Developed by JoomVision.com

tytulnumer 1 tytulnumer 1

tytulnumer 2 tytulnumer 2

tytulnumer 1 tytulnumer 1

tytulnumer 2 tytulnumer 2

Aktualności 2018/2019

PDFDrukujEmail

 

  OGŁOSZENIE

Proszę o wpłacanie na podręczniki dla dzieci z grupy 3 - 4 - latków,
w sekretariacie szkoły.  Termin wpłat :31 lipca,
Koszt 3 - latki - 83 zł ; 4 - latki - 93 zł.

Wychowawczyni  maluchów
ZAKOŃCZENIE  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019


Jak to szybko zleciało ... Kolejny rok szkolny dobiegł końca. W tym roku żegnaliśmy uczniów klasy III gimnazjum, klasy VIII szkoły podstawowej, a także dwoje pracowników naszej szkoły i panie z Rady Rodziców. Trudno było nam się rozstać ... Pamiętajcie jednak, kochani, aby spędzić wakacje rozsądnie i bezpiecznie. Absolwentom życzymy powodzenia w nowych szkołach i miłych wspomnień z Konecka. Naszym uczniom życzymy  szczęśliwych wakacji!

Do zobaczenia we wrześniu!


Przedszkolaki  w  Centrum  Zabaw  RIO  we  Włocławku


Nauka przez zabawę Przedszkolaki wiedzą, że należy odżywiać się zdrowo i dbać o sprawność fizyczną. Z radością więc przyjęły propozycję wyjazdu 17.06.2019r. do Centrum Zabaw RIO we Włocławku. Gdy wszyscy przypomnieli sobie zasady obowiązujące w czasie zabaw, mogli korzystać z niezwykłych atrakcji RIO. Basen z kulkami, trampolina, zjeżdżalnie to świetna zabawa i jednocześnie ćwiczenie różnych mięśni. Odpocząć trochę można było na palmowej karuzeli, lepiąc babki z kolorowego piasku lub kierując samochodem. Labirynty i platforma interaktywna to okazja, aby dzieci rozwijały wiele umiejętności, ćwiczyły pamięć, spostrzegawczość i zdolność podejmowania decyzji. Przedszkolaki wróciły z wycieczki trochę zmęczone, ale pełne wrażeń.

Wychowawczyni maluchów : Katarzyna Błaszczyk-Wszołek

Wychowawczyni starszaków - Wioletta Wicher
Wycieczka do  Izby  Regionalnej  w  Radziejowie


 

Zorganizowana 14.06.2019r. wycieczka do Izby Regionalnej w Radziejowie to podróż do kujawskiej chaty sprzed wielu lat i zdobywanie wiedzy o przeszłości. Dzieci z zainteresowaniem oglądały zgromadzone przedmioty codziennego użytku, meble i odświętne stroje. Dowiedziały się, w jaki sposób mieszkańcy Kujaw spędzali czas, czym się dzieci bawiły. W Redczu Krukowym przedszkolaki zobaczyły środki transportu, z których dawniej korzystano. Z uwagą oglądały zabytkowe samochody, motocykle, karety i starą lokomotywę. Z radością wchodziły do pomieszczenia, w którym były zgromadzone zabawki. Choć niektóre miały kilkadziesiąt lat, nadal budziły zainteresowanie dzieci. Wycieczka okazała się dla maluchów i starszaków niezwykłą wyprawą w dawne czasy.

Wychowawczynie grupy młodszej i starszej
MALUCHY  ZWIEDZAJĄ  STAJNIĘ


31 maja 2019 r. uczniowie klasy I  i III zwiedzali stajnię u państwa Popiołków na Młynku. Celem wycieczki było poznanie warunków życia zwierząt hodowanych w gospodarstwie. Dzieci miały możliwość zobaczenia z bliska kilku koni i  małych źrebiąt. Każde dziecko mogło dotknąć, pogłaskać te piękne zwierzęta. Nie zabrakło pytań. Państwo Popiołkowie bardzo szczegółowo opowiedzieli nam o swojej pasji. Dzieci wesoło bawiły się na świeżym powietrzu, podziwiając uroki przyrody. Wyjazd dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń.

Iwona Ziemecka


SZEŚCIODNIOWA  WYCIECZKA  NA  POMORZE  ZACHODNIE


Wyjeżdżamy na wycieczkę!

W ciągu sześciu dni zwiedziliśmy: Zamek Templariuszy w Starym Drawsku, zabytki Kamienia Pomorskiego, odwiedziliśmy Międzyzdroje, Szczecin i Świnoujście, a także spędziliśmy dzień w Niemczech.

Zapraszamy do naszej galerii z wyprawy!

 


 

POLICJANCI  W  PRZEDSZKOLU


Przedszkolaki wiedzą, jakie instytucje znajdują się w środowisku lokalnym i poznają różne zawody. Spotkanie z policjantami pozwoliło dzieciom zrozumieć, na czym polega praca w policji, jakie czynności są najczęściej wykonywane. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w rozmowach dotyczących bezpieczeństwa. Dowiedziały się, jakich zasad trzeba przestrzegać w kontaktach z obcymi. Dzieci podziwiały umiejętności psa przewodnika i zrozumiały, jak ważna jest jego rola w niebezpiecznych dla człowieka sytuacjach. Maluchy i starszaki podziękowały za spotkanie policjantom.

Wychowawczynie przedszkolaków


BEZPIECZEŃSTWO  W  SZKOLE


31 maja na sali gimnastycznej wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły spotkali się z policjantami z Powiatowej Komendy w Aleksandrowie Kujawskim. Spotkanie dotyczyło zagrożeń, z którymi we współczesnych czasach możemy spotkać się w szkole. Przedstawiono nam, jakie są zagrożenia, jak im zapobiegać i jak zachować się sytuacji niebezpiecznej.

 


 

"GODZINY  DLA  RODZINY"


Publiczne Przedszkole w Konecku było organizatorem imprezy „Godziny dla Rodziny”. 28 maja przedszkolaki i uczniowie klas I-III wraz z rodzicami spotkali się na pikniku, aby bawić się, prezentować swoje umiejętności, poczuć się kimś wyjątkowym i wielkim. Żywa maskotka zachęcała wszystkich do zabaw. Dorośli wspierali dzieci, gdy brały udział w konkursach i śpiewały piosenki. Animatorzy przygotowali wiele niespodzianek: były bańki mydlane, plecenie kolorowych warkoczyków i tworzenie zwierząt z balonów. Dzielne maluchy i starszaki brały udział w V Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków. Pokonały wyznaczoną trasę. Wszyscy otrzymali medale i dyplomy. Dzieci wiedzą, na czym polega zdrowe odżywianie, dlatego nie brakowało świeżych owoców i pysznych kompotów. Serdecznie dziękujemy rodzicom i sponsorom, którzy pomogli nam zorganizować to rodzinne święto.

Wychowawczynie    maluchów i starszaków

ŚWIĘTO SZKOŁY

28 maja to Święto naszego Zespołu Szkół. W tym dniu uczniowie klasy szóstej, którzy są gospodarzami maja, zaprezentowali część artystyczną, w czasie której przybliżyli uczniom i gościom sylwetkę Patrona Stefana Wyszyńskiego. Na korytarzach czekały na wszystkich suto zastawione stoły. Królowały na nich owoce i warzywa. Dzieci oglądały filmy edukacyjne i uczestniczyły w zajęciach sportowych. Maluchy bawiły się świetnie w czasie zabaw z animatorami.

Mimo padającego chwilami deszczu dzień uważamy za bardzo udany!


Spotkanie z komisarz Moniką Hermann


22 maja 2019 r. odbyło się spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej  z komisarz M. Hermann z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, która rozmawiała z młodzieżą o bezpieczeństwie w sieci i odpowiedzialności nieletnich.

Dziękujemy za przekazane informacje.

Mariola Wrzesińska


Nagrodzeni w konkursie „Zbieraj surowce – żyj ekologicznie”,

zorganizowanym przez Ekoskład. Miło mi poinformować, że 4 uczniowie z naszej szkoły tj. Natalia Kwiatkowska, Kinga Nawra, Mateusz Chlewicki i Kacper Nawra bardzo zaangażowali się w zbiórkę surowców wtórnych (makulatury i butelek PET). Dzisiaj brali udział w quizie ekologicznym. Młodzi ekolodzy przeszli zwycięsko przez dwa etapy konkursu i wkrótce otrzymają nagrody rzeczowe. Gratulujemy.

Mariola Wrzesińska


KARTA ROWEROWA – MOJE PIERWSZE PRAWO JAZDY


27 maja 2019 r. uczniowie klasy czwartej przystąpili do egzaminu na kartę rowerową.’ Egzamin składał się z dwóch części: I teoretycznej – sprawdzającej znajomość przepisów ruchu drogowego i zasad udzielania pierwszej pomocy. II praktycznej – dotyczącej obsługi technicznej roweru oraz umiejętność jazdy na rowerze z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Egzamin praktyczny był nadzorowany przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim. Wszyscy ukończyli go z wynikiem pozytywnym.

Serdecznie gratulujemy.

Małgorzata Góralska


WYCIECZKA DO POZNANIA

 

21 maja klasy III, IV i VI uczestniczyły w wyjeździe do Poznania. Wycieczka rozpoczęła się warsztatami pt. "Jak powstaje książka" w Wydawnictwie Świętego Wojciecha. W południe obserwowaliśmy na Starym Rynku poznańskie koziołki. Później kolejką wąskotorową "Maltanką" udaliśmy się w kierunku ZOO. Ostatnim wydarzeniem naszej wyprawy był pobyt w parku linowym "Zoolandia". Szczęśliwi i zmęczeni wieczorem wróciliśmy do Konecka.

Iwona Smardzewska


Zakończenie zajęć w ramach projektu

"Uniwersytet Młodego Odkrywcy"

WSKSiM w Toruniu

 

 

 

Konkurs w Lubaniu


16 maja 2019 roku w Zespole Szkół w Lubaniu odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Świętym Janie Pawle II. W konkursie wzięły udział uczennice z naszej szkoły. I miejsce zajęła Dominika Kotas z klasy VI.

Serdecznie gratuluję!

Iwona Smardzewska

8 maja - Dzień Bibliotekarza


Na zajęciach przedszkolaki utrwaliły etapy powstawania książki, dowiedziały się, jakie były w przeszłości materiały pisarskie i jakie znaczenie miało wynalezienie czcionki drukarskiej. Z okazji Dnia Bibliotekarza dzieci złożyły życzenia paniom pracującym w gminnej bibliotece i wręczyły upominek. Przypomniały sobie zasady wypożyczania książek i zrozumiały, dlaczego w bibliotece bardzo ważny jest porządek. Starszaki i maluchy wiedzą, że książka to „mądra głowa” i przyjaciel, którego warto mieć.

Wychowawczyni grupy starszej i młodszej

 


AKCJA
SPOŁECZNO-EDUKACYJNA „ŻONKILE”


„Wygrać nie mogliśmy, ale chcieliśmy iść po słonecznej stronie. Są takie piękne słowa: godność, człowieczeństwo. Tego broniliśmy.” Marek Edelman
Uczniowie klasy trzeciej gimnazjum i klasy VIII włączyli się w akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile”, organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W ramach akcji uczniowie rozdawali papierowe żonkile – symbol pamięci o bohaterach powstania z 1943 roku. Żonkile związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę powstania w getcie warszawskim dostawał żółte kwiaty od anonimowej osoby.

Małgorzata Góralska

 


 

 

SOLEC  KUJAWSKI - WYCIECZKA


W dniu 6 maja 2019 roku klasy młodsze Szkoły Podstawowej wybrały się w niezwykłą podróż do czasów prehistorycznych, do krainy dinozaurów w Solcu Kujawskim. Maszerując leśnymi ścieżkami dzieci podziwiały naturalnych rozmiarów osobniki. Pani przewodnik z zainteresowaniem opowiadała o wszystkich napotkanych na ścieżce okazach, jak również o imponującej kolekcji skamieniałości w Muzeum Ziemi. W czasie warsztatów edukacyjnych mali paleontolodzy musieli odnaleźć szkielet dinozaura ukrytego w gipsowym odlewie. Wszyscy byli zachwyceni po obejrzeniu filmu ,,Powstanie Wszechświata ‘’ w Kinie Emocji –Cinema 5 D. Miłym akcentem na zakończenie wycieczki były zajęcia rekreacyjne na placu zabaw, wyposażonym w rożnego rodzaju zjeżdżalnie, tory przeszkód, wspinaczki i wiele innych atrakcji.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń i fantastycznych wspomnień wróciliśmy do Konecka.

Iwona Ziemecka

 

KAPELUSZ  PANI  WIOSNY


Wiosenny konkurs w przedszkolu Dzieci z naszego przedszkola wyraziły chęć udziału w konkursie ,,Kapelusz Pani Wiosny”. Z pomocą swoich rodziców wykonały dowolną techniką niezwykłe nakrycia głowy. Umiejętności artystyczne rodziców i dzieci bardzo zaskoczyły komisję konkursową. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Prace były prezentowane na wystawie pokonkursowej w Zespole Szkół w Konecku.

Wychowawczyni maluchów i starszaków

 


Fascynujący świat nauki

 

W dniach 30 marca i 6 kwietnia grupa uczniów z klas IV, VI i VIII brała udział w wyjazdowych zajęciach z języka niemieckiego, połączonych ze zwiedzaniem Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu.

Uczestnicy doskonalili swoje umiejętności językowe, a trening umysłu wzbogacony został o doświadczenia na  interaktywnej wystawie, eksponującej tajniki świata przyrody, nauki i techniki. Wśród najciekawszych propozycji Centrum Nowoczesności znalazły się stanowiska, przy których można było sprawdzić działanie rozmaitych praw fizycznych, np. siły Coriolisa czy zasady momentu zachowania pędu, a także te miejsca, w których prezentowano zjawiska akustyczne i optyczne. Nie zabrakło przeżyć estetycznych na wystawie „Wielki Makro Świat”, dobrej zabawy na wystawie „Rzeka” i oczywiście – wieńczących całość zadań językowych.

Paulina Chojnacka


Wycieczka do piekarni


Przedszkolaki zawsze z zaangażowaniem przygotowują na zajęciach potrawy, soki, sałatki i kolorowe kanapki. Chleb był w przeszłości podstawowym pokarmem, symbolem pomyślności i dobrobytu, dlatego dzieci chciały dokładnie poznać produkty, z których powstaje. Etapy wypiekania chleba najlepiej zobaczyć w piekarni, więc 5 kwietnia spotkaliśmy się z pracownikami piekarni w Konecku. Maluchy i starszaki zobaczyły urządzenia niezbędne w pracy piekarza i poznały rodzaje pieczywa. Pyszne były szczególnie maślane bułeczki. Dzieci podziękowały panu Nowakowi za gościnność i wręczyły drobny upominek. Po powrocie do przedszkola bez problemu układały według kolejności ilustracje ,, Od ziarenka do bochenka".

Wychowawczyni maluchów i starszaków


Wizyta u stomatologa


Do wizyty w gabinecie stomatologicznym przedszkolaki przygotowywały się starannie. Oglądały film, spotkały się z doktorem Ząbkiem, poznały sposoby dbania o higienę jamy ustnej i utrwalały umiejętność prawidłowego mycia zębów. 3 kwietnia w najbliższej przychodni dzieci mogły zobaczyć narzędzia dentystyczne i porozmawiać o pracy lekarza. Bez obaw siadały na fotelu, aby dowiedzieć się, czy mają zdrowe zęby. Przedszkolaki serdecznie podziękowały za spotkanie, dzięki któremu lepiej rozumieją potrzebę dbania o swoje zdrowie.

Wychowawczyni maluchów i starszaków


ZAJĘCIA KULINARNE W GRUPIE MALUCHÓW


Czwartkowy poranek zaczął się dla dzieci z grupy maluchów ciekawie. Dzieci poznały przykładowe ptactwo domowe żyjące w gospodarstwie. W parach próbowały rozpoznać jaki ptak zniósł prezentowane jaja, układały również jajka według wielkości. Na koniec miały za zadanie zliczyć je, a następnie przygotować pastę jajeczną na śniadanie. Najpierw dzieci dopełniły obowiązku zachowania zasad higieny z wierszykiem na ustach:  "Nasze ręce są dziś brudne. Są na nich niewidoczne plamy trudne. Woda po nich pięknie spływa. Szkodliwe plamy zmywa". Niektóre maluchy wyobrażały sobie, że biorą udział w programie "MasterChef". Degustacja pasty pokazała, że własnoręcznie przygotowany produkt smakuje wybornie. Dziękujemy rodzicom, którzy zadbali o dostarczenie niezbędnych składników.

wychowawczyni maluchów


BOHATERON – WŁĄCZ HISTORIĘ. PODZIĘKOWANIE ZA UDZIAŁ W AKCJI.

Otrzymaliśmy podziękowanie za udział w ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Projekt wzmacniał poczucie tożsamości narodowej, krzewił  postawy patriotyczne oraz budował wrażliwość społeczną. Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON” dosłownie włącza historię bohatera – film albo prezentację, na komputerze, w telewizji bądź na tablecie. Nazwa ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej indywidualnych historii Powstańców poprzez nowoczesny patriotyzm.

Małgorzata Góralska


AUTYZM. WYSTARCZY ZROZUMIEĆ


"Dziecko które krzyczy na dźwięk kasy. Kolega z pracy, który nigdy nie odpowiada uśmiechem. Kuzynka, która zawsze woli siedzieć sama i denerwują ją źle ułożone buty. Każdy z nich jest oceniany, odsuwany, stygmatyzowany. Autyzm jest wśród nas. Wystarczy go poznać. Wystarczy zrozumieć, aby zmienić świat osób z autyzmem na lepszy. Po prostu". (www.polskananiebiesko.pl)


Uczniowie szkoły w Konecku włączyli się w obchodzony 2 kwietnia Światowy Dzień Autyzmu. Brali udział w zajęciach informujących o tym, czym jest autyzm i uczyli się, że osobom autystycznym należy się taki sam szacunek jak wszystkim innym ludziom. Aby wyrazić swoją solidarność, społeczność naszej szkoły 2 kwietnia założyła niebieskie ubrania.

Iwona Smardzewska


 

SUKCES  KAMILA


21 marca 2019 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu o godzinie 12.00 odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach z serii „Regionalnych Olimpiad Wiedzy o Wielkich Polakach” Bohater Polski Niepodległej Marian Rejewski – życie, dzieło i pamięć na tle historii Polski XX i XXI wieku. Do etapu wojewódzkiego dotarł uczeń klasy VII- Kamil Dominiak i uzyskał tytuł finalisty Konkursu.

Serdecznie gratuluję! Iwona Smardzewska


 

Wiosenny Turniej Muzyczny

 

21 marca odbyła się już piętnasta edycja Wiosennego Turnieju Muzycznego „Śpiewające fortepiany”, realizowanego w ramach Programu Profilaktyki antyalkoholowej i antynikotynowej, w którym uczestniczyły klasa III gimnazjum oraz IV-VIII klasy szkoły podstawowej.

Rywalizację oceniały: Dyrektor Zespołu Szkół pani Małgorzata Babiarczyk, przedstawicielki Rady Rodziców – panie Małgorzata Madajczyk i Elżbieta Suska oraz przedstawicielka GOPS-u w Konecku – pani Berta Szuchmilska. Podczas turnieju mieliśmy zaszczyt gościć Dyrektor kujawsko-pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli panią Grażynę Troszyńską, Kierownika Posterunku Policji w Konecku pana Marcina Durmowicza oraz panią Agnieszkę Zając – Służba Leśna Nadleśnictwa w Gniewkowie.

Podczas turnieju ubrani zgodnie z regulaminem, zaopatrzeni w odpowiednie rekwizyty uczniowie wraz z wychowawcami i szanownym jury tworzyli barwną, rozśpiewaną, szkolną rodzinę. Rywalizację wygrała klasa trzecia gimnazjum, drugie miejsce zdobyła klasa siódma, trzecie klasa czwarta. Dziękujemy sponsorom, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.

Uczniowie klasy III gimnazjum

 


NAUKOWA  WIOSNA  W  KLASACH 

MŁODSZYCH  I  PRZEDSZKOLU

 

Pierwszy dzień wiosny dla maluchów i starszaków był pełen atrakcji. Bawiąc się dzieci zdobywały wiedzę z różnych dziedzin. Wykonywały zadania korzystając z robotów i tabletów. Uczyły się kodowania, w zabawach z wiatrakiem matematycznym utrwalały umiejętność liczenia. W pracowni przyrodniczej poznawały wnętrze ludzkiego ciała i przyglądały się swoim liniom papilarnym. Z zainteresowaniem oglądały pod mikroskopem owady. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach zespołowych, uczyły się współpracy, wykorzystując ,, pająka" stawiały wieże z klocków. Naukowa wiosna umożliwiła dzieciom poznawanie świata z wykorzystaniem różnych technologii.

Wychowawczyni maluchów i starszaków

Po raz pierwszy w naszej szkole 21 marca miał charakter naukowy. Sale lekcyjne zamieniły się w małe laboratoria a świat nauki otwierał swoje drzwi i zapraszał do niezwykłych przeżyć. Uczniowie klas I – III oraz przedszkolaki czuli się jak mali odkrywcy wielkich rzeczy.

Rozszerzona rzeczywistość, kodowanie, programowanie to były najczęściej używane słowa. Tak więc, były kąciki nowych doświadczeń technologicznych a w nich programowanie drogi przez labirynty i mapy kodujące mini-robotów: Fotona, Doc'a, Ozobotów, robotów mówiących oraz odkodowywanie zaszyfrowanych treści. Trójwymiarowych przeżyć dostarczało korzystanie z kodów QR i aplikacji pokazujących rozszerzoną rzeczywistość. Z wielką ciekawością dzieci korzystały z mobilnej pracowni przyrodniczej. Pod mikroskopem oglądały muchy, pająki, biedronki, mrówki. Wykonały i zabrały na pamiątkę własny odcisk linii papilarnych a w kąciku biologicznym poznały budowę ciała ludzkiego, z wykorzystaniem szkieletu i modelu tułowia.

Były też kąciki typu: "Rusz głową" a w nich wiatraki matematyczne, krzyżówki, wykreślanki, zagadki oraz gra w szachy i warcaby.

Nie brakowało również zabaw fizycznych np. Twister. Dużym powodzeniem cieszyła się gra "Pająk" ucząca pracy zespołowej.

Tak, to był ciekawy dzień wiosny!

Anna Roszak


ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA


Wszyscy wiedzą, że 21 marca to pierwszy dzień wiosny, ale pewnie nie każdy słyszał o tym, że tego samego dnia obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA. Jego celem jest okazanie naszej solidarności z osobami z zespołem Downa oraz pokazanie, że te osoby są ważne i potrzebne. W tym roku święto obchodzone jest pod hasłem: NIKT NIE ZOSTANIE POMINIĘTY. Dlaczego akurat pod takim? Otóż we współczesnym świecie osoby z zespołem Downa nadal bardzo często są dyskryminowane, wykluczane, często inni ludzie odnoszą się do nich w sposób negatywny. Organizatorzy akcji podkreślają, że nie możemy godzić się na takie postępowanie. Dlatego też 21 marca społeczność naszej szkoły dała wyraz solidarności z osobami z zespołem Downa poprzez założenie kolorowych – dwóch różnych!! – skarpetek. Kolorowe skarpetki założone nie do pary symbolizują społeczne niedopasowanie, odmienność i zróżnicowanie – czyli wszystko to, z czym muszą borykać się na co dzień osoby dotknięte zespołem Downa. Bardzo się cieszymy, że przez ten drobny gest pokazaliśmy, że nie godzimy się na ich wykluczanie i odpychanie. Dowiedzieliśmy się też, że osoby te, pomimo pewnych ograniczeń, mogą prowadzić ciekawe życie i realizować swoje pasje – pracując w różnych zawodach, ucząc się, oddając się różnorodnym zainteresowaniom.

Iwona Smardzewska


MALI  OGRODNICY


Wiosna, wiosna... nareszcie, wszyscy cieszymy się patrząc na budzący się do życia świat. Postanowiliśmy wprowadzić trochę wiosny do sali przedszkolnej grupy maluchów i posadziliśmy cebulki  oraz nasiona kwiatów  w doniczkach.

W ostatnim tygodniu  przedszkolaki podjęły się bardzo odpowiedzialnego zadania - posadziły wiosenne kwiaty – bratki, werbenę, aksamitki, narcyzy, hiacynty, astry, frezję, irysy holenderskie, prymulki, groszek pachnący, szafirek . Zobowiązały się także do codziennej pielęgnacji  swoich  roślin  – podlewaniu i doglądaniu. Pomysł sadzenia kwiatów  bardzo spodobał się dzieciom, które z uśmiechem na twarzach oraz dużym zaangażowaniem sadziły swoje  rośliny. Sadzenie kwiatów poprzedził cykl zajęć "Od nasiona do rośliny”  podczas których dzieci  poszerzały wiadomości  na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin, ponadto uczą się systematycznej pielęgnacji podczas pełnienia codziennych dyżurów.

Została założona również hodowla fasoli w kąciku przyrodniczym.

Wychowawczyni maluchów


Tydzień Mózgu UMK

 

W dniu 16 marca 2019 r. grupa uczniów z klas IV i VI wzięła udział w warsztatach „Odkrywanie tajemnic mózgu”, które prowadziła dr Małgorzata Gut na Wydziale Humanistycznym UMK w ramach obchodów Tygodnia Mózgu w Toruniu.

Uczestnicy warsztatów zgłębiali tajniki funkcjonowania poszczególnych struktur mózgowych, poznawali sposób „komunikowania się” neuronów i mogli się przekonać, jak ważną rolę odgrywa mózg w życiu ludzkiego organizmu. Zdobytą wiedzę wzbogaciła lektura zbioru ciekawostek pt. „Co się dzieje w mojej głowie” autorstwa A. Fritha i P. Scotta.

Nasi uczniowie poznali również kilka technik efektywnego uczenia się, które wykorzystali w praktyce, ucząc się języka niemieckiego. Odwiedzili też wystawę poświęconą historii Polski w Dworze Artusa, gdzie mogli porozmawiać z odzianymi w historyczne stroje organizatorami, a nawet przekonać się, jak czuł się rycerz w zbroi.

Nie zabrakło również wspólnego zwiedzania Torunia i dobrej zabawy.

Paulina Chojnacka

 


DZIEŃ  KOBIET W PRZEDSZKOLU


Ósmego marca chłopcy przygotowali dla dziewczynek niespodzianki. Wręczyli koleżankom tulipany i obiecali, że będą traktować kobiety jak księżniczki. Dzieci brały udział w różnych zabawach, konkursach i odkrywały swoje zdolności. Jury, składające się z chłopców, wybrało w grupie maluchów Najbardziej Roześmianą Miss, Najbardziej Rozśpiewaną Miss i Najbardziej Rozskakaną Miss. Nie zabrakło również Miss Zgadywanek, Miss Szybkości oraz Miss Najdłuższego Kucyka. W grupie 5-6- latków dzieci podziwiały Miss Gracji, Miss Tańca i Miss Zręczności. Najlepsza projektantka mody przygotowała dla swojej modelki wiosenną kreację. Chłopcy układali oryginalne życzenia dla kobiet, zwycięzca otrzymał tytuł: Mistrz Słowa. Kto potrafił zgodnie współpracować i postawić budowlę z kubeczków - został Mistrzem Zabawy. Dzień Kobiet był pełen śmiechu i wrażeń. Dzieci pamiętały o paniach pracujących w przedszkolu i wręczyły im karty z najlepszymi życzeniami.

Wychowawczyni maluchów i starszakówKUJAWSKA  KOZA


Przedszkolaki wiedzą, że w ostatnie dni karnawału na Kujawach pojawiają się grupy kolędników w przebraniach - tzw. koza. Odwiedziła ona również dzieci, by je zabawić i zapoznać z tradycją. Maluchy i starszaki zobaczyły, jaki jest skład kozy kujawskiej. Zrozumiały znaczenie wielu słów: przebierańcy, obrzędy, dary, siora, podkoziołek. Obecność maszkar zwierzęcych nie przestraszyła dzieci. Ten symbol siły i żywotności ma przecież spowodować szybkie nadejście wiosny. Wychowawczyni maluchów i starszaków

 


 

WYCIECZKA  DO  TEATRU

26 lutego klasy IV,IV i VII wybrały się na spektakl Robinson Crusoe do toruńskiego teatru Baj Pomorski. Dowcipny i nowoczesny scenariusz, ciekawe i ekstrawaganckie kostiumy, efekty specjalne i oprawa muzyczna sprawiły, że uczniowie wyszli z teatru zachwyceni i długo rozmawiali na temat sztuki.


 


BAL  KARNAWAŁOWY


Karnawał to czas zabawy dla dorosłych i dzieci. 25 lutego przedszkolaki na balu karnawałowym prezentowały swoje piękne stroje i umiejętności taneczne. Wychowawczynie zachęcały do podróży ,,wesołym pociągiem" i udziału w konkursach. Bal był okazją do rozmów, aktywności, współzawodnictwa i radosnej zabawy.

Wychowawczyni maluchów i starszaków

 


 

PRZEDSZKOLAKI  U  FRYZJERA


Przedszkolaki chętnie bawią się w kąciku fryzjerskim i tworzą lalkom ciekawe fryzury. W lutym dzieci były w prawdziwym salonie w pobliżu przedszkola. Zobaczyły, na czym polega praca fryzjera i jakie urządzenia wykorzystuje on w codziennej pracy. Przeglądały katalogi i określały kolory włosów. Dowiedziały się, w jaki sposób powinny dbać o swoje włosy. Po powrocie do przedszkola dzieci utrwaliły zdobytą wiedzę i rozwiązywały zagadki.

Wychowawczynie maluchów i starszaków

 


 

SPOTKANIE  PRZEDSZKOLAKÓW  Z  POLICJANTKĄ

W lutym 2019r. nasze przedszkole odwiedziła pani Magda z Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim. Na zajęciach dzieci utrwaliły zasady bezpiecznego zachowania się podczas różnych zabaw, spacerów i wycieczek. Przedszkolaki chętnie odpowiadały na pytania policjantki. Wyjaśniały, jak należy reagować w sytuacjach trudnych. Wykorzystały zdobytą wiedzę wykonując prace plastyczne p.t. ,,Jesteśmy bezpieczni".

Wychowawczynie przedszkolaków


Lekcja wiedzy o społeczeństwie w Urzędzie Gminy Koneck14 lutego 2019 r. w ramach zajęć z wiedzy o społeczeństwie uczniowie klasy III gimnazjum odwiedzili Urząd Gminy. Celem wizyty było zapoznanie się z zasadami funkcjonowania lokalnego samorządu oraz rolą i zadaniami, jakie spełnia gmina. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o swojej gminie, a także o pracy samego urzędu. Otrzymali także słodki upominek i pamiątkowe gadżety, dzięki czemu miło wspominali i dobrze zapamiętali informacje przekazane przez pracowników Urzędu Gminy.


Zajęcia w ramach projektu "Uniwersytet Młodego Odkrywcy" - WSKSiM w Toruniu

 

 


My się zimy nie boimy

My zimy się nie boimy... Zimowe zabawy sprawiają przedszkolakom wiele radości. Można przecież rzucać śniegiem w plecy Pani Zimy, celować śnieżkami w drzewo lub lepić bałwana! Wszyscy z dumą zerkali na ,,białego człowieka", który powstał dzięki zaangażowaniu dzieci. Do zabawy przyłączyła się również Pani Dyrektor. Wiemy, że zima to trudna pora roku dla zwierząt i ptaków. Maluchy i starszaki często więc sprawdzają, czy w karmnikach nie brakuje pożywienia. Pamiętają o zasadach dokarmiania i dobrej jakości podawanego jedzenia, aby nie zaszkodzić skrzydlatym przyjaciołom.

Wychowawczynie przedszkolaków

 


Przedszkolaki w teatrze we Włocławku

Przedszkolaki w teatrze muzycznym 8 lutego 2019 r. maluchy i starszaki były w Teatrze Muzycznym Forte we Włocławku. Z uwagą śledziły przygody mieszkańców łąki. Zabawne stworzenia bardzo się od siebie różniły, ale wspólnymi siłami potrafiły pokonać trudności. Bohaterowie Musicalu uświadomili dzieciom, że ,, inność każdego z nas" wcale nie jest wadą.

 


WYSTĘP UCZNIÓW KLASY III

 

 

 


Wycieczka do Włocławka

7 lutego klasa I i III wybrała się na Musical profilaktyczny ,,Co w trawie piszczy.''

Spektakl wystawiony był w Centrum Kultury Browar B we Włocławku.To fantastyczna przygoda mieszkańców łąki. Dziś, w czasach zapotrzebowania na akceptację i tolerancję, twórcy Musicalu ukazali życie drobnych stworzeń, zabawnych przez swój wygląd i dziwactwa, uświadamiając wszystkim, że ,,inność każdego z nas''  tak naprawdę wcale nie jest wadą.

Pomysłowe kostiumy, dowcipny scenariusz,efekty świetlne i oprawa muzyczna bardzo podobała się wszystkim. Wyjazd do teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji, o czym świadczyły uśmiechy i komentarze w czasie spaceru brzegiem Wisły.HISTORIONAUCI


Uczniowie klasy ósmej i trzeciej gimnazjum uczestniczyli w Programie Centrum Edukacji Obywatelskiej – Historionauci. To program edukacji historycznej, organizowany przy współpracy Narodowego Instytutu Muzealnictwa i ochrony zbiorów.

W ramach programu uczniowie szukali śladów przeszłości w wybranych placówkach muzealnych, zarówno narodowych jak i regionalnych. W ramach swoich działań opowiadali historię odzyskania niepodległości za pomocą eksponatów: obrazów, grafik, dokumentów, fotografii, przedmiotów codziennego użytku.

Małgorzata Góralska
WYSTĘP PRZEDSZKOLAKÓW

 

 

 


ZABAWA CHOINKOWA


WIGILIA W PRZEDSZKOLU


Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania .Tak  też  było również u nas , tradycyjnie już odbyła  się  wigilia  przedszkolna, wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń.  Oczywiście nie zabrakło  prezentów pod  lśniącą choinką, które dzieci rozpakowały z wielką radością.


JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

 


ŚWIĄTECZNE WARSZTATY  BOŻONARODZENIOWE  Z RODZICAMI W PRZEDSZKOLU


Święta tuż, tuż, więc w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy dzieciom świąteczne warsztaty plastyczne z udziałem rodziców.

Nasze przedszkole zamieniło się na moment w pracownię plastyczną, w której działo się wiele ciekawych rzeczy. W miłej, świątecznej atmosferze wiele mam  jak również tatusiów oraz babć  naszych przedszkolaków odkrywało swoje talenty plastyczne, a dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów.

Przedszkolaki wykonały piękne bałwanki z kuli szklanej i styropianowej używając również  brokatu, szalików, czapeczek.

Warsztaty miały na celu kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, rozwijanie ekspresji plastycznej dzieci oraz integrację rodziców ze środowiskiem przedszkolnym.

Przy dźwiękach kolęd, z pomocą rodziców powstawały piękne świąteczne ozdoby . Podczas tworzenia prac rodziny wykazywały się niezwykłą pomysłowością i ciekawą inwencją twórczą.

Dzieci z dumą prezentowały swoje dzieła.  Bałwanki  z pewnością będą stanowiły świąteczną dekorację domów.  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w warsztatach.


Pasowanie na Starszaka


20 grudnia był szczególnym dniem dla przedszkolaków. Dzieci prezentowały swoje umiejętności przed publicznością i przekonały wszystkich, że zasługują na miano starszaków. Maluchy z uwagą obserwowały występujących na scenie i nagradzały brawami. Po uroczystości pasowania na starszaka dzieci mogły skosztować wiele smakołyków przygotowanych przez rodziców. Z okazji zbliżających się świąt otrzymały prezenty, za które serdecznie podziękowały najbliższym i wręczyły wykonane przez siebie świąteczne karty.


PIECZEMY  PIERNICZKI


Święta bez pierniczków to Święta stracone Kierując się tym przesłaniem nasze przedszkole postanowiło zadośćuczynić tej tradycji. W dniu 14 grudnia w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia oraz  integracji z przedszkolem  dzieci wspólnie wypiekały ciasteczka -   z pomocą przyszły nam  mamy -  pani Ania oraz pani Kasia. Ciasto na pierniczki zostało już wcześniej przygotowane przez mamy naszych milusińskich (tu wielkie podziękowania  dla  rodziców , którzy zakupili potrzebne produkty oraz przygotowali ciasto).

Czyż to nie wspaniale, w przedszkolu zabawić się w prawdziwego cukiernika, piekarza. Wspólne wałkowanie z mamami ciasta na pierniki a następnie wykrawanie różnych kształtów dzięki niezliczonej ilości foremek to dopiero była zabawa. Gdy tylko pierwsze wypieki zostały wyciągnięte z piekarnika to po przedszkolu zaczął się unosić wspaniały aromat pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich  w cudowny, świąteczny nastrój. Zabawa była naprawdę świetna a zachwycone dzieci nie mogły doczekać się ozdabiania, które zostało zaplanowane na kolejne dni. Nasze maluszki  wraz ze swoją panią dekorowały pierniczki różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Oczywiście trudno się było oprzeć kolorowym cukiereczkom i słodkiemu lukrowi i nie skosztować choćby odrobinki. Pierniczkami ozdobionymi przez dzieci poczęstowaliśmy personel przedszkola, pewna część  pierniczków została pozostawiona  na  wspólną  wigilię a  pozostałe spakowane w  paczuszki aby ozdobiły stoły wigilijne w domach dzieci.

Wychowawczyni maluchów

Święta tuż,tuż....

Uczniowie klasy III  także przygotowują się do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Ubierają choinkę, dekorują salę lekcyjną, ozdabiają pierniki. Pomysłów na najpiękniej udekorowany piernik było wiele. Polewa, pisaki z lukrem, posypki do ciasteczek, bakalie- możliwości było mnóstwo. Wszyscy mieli doskonałą okazję, aby wykazać się inwencją twórczą.  


KARTKI  Z  ŻYCZENIAMI


Ponieważ zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, dzieci z oddziału przedszkolnego w Konecku poznały wiele zwyczajów i tradycji związanych z tym świętem, m.in. zwyczaj wysyłania życzeń na kartkach świątecznych. Niestety w dobie poczty elektronicznej i telefonów komórkowych zwyczaj wysyłania tradycyjnych kartek świątecznych powoli zanika. Jednak wciąż wielu uważa, że nie ma lepszego sposobu na wysłanie życzeń noworocznych i bożonarodzeniowych niż wrzucenie do skrzynki na listy własnoręcznie wykonanej pocztówki.

Dzieci wykonały kartki świąteczne i za sprawą historyjki obrazkowej zapoznały się z wędrówką kartki świątecznej od nadawcy do adresata. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się, kto to taki adresat, a kto nadawca, oraz do czego służy znaczek. Gdy kartki zostały pięknie przygotowane oraz zaadresowane, znaczek przyklejony wybraliśmy się na pocztę, aby nasze kartki zostały wysłane do rodziców:-) Mamy nadzieję, że niespodzianka była trafiona…..

Wychowawczyni maluchów


WYCIECZKA  DO  PLANETARIUM

12 grudnia 2018 roku uczniowie klasy III, IV i VI byli na wycieczce w Toruniu. Był to wyjazd edukacyjny do toruńskiego planetarium. Uczniowie obejrzeli seans „Makrokosmos”. Była to podróż rakietą kosmiczną do granic Wszechświata, by podziwiać sztuczne satelity, gwiazdy i galaktyki. Następnie uczniowie przeszli do sali GEODIUM i przez 40 minut wykonywali doświadczenia, które w przystępny sposób opisywały m.in. pole magnetyczne, trzęsienie Ziemi czy źródła energii odnawialnej. Trzecią atrakcją była wystawa interaktywna BAZA MARS – multimedialna przestrzeń, której scenografia przypominała laboratorium kosmiczne. Uczniowie, niczym członkowie załogi, w ciągu 45 minut mieli do wykonania określone czynności niezbędne do tego, by przeżyć poza Ziemią. Po ponad dwugodzinnej wizycie w Planetarium w Toruniu pełni wrażeń wróciliśmy do Konecka.

Wioletta Murawska


„OFIAROM STANU WOJENNEGO. ZAPAL ŚWIATŁO WOLNOŚCI”

 


13 grudnia 1981 roku w Polsce został wprowadzony stan wojenny. Mając świadomość ogromnego poparcia społecznego dla „Solidarności” i związanego z tym zagrożenia dla swojej pozycji, komuniści postanowili użyć siły i rozprawić się z opozycją. Brutalne działania reżimu spotkały się ze sprzeciwem wolnego świata. Zapalenie świec w oknach wielu domów na całym świecie stało się znakiem pamięci o walczących o wolność i godność Polakach. 
Do tego symbolicznego gestu solidarności wezwali wówczas papież Jan Paweł II i prezydent USA Ronald Reagan, a płomień wolności rozbłysnął w Watykanie i w Białym Domu. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w obchodach 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego oraz włączenia się w akcję społeczną „Ofiarom stanu wojennego. Zapał Światło wolności”. 13 grudnia o 19:30 postawmy w oknach naszych domów światełko na znak pamięci o ofiarach reżimu komunistycznego. W akcji może wziąć udział każdy, zapalając świeczkę w oknie lub wirtualnie na stronie swiatlowolnosci.ipn.gov.pl.

 

 


MIKOŁAJ  W  PRZEDSZKOLU


Święty Mikołaj do nas przychodzi,

dużo prezentów dzieciom przynosi.

W buciki wszystko zwinnie upycha

i jak czarodziej w pośpiechu znika.

Święty Mikołaj odwiedza dzieci na całym świecie -  7 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również  do Publicznego Przedszkola w  Konecku . Dzień ten był niezwykle radosny i pełen wrażeń dla wszystkich milusińskich. Grupa maluchów od samego rana wykonywała własnoręczne ozdoby na choinkę które następnie zawisły na drzewku.  Dzieci nie mogły się doczekać miłego gościa. Gdy tylko pojawił się w drzwiach na wszystkich buźkach pokazał się piękny uśmiech. Mikołaj przygotował dla każdego piękne podarki, które miał ukryte w wielkim worze. Oprócz  prezentów  św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie  wizyty wszyscy otrzymali prezenty, a w nich – dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknymi piosenkami i wierszami.

Oczekiwane cały rok Mikołajki minęły w bardzo miłej atmosferze i przyniosły naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

 


 

29 listopada odbył się szkolny etap konkursu wiedzy z serii "Wielcy Polacy" dotyczący osoby Mariana Rejewskiego, polskiego kryptologa, który w znacznym stopniu przyczynił się do złamania szyfru Enigmy. W konkursie wzięło udział jedenaścioro uczniów naszej szkoły. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się: 1. Miłosz Pracowity, 2. Oliwia Krużyńska, 3. Kamil Dominiak. Etap rejonowy odbędzie się 14 lutego 2019 r. w Toruniu.

Serdecznie gratuluję!

Iwona Smardzewska


TURNIEJ  MIKOŁAJKOWY


ŚLUBOWANIE  W  PRZEDSZKOLU


Dnia  4 grudnia odbyła się uroczystość „Pasowania na przedszkolaka”. Bohaterami spotkania były najmłodsze dzieci. Przedszkolaki  zaprezentowały program artystyczny, który przygotowały pod kierunkiem wychowawcy. Występując przed tak wielką publicznością wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą.  Puntem kulminacyjnym spotkania było ślubowanie. Po jego złożeniu pani dyrektor  dokonała pasowania używając  „magicznego ołówka”. Uroczystość ta w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Podczas uroczystości pasowania maluchy swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują  przedszkolu. Zaprezentowały rodzicom piosenki, wiersze i tańce, których nauczyły się do tej pory. Odświętny strój  i piękne birety, a także wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia.. Na pamiątkę tej ważnej chwili każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom. Uwieńczeniem uroczystości był pyszny tort i słodki poczęstunek. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i wychowawcy.

Wychowawca maluchów


POKAZ  MODY  JESIENNEJ


28.11.2018r. w przedszkolu został zorganizowany jesienny pokaz mody przede wszystkim po to, aby utrwalić zdobytą wiedzę na temat jesieni, rozwijać u dzieci kreatywność, wrażliwość na piękno oraz umiejętność prezentowania się przed publicznością. Przedszkolaki śpiewały piosenki i rozwiązywały zagadki o jesiennej tematyce. Modelki i modele z odwagą i uśmiechem pojawiali się na wybiegu. Dodatkowe zadanie polegało na recytowaniu rymowanki związanej z jesienią. Dzieci, które nie odważyły się brać udziału w konkursie, z uwagą obserwowały występujących. Decydowały, który przedszkolak zasługuje na wyróżnienie i otrzyma nagrodę publiczności. Komisja miała trudne zadanie, gdyż wszystkie dzieci były świetnie przygotowane i z wdziękiem prezentowały swoje stroje, kapelusze i torebki, na których widoczne były dary jesieni. Dzieci przekonały wszystkich, że ta pora roku może być kolorowa, wesoła i pełna miłych niespodzianek. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w wykonaniu strojów dla dzieci. Wychowawczynie maluchów i starszaków.


ANDRZEJKI  W  PRZEDSZKOLU

 

W piątek 30 listopada w Publicznym Przedszkolu w Konecku w grupie maluchów i starszaków zorganizowano gry i zabawy andrzejkowe. Dzieci przebrały się za wróżki, cyganki, czarownice. Wykonały czarodziejskie maski według własnego pomysłu i  radośnie bawiły się przy dziecięcych  przebojach i hitach. Nie mogło zabraknąć  tańca na miotle .Wspólnie wypowiadały czarodziejskie zaklęcia. Odbyły się różne konkursy i oczywiście nie zabrakło wróżb andrzejkowych: ,,Co powie tobie kwiatek’’, ,,Co oznacza wylosowana liczba’’. Wróżba ze słomkami pokazała, który kolega czy koleżanka jest najlepszym przyjacielem. Każde dziecko dowiedziało się kim zostanie w przyszłości, wywróżono m.in. lekarza, strażaka, policjanta, podróżnika, nauczyciela i informatyka. Buty wychodzące na korytarz powiedziały nam, komu jako pierwszemu, spełnią się wszystkie marzenia. Przedszkolaki  rzucały również pieniążki do miski z wodą, aby spełniły się wszystkie  marzenia. Podczas lania wosku przez klucz dzieci rozpoznawały różne kształty, z których dowiedziały się, że w następnym roku czeka ich dużo miłości, przyjaźni, ciekawe przygody, spełnienie marzeń, dobre nowiny, dalekie podróże.

Przygotowane rekwizyty, świece oraz unoszący się w całym przedszkolu zapach topionego wosku, stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom.

Już po raz  kolejny wróżby przyniosły przedszkolakom wiele radości i  były okazją do wspólnej wesołej zabawy.MALI  BADACZE


Wycieczki i spacery ,,małych badaczy" są okazją do poznawania otoczenia i prowadzenia przyrodniczych doświadczeń. Dzieci dostrzegają zmiany zachodzące w przyrodzie i określają zjawiska atmosferyczne. Dowiadują się, w jaki sposób zwierzęta przygotowują się do zimy. Postanowiliśmy zorganizować ,,kącik przyrody", aby nadal rozwijać zainteresowania przedszkolaków, uczyć szacunku do otaczającego świata i odkrywać jego tajemnice. Nasz kącik to miejsce, gdzie możemy spotkać mieszkańców lasu, nazwać różne gatunki drzew, rozpoznać grzyby, rośliny, owoce i nasiona potrzebne zwierzętom i również ludziom. ,,Kącik przyrody" jest inspiracją do wielu zabaw, prac plastycznych, leśnego teatrzyku i eksperymentów.

Wychowawczynie


 

DZIEŃ PIERNIKA26 listopada obchodziliśmy Dzień Piernika. Uczniowie klasy trzeciej gimnazjum własnoręcznie przygotowali ciasto,
wycinali różnorodne kształty i upiekli miodowo-korzenne pierniki. Ciastka zostały ozdobione. Zapach wypiekanych pierników przyciągał uczniów z całej szkoły. Jak na prawdziwych cukierników przystało, każdy spróbował wyrobu czy na pewno jest smaczny. 

MYŚLIWI  DZIECIOM,  DZIECI  ZWIERZĘTOM


23 listopada spędziliśmy popołudnie i wieczór w szkole. Społeczność szkolna przygotowała niespodziankę dla mieszkańców gminy. Zaprosiliśmy wszystkich na „WIECZORNICĘ  HUBERTOWSKĄ”. Naszymi gośćmi byli uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Lotników Polskich w Aleksandrowie Kujawskim wraz z opiekunką i dyrektorem panem Andrzejem Sygitem oraz  Wójt Gminy Koneck pan Ryszard Borowski.  Uczniowie przybliżyli zebranym historię i idee łowiectwa. Naszą szkołę  reprezentowali uczniowie klasy VII, którzy przygotowali inscenizację na podstawie opowiadania Andrzeja Nowickiego pt.: „Sarenka”.  Oficjalną część spotkania zakończył poczęstunek, który został przygotowany przez Rodziców i uczniów wszystkich klas. Stoiska z ekologiczną i zdrową żywnością cieszyły się dużym zainteresowaniem. Goście uraczyli nas przysmakami z dziczyzny, a my serwowaliśmy bigos, sałatki, chleb ze smalcem, ogórki, paprykę, grzybki, zupki, soczki, ciasta oraz całe mnóstwo innych własnych specjałów. Wszystkim dopisywał dobry humor i panowała miła atmosfera. 

Zaproszenie

 

Społeczność Zespołu Szkół im. Prymasa Tysiąclecia

Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Konecku

ma zaszczyt zaprosić

Mieszkańców Gminy Koneck

na Wieczornicę Hubertowską,

która odbędzie się 23 listopada 2018 r. o godz. 17.00

w sali gimnastycznej szkoły.

W programie:

Prelekcja poświęcona łowiectwu.

Pokaz artystyczny w wykonaniu uczniów.

Degustacja potraw z dziczyzny i ekologicznych. 

WYCIECZKA  DO  TORUNIA


14 listopada 2018 r. uczniowie klas I-III wyjechali do Torunia na przedstawienie teatralne p.t. ,,Księżniczka na ziarnku grochu". To nowatorska adaptacja bajki Jana Brzechwy, pełna koloru, wzruszenia i dobrej zabawy. Poza olbrzymią dawką humoru, którymi nacechowane są liczne sytuacje komediowe, bajka zawiera w sobie przesłanie, które uczy widza wiary we własne możliwości. Przedstawienie stawia na akceptację siebie. Opowiada również o tym, że nasze marzenia się spełniają. Trzeba tylko mocno w nie wierzyć! Z baśni wypływają dwa morały. Po pierwsze: to, czego szukasz, zawsze się znajdzie, a po drugie: fałsz zawsze wyjdzie na jaw.

Po przedstawieniu dzieci spacerowały ulicami Starego Miasta, zwiedzały miejsca charakterystyczne dla Torunia.

 


 

 

MAMY NIEPODLEGŁĄ!


Uczniowie klasy VIII i V włączyli się w ogólnopolską akcję społeczną organizowaną przez  Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Akcja polega na wysyłaniu do bliskich

i znajomych kartek okolicznościowych z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Edycja 2018 poświęcona jest podpisanej przez Józefa Piłsudskiego 16 listopada 1918 roku depeszy notyfikującej odrodzenie Polski. Każda z edycji to: trzy różne projekty kartek okolicznościowych.

Kartka pocztowa tzw. klasyczna prezentuje treść depeszy.


 


 

MSZA ŚWIĘTA ZA OJCZYZNĘ


Uczniowie Zespołu Szkół w Konecku wraz ze wspólnotą parafii św. Prokopa w Konecku wzięli udział 11 listopada w uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę. Po Eucharystii przeszli pod figurę Matki Bożej obok plebanii, gdzie przez Wójta i Radnych Gminy Koneck została odsłonięta okolicznościowa tablica upamiętniająca setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystościom towarzyszyły okolicznościowe przemówienia i wspólne odśpiewanie hymnu narodowego.

 


 

LIST  OD  PREMIERA

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Wójt Gminy Koneck Pan Ryszard Borowski przekazał uczniom i nauczycielom list od Premiera Rzeczypospolitej Polskiej Mateusza Morawieckiego.

 

 


Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że w związku z uchwaleniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawy o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej

poniedziałek, 12 listopada 2018 r.

jest dniem wolnym od pracy.

W tym dniu w przedszkolu i szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.

Dzień wolny od zajęć lekcyjnych i wychowawczych pozwoli na spędzenie czasu wśród najbliższych, w gronie rodzinnym, by w radosnej, patriotycznej atmosferze godnie świętować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 

AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

 

 „100 pozdrowień na 100-lecie niepodległości”


Uczniowie szkoły podstawowej i trzeciej klasy gimnazjum przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji, której założeniem było wysyłanie kartek z pozdrowieniami do szkół biorących udział w akcji. Dzięki temu, wszystkie placówki mogą poczuć wspólnotę, mimo dzielącej ich odległości. Akcja jest niezwykła gdyż ani uczniowie, ani nauczyciele nigdy się nie spotkali. W dzisiejszych czasach, gdy porozumiewamy się za pomocą sms-ów, e-maili czy też portali społecznościowych, wysyłanie pocztówek jest rzeczą wyjątkową i magiczną. Adresowaniem i wypisaniem pocztówek zajęły się uczennice z klasy trzeciej gimnazjum. Najprzyjemniejszym momentem było przyklejanie znaczków i wysłanie stu pocztówek, które trafią w różne zakątki kraju.

 


 

Warsztaty ekologiczne ,,Czyste podwórko - czysta Polska"


7 listopada w klasach młodszych odbyło się spotkanie z przedstawicielem firmy EKOSKŁAD. Dzieci poznały zasady prawidłowej segregacji śmieci i utrwaliły kolory poszczególnych pojemników. Dowiedziały się czego nie należy wrzucać, a co powinno znaleźć się w pojemniku o określonym kolorze. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało grę planszową, przybory szkolne oraz książeczkę ,,Uczę się segregacji odpadów". Dzieci uświadomiły sobie, jak ważna jest ekologia w życiu codziennym.


 

DZIEŃ BAJEK W PRZEDSZKOLU


5 listopada 2018 r. maluchy i starszaki przeniosły się w bajkowy świat. Przebrały się za bohaterów znanych bajek i uczestniczyły w zabawach z okazji obchodzonego „ Dnia Postaci z Bajek”.

Dzieci rozwijały zainteresowania literaturą, rozpoznawały ulubionych bohaterów i składały w całość obrazki przedstawiające sceny ze znanych utworów. Zgromadzone rekwizyty łączyły z postaciami. Śpiewały piosenki charakterystyczne dla danych bajek.

Pomogły również Kopciuszkowi w segregowaniu nasion. Stwarzane sytuacje edukacyjne rozwijały u dzieci spostrzegawczość, mowę, pamięć i umiejętności liczenia.

Wychowawczynie


KOWR  zwraca się do Państwa z uprzejmą prośbą do Rodziców, których dzieci brały udział  w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2017/2018, o ocenę realizacji działań promocyjnych tego programu poprzez wypełnienie ankiety zamieszczonej na stronie http://www.kowr.gov.pl/ankieta/4.

 


 

"PAN STOP"Uczniowie klasy czwartej wykazali się dużą kreatywnością tworząc na lekcjach techniki postać „Pana Stopa”. W ten sposób doskonalili swoją wiedzę ze znajomości znaków drogowych, zapamiętując ich kształty i kolory. Samodzielnie wyszukiwali też w kodeksie drogowym znaki, które dotyczą pieszego i rowerzysty.

 


 

WYJAZD DO RANCZA POD OLSZYNĄ


24.10.2018r. Pani Jesień zaprosiła uczniów klasy I oraz przedszkolaków do aktywnego wypoczynku blisko natury. ,,Rancho pod Olszyną" w Nowym Ciechocinku przygotowało kilka atrakcji: przejażdżka tramwajem konnym, poszukiwanie skarbów jesieni, warsztaty plastyczne i zabawy na świeżym powietrzu. Dzieci poznały mieszkańców mini-zoo. Karmiły kozy i owce, podziwiały ptaki ozdobne. W stajni rozpoznawały maści i rasy koni. Wiele wrażeń dostarczyła dzieciom przejażdżka na koniu- kuc szetlandzki o imieniu Amber cierpliwie woził uczestników wycieczki. Dzieci jadły pieczone w  ognisku  ziemniaki i kiełbaski, które bardzo im smakowały.

Wychowawczyni klasy I i wychowawczynie przedszkolaków


 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

12 października wszyscy odświętnie ubrani zgromadziliśmy się w sali gimnastycznej z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Były kwiaty, życzenia i gratulacje. Głos zabierał Wójt Gminy Koneck Pan Ryszard Borowski oraz Dyrektor Zespołu Szkół Pani Małgorzata Babiarczyk. Gospodarzami października są uczniowi klasy VII i to oni przygotowali część artystyczną. Wcielili się w postaci znanych artystów – Andrzeja Rosiewicza, Demisa Roussosa, Bruce’a Lee czy Zenka Martyniuka. Publiczność bawiła się znakomicie. Nauczyciele, zamiast kwiatka, zostali obdarowani jabłuszkami z kokardką.

W czasie akademii został rozstrzygnięty konkurs, który trwał przez kilka dni. Na tablicy umieszczone były zdjęcia naszych nauczycieli z dzieciństwa, a zadaniem uczniów było odgadnąć czyja to podobizna. Cieszył się on dużym zainteresowaniem, niestety, nikt nie odpowiedział prawidłowo. Najwięcej poprawnych odpowiedzi udzieliły 2 dziewczynki – Dominika Szymańska (kl. VIII) oraz Klaudia Kotas (kl. III Gim.). Gratulujemy!

Nauczycielom i pracownikom naszej szkoły życzymy WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!


PRZEDSZKOLAKI Z KONECKA PRZYJACIÓŁMI LEŚNYCH ZWIERZĄT

12 października 2018r. przedszkolaki wyruszyły autokarem w podróż do Osięcin.

W leśniczówce spotkały się z panem Markiem, który odsłaniał przed nimi sekrety lasu.

Dzieci dowiedziały się, że można tu spotkać wiele gatunków ptaków i ssaków. Rozpoznawały je na ilustracjach i mówiły, czym się żywią.

Gdy w ognisku piekły się ziemniaki, maluchy i starszaki bawiły się na polanie i podziwiały piękno natury.

Za ciekawą lekcję przyrody podziękowały panu Markowi i wręczyły upominki oraz dyplom. Dla zwierząt przekazały zebrane wcześniej przysmaki w postaci jabłek, kukurydzy, ziemniaków i marchewek.

Wychowawczynie

grupy młodszej i starszej 

„DYWIZJON 303. HISTORIA PRAWDZIWA” – przykładem patriotyzmu dla kolejnych pokoleń Polaków.

11 października 2018 r. uczniowie klasy VIII i III gimnazjum uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do kina Cinema City w Toruniu.Głównym celem wycieczki było obejrzenie filmu Dywizjon 303. Historia prawdziwa” . Ekranizacja powstała na podstawie kultowej książki Arkadego Fiedlera. Uczniowie przekonali się, jak wielki był wkład Polaków w zwycięskiej Bitwie o Anglię, czym jest prawdziwe bohaterstwo i niezwykły patriotyzm.

 UCZNIOWIE NA SZTUCE W BAJU POMORSKIM W TORUNIU


10 października 2018 roku klasy: czwarta i szósta odwiedziły Baj Pomorski w Toruniu. Uczniowie obejrzeli sztukę dramatopisarki Maliny Prześlugi, opowiadającą o przemiłym staruszku Panu Lampie, który od zwykłych przemiłych staruszków różni się tylko tym, że jego głowa świeci jak lampa. I to z zupełnie niewiadomych powodów. Pan Lampa mieszka - w dużym, starym, skrzypiącym i drewnianym domu, zwanym Domczyskiem wraz ze swoją wierną towarzyszką Piesą. Długo mieszkali sami, ale odkąd głowa Pana Lampy zaczęła świecić, do ich domu schodzą się dziwne stworzenia i postacie, które w normalnym świecie nie mogły znaleźć sobie miejsca, np. uwielbiająca straszyć dzieci Pani Straszyńska, pożerające smutki Siostry Gryzak, oglądająca świat „do góry nogami” Babcia Drapcia czy też Pan Dosłowny, przy którym trzeba bardzo uważać na słowa. A o czym tak naprawdę jest ta sztuka? O duchu tolerancji oraz wzajemnym zrozumieniu, a także wierze w to, że w ludziach mieszka dobro. Lampa na głowie głównego bohatera to Światło życia, jakie nosi w sobie, a raczej ma na głowie Pan Lampa. To sztuka o nadziei, że w ciemnościach wszyscy kiedyś spotkają się ponownie.
Spektakl wypełniony jest muzyką. Piosenki w wykonaniu aktorów często mówią więcej o postaciach niż same sceny dramatu.

Wioletta Murawska

 


 

"Dbam o zdrowie" w Przedszkolu

Edukacja prozdrowotna to ważny element działalności naszego przedszkola. Odpowiednie jej zaplanowanie oraz realizacja to klucz do sukcesu w kształtowaniu właściwych postaw i nawyków wśród najmłodszych. Nasze przedszkolaki wiedzą co należy robić, aby być zdrowym. W tym tygodniu grupa 3 i 4 - latków realizuje temat „Dbam o zdrowie”. Celem tych zajęć jest rozumienie konieczności i przestrzegania zabiegów higienicznych, propagowanie właściwych nawyków żywieniowych, nabywania umiejętności dbania o własne zdrowie.

Dzieci z grupy młodszej podjęły wyzwanie pod hasłem „Robimy sok malinowy - pyszny i zdrowy”. Nasz sok był smaczny, pięknie pachniał i był zdrowy.

Kolejnego dnia poznaliśmy, piramidę żywienia i aktywności fizycznej, wspólnie nazywaliśmy i omawialiśmy produkty, które należy spożywać, układaliśmy puzzle.

Przedszkolaki z pomocą nauczyciela stworzyły swoją piramidę z produktów przyniesionych z domu. Zadanie polegało na poznawaniu, nazywaniu i umieszczeniu produktów na piramidzie w odpowiednim miejscu.

Dzieci poprzez zabawę uczyły się zdrowych nawyków żywieniowych.

Dzieci 5-6- letnie wykorzystały owoce i warzywa, by rozwijać umiejętność liczenia i czytania. Segregowały dary jesieni według rodzaju i klasyfikowały ze względu na pochodzenie.

Pani Witamina, która odwiedziła przedszkolaków, wyjaśniła, dlaczego owoce i warzywa są niezbędne dla zdrowia. Dzieci poznały sposób wykonania sałatki owocowej. Z zaangażowaniem przystąpiły do pracy i doświadczały wrażeń dotykowych i smakowych.

 

 

100 DĘBÓW NA STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI

3 października 2018 r.

 

Kiedyś, gdy nas już tu nie będzie, ten dąb pozostanie.  Niech to drzewo przyszłym pokoleniom uczniów tej szkoły daje świadectwo naszego szacunku dla przeszłości i teraźniejszości Polski.
Niech w przyszłej swej wielkości i
sile zaświadcza o naszej miłości do niepodległej ojczyzny – najświętszej wartości, w której wzrastać będą mogli uczniowie Zespołu Szkół w Konecku.


W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,

Witamy serdecznie chłopaka każdego.

Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,

Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

DZIEŃ CHŁOPAKA W NASZYM PRZEDSZKOLU

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny , przedszkola i szkoły. W naszym przedszkolu nie zabrakło więc wspaniałej zabawy i dużo śmiechu z okazji Dnia Chłopaka. Nasi chłopcy byli dzielni nawet wtedy, gdy jedli cytrynę ! Sprawdzili się również w kuchni, gdy przenosili na łyżce jajka. Dziewczynki goliły swoich kolegów – pianka była wyjątkowo słodka. Dzieci uczestniczyły również w zabawach ruchowych przy muzyce. Przedszkolaki otrzymały upominki przygotowane przez Radę Rodziców.

Wychowawczynie maluchów i starszaków

 


 

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I


28 września uczniowie klasy I mieli swoje święto. W poczet uczniów Zespołu szkół w Konecku zostało przyjętych 16 uczniów – 12 dziewczynek i 4 chłopców. Aktu pasowania na uczniów dokonała Dyrektor Zespołu szkół pani Małgorzata Babiaczyk w asyście wychowawcy kasy pani Anny Roszak. Po złożeniu ślubowania na sztandar szkoły świeżo pasowani pierwszacy zaprezentowali się w części artystycznej. Nie zabrakło życzeń i upominków od p. dyrektor (zawieszki odblaskowe), społeczności szkolnej (długopisy i ołówki) i rodziców (gadżety do piórnika i 2 ryzy papieru). Życzymy powodzenia w szkole!

Wychowawca klasy

 

 


 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia


28 września obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Najpierw uczniowie sami przypomnieli sobie tabliczkę mnożenia a następnie  stali się egzaminatorami i sprawdzili znajomość tabliczki mnożenia starszych kolegów oraz dorosłych. Wyniki były różne, ale było to bardzo ciekawe doświadczenie.

 


 

 

PRZEDSZKOLAKI W SADZIE

 21 września dzieci z Publicznego Przedszkola w Konecku pojechały na wycieczkę do sadu. Zobaczyły, jak pięknie rumienią się jabłonie, jakie prace są wykonywane w sadzie i w jaki sposób trzeba dbać o drzewa, aby darów jesieni było jak najwięcej. Wielką atrakcją była przejażdżka w wagonikach, które przeznaczone są do przewożenia jabłek. Dzieci serdecznie podziękowały pani Wesołowskiej za tak miłe spotkanie, za herbatkę, słodycze i pyszne jabłka. Wręczyły dyplom i kolorowe drzewko wykonane z papieru.

Wychowawczynie maluchów i starszaków


 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

 Dzień Przedszkolaka był dla wszystkich radosny - wiele zabaw przy muzyce, konkurs wiedzy o naszym przedszkolu, a także spacer z balonami i krótkie spotkania z przedstawicielami instytucji znajdujących się w naszej gminie. Nie zabrakło miłych życzeń dla przedszkolaków, a także owoców i słodyczy.

Wychowawczynie maluchów i starszaków


 

BYLIŚMY  W  FOJUTOWIE

 


18 i 19 września wszyscy uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wyprawę! Trzema autokarami wraz nauczycielami udaliśmy się w kierunku Borów Tucholskich. Naszym miejscem zakwaterowania był luksusowy Zajazd Fojutowo, a celem wyprawy – udział w zajęciach profilaktycznych „Moda na życie bez używek”. Podzieleni na grupy wiekowe uczestniczyliśmy w miniwykładach „Ciemna strona uzależnienia”, w dyskusji moderowej „Zachowaj trzeźwy umysł”, przygotowywaliśmy scenki dramowe, plakaty i reklamy. Tematy naszych zadań i pogadanek to: „Dlaczego alkohol szkodzi?”, „Nikotyna jako środek uzależniający”, „Do czego prowadza dopalacze?”, „Zło czai się w cyberprzestrzeni” oraz „Jeśli nie używki, to co?”. Mogliśmy również skorzystać z wielu atrakcji, jakie ofiarowała nam okolica – basen, gokarty, mini park linowy i spływ kajakowy. Zwiedziliśmy Muzeum Borów Tucholskich w Tucholi, Muzeum Mydła Brudu w Bydgoszczy oraz sprawdzaliśmy swoją spostrzegawczość w „Escape roomach”. Było świetnie. Pogoda też nam dopisała!

 


 

ŚWIĘTO KROPKI W PRZEDSZKOLU14 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Kropki, które stało się okazją do inwencji i twórczej ekspresji. Dzieci poznały bohaterkę utworu pt. ,,Kropka'', która nie umiała rysować, ale spróbowała i stała się prawdziwą artystką. Przedszkolaki także próbowały odkrywać swoje talenty, uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych, ozdabiały wstążki, kropki i kropeczki. Rezultatem wspólnej pracy były  kolorowe drzewa.

Wychowawczynie grupy młodszej i starszej

 


Uczniowie naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON - włącz historię! Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im symbolicznych kartek.

  

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI


11 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Uczniowie szkoły podstawowej i trzeciej gimnazjum rozmawiali o swoich talentach i mocnych stronach. Ozdobili sale lekcyjne, założyli ubrania w kropki i malowali twarze. Na pamiątkę pierwszej kropki Vashti powstały kolorowe kropkowe dzieła sztuki. Każda klasa otrzymała okolicznościowe dyplomy. 


 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

W poniedziałek 3 września 2018 r. o godz. 900 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Konecku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019.

 

 

UWAGA!

 

Od dnia 24 kwietnia 2019r. częściowo przywrócone zostają

zajęcia lekcyjne!

 

 

 

 

Plan lekcji – 24 kwietnia 2019r. - środa

 

Pierwsza lekcja rozpocznie się o 8.20

 

Przywozy zorganizowano o godzinach takich samych jak w dniach rekolekcji

 

 

Nr lekcji

Klasa I

Klasa III

Klasa IV i V

Klasa VI i VII

Klasa VIII

Klasa IIIG

1

Lekcje zgodnie ze starym planem

Lekcje zgodnie

ze starym planem

Język polski

Historia

Religia

Język niemiecki

2

Język niemiecki

Język polski

Historia

Religia

3

Religia

Język niemiecki

Język polski

Historia

4

Historia

Religia

Język niemiecki

Język polski

 

Obiad -11.45 – 12.00

 

Odwóz – 12.00

 

 

You are here: Start
Green Blue Orange Back to Top