą rozwijać kompetencje społeczne, kształcić umiejętność krytycznego i logicznego myślenia, rozumowania, argumentowania i wnioskowania. Podczas zajęć uczniowie szukali swoich mocnych stron, zastanawiali się  jakie talenty i mocne strony występują w klasie, czy lepiej jest  w drużynie?  Podczas pracy w grupach zaprojektowali i zbudowali maszyny,  które nie istnieją, ale których powstanie ułatwiłoby życie wielu ludziom.

Małgorzata Góralska


 

Wzorowa Łazienka

Głosowanie na "Wzorową Łazienkę" zostało zakończone.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za głosy oddane na naszą szkołę.

 


30.11.2017 r. - DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

W czwartek 30 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Dyskoteka była przeznaczona dla uczniów od klasy IV szkoły podstawowej do klasy III gimnazjum. Wszyscy bawili się bardzo ładnie, uczestniczyli w wielu konkursach i wspólnych tańcach.

 

 


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU

Kto jest dzieci przyjacielem?

Mały miś.
Kto tajemnic zna tak wiele?
Mały mis.
Miś choć mały, choć nieśmiały,

wielkie serce w sobie ma.
Pocieszyciel doskonały.
Każdy misia swego ma.

Kolorowe, mięciutkie, puchate, małe i duże. 
Pluszowe misie opanowały Przedszkole w Konecku.
Zawitały do nas ze swoimi małymi właścicielami, aby tego dnia świętować swoje urodziny. 
Dzień rozpoczął się od porannej gimnastyki z misiami , następnie przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie gdzie poznały historię pluszowego misia i zaprezentowały swojego przyjaciela kolegom i koleżankom z grupy.
Wspólnie tańczyliśmy wraz z misiami przy piosenkach – „Pokochaj pluszowego misia”, „Jadą, jadą misie”, „Misiu mniam mniam”, „Mały miś”. Przedszkolaki brały udział również w warsztatach plastycznych gdzie wykonały piękne misie z torebek papierowych.
Dzieci bardzo chętnie brały udział w rozwiązywaniu quizów i zagadek o życiu niedźwiedzi brunatnych i polarnych.
Jak na urodziny przystało nie mogło zabraknąć tortu urodzinowego - za co bardzo dziękujemy pani Małgosi i odśpiewanie solenizantowi Sto lat …
Został rozstrzygnięty konkurs plastyczny Misie –nasi przyjaciele.
Komisja przyznała trzy pierwsze miejsca są to:
Maja Tulimowska, Jagoda Śladewska, Dawid Wesołowski oraz wyróżnienie : Laura Lewandowska.
Na zakończenie „ misiowego ” dnia każdy z przedszkolaków otrzymał Dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia oraz drewnianą zawieszkę - misia z imieniem dziecka.
To były wyjątkowe urodziny…

Katarzyna Błaszczyk -Wszołek


POKAZY UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

Klub Honorowych Dawców Krwi „ STRAŻAK” przy OSP Straszewo przy współpracy ze Strzelnicą Sportowo – Bojową „ PETRUCI ” rozpoczęli cykl pokazów udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wśród najmłodszych - „ MAŁY RATOWNIK ”. Pokazy poprowadzili pan Jakub Kaźmierczak i pan Wiktor Olczak.

 

 


Dzień Piernika

27 listopada obchodziliśmy Dzień Piernika. W związku z tym uczniowie klasy drugiej gimnazjum oraz klasy piątej szkoły podstawowej na zajęciach technicznych własnoręcznie przygotowali ciasto, wycinali różnorodne kształty i upiekli miodowo-korzenne pierniki. Ciastka zostały upieczone według oryginalnej receptury przygotowanej przez rodziców, a następnie ozdobione. Zapach wypiekanych pierników przyciągał uczniów z całej szkoły. Jak na prawdziwych cukierników przystało, każdy spróbował wyrobu czy na pewno jest smaczny.

Małgorzata Góralska


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Od kilku dni sześciolatki przygotowywały się do uroczystości związanej ze świętem wszystkich misiów. Trzeba było zorganizować kącik dla zaproszonych gości- pluszaków oraz gabinet lekarski w klinice, w której ,,Doktor Niedźwiadek" leczył zwierzęta. Dzieci uczestniczyły w zabawach, chodziły wąską ścieżką po miód, szukały ukrytych w sali misiów, udzielały pomocy medycznej mieszkańcom lasu, koleżankom i kolegom z grupy. Przedszkolaki spotkały się w Gminnej Bibliotece Publicznej z panią bibliotekarką, która czytała im ,,Przygody Misia Uszatka". Dla każdego dziecka przygotowane były upominki w postaci książeczek - dzieci obiecały, że na następnym spotkaniu w bibliotece z chęcią opowiedzą ich treść. Zgodnie z naszą tradycją należało spróbować choć łyżeczkę miodu. Ten, który przyniosła Zuzia Z., był pyszny! Sześciolatki brały udział w konkursie ,,Mój miś" i wykonywały w przedszkolu prace dowolną techniką. Dorośli podziwiali umiejętności i wyobraźnię naszych dzieci. Mali artyści otrzymali nagrody ufundowane przez rodziców.

Wioletta Wicher


Warsztaty - „Cyberprzemoc - Nieznana otchłań Internetu”

23 listopada 2017 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach warsztatowych pt. „Cyberprzemoc - Nieznana otchłań Internetu”.

Cele warsztatów:

zapoznanie uczniów z pojęciem cyberprzemocy i określenie jej przejawów;

budowanie świadomości dotyczącej przyczyn stosowania cyberprzemocy;

wypracowanie sposobów postępowania w niebezpiecznych sytuacjach związanych z siecią;

zachęcenie do ochrony prywatności w Internecie;

kształtowanie postaw sprzyjających podejmowaniu racjonalnych decyzji, związanych z czasem i doborem treści w mediach;

uświadomienie rozbieżności między światem wirtualnym i rzeczywistym;

zachęcenie do zróżnicowanego spędzania wolnego czasu.

Mariola Wrzesińska

 


ŚWIATOWY DZIEŃ TOALET

23 listopada obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Toalet. To święto zostało ustanowione w rocznicę utworzenia Światowej Organizacji Toaletowej, którą założono 19 listopada 2001 roku w Singapurze. Uczniowie klasy piątej przygotowali przedstawienie pt. „Jesteśmy czyści i zdrowi”, w którym zachęcali wszystkich do oszczędzania wody i dbania o czystość.

Małgorzata Góralska

 


„List do żołnierza”

Uczniowie naszej szkoły napisali kartki i listy do polskich żołnierzy na misjach oraz żołnierzy NATO stacjonujących w Polsce. Celem projektu jest popularyzacja wiedzy o służbie żołnierzy Wojska Polskiego poza granicami kraju oraz na temat NATO i wojsk państw sojuszniczych stacjonujących na terytorium RP.

Małgorzata Góralska

 


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI

16 listopada obchodziliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Dzieci rozmawiały z wychowawcą o tolerancji i tworzyły plakaty a samorząd uczniowski przygotował apel. Dla wszystkich była to okazja do zastanowienia się nad własną postawą wobec innych.

Mariola Wrzesińska

 

 


ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Akademię przygotowała klasa II gimnazjum, która jest gospodarzem szkoły w listopadzie, pod kierunkiem wychowawczyni pani Anny Garmady.

 

 


„LUBELLA INSPIRUJE I EDUKUJE”


Uczniowie klasy VI, VII i II gimnazjum przystąpili do III edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „LUBELLA INSPIRUJE I EDUKUJE”. Celem programu jest wzrost świadomości uczniów polskich szkół na temat zasad prawidłowego odżywiania oraz edukacja o roli produktów zbożowych w codziennej diecie.

Małgorzata Góralska


SZKOLENIE

8 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyło się szkolenie dla nauczycieli, rodziców i uczniów związane z neurodydaktycznymi metodami uczenia się dzieci i sposobami wspierania ich w tym procesie.

 

 


SPOTKANIE Z PSYCHOLOGIEM

7 listopada odbyło się spotkanie uczniów klasy czwartej z psychologiem z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Aleksandrowie Kujawskim. Pani Sylwia Pokorzyńska prowadziła dwugodzinne warsztaty, których celem było zintegrowanie zespołu klasowego oraz wzmocnienie poczucia własnej wartości i akceptacji innych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach i świetnie się bawiły.

Mariola Wrzesińska


PROJEKT W KLASIE III

Klasa III znów realizuje projekty. Tym razem zagłębiamy się w historię Polski. Tytuł projektu: Poznajemy życie w czasach króla Kazimierza Wielkiego. Podobizna tego króla, zwanego „królem chłopów” i rozpoznawanego po powiedzeniu „zastał Polskę drewnianą a zostawił murowaną” widnieje na naszym 50-złotowym banknocie. Tak, tak, to wielce zasłużony król! Realizując nasz projekt poznawaliśmy budowę grodu, zamku, zajęcia ludzi, sposób zdobywania pożywienia, zabawy dzieci. Poznaliśmy rycerza Zawiszę Czarnego! Stopniowo zdobywając wiedzę, rozpoczęliśmy budowę naszego zamku i podgrodzia. Zapraszamy do oglądania naszej pracy!

P.S. Przedszkolaki już były i widziały.

Uczniowie i wychowawca kl. III


3.11.2017 r. - PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ ZAWÓD KRAWCA

3 listopada na zajęciach w przedszkolu dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat zawodu krawca. Dowiedziały się, co to jest czółenko, fastryga, ścieg i naparstek. Na podstawie wiersza Jana Brzechwy zaproszony gość opowiedział dzieciom historię pewnej igły. Każdy mógł usiąść przy maszynie do szycia, ciąć krawieckimi nożycami i odmierzać centymetrem tkaninę. Przedszkolaki projektowały ubiory i tańczyły z wielkimi igłami. Udało się uszyć długi szalik, który z pewnością przyda się, gdy nadejdzie zima.

W. Wicher


31.10.2017 r. - WYCIECZKA DO CIECHOCINKA

31 października 2017 r. przedszkolaki wyjechały na wycieczkę do Ciechocinka, by poznać bohaterów bajki o Wawelskim Smoku. Dowiedziały się, czym jest dobro, lojalność i przyjaźń. Bohaterom na scenie dzieci udzielały wskazówek, gdy znaleźli się w opałach. Pobyt w teatrze był świetną zabawą. Dziękujemy rodzicom za pomoc i opiekę nad dziećmi.

Wychowawczynie przedszkolaków

 


30.10.2017 r. - ŚWIĘTO DYNI

30 października dzieci z grup 3-4-5-latków obchodziły „Święto Dyni”.

Tego dnia dzieci uczyły się rymowanek o tematyce związanej z dynią, opisywały wygląd i właściwości odżywcze, poznawały jej cechy, odmiany, pochodzenie. Nie mogło zabraknąć zabaw ruchowych przy muzyce związanych z naszymi dyniami.
Przedszkolaki miały możliwość spróbowania różnorodnych potraw, które specjalnie na tę okazję zostały przygotowane – były to ciasto dyniowe, dynia w słodkim syropie, dżem z dyni.
„Święto Dyni” pozwoliło nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogaciło naszą wiedzę na ich temat, ale przede wszystkim ten dzień spędziliśmy na wspaniałej wspólnej zabawie.
Na zakończenie wszyscy razem wydrążyliśmy dynie i stworzyliśmy wymyślone stworki.
Nasze kochane przedszkolaki mogły również same zamienić się na chwile w piękną pomarańczową dynię.

Wychowawczyni


25.10.2017 r. - Wyjazd do  Kłóbki

25 października 2017 r. uczniowie klas II i III szkoły podstawowej wybrali się na warsztaty plastyczne do Parku Etnograficznego w Kłóbce. Dzień od rana był deszczowy więc w kaloszach i z parasolami udaliśmy się w drogę. Na miejscu powitały nas stare chaty, stado gęsi i owiec oraz oczywiście deszcz. Warsztaty plastyczne były bardzo przyjemne gdyż zajmowaliśmy się tym co lubimy, czyli wycinaniem papierowych firanek (jednorazowych) i malowaniem makatek. Następnie udaliśmy się do Państwowej Szkoły Podstawowej w Kłóbce gdzie pobraliśmy lekcję kaligrafii. Niełatwo było pisać stalówką! Teraz wiemy co to znaczy siedzieć w oślej ławce i klęczeć na grochu. Swój pobyt w skansenie zakończyliśmy zwiedzaniem dworu rodziny Orpiszewskich, właścicieli Kłóbki, związanych z Fryderykiem Chopinem. I wtedy przestało padać... To była fajna wycieczka.

Anna Roszak


„Pan Stop”

Uczniowie klasy IV poznali rodzaje znaków drogowych i wykonali pracę techniczną pod tytułem

„Pan Stop”. Małgorzata Góralska

 


"JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE"

Klasa  VII uczestniczyła w kampanii społecznej "JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE". Celem akcji było przygotowanie uczniów do udzielenia właściwej pomocy osobom z dysfunkcjami wzroku, zauważenie ich potrzeb, problemów i możliwości. Uczniowie napisali wiadomość do przyjaciela posługując się alfabetem Braille’a i samodzielnie przygotowali scenki, w których omawiali metody zachowania się w towarzystwie osób z wadami wzroku. Podsumowaniem zajęć była próba spaceru w ciemności po klasie.

Ja nie widzę Ciebie... Małgorzata Góralska


TYDZIEŃ MISYJNY 2017

W ramach obchodów Tygodnia Misyjnego, odbywającego się w tym roku pod hasłem IDŹCIE I GŁOŚCIE, naszą szkołę odwiedził ksiądz Ryszard, który opowiedział nam o swojej pracy w Wybrzeżu Kości Słoniowej, gdzie spędził 12 lat.

Iwona Smardzewska

 


25.10.2017 r. - WARSZTATY LITERACKO - PLASTYCZNE

Dziś sześciolatki zostały zaproszone do Gminnej Biblioteki Publicznej w Konecku i brały udział w warsztatach literacko-plastycznych. Dzieci polubiły George'a - małpkę, która uwielbiała czytać książki. Poznając jej przygody, przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega praca bibliotekarza. Dzięki współczesnej technologii mogły zobaczyć, jak wygląda największa biblioteka w Polsce i na świecie. Dzieci projektowały okładkę swojej książki i przekonywały, dlaczego warto ją przeczytać. Zapewniały, że książka może być najlepszym przyjacielem.

Wychowawca
Wioletta Wicher


Kiedy świeci złote słońce

i jesieni nadszedł czas,

lecą liście kolorowe i błyszczące.

Jest jest już obok nas.

Podczas jesiennych spacerów wspólnie zbieraliśmy kasztany, orzechy, szyszki, żołędzie, kolorowe liście, z wielką radością przynosząc je do przedszkola. W czasie wycieczek nie mogło zabraknąć bitwy na liście :)

W czasie zajęć natomiast oglądaliśmy znalezione skarby i umieściliśmy je w kąciku przyrody. Stały się one inspiracją do stworzenia prac plastycznych, a także do lekcji kleksografii. W kolejne dni nasze przedszkolaki chętnie podjęły kolejne wyzwania; wcieliły się w projektantów mody i stworzyły szatę dla Pani Jesieni. Podczas serii spacerów dzieci poznały nazwy drzew i ich owoce.

Bezpośredni kontakt z przyrodą okazał się dla przedszkolaków wartościową lekcją będącą źródłem wielu doświadczeń i przeżyć.

Wychowawca 
Katarzyna Błaszczyk-Wszołek


Indywidualne Biegi Przełajowe Służewo 2017 r.

20 października najszybsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Indywidualnych Zawodach Przełajowych w Służewie. Jesteśmy z naszych sportowców bardzo dumni, gdyż wrócili z medalami i dyplomami. Natalia Rychter zajęła trzecie miejsce wśród dziewcząt gimnazjum. Złote medale przywieźli natomiast chłopcy – Maciej Kudliński z gimnazjum i Daniel Więckowski – rocznik 2006. Gratulujemy!

 

Janusz Lewandowski


TRIMINO HISTORYCZNE

Uczniowie klasy piątej na lekcji historii grali w Trimino i utrwalali wiadomości o Polsce pierwszych Piastów. Zasada jest podobna, jak przy grze w Domino. Pasujące do siebie boki trójkątów łączymy, wykładając kolejne swoje karty, aż do wykorzystania wszystkich lub zablokowania planszy.

Małgorzata Góralska

 


DBAMY O ZDROWIE

17 października sześciolatki bawiły się i utrwalały wiedzę o warzywach i owocach. Próbowały samodzielnie układać zagadki i tworzyć warzywne wzorki. Toczyły dynię po wyznaczonym torze i rozpoznawały warzywa po smaku. Opracowały plan, żeby przygotować sałatkę i postanowiły zaprosić młodsze dzieci z przedszkola, by oceniły ich prace. Maluchy chętnie uczyły się rymowanek, szukały darów jesieni ukrytych w sali i wyjaśniały, dlaczego należy jeść warzywa i owoce.
Było wiele śmiechu, gdy dzieci tworzyły owocowe nazwiska i warzywne nazwy miejscowości – na przykład, gdy pytały, kto powie, jak znaleźć Zuzię Gruszkowską w Kalafiorowie?
Maluchy odwdzięczyły się sześciolatkom i częstowały pysznymi owocami.

Wioletta Wicher


13.10.2017 r. - AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Piątkowy dzień upłynął w naszej szkole miło i wesoło. Uczniowie odświętnie ubrani uczcili Dzień Edukacji Narodowej, który potocznie nazywany jest Dniem Nauczyciela. W bieżącym roku szkolnym gospodarzami miesiąca byliśmy MY – klasa VI. Przygotowaliśmy uroczystą akademię, oraz kwiatki dla gości i pracowników szkoły. Jeszcze raz życzymy Wszystkim Pracownikom Naszej Szkoły samych szczęśliwych chwil.

Klasa VI


9.10.2017 r. - JESIEŃ W SADZIE

9 października dzieci z Przedszkola w Konecku wyruszyły na wycieczkę, aby zobaczyć jesień w sadzie. Dowiedziały się, jakie prace trzeba wykonać, zanim dary jesieni trafią na półki do sklepów. 
Na przedszkolaków czekały różne atrakcje: przejażdżka w wagonikach, którymi zawsze podróżują jabłka, wsłuchiwanie się w dźwięki pracujących wiatraków, sprawdzanie temperatury w wielkich chłodniach, liczenie jabłek w zakresie dziesięciu - w nagrodę każdy mógł zabrać owoce do domu. Za pomocą dotyku i smaku dzieci rozpoznawały borówki. Na świeżym powietrzu wyjątkowo smakowała ciepła herbatka i ciasteczka. Przedszkolaki serdecznie podziękowały Państwu Wesołowskim za tak miłe przyjęcie i wręczyły wykonane przez grupy upominki.

Wychowawcy:
Wioletta Wicher
Kasia Błaszczyk-Wszołek


8.10.2017 r. - DZIEŃ PAPIESKI

Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w całej Polsce oraz środowiskach polonijnych obchodzony jest Dzień Papieski, podczas którego łączymy się w modlitwie z obecnym papieżem oraz zagłębiamy się w nauczanie św. Jana Pawła II. 
Aspekt charytatywny tego dnia to przykościelna i publiczna zbiórka pieniędzy na rzecz funduszu stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.Podopieczni Fundacji są nazywani mianem „żywego pomnika” św. Jana Pawła II, a wspieranie ich wyrazem wdzięczności Polaków wobec swojego Wielkiego Rodaka.

Iwona Smardzewska


6.10.2017 r. - SMACZNE I ZDROWE SAŁATKI OWOCOWE

W przedszkolu staramy się zachęcać dzieci różnymi sposobami do spożywania owoców. Są pogadanki, oglądamy ilustracje, słuchamy wierszy i bajek. Jednak okazuje się, że najlepszym sposobem jest własnoręczne wykonanie szaszłyków owocowych przez naszych przedszkolaków.
Maluchy na początku poszukiwały co kryję się w owocach. Wszystkim udało się znaleźć pestki. Następnie dzieci samodzielnie nadziewały na patyczki kolorowe owoce tworząc pyszne i zdrowe przekąski. Chcąc zachęcić innych do zdrowego odżywiania podzieliliśmy się naszymi smakołykami i zachęcaliśmy do ich spożywania dzieci z grupy,,O" oraz nauczycieli i pracowników szkoły. U nas nic się nie marnuje ! Z reszty owoców wykonaliśmy koktajle, które również zniknęły szybciutko z kubków dzieci.

Wychowawca
Kasia Błaszczyk-Wszołek


„Pokaż, że pamiętasz!”

W ramach akcji organizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej  „Pokaż, że pamiętasz!” uczniowie klasy siódmej zaopiekowali się grobem uczestnika powstania warszawskiego Józefa Remiszewskiego pseudonim "Grot". Znajduje się on na cmentarzu parafialnym w Aleksandrowie Kujawskim.

Małgorzata Góralska

 


4.10.2017 r. - PIELGRZYMKA DO LICHENIA

Uczniowie III klas gimnazjalnych z diecezji włocławskiej modlili się w bazylice pw. Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej w ramach dorocznej pielgrzymki (04.10).
Młodzi ludzie w licheńskiej świątyni zgromadzili się od godz. 11. Przed rozpoczęciem Mszy św. istniała możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej. Ewangelizację rozpoczął ks. Michał Krygier, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej we Włocławku. Następnie do młodych ludzi przemówił ks. Jakub Bartczak z archidiecezji wrocławskiej znany z tego, iż ewangelizuje w rytm muzyki hip-hop. Kapłan podzielił się także świadectwem spotkania żywego Boga w swoim życiu.
Przeżyliśmy wspaniały i pełen wrażeń duchowych dzień.

Iwona Smardzewska


2.10.2017 r. - DZIEŃ CHŁOPCA PRZEDSZKOLAKÓW

W naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. Tego dnia świętowali wszyscy nasi mali mężczyźni. Zorganizowaliśmy konkursy i zabawy: „Strażnik”, „Sałatka owocowa”. Jednak zabawa „Kto pierwszy założy kapelusz” sprawiła wszystkim dużo radości i śmiechu. Nasze dziewczynki bardzo gorąco dopingowały swoich kolegów biorących udział w konkursach. Na zakończenie wszyscy panowie otrzymali upominki. Nie mogło zabraknąć „Sto lat” oraz przytulasów. Był to dzień pełen radości i dobrej zabawy. Zdjęcia wykonane podczas imprezy są miłym wspomnieniem tych chwil.

Wychowawca
Katarzyna Błaszczyk-Wszołek

 


29.09.2017 r. - Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 29.09.2017 r. patrol w składzie: Klaudia Niemczyk, Klaudia Wrzos, Patrycja Różycka, Patrycja Łęga o godzinie 900 wyruszył do Konecka. Odpytywano mieszkańców ze znajomości tabliczki mnożenia. Patrol odwiedził Urząd Gminy w Konecku, Ośrodek Zdrowia, bank, sklepy a na koniec Zespół Szkół w Konecku. Okazało się, że nie wszyscy potrafią szybko mnożyć i dzielić w zakresie 100. Tabliczkę mnożenia i dzielenia należy powtarzać codziennie celem utrwalenia, jest ona przydatna we wszystkich dziedzinach naszego życia. Czekamy na następną akcję Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w 2018 roku.

Krzysztof Niemczyk


29.09.2017 r. - PRZEDSZKOLAKI NA JESIENNYM SPACERZE

W piękny, słoneczny dzień wybraliśmy się do parku i w okolice naszego przedszkola w poszukiwaniu Pani Jesieni.

Zobaczyliśmy ją w kolorowych barwach liści, które opadły na ziemię, w kasztanach, orzechach i żołędziach rozrzuconych pod drzewami. Na polanie w parku przedszkolaki uwolniły swoją energię, rozbiegając się na wszystkie strony w poszukiwaniu najgrubszego drzewa w parku. Po zmierzeniu okazał się nim ogromny dąb. Podczas spaceru towarzyszyły nam piękne motyle, które dzieci podziwiały -napotkaliśmy również gąsienice. Jednak czas miłego pobytu dobiegł końca i musieliśmy wracać do przedszkola. :)

Wychowawca
Katarzyna Błaszczyk-Wszołek

 


LAPBOOK HISTORYCZNY

Lapbook to rodzaj własnoręcznie wykonanej książki, łączącej wiedzę na określony temat. Zawrzeć można w nim informacje, zagadki, puzzle, obrazki itp.

Na lekcji historii i społeczeństwa uczniowie klasy VI tworzyli lapbooki. Co w nich znajdziemy? Przede wszystkim najważniejsze informacje o walce Polaków o odzyskanie niepodległości. Dzięki lapbookowi powtórka materiału to teraz „bułka z masłem”.

Małgorzata Góralska


 

29.09.2017 r. - DZIEŃ CHŁOPAKA W PRZEDSZKOLU

Z okazji Dnia Chłopaka dziewczynki przygotowały dla kolegów niespodzianki.

W sześciolatkach taki pech, 
że kolegów tylko trzech.
Nowi koledzy dziś przybyli
i do zabawy zaprosili.
Basik, Zosik i Amelek,
który upiekł kartofelek,
Zuzik, Lenek i drugi Zuzik,
który umie przyszyć guzik.
Jest Weronik i Zuzik trzeci,
co rozśmiesza wszystkie dzieci.
A Tamarek i Wiktorek 
przynieśli cukierków worek.
Czary-mary, chlastu-plastu,
z trzech zrobiło się trzynastu!

Bawiąc się, dzieci prezentowały swoje umiejętności: przechodziły przez tunel, rzucały woreczkiem do tarczy, pływały na gazecie - łódce, rozpoznawały kolegów po butach i jadły wiszące na wstążkach jabłka. Dziękujemy rodzicom za upominki dla dzieci i przygotowany poczęstunek.

Wychowawca
Wioletta Wicher

 


Projekt "Poczytaj mi mamo"

Aby zachęcić uczniów do czytania, w klasie II rozpoczął się projekt "Poczytaj mi mamo". Co kilka dni do klasy będą przychodzili rodzice naszych uczniów aby prezentować fragmenty lektur i innych utworów literackich. W środę 27 września odwiedziła nas pani Żaneta Lipa. Prezentując wiersze Tuwima rozbudzała zainteresowania czytelnicze naszych dzieci.

Iwona Ziemecka28.09.2017 r. - DYSKOTEKA Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA

Święto naszych Kolegów, to bardzo ważny dzień. Wszystkie dziewczynki, od najmłodszych do najstarszych , starały się umilić chłopcom ten dzień. Jedną z atrakcji była dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Wszyscy bawili się świetnie. Dziewczynki z Samorządu zadbały o dobrą muzykę, atrakcje i zabawy.

Wszystkiego najlepszego PANOWIE!


 


28.09.2017 r. - MALI BADACZE W PRZEDSZKOLU

 

„Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż – a zapamiętam”

Zabawy badawcze są świetną okazją do kształtowania u dzieci wytrwałości, koncentracji uwagi i spostrzegawczości. Nasze przedszkolaki zamieniły się w małych naukowców i poznawały zjawisko rozpuszczalności mydła w zależności od temperatury wody. 
Na koniec przedszkolaki tworzyły wulkany z piany. Eksplozje sprawiły dzieciom dużo radości oraz zachęciły do podejmowania nowych wyzwań.

Zabawie nie było końca :)

Wychowawcza, 
Katarzyna Błaszczyk-Wszołek


LEGENDY POLSKIE NA WESOŁO

Zapewne wszyscy znają Legendę o Smoku Wawelskim, żarłocznym postrachu grodu Kraka. No cóż, skończył marnie. Ale takiego smoka jak w naszym przedstawieniu na pewno nie znacie! Nasz bohater, smok Jacenty, i syn jego Stasinek wiedli całkiem inny żywot niż pierwowzór. Choć Jacenty lubił mięso i sadło to jednak ból brzucha i skręty kiszek doprowadziły do zmiany jego jadłospisu. W końcu się opamiętał i zaczął dbać o swoje zdrowie. Jego syn Stasinek od początku był jaroszem. I dobrze na tym wyszedł! Miał też swoje zainteresowania - lubił grać na gitarze. Niestety, trochę za głośno! I znalazł się szewczyk Dratewka, który polubownie poprosił Stasinka o zmianę miejsca zamieszkania. Smok spakował walizkę i wyjechał. Dokąd? Może tam, gdzie będzie mógł rozwijać swoje pasje, czytać książki, poznawać nowych ludzi i przeżywać przygody? Przedstawienie prezentowali uczniowie klasy III z udziałem ich rodziców. Rodzice również aktywnie uczestniczyli w projektowaniu i przygotowaniu scenografii przedstawienia. Inscenizacja wpisuje się w hasło „Czytaj dzieciom codziennie”.

Wychowawca Anna Roszak


26.09.2017 r. - SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z POLICJANTEM

Od początku roku szkolnego dzieci w naszym przedszkolu poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno na terenie przedszkola jak i poza nim. Chodziliśmy na spacery, wycieczki, ucząc się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i zachowywać się w jej pobliżu.

Najwięcej jednak o bezpieczeństwie wie pan policjant. Dlatego dzieci zaprosiły do naszego przedszkola pana policjanta z Komisariatu Policji w Aleksandrowie Kujawskim.

Dzieci dowiedziały się jak ważna i niebezpieczna jest praca policjanta, jakie są zasady uczestnictwa w ruchu drogowym oraz o różnych niebezpieczeństwach które czekają na dzieci.

Na koniec dzieci podzieliły się z policjantem spostrzeżeniami i uwagami na temat swoich przeżyć i zaobserwowanych sytuacji. Wysłuchały rad i wskazówek policjanta.

Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie, które na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci.

Wychowawcza, Katarzyna Błaszczyk-Wszołek


PROGRAM "UMIEM PŁYWAĆ"

Od miesiąca września uczniowie klasy II i III naszej szkoły rozpoczęli realizację II tury Programu Powszechnej Nauki Pływania pt. „Umiem pływać”. Z programu korzysta 15 uczniów. Zajęcia odbywają się na krytej pływalni w Radziejowie. Zabawy, radości co niemiara.

Koordynator Anna RoszakJESIENNE ARTYSTYCZNE ARANŻACJE

Jesień zaczęła przyodziewać się w kolorowe szaty a my uczniowie klasy III postanowiliśmy wybrać się do koneckiego parku i zabawić w artystów. Wykorzystaliśmy naturalne elementy krajobrazu i nasze przyniesione z klasy akcesoria (kabaczek, jarzębina, kasztany, marchew, buraczek a nawet pomarańcze) by stworzyć artystyczne aranżacje. Zobaczcie co nam wyszło!

wychowawca Anna RoszakSPOTKANIE Z POLICJANTEM

W miesiącu wrześniu odbyło się spotkanie z policjantem Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kuj. Okazją do spotkania było promowanie bezpieczeństwa na drodze. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy II i III szkoły podstawowej oraz dzieci z przedszkola.

Anna RoszaKZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów klasy III gimnazjum na spotkanie z psychologiem, które odbędzie się 3 października 2017 r. o godz. 1530 w Zespole Szkół w Konecku, w sali nr 3.

Temat: Czynniki trafnego wyboru zawodu. Jak pomóc dziecku w planowaniu kariery edukacyjno - zawodowej?21.09.2017 r. - WYCIECZKA DO PIEKARNI

W ramach poznawania zawodów naszych rodziców oraz realizacji bloku „O chlebie” wybraliśmy się na wycieczkę do Piekarni S. Ch. w Konecku. Pan kierownik oprowadzał nas po wszystkich zakątkach tego pachnącego chlebem zakładu pracy. Poznaliśmy rodzaje mąki, z której wypiekany jest chleb, wszystkie urządzenia służące do wypieku oraz całą linię produkcyjną. Nasze szczególne zainteresowanie wzbudził piec do wypieku chleba. Oczywiście wykorzystaliśmy sytuację i zważyliśmy się na starej wadze do odważania mąki. Wycieczkę zakończyliśmy degustacją ciepłych, chrupiących bułek i słodkich drożdżówek. Oczywiście wszyscy chcieliśmy być piekarzami! A w klasie rozpoznawaliśmy rodzaje nasion, które wykorzystaliśmy do wyklejania słoneczników i z masy solnej lepiliśmy swoje własne chleby, bułki, chałki, warkocze i plecionki.

Wychowawca Anna Roszak


20.09.2017 r. - DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września przedszkolaki spędziły na spacerze i zabawie. Odwiedziły w klasach starszych kolegów, by sprawdzić, czy wszyscy pamiętają, że przedszkolaki swoje święto mają. Wszędzie dzieci usłyszały ciepłe słowa i życzenia sukcesów. Na pożegnanie lata postanowiły jeszcze raz wyruszyć na wycieczkę - papierowe samoloty lądowały w różnych częściach świata.
Dzieci wiedzą, jakie cechy powinien mieć wzorowy przedszkolak. Aby na to miano zasłużyć , trzeba było wykazać się wiedzą i odwagą. Wszystkim udało się wejść do smoczej jamy i wykonać powierzone zadanie. 
Maluchy próbowały swoich sił przeciągając linę. Wykazały dużą sprawność przenosząc na łyżeczkach jajka. Wielką radość sprawiły im zabawy z kolorowymi piórkami i chustą animacyjną. Każde dziecko otrzymało odznakę SUPERPRZEDSZKOLAKA . 
Jeżeli chcesz zobaczyć,jak wygląda wzorowy przedszkolak zobaczcie wspólne dzieło- obraz, który zdobi ścianę naszej klasy.

Wychowawczynie 
Wioletta Wicher
Katarzyna Błaszczyk- Wszołek


4.09.2017 r. - Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

Rok szkolny 2017/2018 przywitaliśmy zmianami. Nie mamy już klasy pierwszej gimnazjum, za to rok szkolny powitali siódmoklasiści. Uczniowie przejęci i odświętnie ubrani przywitali się z pracownikami szkoły i wychowawcami. Zgodnie z założeniami nowej reformy edukacyjnej otrzymali nowe podręczniki i ćwiczenia. Teraz tylko pozostaje nam życzyć Wam wytrwałości i samych szóstek!

Powodzenia!2.09.2017 r. - Narodowe czytanie „Wesela” Wyspiańskiego

2 września uczniowie, rodzice oraz nauczyciele z panią dyrektor wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. W tym roku lekturą było „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W kolejnych latach czytano dzieła Aleksandra Fredry, „Trylogię” Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa oraz „Quo vadis” Sienkiewicza.

Całe spotkanie uświetniły występy pary tanecznej, która zaprezentowała zgromadzonym figury Krakowiaka.


1.09.2017 r. - ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO W PRZEDSZKOLU

Pierwszego września 2017 r. o godz. 9.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Konecku przedszkolaki świętowały rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Pani Dyrektor oraz Wójt Gminy Koneck serdecznie powitali wszystkie dzieci i ich rodziców. Wychowawcy grup przygotowali wiele zabaw integracyjnych, zachęcali do poznawania kolegów i do wspólnego śpiewania. Dzieci sprawdzały swoje zdolności jako kelnerzy i tańczyły z kolorowymi wstążkami. Wyruszyły pociągiem w daleką podróż, dotarły do tajemniczej chatki i sprawdzały, co kryje się w zaczarowanym pudełku.
 


 

aktualności szkolne

PDFDrukujEmail

Poprawiony: piątek, 18 listopada 2016 21:18 czwartek, 26 maja 2016 00:00

Dnia 25 maja 2016 r., w Zespole Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Konecku po raz czternasty zorganizowano Święto Szkoły. Zaproszeni goście, uczniowie oraz ich rodzice mieli przyjemność obejrzeć krótką część artystyczną przygotowaną przez najmłodszych uczniów naszej szkoły - przedszkolaków oraz montaż słowno- muzyczny przygotowany przez gimnazjalistów. W tym świątecznym dniu czekała na wszystkich zaproszonych gości, uczniów i nauczycieli kiełbaska z grilla, gorący żurek, frytki, słodkie ciasta oraz lody na ochłodę. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w konkursach sportowych. Dyrekcja szkoły składa serdeczne podziękowania Radzie Rodziców, sponsorom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Święta Szkoły.

   

Strona 1 z 56

You are here: Start
Green Blue Orange Back to Top
Joomla extensions by Siteground Hosting