Developed by JoomVision.com

tytulnumer 1 tytulnumer 1

tytulnumer 2 tytulnumer 2

tytulnumer 1 tytulnumer 1

tytulnumer 2 tytulnumer 2

Aktualności 2017/2018-2

PDFDrukujEmail

 
Zakończenie roku 2017 /2018

w przedszkolu


 

22.06.2018r. sześciolatki po raz ostatni spotkały się w swojej sali z wychowawcą i rodzicami. Żegnały przedszkole, recytując wiersze i zachęcały dzieci z młodszej grupy do wspólnego wypoczynku. Życzyły wszystkim słonecznych wakacji i zapewniały, że nie boją się szkoły.

Zatańczyły również poloneza, którego podstawowe figury ćwiczyły z wytrwałością przez kilka dni. Sześciolatki otrzymały dyplomy oraz upominki od wychowawcy i rodziców.

Dzieci z młodszej grupy przygotowały dla starszaków miłą niespodziankę – złożyły serdeczne życzenia i wręczyły prezenty. W swojej sali maluchy żegnały się ze swoją panią i również otrzymały dyplomy oraz nagrody za to, że były dzielnymi i wytrwałymi przedszkolakami.

Katarzyna Błaszczyk - Wszołek

 ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

22 czerwca to dzień, na który z niecierpliwością czekali wszyscy uczniowie. Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł upragniony koniec roku szkolnego. W naszej szkole wszyscy uczniowie uzyskali promocję. W czasie uroczystości Pani Dyrektor wręczyła świadectwa ukończenia gimnazjum absolwentom oraz uczniom z klas niższych, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem. Przewodnicząca Rady Rodziców gratulowała najlepszym uczniom i wręczyła im nagrody książkowe. Uczniowie klasy III gimnazjum, z którymi przyszło nam się dziś żegnać zaprezentowali część artystyczną, w czasie której wspominali najciekawsze chwile spędzone w szkole.


Absolwentom życzymy udanego startu w dorosłe życie, realizacji marzeń, wielu przyjaciół i powodzenia w nowych szkołach.

Naszym uczniom życzymy udanych i szczęśliwych wakacji oraz radosnego powrotu do szkoły we wrześniu.

Do zobaczenia!Spoko

 


KLOCKI LEGO NA ZAJĘCIACH TECHNICZNYCH

Podczas zajęć technicznych uczniowie klasy piątej pracowali metodą Lego Logos. Lekcja dotyczyła projektów technicznych. Uczniowie zapoznali się z tekstem, a następnie  przedstawili swoją interpretację za pomocą budowli z klocków. Powstały różne  pojazdy, nowoczesne domy  i łodzie. Okazało się, że choć wszyscy mieli te same klocki i czytali ten sam tekst, to każdy zrozumiał go inaczej.

Małgorzata Góralska


 


WYJAZD NA ZAJĘCIA DO WŁOCŁAWKA

18 czerwca uczniowie klasy siódmej i drugiej gimnazjum wzięli udział w zajęciach otwartych zorganizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną we Włocławku. Odwiedziliśmy pracownię do nauczania przedmiotów przyrodniczych. Ideą przewodnią zajęć z wykorzystaniem m.in. czujników ruchu, temperatury, napięcia i stężenia CO2 był temat „Jak odczytywać wykresy? I co można z nich wyczytać?”. W pierwszej części uczniowie, korzystając z czujnika ruchu i programu Pasco MatchGraph, starali się samodzielnie odtwarzać różne możliwe kształty wykresu położenia od czasu. W części drugiej dokonywali samodzielnych pomiarów temperatury i napięcia z użyciem podłączonych do komputera czujników. W międzyczasie trwał pomiar poziomu stężenia dwutlenku węgla w pracowni. Na zakończenie uczestniczyliśmy w zajęciach z programowania pt. „ROBOTY DOC. Tego rodzaju multidyscyplinarne zajęcia prowadzone w oparciu o nowoczesne środki dydaktyczne z pewnością mogą się przyczynić do lepszego kształtowania kluczowych umiejętności w procesie nauczania.

Małgorzata Góralska


10 - 15 czerwca 2018 r. - WYCIECZKA SZEŚCIODNIOWA

 


10 czerwca 2018 r. o godz. 730 wyjechalliśmy na wycieczkę turystyczno - krajoznawczą  w Góry Stołowe oraz do Czech (Praga i Skalne Miasto). Zwiedziliśmy Panoramę Racławicką we Wrocławiu, zdobyliśmy Szczeliniec Wielki i Błędne Skały, zwiedziliśmy Kaplicę Czaszek w Kudowie Zdrój, jeden dzień spędziliśmy w Pradze - stolicy Czech, zwiedziliśmy Kopalnię Złota w Złotym Stoku i Twierdzę Kłodzką, podziwialiśmy Zaporę Wodną Międzygórze i Wodospad Wilczki, przeszliśmy trasą górską Skalnego Miasta w Czechach oraz zwiedziliśmy Zamek Książ. Byliśmy także w aquaparku oraz zorganizowaliśmy dyskotekę i ognisko. Cudownie, że pogoda dopisała a nam nie zabrakło dobrego humoru.

Zdjęcia z wycieczki codziennie aktualizowaliśmy.UśmiechUśmiechUśmiech

Do Konecka wrócilliśmy 15 czerwca 2018 r. około godziny 2100.SpokoSpokoSpoko

 


DZIEŃ MAMY, DZIEŃ TATY I DZIEŃ DZIECKA W JEDNYM, CZYLI BARWNY PIKNIK W KONECKU


7 czerwca 2018 r. w ogródku przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Konecku odbył się piknik rodzinny. Frekwencja rodzin była wysoka – znalazły one czas, aby mimo wielu obowiązków i pracy spędzić czas ze swoimi pociechami. Przy wspaniałej pogodzie, pod okiem animatorów odbywały się zabawy, gry i konkursy, w których bardzo chętnie uczestniczyły dzieci i ich rodzice. Po tańcach i zabawach ruchowych był również czas, aby usiąść na kocu i skorzystać z pyszności - grillowanych kiełbasek, owocowych przekąsek, domowych kompotów - przygotowanych przez rodziców.

Wszystkim dopisywały humory, zarówno dzieciom jak i dorosłym. Rodzice ofiarowali swoim dzieciom, to czego dzieci najbardziej potrzebują – wspólnie spędzony czas. Bo kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.

Drodzy Rodzice - dziękujemy za Waszą nieocenioną pomoc, obecność i wspaniałą zabawę!

Wychowawczynie


Egzamin na kartę rowerową

 

5 czerwca 2018 r. uczniowie klasy IV przystąpili do egzaminu na kartę rowerową sprawdzającego umiejętności praktyczne z uwzględnieniem zasad ruchu drogowego i obsługi technicznej roweru. Najpierw musieli poradzić sobie z rozwiązaniem testu teoretycznego sprawdzającego znajomość przepisów ruchu drogowego oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Egzamin praktyczny nadzorowali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim. Wszyscy uczniowie pozytywnie zdali egzamin.Gratulujemy!

Małgorzata Góralska

 


ZAJĘCIA W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ WE WŁOCŁAWKU

 

4 czerwca uczniowie klasy piątej i szóstej wzięli udział w zajęciach otwartych zorganizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną we Włocławku. Inspirowane one były literaturą z wykorzystaniem elementów kodowania oraz zastosowaniem robotów edukacyjnych. Odmienne poznawanie książki Harry Potter, połączone z kreatywnym działaniem, rozwijało zdolność logicznego myślenia, orientację przestrzenną i pobudzało wyobraźnię. Zajęcia podobały się zarówno uczniom jak i nauczycielom, były źródłem wielu radości.

Wioletta Murawska


29.05.2018 r. - PREZENTACJA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH

Uczniowie klasy II gimnazjum zaprezentowali projekty edukacyjne które realizowali w roku szkolnym 2017/2018.


28.05.2018 r. - ŚWIĘTO SZKOŁY

W tym roku z okazji Święta Szkoły odbyły się gry i zabawy na świeżym powietrzu.


23.05.2018 r. - BIEG NIEPODLEGŁOŚCI W SŁUŻEWIE

 

Uczniowie Zespołu Szkół w Konecku brali udział w Biegu Niepodległości w Służewie. III miejsce zajął uczeń klasy III gimnazjum Maciej Kudliński.

Gratulujemy!


„ŁĄKA I JEJ MIESZKAŃCY”

Do naszego przedszkola na dobre zawitała wiosna. W ostatnim tygodniu przedszkolaki poznały łąkę i jej mieszkańców. Słuchały z zainteresowaniem opowiadań i wierszy o biedronkach, mrówkach, gąsienicach... Uczyły się rozpoznawać i nazywać owady na ilustracjach, próbowały również odgadywać i układać zagadki słowne. Chętnie brały udział w zabawach ruchowych, w których naśladowały sposoby poruszania się i dźwięki jakie wydają zwierzęta . Na zakończenie cała grupa wspólnymi siłami zbudowała mrowisko ze zgromadzonych materiałów przyrodniczych przyniesionych do przedszkola. Dom musi mieć mieszkańców, zatem przedszkolaki wzięły się do pracy i wykonały z plasteliny mrówki. Każda była wyjątkowa.


Katarzyna Błaszczyk - Wszołek


WYJAZD PRZEDSZKOLAKÓW DO CIECHOCINKA

21.05.2018 r. w Ciechocinku odbyła się impreza edukacyjna ,,Ach, ta Pippi", w której brały udział nasze przedszkolaki. Wiele było śmiechu w ,,Willi Śmiesznotce''. Dzieci poznały sympatyczną dziewczynkę, jej przyjaciół i wyruszyły z nimi w podróż. Po spektaklu przedszkolaki poznawały atrakcje przyrodnicze i zabytki charakterystyczne dla naszego uzdrowiska.

Wychowawczynie

 


SPOTKANIE Z POEZJĄ W PRZEDSZKOLU

18 maja 2018 r. odbyło się ,,Spotkanie z poezją", na które sześciolatki zaprosiły przedszkolaków z młodszej grupy oraz rodziców. Dzieci mówiły rymowanki i przekonywały publiczność, że kraina poezji jest wyjątkowa i wszystko w niej może się zdarzyć. Sześciolatki opowiedziały wierszem historię pewnego kotka, a później recytowały utwory wybranych poetów. Maluchy przygotowały nagrodę dla przedszkolaka, który według nich zasługiwał na szczególne wyróżnienie. Dorośli również oceniali małych aktorów i podziwiali ich odwagę i zaangażowanie. Po występie pełnym emocji na dzieci czekały słodkie niespodzianki.

Wychowawczynie


KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KAPLICZKĘ MARYJNĄ

 


W poniedziałek rozstrzygnięto w naszej szkole konkurs na najpiękniejszą kapliczkę. W tym miejscu chciałabym pogratulować wszystkim uczniom, którzy z wielkim zaangażowaniem budowali i ozdabiali swoje kapliczki. Wszystkie one są przepiękne i mają ogromną wartość, bo są wyrazem Waszej pracowitości i szacunku dla religii. Spośród tych kapliczkowych arcydzieł komisja postanowiła w szczególny sposób nagrodzić:

Nadię Danielewską (nagroda grand prix)
Oktawię Przeździęk (pierwsza nagroda)
Dominikę Kotas (druga nagroda)
Natalię Więckowską (trzecia nagroda)
Natalię Lisowicz (wyróżnienie).

Dziękuję Wam bardzo i gratuluję!
Iwona Smardzewska


NA FESTIWALU EKOLOGICZNYM

 

15 maja czterdziestu trzech uczniów szkoły podstawowej wzięło udział w Festiwalu Ekologicznym pn. „Do PSZOK tylko krok” na terenie Szkoły Leśnej na Barbarce. Skrót PSZOK oznacza Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, a my uczyliśmy się jak segregować śmieci i jakie ma to znaczenie dla środowiska. Braliśmy udział w zajęciach tematycznych , rekreacyjnych i quizach. Wykonywaliśmy ozdoby z surowców wtórnych i graliśmy w podchody. Każdy uczestnik otrzymał posiłek i wodę. Wyprawa się udała, a pogoda i humory dopisały.

Głównym organizatorem Festiwalu był Konsorcjat – Agencja Reklamowa „Gall”, a dofinansowany został ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 


 

WYCIECZKA DO MALBORKA

10 maja uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę do Malborka zorganizowaną przez p. W. Murawską. Słuchając opowieści przewodnika, zwiedzili zamek. Później skorzystali z atrakcji w DinoParku, obejrzeli film w kinie 5D, pokonali laserowy tor przeszkód, podziwiali ruchome dinozaury i eksponaty w Muzeum Skamieniałości. Wykazali się doskonałą sprawnością fizyczną w parku linowym. Opaleni i zadowoleni późnym wieczorem wrócili do Konecka.

 

 

 


DZIEŃ BIBLIOTEKARZA

8 maja grupa sześciolatków gościła panie, które pracują w Gminnej Bibliotece w Konecku. Święto bibliotekarzy to okazja, aby bardziej zainteresować dzieci książką, zdobywaniem wiedzy i nauką czytania.

Dzieci zbudowały dom z książek, który miał solidne fundamenty, dopasowywały rekwizyty do znanych bajek i rozwiązywały rebusy. Od bibliotekarek otrzymały książeczki - obiecały, że je przeczytają i w przedszkolu opowiedzą o bohaterach utworu. Sześciolatki wręczyły paniom kwiaty i życzyły wielu czytelników.

W. Wicher

 


Święto Konstytucji 3 Maja

4 maja odbyła się uroczysta akademia z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy VII przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 1791 roku. Zaprezentowana przez nich żywa lekcja historii miała na celu przybliżyć wzniosłe wydarzenia

związane z uchwaleniem pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji.

Małgorzata Góralska

 WARSZTATY KRAWIECKIE W KLASIE III

We wtorek i środę sala lekcyjna nr 4 naszej szkoły zamieniła się w pracownię krawiecką. Uczniowie poznawali tajniki ręcznego przyszywania guzików, szycia ściegiem fastrygowym i na okrętkę. Wcześniej musieli opanować wcale niełatwą umiejętność nadziewania nitki w igłę i wiązania supełków. Podsumowaniem krawieckich warsztatów było wykrojenie z materiału sylwetki kota-przytulanki, przyszycie guzików i zszycie boków. Większość uczniów było zafascynowanych nową umiejętnością, co zakończyło się pewną deklaracją „Ja będę krawcem”.

Anna Roszak


 

ZIELONA LEKCJA - PTAKI DRAPIEŻNE

To była niesamowita żywa lekcja przyrody z udziałem specjalnie ułożonych do pracy z dziećmi ptaków drapieżnych: sowy, sokoła i jastrzębia. Młodzi uczniowie dowiedzieli się czym różnią się te grupy ptaków a przede wszystkim zobaczyli je latające na żywo. Prowadzący snuli opowieści o zwyczajach ptaków drapieżnych i ich roli w przyrodzie. Dzieci mogły popatrzeć na nie z bliska, posłuchać ich krzyków a nawet trzymać na swojej ręce i pogłaskać.

Anna Roszak

 


OTWARCIE NOWEGO PRZEDSZKOLA

 


24.04.2018 r. przedszkolaki brały udział w uroczystości otwarcia nowego przedszkola. Dzieci i zaproszonych gości witała w drzwiach dobra wróżka, która wskazywała drogę do kolorowych sal. Maluchy i starszaki świetnie się bawiły, prezentując swoje aktorskie umiejętności.

Miłą niespodzianką był piękny tort, owoce pełne witamin oraz zabawki, układanki i książki, za które gościom serdecznie dziękujemy.

Wychowawczynie

 


FERIE Z EKONOMIĄ

Uczniowie gimnazjum zakończyli  II etap projektu „Ferie z ekonomią”, który polegał na przygotowaniu modelu biznesowego przedsięwzięcia w lokalnej społeczności. Młodzież wykonała prezentację multimedialną oraz nakręciła krótki film, podczas którego zaprezentowała przedsięwzięcie przed potencjalnymi inwestorami. Na koniec projektu uczennicom, które wykazały się największym zaangażowaniem zostały wręczone gry planszowe ufundowane przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy model biznesowy. Życzymy powodzenia.


Małgorzata Góralska

 AKCJA "ŻONKILE"

19 kwietnia 2018 r., przypada 75. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Uczniowie klasy siódmej włączyli się w  akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile”, zorganizowaną przez  Muzeum Historii Żydów Polskich  POLIN. Uczennice wręczały mieszkańcom Konecka papierowe żonkile – symbol pamięci o powstaniu.

Małgorzata Góralska

 


 

PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ BEZKRĘGOWCE

Wiosenna pogoda jest okazją do bezpośredniego obserwowania przyrody. 13 kwietnia sześciolatki uważnie przyglądały się życiu na łące. Dowiedziały się, co to są bezkręgowce. Z edukatorem przyrody z Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego rozpoznawały na ilustracjach znane owady. W czasie zajęć w terenie szukały biedronek, pająków, ślimaków, chwytały je w pojemniki i przyglądały się im przez lupę. Sześciolatki wysłuchały wiersza ,,Co to jest przyroda?" i przypomniały sobie, jak o nią dbać. Zrozumiały, jakie zależności panują w świecie przyrody. W przedszkolu dzieci malowały motyle i dzieliły się zdobytą wiedzą.

W.Wicher

 


Czekolada, czekolada, mleczna, gorzka, oraz biała – każda jest wspaniała

 

W piątek 12 kwietnia w Przedszkolu w Konecku zorganizowaliśmy Święto Czekolady. W tym dniu dzieci miały okazję zapoznać się z historią czekolady – obejrzały prezentację multimedialną, dowiedziały się, skąd pochodzi, z czego się składa czekolada i jakie są jej rodzaje.
Przedszkolaki zdobyły wiedzę na temat zdrowego odżywiania się oraz skutków zjadania zbyt dużej ilości słodyczy.
Dzieci uczestniczyły w wielu konkursach, rozpoznawały smaki czekolady: białej, mlecznej, gorzkiej, z nadzieniem. Wspólnie jako zespół musiały złożyć w całość pocięte elementy rysunku, świetnie poradziły sobie z zadaniami z edukacji matematycznej – uczniowie liczyli, przeliczali i przyklejali odpowiednie ilości tabliczek czekolady. Nasze maluchy zamieniły się również w malarzy – ale zamiast pędzli użyliśmy palców, a farby zamieniliśmy na rozpuszczoną czekoladę. Powstały artystyczne rysunki, które zostały następnie... zjedzone.
Było pysznie, zdrowo i czekoladowo.

Wychowawczyni Katarzyna Błaszczyk-Wszołek

 


Bezkręgowce wokół nas

13 kwietnia po raz kolejny odwiedziła nas pani Patrycja Modrzejewska, edukator przyrodniczy z Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego. Pani Patrycja spotkała się z przedszkolakami oraz uczniami klasy II i III szkoły podstawowej. Dzieci wzięły udział w zajęciach terenowych Bezkręgowce wokół nas”. Zajęcia wszystkim bardzo się podobały, pogoda i humor dopisały.

Mariola Wrzesińska

 


DZIEŃ CZEKOLADY

Z okazji Dnia Czekolady sześciolatki brały udział w zajęciach zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Konecku. Dzieci wysłuchały opowiadania ,,W Czekoladowej Krainie" i poznały króla Batonika Wielkiego. Z czarodziejskiego worka wyjmowały słodkie niespodzianki, podawały ich nazwy i wyodrębniały głoski. Oglądając film, dowiedziały się, jak powstaje czekolada w fabryce Wedla. Z zaangażowaniem rysowały apetyczne babeczki, tańczyły przy muzyce i brały udział w konkursach. Wiele radości sprawiło dzieciom ozdabianie ciasteczek rozpuszczoną czekoladą i owocami. Przedszkolaki pamiętały, że nawet w takie święto słodycze trzeba jeść z umiarem. Przyznały, że poznanie smaku czekolad i czytanie książek w bibliotece to przyjemność, którą trzeba powtarzać.

W.WicherPODSUMOWANIE KONKURSU WIEDZY O WIELKICH POLAKACH

 

12 kwietnia w CEM w Górsku odbyła się gala i podsumowanie wojewódzkiego etapu Konkurs Wiedzy z serii Wielcy Polacy. Uczennica klasy II naszego gimnazjum Klaudia Kotas została laureatką III miejsca. W nagrodę pojedzie na 11-dniową pielgrzymkę do Włoch! Klaudia Pawlak z klasy III uzyskała tytuł finalistki.
Serdecznie gratuluję. Jestem z Was bardzo dumna.


Iwona Smardzewska❤️

 Dzień Pracownika Służby Zdrowia


7 kwietnia przedszkolaki z grupy 3-4-5-latków pamiętały o tym ważnym dniu i odwiedziły pracowników Ośrodka Zdrowia w Konecku. Dzieci złożyły życzenia podziękowały za opiekę i wręczyły laurkę.

 

Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół w Konecku.

 OGŁOSZENIE

 

Od 4 kwietnia br.(środa)

dzieci z oddziałów przedszkolnych

należy przyprowadzać do nowej części przedszkolnej.

Wejście od strony szatni szkolnych.

Prosimy o zdanie kluczyków do szafek.

 


WARSZTATY PLASTYCZNE W PRZEDSZKOLU

„Pisanki, pisanki, jajka malowane, nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek”
Czas Świąt Wielkanocnych jest związany z tradycją ozdabiania pisanek. Coraz częściej spotyka się osoby, które przed Wielkanocą w tradycyjny ręczny sposób wykonują pisanki. Także dzieci z grupy 3-4-5-latków oddały się tej pięknej sztuce ludowej i uczestniczyły w warsztatach plastycznych „ Pisanki, pisanki, jajka malowane, nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek”. Warsztaty poprowadziła pani Marzena Kacprzak, która w bardzo ciekawy sposób przybliżyła przedszkolakom techniki zdobienia pisanek. Na koniec zajęć dzieci wykonały wielkanocne pisanki techniką decoupage. Wszyscy wykazali się wspaniałą kreatywnością i aktywnością twórczą. Powstały istne pisankowe cudeńka. Dziękujemy za ciekawe warsztaty i mile spędzony czas. Podziękowania kierujemy również do mamy Laury, dzięki której mogliśmy zdobić prawdziwe wydmuszki kacze.

Wychowawczyni Katarzyna Błaszczyk-Wszołek


 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Drogą Krzyżową zakończyliśmy trzydniowe rozważania rekolekcyjne, które w tym roku poprowadził w naszej parafii ks. Ryszard Pełech.Warsztaty Wielkanocne w Biskupinie

 

Młodsze klasy szkoły podstawowej i zerówka uczestniczyły w warsztatach wielkanocnych w Biskupinie. Na początku spotkania dzieci wysłuchały prelekcji na temat dawnych zwyczajów i obrzędów wielkanocnych. Następnie wszyscy ubrali kolorowe fartuchy, które miały chronić  przed zabrudzeniem. Kolejnym i zarazem najważniejszym punktem programu były zajęcia w grupach. Podczas nich uczestnicy warsztatów mogli: ubijać masło , formować i ozdabiać baranki, smakować ubite masło, wykrawać i dekorować mazurki oraz przygotować palmę wielkanocną. Każde dziecko mogło wykonać wszystko własnoręcznie. Podczas przygotowywania mazurków, dzieci otrzymały piękne, białe „czapy”, w których wyglądały jak prawdziwi kucharze.

Po skończonych warsztatach, uczestnicy wycieczki zjedli pyszne śniadanie wielkanocne. Na koniec była możliwość zakupu pamiątek regionalnych: łuków, mieczy oraz okolicznościowych upominków. Ku miłemu zaskoczeniu dzieci, pojawił się także zając wielkanocny,  który rozdawał wszystkim kolorowe jajeczka.

Dzięki udziałowi w warsztatach dzieci poznały nowe czynności związane nie tylko z Wielkanocą, ale także z dawniejszym życiem na wsi. Wszyscy wrócili do domów pełni nowych wrażeń i ciekawych doświadczeń.

Iwona Ziemecka

 


 


ZAKŁADAMY HODOWLĘ ROŚLIN W KĄCIKU PRZYRODY

 

 

Już od pierwszych dni marca przedszkolaki przygotowywały się na przyjście wiosny. W naszej sali zrobiło się coraz bardziej radośnie i kolorowo, a w kąciku przyrody pojawiły się pierwsze wiosenne kwiaty. W naszej grupie założony został kącik hodowli roślin. Przedszkolaki samodzielnie wsypywały ziemię do doniczek, siały nasiona kwiatów, ziół, owsa, rzeżuchy,rozsadzały kwiaty cebulkowe np. tulipany, hiacynty. Dzieci poznały etapy rozwoju kwiatów, wiedzą już czego rośliny potrzebują do rozwoju. Przedszkolaki pamiętają aby sprawdzać wilgotność ziemi w doniczkach i w razie potrzeby samodzielnie podlewają swoje roślinki.

Katarzyna Błaszczyk - WszołekZAJĘCIA EDUKACYJNE Z ZIELONYM EDUKATOREM

15 marca w naszej szkole gościliśmy Panią Patrycję Modrzejewską, która jest „Zielonym Edukatorem” przy Gostynińsko-Włocławskim Parku Krajobrazowym i realizuje zajęcia w ramach projektu „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być … na zielonym!” Uczniowie klasy IV, V, VI i VII wzięli udział w warsztatach pod nazwą „Ekologiczne badania wody”. Zajęcia wszystkim bardzo się podobały.


Mariola Wrzesińska

 


SABINKA W PRZEDSZKOLU I W KLASIE III

Sześciolatki i uczniowie klasy trzeciej zaprosili 13.03.2018 r. na spotkanie pracownika schroniska Wygoda znajdującego się w pobliżu Ciechocinka. Przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega wolontariat, zobaczyły zdjęcia wielu psów i poznały ich smutny los, zanim trafiły do schroniska. Dzieci mogły przytulić się do suczki Sabiny, która wiele lat temu również była bezdomna. Uczniowie zadawali gościowi wiele pytań i dowiedzieli się, w jaki sposób mogą pomagać zwierzętom. Dla nich zgromadzili karmę, koce oraz wykonali prace plastyczne.

Wychowawczynie

 


Wstrzymał Słońce ruszył Ziemię


Uczniowie klasy czwartej na lekcji historii poznali postać Mikołaja Kopernika i jego znaczenie dla historii Polski i świata, a następnie wykonali model przedstawiający budowę Układu Słonecznego.


Małgorzata Góralska


8.03.2018 r. - DZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU

 

Dzień Kobiet w przedszkolu to wspólne zabawy, pieczenie gofrów, przygotowywanie owocowego koktajlu i zorganizowanie przyjęcia dla lalek. Prace dzieci w kuchni oceniał nasz Kopciuszek. Przedszkolaki wręczyły paniom wykonane przez siebie upominki i życzyły wszystkiego, co najlepsze.

Wychowawczynie


 


 

DZIEŃ KOBIET - CHWILE RADOŚCI Z JANEM BRZECHWĄ


Dzisiaj, uczniowie klasy II - gospodarze marca, przedstawili wiersze i piosenki Jana Brzechwy. Przedstawienie przygotowali pod kierunkiem wychowawczyni pani Iwony Ziemeckiej. Piękne stroje i dekorację przygotowali rodzice uczniów klasy II.

 


PRZEDSZKOLAKI PODZIWIAJĄ KRAJOBRAZY GÓRSKIE

Kto by pomyślał, że w Konecku można podziwiać piękne krajobrazy górskie. A wszystko za sprawą maluchów, które przez ostatni tydzień rozmawiały o górach i ich mieszkańcach zimą. Dzieci słuchały muzyki góralskiej . Nie mogło zabraknąć zabaw i tańców charakterystycznych dla tego regionu. Podsumowaniem było wykonanie makiety, na której znalazły się góry z masy solnej wykonane i pomalowane przez dzieci oraz góry z foli aluminiowej i doniczek, pomalowane szyszki, kamienie . Dzieci poznały również, jakie w dotyku są płatki ryżowe, sztuczny sypki śnieg, płatki kosmetyczne , wata, brokat, materiały szorstkie i gładkie Wszystko to znalazło się na naszej makiecie. Wychowawczyni 

Katarzyna Błaszczyk-WszołekFinał Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach


1 marca odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach.
Do konkursu przystąpiły dwie uczennice naszego gimnazjum.
Klaudia Kotas w finale znalazła się tuż za podium i zajęła czwarte miejsce. Brawo! Brawo! Dziękuję za wspaniałą walkę i pilną naukę!

Iwona Smardzewska


 

FERIE Z EKONOMIĄ


Uczniowie gimnazjum uczestniczą w projekcie Ferie z Ekonomią.

 

 


SZEŚCIOLATKI NA BALU

 

12 lutego 2018 r. sześciolatki bawiły się na balu zorganizowanym przez rodziców. Dzieci prezentowały umiejętności taneczne i wokalne, odgadywały, jaka to melodia, brały udział w konkursie tańca i losowały cyfry, do których przyporządkowane były różne zadania. Świetna muzyka, kolorowe stroje i światła oraz dobry humor sprawiły, że wszyscy bawili się w niezwykłej karnawałowej atmosferze.

W.Wicher


 


PRZEDSZKOLAKI Z KONECKA ODWIEDZAJĄ SCHRONISKO WE WŁOCŁAWKU

 

Dzieci z Przedszkola wraz ze starszymi kolegami i koleżankami z klasy II odbyły wycieczkę do schroniska dla psów znajdującego się we Włocławku.
Celem wizyty było przekazanie darów, które dzieci od dwóch tygodni z zapałem zbierały w przedszkolu i szkole. Swoim postępowaniem pokazały, że mają dobre serduszka i kochają zwierzęta. Nie przestraszyła ich długa droga, z zainteresowaniem oglądały psiaki oraz warunki w jakich żyją. Wszystkie pieski cieszyły się z odwiedzin, a swoją radość okazały machającymi ogonkami i głośnym szczekaniem. 
Dzieci miały również możliwość zwiedzenia nowo powstałej kociarni oraz dowiedziały się w jaki sposób trafiają zwierzęta do schroniska, jak należy się nimi opiekować oraz na czym polega wolontariat w schronisku. Na koniec wizyty dzieci miały możliwość uczestniczenia w ćwiczeniach jak należy zachować się gdy zaatakuje nas pies. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którym nie jest obcy los porzuconych psiaków, za pomoc w gromadzeniu najpotrzebniejszych rzeczy. 


Wychowawca przedszkola


 

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA!

W tłusty czwartek, uczniowie klasy V - gospodarze lutego, zaprezentowali nam zapusty kujawskie. Przedstawienie przygotowali pod kierunkiem wychowawczyni pani Wioletty Murawskiej.

 

 


07.02.2018 r. - DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE SZEŚCIOLATKÓW

 

Sześciolatki postarały się, aby Dzień Babci i Dziadka był radosny, pełen wspomnień i słów wdzięczności. Dzieci wykonały portrety swoich dziadków, przygotowały karty z życzeniami, podarowały czarodziejskie okulary, które spełniają marzenia. Przedszkolaki recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Zgodnie stwierdziły, że bycie babcią i dziadkiem to nie jest łatwe zadanie.

W.Wicher


06.02.2018 r. - DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE MALUCHÓW

„BABCIA I DZIADEK KOCHAJĄ NAS I ZAWSZE MAJĄ DLA NAS CZAS” 
TYMI SŁOWAMI ROZPOCZĘŁA SIĘ UROCZYSTOŚĆ W GRUPIE PRZEDSZKOLAKÓW. POMIMO MROZU I ZIMNA SERDUSZKA PRZEDSZKOLAKÓW BYŁY ROZGRZANE.
W TEN DZIEŃ PRZYBYLI NASI NAJUKOCHAŃSI DZIADKOWIE. PRZEDSZKOLAKI PRZEDSTAWIŁY SWÓJ PROGRAM ARTYSTYCZNY , W KTÓRYM POKAZAŁY SWOJE UMIEJĘTNOŚCI MUZYCZNE, TANECZNE , RECYTATORSKIE ORAZ AKTORSKIE.
DZIADKOWIE BYLI DUMNI Z WYSTĘPU SWOICH MILUSIŃSKICH, NIE ZABRAKŁO CHWIL WZRUSZENIA……
WNUCZĘTA OBDAROWAŁY SWOICH BLISKICH WŁASNORĘCZNIE PRZYGOTOWANYMI UPOMINKAMI.
DOPEŁNIENIEM UROCZYSTOŚCI BYŁY WSPÓLNE ZABAWY I TAŃCE ORAZ SŁODKI POCZĘSTUNEK – ZA KTÓRY BARDZO DZIĘKUJĘ JAK ZWYKLE NIEZAWODNYM RODZICOM NASZEJ GRUPY.
ATMOSFERA BYŁA WSPANIAŁA ….
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM GOŚCIOM ZA ŚWIETNĄ ZABAWĘ I ŻYCZYMY ŻYCIA NAJDŁUŻSZEGO, SZCZĘŚCIA I ZDROWIA DOBREGO.

Katarzyna Błaszczyk-Wszołek01.02.2018 r. - Temat: Krawcowa

Dziś dzieci 6-letnie z przedszkola zaprosiły klasę 3 na wspólne zajęcia dotyczące poznawania zawodów naszych rodziców.

Temat:Krawcowa.

Igły, nitki, szpilki, szpulki i oczywiście maszyna do szycia. Igła z nitką tak tańcowały, że uszyły szalik dla bałwana oraz poznawały historię krawiectwa.

Wioletta Wicher


 


You are here: Start
Green Blue Orange Back to Top