Developed by JoomVision.com

tytulnumer 1 tytulnumer 1

tytulnumer 2 tytulnumer 2

tytulnumer 1 tytulnumer 1

tytulnumer 2 tytulnumer 2

Z życia szkoły

PDFDrukujEmail

NAUKA PRZEZ ZABAWĘ

Uczniowie klas I-III od początku roku szkolnego 2013/2014 uczestniczą w projekcie edukacyjnym „Nauka przez zabawę” realizowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Prowadzone są trzy rodzaje zajęć: -zajęcia wyrównawcze dla uczniów ze specjalnymi trudnościami w czytaniu i pisaniu w tym także zagrożonych ryzykiem dysleksji; - zajęcia wyrównawcze dla uczniów z trudnościami w opanowaniu umiejętności matematycznych; -zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów ze szczególnym uwzględnieniem nauk matematyczno-przyrodniczych.

Zajęciami projektowymi objętych jest w sumie 34 uczniów. Podczas zajęć dzieci uczą się czytać, pisać, opowiadać, liczyć, rozwiązywać zadania matematyczne, prowadzić obserwacje przyrodnicze, doświadczenia, wykonują prace plastyczne i techniczne itp. Nazwa projektu wskazuje, że wszystko to odbywa się w formie zabawowej.

Pani Anna Roszak


X WIOSENNY TURNIEJ MUZYCZNY

21 marca 2014 roku uczniowie gimnazjum tradycyjnie już, przywitali wiosnę podczas X Wiosennego Turnieju Muzycznego. Rozśpiewani gimnazjaliści wraz ze swoimi wychowawcami bawili się w rytmie utworów z sześciu kategorii muzycznych. Rywalizacji klas podczas poszczególnych konkurencji towarzyszył gorący doping uczniów szkoły podstawowej oraz przybyłych licznie absolwentów naszego gimnazjum.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: pan dyrektor Dariusz Wochna, przedstawicielki Rady Rodziców: pani Małgorzata Madajczyk i pani Agnieszka Łukowiak oraz przedstawicielki GOPS-u: pani Berta Szuchmilska i pani Anna Spychalska. W tym roku najlepsze okazały się klasy IIIa i IIb zdobywając pierwszą nagrodę - wspólny wyjazd na pizzę do Ciechocinka, drugie miejsce zajęły klasy IIIb i I natomiast trzecie klasa IIa.

Pani Małgorzata Sobolewska i Pani Anna Garmada


OKIEM PIERWSZAKA - ŚLUBOWANIE

17 października 2013r. to pamiętna data dla Pierwszoklasistów. W tym dniu w murach naszej szkoły odbyło się uroczyste ślubowanie klasy 1. Do grona uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Konecku wstąpiło 22 dzieci, w tym 9 dziewcząt i 13 chłopców. Pierwszoklasiści zgodnie złożyli ślubowanie na sztandar naszej szkoły i byli pasowani na ucznia "wielkim ołówkiem".

Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów. Radośni Pierwszoklasiści przyjęli życzenia i prezenty przygotowane przez starszych kolegów i Radę Rodziców. Po części oficjalnej Pierwszoklasiści przygotowali program artystyczny,w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie.

Życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

Pani Iwona Ziemecka


UCZNIOWIE GIMNAZJUM W KONECKU UCZESTNIKAMI SPOTKANIA NAD LEDNICĄ

"Miłość cię znajdzie" - tak brzmiała myśl przewodnia XVI Spotkania Młodych Lednica2000, które odbyło się w 2 czerwca 2012 roku. Organizator całego przedsięwzięcia, o. Jan Góra, dbał o to, aby podczas Spotkania atmosfera była przepełniona radością, modlitwą i wspólną zabawą. Tematem tegorocznej Lednicy było Miłosierdzie oraz jego obecność w ludzkim życiu, wszyscy uczestnicy otrzymali fragmenty Dzienniczka św. siostry Faustyny Kowalskiej.

Uczniowie gimnazjum w Konecku wraz z młodzieżą z innych parafii naszej diecezji (Osięcin, Bytonia i Dąbia) uczestniczyli w spotkaniu nad Lednicą. Choć pogoda nas nie rozpieszczała (zmagaliśmy się z wiatrem, deszczem i zimnem), dobry humor udzielał się wszystkim uczniom oraz Pani Iwonie Drużyńskiej, która sprawowała nad nami opiekę oraz zarażała radosnym nastrojem, za co należą jej się serdeczne podziękowania.

Z niecierpliwością oczekujemy już następnego Spotkania, na które ojciec Jan Góra zapraszał nas serdecznie i które odbędzie się 1 czerwca 2013r.

Uczestnicy spotkania nad Lednicą


V FINAŁ EDYCJI KONKURSU WIEDZY RELIGIJNEJ DIECEZJI WŁOCŁAWSKIEJ DLA UCZNIÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

23 maja 2012 roku w Zespole Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku odbył się finał V Edycji Konkursu Wiedzy Religijnej Diecezji Włocławskiej dla uczniów szkół gimnazjalnych pt.: Rodzina chrześcijańska, budując Kościół w miłości, oddaje się na służbę człowiekowi i światu (FC 64) – Jan Paweł II orędownik rodzin. W konkursie wzięło udział 88 gimnazjalistów i gimnazjalistek z całej naszej diecezji. Przybyli do Długosza wraz ze swymi opiekunami, aby zmierzyć się z trudnymi pytaniami etapu diecezjalnego. Zostali przyjęci z wielką życzliwością w murach Długosza, jak to ma miejsce każdego roku.

Po sprawdzeniu, trwającego godzinę zegarową, testu zostały ogłoszone ostateczne wyniki. Przed nagrodzeniem finalistów głos zabrał ks. dr Jacek Kędzierski, Dyrektor Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza. Następnie ksiądz dr Marcin Idzikowski przedstawił nam tegoroczne finalistki konkursu. Są nimi:

Małgorzata Piechocka - uczennica Gimnazjum w Boguszycach - I miejsce

Daria Robak - uczennica Gimnazjum w Sławsku - II miejsce

Anna Konieczna - uczennica Gimnazjum w Piotrkowie Kujawskim - III miejsce

Agata Chęcińska - uczennica Gimnazjum w Przedczu - IV miejsce

Oliwia Lewandowska - uczennica klasy IIb Gimnazjum w Konecku - V miejsce

Laureaci otrzymali w nagrodę tablety oraz pamiątkowe dyplomy.

W konkursie udział brała także Afrodyta Drążkowska, uczennica klasy Ia naszego gimnazjum. Opiekę nad dziewczętami sprawowała oraz przygotowała do konkursu pani Iwona Drużyńska.

Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu, która odbędzie się już za rok.

Pani Iwona Smardzewska


SPRAWOZDANIE Z ZIELONEJ SZKOŁY

W dniach 9-11 maja 2012 r. odbyła się wycieczka uczniów klas trzecich gimnazjum do Łeby na Zieloną Szkołę. Opiekunkami były panie: Renata Grzegórska, Ewa Pracowita, Aleksandra Kamińska. O godzinie 600 , o dziwo wszyscy byli punktualni, zebraliśmy się przed szkołą i pełni euforii ruszyliśmy w podróż, która trwała około 6 godzin. W Łebie byliśmy o 1145. Wzięliśmy bagaże i poszliśmy obejrzeć nasz pensjonat i pokoje, pograliśmy w tenisa i zjedliśmy pyszny obiad. Po obiedzie wyruszyliśmy na wydmy, najpierw popłynęliśmy statkiem po jeziorze Łebsko do Rąbki. Tam zwiedziliśmy poligon niemieckiej broni rakietowej. Następnie pieszo ruszyliśmy w kierunku wydm. Po drodze na terenie Słowińskiego Parku Narodowego obserwowaliśmy różne gatunki roślin, połamane i powyrywane z korzeniami drzewa, które tworzyły niesamowity nastrój, nawet nastrój grozy – martwy las oraz mieszkające tam zwierzęta. Doszliśmy na wydmy. Najpierw trochę poszaleliśmy, pokonaliśmy najwyższą wydmę, po czym koleżanki przeprowadziły przygotowaną przez siebie lekcję „Z kompasem za pan brat”. Była ona zupełnie inna jak w szkole. W formie zabawy nauczyliśmy się posługiwać kompasem. Kiedy nacieszyliśmy się widokiem wydm, wyruszyliśmy pieszo brzegiem morza, obserwując jednocześnie przepiękny zachód słońca, do pensjonatu. Po kolacji czekała na nas niespodzianka – dyskoteka w rytmie disco- polo. Bawiliśmy się do godziny 2300.

Drugi dzień był również pełen wrażeń. Zaraz po śniadaniu, o godzinie 900 wyruszyliśmy zwiedzić Muzeum Przyrodnicze w Smołdzinie, następnie skansen wioski rybackiej w Klukach oraz latarnię morską w Czołpinie, która niestety była zamknięta. Byliśmy trochę rozczarowani, gdyż chcieliśmy obejrzeć okolice Łeby z lotu ptaka. Do pensjonatu wróciliśmy o godzinie 1400. Zjedliśmy obiad i wyruszyliśmy kolejką bajkową zwiedzać Łebę. Pan przewodnik opowiedział nam ciekawą historię powstania Łeby, pokazał najciekawsze miejsca, upiększając swoje opowieści różnymi anegdotkami. Ta przejażdżka dostarczyła nam nie tylko dużo wrażeń, ale przede wszystkim dużą porcję wiadomości. Wróciliśmy do pensjonatu o godzinie 1700. Następną godzinę przeznaczyliśmy na gry sportowe. O godzinie 1800 wyjechaliśmy do Nowęcina do stadniny koni. Tam czekała na nas niespodzianka – każdy, bez wyjątku – nawet nasze opiekunki – musiały przejechać się na koniu. Było dużo śmiechu, ale i dużo obaw. Większość z nas pierwszy raz w życiu miała okazję dotknąć konia, nie myśląc nawet o przejażdżce. Po stresującej jeździe, która skończyła się szczęśliwie, usiedliśmy wokół ogniska, piekliśmy kiełbaski i śpiewaliśmy piosenki turystyczne. Oczywiście nie obyło się bez wymyślonego przez nas hymnu Zielonej Szkoły. Ognisko trwało do godziny 2030, po czym wróciliśmy do pensjonatu. O spaniu nie było jeszcze mowy. Nasze koleżanki zorganizowały konkurs. Zadaniem mieszkańców każdego pokoju było napisanie listu do rodziców. Na początku nikt się nie ucieszył z pomysłu, ponieważ każdy był już tak zmęczony, że nie miał siły na myślenie. Jednak kiedy dowiedzieliśmy się, że nagrodą za najciekawszy list jest piątka z języka polskiego, bez żadnego gderania z zapałem zabraliśmy się do pracy. Po godzinie listy były gotowe. Około godziny 2200 całą grupa poszliśmy na spacer, by zobaczyć morze nocą. O godzinie 2300 byliśmy już w pensjonacie. W końcu nadszedł czas na wymarzony odpoczynek.

Trzeci dzień Zielonej Szkoły rozpoczęliśmy o godzinie 700. Najpierw była poranna toaleta, potem sprzątanie i pakowanie, i w końcu o godzinie 830 śniadanie. Po śniadaniu pełni dobrego humoru wyruszyliśmy pieszo na plażę. Po drodze zwiedziliśmy domek do góry nogami. Bardzo nam się tam podobało, ponieważ wszystko było odwrotnie, w dodatku domek był przechylony i kiedy byliśmy w środku , to trudno było nam utrzymać równowagę. Lekko rozhuśtani i pełni wrażeń ruszyliśmy na plażę. Tam koleżanki przeprowadziły kolejną lekcję, tym razem była to lekcja matematyki – patykiem po piasku, czyli przeliczanie mili morskich na kilometry i odwrotnie oraz węzłów na kilometry na godzinę. Przeszkadzał nam tylko silny wiatr, który wyrywał kartki z rąk. Poza tym wszystko poszło zgodnie z planem. Na koniec przeprowadzono ostatnią lekcję, konkurs wiedzy o Łebie. Okazało się, że uczniowie zaskoczyli wszystkich, a szczególnie panie nauczycielki, wiedzą o Łebie i okolicach. Była to ciekawa lekcja, w czasie której wszyscy mogli sprawdzić swoją wiedzę. O godzinie 1230 udaliśmy się do portu jachtowego, po czym o godzinie 1300 ruszyliśmy w godzinny rejs po Bałtyku żaglowcem pirackim, który pochodził z XVIII wieku. Nikt nie przypuszczał, że ten rejs dostarczy nam tylu wrażeń. Nieźle kołysało statkiem, zrobiło się zimno i trochę strasznie. Co niektórzy kurczowo trzymali się burty i głęboko oddychali. Dobrze, że ten rejs trwał tylko godzinę. Po rejsie nieco zgłodnieliśmy, toteż wróciliśmy po raz ostatni do naszego pensjonatu na pyszny obiad. O godzinie 1600 ruszyliśmy jeszcze na pożegnalny spacer po Łebie, a o godzinie 1800 pożegnaliśmy się z miłą właścicielką i trochę smutni, ale z uśmiechniętymi buźkami i z bagażem wspomnień wyruszyliśmy do Konecka. Droga powrotna trochę się dłużyła, co niektórzy przysypiali, ale do czasu. Kiedy dookoła rozszalała się straszna burza, wszyscy siedzieliśmy w skupieniu i obserwowaliśmy błyskawice. Około godziny 2300 dotarliśmy do Konecka, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice.

Zielona Szkoła dostarczyła nam wielu ciekawych wrażeń, pozwoliła na bliższe poznanie się, poszerzyła naszą wiedzę, zainspirowała do wykorzystania wiedzy w praktyce. Nauczyliśmy się współdziałać w grupie i przestrzegać zasad kultury osobistej. Żałujemy jedynie tego, że Zielona Szkoła trwała tak krótko, jednak wspomnień i wrażeń nikt nam nie zabierze.

Małgorzata Kretkowska, Dara Lewandowska


"ŚWIĘTY ANDRZEJU DAJ NAM ZNAĆ CO SIĘ BĘDZIE Z NAMI DZIAĆ"- CZYLI ANDRZEJKOWE WRÓŻBY PRZEDSZKOLAKÓW

Dawno temu późną jesienią, po skończeniu wszystkich prac rolnych, gdy dni były coraz krótsze, a wieczory coraz dłuższe, następował okres wróżb. Dniem szczególnym był 29 listopada - nazywany wigilią świętego Andrzeja.

Andrzejki to tradycja ludowa obchodzona nie tylko w Polsce, ale w innyc krajach też np. w Niemczech, Szwajcarii. Dawniej w dniu św. Andrzeja wróżyły sobie panny, które bardzo chciały wyjść za mąż. Wróżby odbywały się w samotności przy zapalonych świecach, zasłoniętych oknach - wieczorami. Panny dawały upust swojej pomysłowości w odczytywaniu znaków, losowały włożone pod poduszkę karteczki z imionami chłopców. Wróżono też sobie ze sztachet w płocie. dziewczyna dotykała sztachety i powtarzała: kawaler, wdowiec. Zdarzało się, że chłopcy posmarowali sztachety smołą, by zrobić pannom kawał.

Dzisiaj wróżby stały się okazją do spotkań i zabaw andrzejkowych często przy muzyce. Do dziewcząt doączyli chłopcy, którzy też chcą się dowiedzieć, jaka czeka ich przyszłość. Przedszkolaki z oddziału pięcio- i sześciolatków wróżyły sobie dzisiaj na różne sposoby, zabrakło tylko czarownicy z magiczną kulą...

Pani Monika Kochanowska - Gajewska


HALLOWEENOWE STWORY W PRZEDSZKOLU

Ostatnie dwa dni października przebiegały w naszym przedszkolu pod hasłem "Halloween". W czwartek - 27.10.2011 - przeprowadziliśmy zabawy badawcze z dynią w roli głównej. Opisywaliśmy jej wygląd, kształt, ważyliśmy "na oko", dotykalismy, zastanawialiśmy się po co jest dyniai co można z niej zrobić? Propozycji było dużo, po dyskusji wybraliśmy, że zrobimy z niej lampiona. Najpierw narysowalismy oczy, nos, usta - elementy, które należy wyciąć. Potem dzieci wybierały miąższ z dyni i wtedy okazało się, co dynia ma w środku.

Natomiast w piątek - 28.10.2011 - dzieci przyszły do przedszkola przebrane za wampiry, duchy, czarownice lub ukryły twarz za maskami. Dominującym kolorem w Halloween powinien być kolor czarny lub pomarańczowy. Po śniadaniu rozpoczął się halloweenowy korowód. Próbowalismy przestraszyć nasze panie z przedszkola, które wykupywały się cukierkami - w myśl powiedzenia "Cukierek albo psikus". Potem bawilismy się przy muzyce, oglądaliśmy przebrania dzieci z innych grup. Chociaż tradycja Halloween przyszła do nas zza oceanu w latach 90-tych ubiegłego wieku, to sprawia dzieciom dużo radości i uśmiechu. A przecież w wychowaniu o to chodzi, aby dostarczać dzieciom powodów do radości i zabawy. Myślę, że nam się to udało, co widać na załączonych zdjęciach.

Pani Monika Kochanowska - Gajewska


SUWALSZCZYZNA KRAINA JAK BAŚŃ - RELACJA Z WYCIECZKI

W dniach 29.05. - 03.06.2011 roku odbyła się sześciodniowa wycieczka na suwalszczyznę z jedniodniowym pobytem na Litwie. W niedzielę o godzinie 7 00 zebraliśmy się przed szkołą w Konecku, by wyjechać na pólnocno - wschodni kraniec Polski. Po drodze wystąpiliśmy na scenie w Mrągowie i razem z prezenterami telewizyjnymi, panią Odettą Moro - Figurską i panem Michałem Figurskim, na Dniach Giżycka zjedliśmy danie rybne przygotowane przez pana Marcina Budynka.

W poniedziałek z panią przewodnik zwiedziliśmy okolice Suwałk: parki, jeziora i piękne okazy głazów pozostawionych przez lodowce. Po męczącym dniu, dla odprężenia, udaliśmy się do Aquaparku. Największą atrakcją dla uczniów były zjeżdżalnie i jakuzi.

Kolejnego dnia pojechaliśmy do naszych rówieśników w Mejszagole na Litwie, by zawieźć im polskie książki zebrane przez naszych uczniów. Bardzo miło zaskoczyli nas przywitaniem. Po przedstawieniu pt. "Tomcio Paluszek", występach wokalnych, instrumentalnych i tanecznych zostaliśmy zaproszeni na słodki poczęstunek, podczas którego się lepiej poznaliśmy. Później z panią przewodnik zwiedziliśmy Wilno. Cała grupa najbardziej zachwycona była obrazem Matki Bożej Ostrobramskiej.

W Dzień Dziecka wraz z panem przewodnikiem, poznawaliśmy dalszą część suwalszczyzny, potem odbyliśmy rejs statkiem po jeziorze Wigry - wzdłuż rezerwatu przyrody. Wieczorem opiekunowie zrobili nam niespodziankę, zapraszając nas do kina na film 3D "Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach".

W czwartek odbył się spływ kajakowy Czarną Chańczą. Trwał 2,5 godziny i wszyscy byli bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi. Po południu państwo Rubin zaprezentowali, jak się piecze sękacza, oczywiście po wystudzeniu został przez nas zjedzony - był barzo smaczny. Wieczorem pan Łukasz, pracownik pensjonatu, zorganizował nam pożegnalne ognisko i dyskotekę, na której dobrze sie bawiliśmy.

Ostatniego dnia wykończeni i niewyspani udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Po drodze zwiedziliśmy byłą kwaterę Hitlera - Wilczy Szaniec - w okolicach Kętrzyna. Chodziliśmy po bunkrach z czasów II wojny światowej, słuchając przewodnika i uciekając przed komarami. Następnie pojechaliśmy na pola grunwaldzkie pod pomnik upamiętniający bitwę pod Grunwaldem. Później wstąpiliśmy na lody do McDonald`s, po czym z wielką energią śpiewaliśmy wesołe piosenki aż do samego Konecka.

Milena Serocka, Karolina Górska, Anna Kottus, Kinga Nowakowska


"PAMIĘTAJMY O TRADYCJI" - ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

16 kwietnia 2011 roku w Miejskim Centrum Kultury w Ciechocinku nastąpiło wręczenie nagród w IV Edycji konkursu pt. "Pamiętajmy o tradycji". Celem konkursu było kultywowanie tradycji, oraz rozwijanie zdolności artystycznych dzieci. Był to konkurs na najładniejszą wielkanocną pisankę lub kartkę świąteczną.

W konkursie brały udział wasze najmłodsze koleżanki i koledzy z oddziału przedszkolnego. Zajęli pierwsze i drugie miejsce oraz otrzymali trzy wyróżnienia.

1 miejsce zajął Jakub Pakulski (5 lat)

2 miejsce zajął Igor Rogiewicz (6 lat)

Wyróznienia:

Kacper Sikorski (5 lat)

Sandra Skwara (6 lat)

Dominika Szymańska (6 lat)

Gratulujemy!

Administrator


ENGLISH IS FUN, ENGLISH IS EASY

English is fun. Tak uważają na pewno cztery uczennice gimnazjum, które 15 marca 2011 roku reprezentowały nasze gimnazjum na I Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych zorganizowanym przez Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Aleksandrowie Kujawskim.

Wiedziały, że David Cameron to obecny premier Wielkiej Brytanii, Cape Canaveral na Florydzie to kosmiczne centrum w USA, loch to po szkocku jezioro, a w 1666 roku w Londynie był wielki pożar. Te i jeszcze inne informacje o Zjednoczonym Królestwie, Stanach Zjednoczonych, Australii i Kanadzie pomogły im w zdobyciu nagród w konkursie.

Nikoletta Wicher z klasy I a otrzymała III miejsce, dyplom i nagrody rzeczowe. Marta Kaźmierczak i Klaudia Różycka z klasy III a oraz Ola Przybysz z klasy III b otrzymały wyróżnienia, dyplomy i nagrody książkowe. Ponadto nasza szkoła otrzymała dyplom i nagrodę rzeczową w postaci radio-odtwarzacza dla najlepszej szkoły. Gratulujemy!

Pani Anna Kościerzyńska


FINAŁ SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO "3 z 14"

W dniu 14 marca 2011 roku z okazji święta liczby PIw naszym gimnazjum odbył się finał szkolnego konkursu matematycznego "3 z 14". Eliminacje do konkursu zostały przeprowadzone wśród wszystkich uczniów gimnazjum, wyłoniły one 14 najlepszych matematyków, którzy w finale na sali gimnastycznej odpowiadali na dość zawiłe pytania dotyczące liczb i działań na liczbach.

Nad przebiegiem konkursu czuwał niezwykły gość, który przybył do naszego gimnazjum specjalnie na ten konkurs - Jej Doskonałość Ludolfina wraz ze swoimi asystentkami Algebrą i Geometrią. Ludolfina udzieliła uczniom wywiadu, czuwała nad przebiegiem konkursu, a na koniec ogłosiła wyniki konkursu.

Zwycięzcami zostali: Michał Rosiński, Maciej Skowroński oraz Marek Wojciechowski. Ludolfina asystowała Panu Dyrektorowi przy wręczaniu nagród. Nagrody dla 3 zwycięzców to: dyplom zwycięzcy, upominek i 6 z matematyki, natomiast pozostali finaliści otrzymali po 5 z matematyki. Gratulujemy!

Pani Ewa Pracowita


TABLICE INTERAKTYWNE

Nasza szkoła zyskała nowoczesne wyposażenie w postaci tablic interaktywnych. Wyposażenie naszych klas w tak nowoczesne tablice było możliwe dzięki przystąpieniu do projektu "Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszeniu różnic w jakości usług edukacyjnych - Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I - III szkól podstawowych".

Projekt realizowany jest w latach 2010 - 2013 i wyposażenie sal w tablice jest pierwszym jego etapem. W ramach drugiego etapu w klasach młodszych prowadzone będą zajęcia dodatkowe, takie jak rozwijanie zainteresowań uczniów czy zajęcia terapeutyczne.

Życzymy Paniom i maluchom, aby sprzęt służył jak najlepiej, a starsi mogą młodszym kolegom pozazdrościć.

Klaudia Sobczak, klasa VI


Z KONECKA DO MEJSZAGOŁY - 2010

Czas Adwentu w parafii św Prokopa w Konecku był okresem duchowych, ale mi materialnych przygotowań do czekającego nas zadania. Już po raz drugi ks. kan. Jan Andrzej Radaszewski zainicjował charytatywny wyjazd z pomocą do polskiej szkoły w Mejszagole na Wileńszczyźnie.

Przygotowania do podróży trwały od 11 listopada 2010 roku. Wielu ludzi dobrej woli, instytucje, firmy i szkoły zaangażowały się w trud przygotowań do wyjazdu. Zgromadzone dary załadowaliśmy w dwa busy, które wypełniliśmy po brzegi. 11 - osobowa delegacja na czele z księdzem proboszczem 14 grudnia 2010 o godzinie 1 00 w nocy pełna niepokoju i obaw przed tak daleką drogą powierzyła swoje troski Matce Najświętszej i św. Krzysztofowi, następnie wyruszając do Mejszagoły. Na miejsce przybyliśmy o godzinie 16 czasu litewskiego. Zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez panią dyrektor Alfredę Jankowską i oczekujące dzieci. Po rozładowaniu darów, zasiedliśmy do wspólnego stołu, gdzie rozmowom nie było końca. Cieszyliśmy się z ponownego spotkania z naszymi przyjaciółmi z mejszagolskiej szkoły.

Ks. dziekan Jan Andrzej Radaszewski spotkał się również z żywą legendą Wileńszczyzny 105 - letnim ks. prałatem Józefem Obrembskim. pozostała część delegacji miała przyjemność rozmawiać z miejscowym proboszczem ks. Józefem Aszkiełowiczem. Ważnym punktem wyjazdu była msza święta sprawowana przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Ostrobramskiej oraz wizyta na wileńskim cmentarzu na Rossie. Następnego dnia po mszy świętej i serdecznym pożegnaniu wyruszyliśmy w drogę do domu.

Wyjazd pozostawił w nas poczucie dobrze wypełnionego obowiązku wobec naszych Rodaków, którzy nie z własnej winy znaleźli się w tak trudnej politycznie i gospodarczo sytuacji. Dzięki wspólnej pracy parafian mogliśmy nasza wizytą wywołać uśmiech na twarzach polskich dzieci.

Katechetka p. Iwona Smardzewska


APEL Z OKAZJI 29 ROCZNICY WPROWADZENIA STANU WOJENNEGO

W 29 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce uczniowie gimnazjum przygotowali apel. Przypomnieli koleżankom i kolegom, jak żyło się Polakom w kraju podporządkowanym Związkowi Radzieckiemu i dlaczego dochodziło do konfliktów z władzą państwową

W Polsce po roku 1945 swoboda była pozorna, suwerenność oznaczała posłuszeństwo wobec wschodniego sąsiada, a wolność - to brak możliwości wyboru. W naszej powojennej historii jest wiele dat, które kojarzą się z walką Polaków o podstawowe prawa i obowiązki - miedzy innymi rok 1956, 1968, 1970, 1976 i 1980. W 1980 roku powstała "Solidarność", która domagała się wolności i praw obywatelskich. Sytuacja w kraju była bardzo trudna. Na wiele towarów wprowadzono przydziały kartkowe.

Rządzący Polską widzieli tylko jedno rozwiązanie, by nie stracić władzy i kontroli nad społeczeństwem: wprowadzili stan wojenny. Rano 13 grudnia 1981 roku o godzinie 600 polskie radio nadało przemówienie generała Wojciecha Jaruzelskiego. Decyzje o wprowadzeniu stanu wojennego generał uzasadniał tym, że ojczyzna znalazła się nad przepaścią, gdyż panuje chaos, przestępczość i walka z wrogami komunizmu.

Stan wojenny oznaczał zawieszenie prawa do strajków, zakaz zmiany miejsca pobytu bez pozwolenia, zawieszenie działalności związków zawodowych i wszystkich organizacji, cenzurę listów, paczek i rozmów telefonicznych, zamknięcie granic dla obywateli polskich, wprowadzenie godziny milicyjnej (2200 - 600), zawieszenie zajęć w szkołach oraz postępowanie sadowe w trybie doraźnym. Represje dotknęły działaczy "Solidarności" i opozycji demokratycznej. Tysiące ludzi zostało zwolnionych z pracy. W okresie stanu wojennego około sto osób zginęło od kul w czasie pacyfikacji strajków, rozpędzania manifestacji lub w wyniku pobicia przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa. Pogrzeb maturzysty - Grzegorza Przemyka - 19 maja 1983 roku stał się wielką manifestacją społeczeństwa przeciw władzy komunistycznej. Stan wojenny został zniesiony 22 lipca 1983 roku, ale represje nadal trwały. Kolejną ofiarą był ksiądz Jerzy Popiełuszko, zamordowany w 1984 roku na rozkaz ówczesnych władz.

Dzień 13 grudnia 1981 roku miał duży wpływ na późniejsze losy naszego kraju. Za symbol wejścia Polski w nowe czasy uważamy obrady Okrągłego Stołu w 1989 roku. Po wielu latach protestów polskiego społeczeństwa doszło do rozmów władzy państwowej z opozycją 1 stycznia 1990 roku, przywrócona została nazwa: Rzeczpospolita Polska.

Pani Wioletta Wicher


PRZYGOTOWANIA DO BIERZMOWANIA MŁODZIEŻY GIMNAZJALNEJ

W dniach 9 - 10 listopada 2010 roku młodzież z naszej szkoły przygotowująca się do sakramentu bierzmowania z klas II i III przyjęła w naszej parafii krzyż Światowych Dni Młodzieży. Kandydaci do bierzmowania gromadzili się na wspólnej modlitwie i adoracji krzyża.

W środę, 10 listopada, podczas uroczystej mszy świętej wszyscy otrzymali "krzyże bierzmowanych, a następnie w uroczystej procesji pożegnali krzyż ŚDM, który powędrował do kolejnych parafii, aby mogli jednoczyć się wokół niego wszyscy przygotowujący się do Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej.

Katechetka p. Iwona Smardzewska


O ŚLUBOWANIU GIMNAZJALISTÓW - OKIEM PIERWSZAKA

W dniu 10 listopada 2010 roku odbyło się ślubowanie uczniów pierwszych klas gimnazjalnych. Przed uroczystością ślubowania uczniowie gimnazjum z kółka teatralnego zaprezentowali montaż słowno - muzyczny, którego tematem były okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości. Szkolny chór zadbał o oprawę muzyczną.

Wszyscy gimnazjaliści przybyli ubrani na galowo, występujące osoby zaprezentowały stroje z tamtej epoki. Po krótkiej przerwie wszyscy pierwszoklasiści ustawili się w szeregu. Rozpoczęło się pasowanie, podczas którego na sztandar ślubowało czterech uczniów. Dyrektor wręczył każdemu pierwszoklasiście akt pasowania gimnazjalisty oraz złożył gratulacje. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego oraz najstarszych klas w szkole przygotowali dla nas drobne upominki.

Zostaliśmy przyjęci do braci uczniowskiej Publicznego Gimnazjum w Konecku!

Po złożeniu ślubowania najmłodsi gimnazjaliści udali się na poczęstunek. Był to jeden z ważniejszych dni dla uczniów pierwszych klas gimnazjum.

Katarzyna Kowalska - uczennica klasy I


"OD ROZBIORU DO WOLNOŚCI" - MONTAŻ SŁOWNO - MUZYCZNY

Święto Niepodległości w Zespole Szkół w Konecku stało się tradycją. W tym roku uczniowie należący do koła tanecznego przygotowali montaż słowno - muzyczny z okazji 92 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczestniczyliśmy w ciekawej lekcji historii. Młodzi aktorzy zadbali o to, aby przenieść widzów do Rzeczypospolitej schyłku XVIII wieku. Przypomnieli ważne wydarzenia, które kształtowały losy Polaków. Odegrane scenki przybliżyły nam tragedię polskich rodzin związaną z utratą wolności, powstaniami narodowymi oraz walką z rusyfikacją i germanizacją. Uczniowie przypomnieli młodemu pokoleniu, czym jest patriotyzm i w jaki sposób można go wyrażać w dzisiejszym świecie. Akademię uświetniły historyczne stroje oraz patriotyczne pieśni w wykonaniu szkolnego chóru.

Na zakończenie uczniowie wykonali poloneza - najstarszy polski taniec, początkowo tańczony przez mężczyzn - obrazował triumfalny powrót ze zwycięskiej bitwy.

Uczniowie Publicznego Gimnazjum wystąpili również na scenie GOK - u w Konecku. Możemy powiedzieć, że Święto Niepodległości obchodziliśmy godnie, z dumą, zasłuchani "w listopadów przemijanie", "zasłuchani w grobów ciszę, by mowę wieków usłyszeć". Uczniów do występu przygotowali p. A. Garmada, p. W. Wicher oraz p. J. Lewandowski.

Pani Wioletta Wicher


ZE SPORTU SZKOLNEGO

W naszym Zespole Szkół już po raz siódmy odbyły się zawody tenisowe pod patronatem Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Tym razem były to zawody drużynowe. W tym roku, niestety, frekwencja była bardzo niska. Startowało tylko pięć drużyn - 3 chłopców i 2 dziewcząt. Pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt i chłopców, tak jak w poprzednich latach przypadło uczniom ze szkoły w Opokach. Drugie miejsce wśród dziewcząt zajęły: Magda Ryszewska i Ola Kaniewska (uczennice klasy VI). Wśród chłopców drugie miejsce zajęli uczniowie ze szkoły w Zbrachlinie, a trzecie nasi koledzy: Jarek Szuchmilski i Dawid Lewandowski (uczniowie klasy VI). Uczniowie otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

Pod koniec września uczeń naszego Gimnazjum - Sebastian Borkowski zajął pierwsze miejsce w biegu przełajowym na 2km podczas "Biegu Łokietka rozgrywanego w Siniarzewie. Sukces jest tym bardziej cenny, gdyż Sebastian był naszym jedynym reprezentantem, a po drugie pobił rekord trasy. Warto w tym miejscu dodać, że w poprzednich latach na tym dystansie startowali zawodnicy ze znanych klubów z Włocławka. Była tam m. in. Katarzyna Kowalska, która obecnie startuje z dużym powodzeniem w zawodach międzynarodowych. Brała ona udział w Olimpiadzie w Pekinie w biegu finałowym na 3km z przeszkodami.

Gratuluję sukcesu!

Pan Maciej Andrzejewski


CZY W NASZEJ SZKOLE STRASZY? - CZYLI ŚWIĘTO HALLOWEEN

Ostatnie dwa dni października przebiegały w naszym przedszkolu pod hasłem "Halloween". W czwartek - 28.10.2010 roku - przeprowadziliśmy zabawy badawcze z dynią w roli głównej. Opisywaliśmy jej wygląd, kształt, dotykaliśmy, zastanawialiśmy się, po co jest dynia i co można z niej zrobić?

Propozycji było dużo, po dyskusji wybraliśmy, że zrobimy z niej lampiony. Najpierw narysowaliśmy oczy, nos, usta - elementy, które należy wyciąć. Potem dzieci wybierały miąższ z dyni i wtedy okazało się, co dynia ma w środku. Następnie wycinaliśmy oczy, usta, nos. Gotowe dynie posłużyły do dekoracji sal naszego przedszkola.

Natomiast w piątek - 29.10.2010 roku - dzieci przyszły do przedszkola przebrane za wampiry, duchy, czarownice lub ukryły twarz za maskami. Dominującym kolorem w Halloween powinien być kolor czarny lub pomarańczowy. Po śniadaniu rozpoczął się halloweenowy korowód. Próbowaliśmy przestraszyć nasze panie z sekretariatu, które wykupywały się cukierkami - w myśl powiedzenia "Cukierek albo psikus".

Potem oglądaliśmy przebrania dzieci z grupy 5 - latków i bawiliśmy się wspólnie przy muzyce. Chociaż tradycja Halloween przyszła do nas zza oceanu w latach 90 - tych ubiegłego wieku, to sprawia dzieciom dużo radości i uśmiechu. A przecież w wychowaniu o to chodzi, aby dostarczać dzieciom powodów do radości i zabawy. Myślę, że nam się to udało, co widać na załączonych zdjęciach w Galerii.

Pani Monika Kochanowska - Gajewska


ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Ślubowanie uczniów klasy pierwszej w szkole podstawowej to uroczystość, na którą wszyscy czekamy z utęsknieniem. Występy pierwszaków to wspaniała zabawa. 28 października br. odświętnie ubrane maluchy złożyły ślubowanie na sztandar szkoły i stały się pełnoprawnymi uczniami. Pierwszaczki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Były bardzo radosne i rozluźnione, czego nie można powiedzieć o ich rodzicach, którzy obserwowali całą uroczystość spięci i zdenerwowani. Wszystko jednak udało się super.

Najmłodsi uczniowie zostali uroczyście powitani przez pana dyrektora, "szóstali", przedstawicieli Samorządu Szkolnego oraz Radę Rodziców.

Kochane Pierwszaki, życzymy Wam samych szóstek i niezapomnianych chwil spędzonych w naszej szkole.

Justyna Różycka - uczennica klasy VI


X DZIEŃ PAPIESKI - INSCENIZACJA ŻYCIA ORAZ POSŁUGI JANA PAWŁA II

Jan Paweł II - Odwaga Świętości" pod takim hasłem w niedzielę 10 października w całej Polsce obchodzono Dzień Papieski. W naszej parafii pani Iwona Drużyńska wraz z uczniami z koneckiego gimnazjum przygotowała inscenizację dotyczącą życia oraz posługi Jana Pawła II, która została wystawiona w kościele parafialnym podczas Mszy świętej.

W ramach Dnia Papieskiego jest też organizowana zbiórka pieniędzy pod hasłem "Dzielmy się miłością", w której co roku uczestniczy prawie 100 tysięcy wolontariuszy. Zebrane przez nich pieniądze są przeznaczane na stypendia dla najbardziej uzdolnionych uczniów z wiosek i małych miast. Wolontariusze w szkole i podczas niedzielnej kwesty po mszach świętych zebrali 197 złotych.

Dzień Papieski był organizowany w Polsce już po raz 10.

Katechetka p. Iwona Smardzewska


AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA EDUKACJI NARODOWEJ

14 października to od wielu, wielu lat okazja do wspólnego świętowania. W Dzień Nauczyciela wszyscy odświętnie ubrani spotkaliśmy się w szkole. Pierwsze lekcje prowadzili "nowi" nauczyciele - przebrani gimnazjaliści. Później spotkaliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej. W uroczystej akademii wzięli udział nasi nauczyciele, pracownicy szkoły, zaproszeni emeryci oraz my - uczniowie. Było mnóstwo życzeń, kwiatów i wzruszenia na twarzach nauczycieli.

W części artystycznej swoje umiejętności zaprezentował szkolny chór, zespół taneczny oraz instrumentalny zespół muzyczny. To był wspaniały dzień.

Wszystkiego najlepszego NAUCZYCIELE!

Klaudia Sobczak - uczennica klasy VI


PIELGRZYMKA KLAS III GIMNAZJUM DO LICHENIA

12 października 2010 roku licheńskie sanktuarium nawiedziło blisko 4 tysiące młodych osób z klas III gimnazjum, którym towarzyszyli kapłani, katecheci, wychowawcy i rodzice. Jest to już tradycyjny punkt w programie duszpasterskim realizowany z wielkim powodzeniem w naszej diecezji. Również w tym roku grupa uczniów klas III naszego gimnazjum wyjechała do Lichenia.

Głównym celem pielgrzymki jest przygotowanie tych młodych ludzi do odpowiedniego przeżycia sakramentu bierzmowania, także wskazanie właściwej drogi do pogłębiania osobistej relacji z Bogiem.

Pielgrzymka rozpoczęła się w Kaplicy Trójcy Świętej licheńskiej bazyliki - koncertem ewangelizacyjnym zespołu "Ps 150" z Piotrkowa Kujawskiego, którego liderem jest ks. Sławomir Deręgowski.Razem z ks. Grzegorzem Nowickim - diecezjalnym duszpasterzem młodzieży - "porwali" uczestników do uwielbienia Boga śpiewem, tańcem i gestami.

Kolejnym punktem spotkania była katecheza wygłoszona przez miejscowego duszpasterza na temat sakramentu pojednania – wszyscy otrzymali rachunek sumienia w formie poręcznego folderu – na pewno był on pomocny w przygotowaniu do sakramentu Bożego miłosierdzia.

W samo południe rozpoczęła się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem pasterza naszej diecezji ks. bp. Wiesława Meringa, koncelebrowana wraz z 60 kapłanami. Oprawę muzyczną liturgii zapewnił zespół „Ps 150”, a liturgiczną młodzież z parafii św. Jakuba z Piotrkowa Kujawskiego. Homilię wygłosił ks. Grzegorz Nowicki. Bardzo ważnym momentem tego dnia było także przekazanie Krzyża Światowych Dni Młodzieży wraz z różańcem - młodym z dekanatu lipnowskiego.

Pielgrzymka zakończyła się podziękowaniami, w których młodzież szczególnie wdzięczna była Pasterzowi diecezji za odwagę bycia z nimi, a także za sumienne i zdecydowane wskazywanie duchowych drogowskazów pomocnych a wręcz nieodzownych w pogłębianiu relacji z Jezusem Chrystusem.

Katechetka p. Iwona Smardzewska


APEL Z OKAZJI 20-TEJ ROCZNICY ZJEDNOCZENIA NIEMIEC

Dnia 03.10.2010 roku przypadła 20 - sta rocznica Zjednoczenia Niemiec. Z tej okazji dnia 07.10.2010 roku grupa uczniów z klasy pierwszej, pod kierunkiem nauczyciela języka niemieckiego, przygotowała krótki apel. Zgromadzona młodzież miała okazję wysłuchać i poznać najważniejsze fakty dotyczące tego narodowego wydarzenia państwa niemieckiego. Z tej okazji na sztaludze zawisły flagi NRD oraz RFN.

Po zakończeniu II wojny światowej nie uzgodniono stanowiska co do charakteru państwa niemieckiego. W rezultacie okupowane Niemcy podzieliły się na dwie części. Konrad Adenauer ogłosił dnia 21.09.1949 roku powstanie Republiki Federalnej Niemiec (RFN). W odpowiedzi Związek Radziecki utworzył 07.10.1949 roku podporządkowane swoim interesom państwo - Niemiecką Republikę Federalną (NRD).

Rząd NRD postanowił w dniu 13.08.1961, że na przebiegającym przez Berlin odcinku granicy między państwami niemieckimi zostanie wybudowany mur.

Kres istnieniu NRD położył dopiero upadek systemu komunistycznego w Europie Wschodniej w 1989 roku. Dnia 03.10.1990 państwo NRD przystąpiło na mocy umowy do państwa RFN, w wyniku czego Niemcy stały się jednym państwem

Administrator


WYSTĘP UCZNIÓW GIMNAZJUM W GMINNYM OŚRODKU KULTURY W KONECKU

Rok 2010 jest Rokiem Chopinowskim. Czcimy pamięć wybitnego kompozytora organizując konkursy, imprezy muzyczne i akademie.

Dnia 03.10.2010 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Konecku odbyła się impreza pod tytułem "Twórczość Chopina w konfrontacji z muzyką popularną". Młodzież Publicznego Gimnazjum zaprezentowała montaż słowno - muzyczny, by przypomnieć postać F. Chopina, zwrócić uwagę na niezwykłe cechy charakteru tego człowieka i lepiej zrozumieć jego muzykę. Przygotowane scenki przybliżyły nam atmosferę Europy pierwszej połowy XIX wieku. Była to również okazja do wysłuchania fragmentów utworów artysty.

W części drugiej uczniowie powiatu aleksandrowskiego przedstawiali swoje umiejętności muzyczne wykonując wybrane dwa utwory. Zespół Szkół w Konecku reprezentowali: Aleksandra Popowska klasa IIIa, Nikola Wicher i Piotrek Przybysz z klasy Ia. (Gry na instrumentach uczy Pan Janusz Lewandowski)

Wszyscy młodzi artyści otrzymali wielkie brawa i nagrody, które wręczył Wójt Gminy Koneck - Ryszard Borowski. W grupie najlepszych wykonawców znalazła się również Nikola Wicher (uczennica klasy Ia). Dodatkową nagrodą był piękny album "Skarby Kujaw i Pomorza".

Zorganizowana przez GOK impreza z pewnością należała do ciekawych i udanych.

Pani Wioletta Wicher


WYJAZD DO NIESZAWY

Dnia 28 września 2010 roku odbyła się w naszej szkole wycieczka do Nieszawy. W wycieczce brali udział uczniowie klas pierwszych gimnazjum. Około godziny 1000 wyruszyliśmy autobusem szkolnym do Nieszawy.

W Nieszawie zwiedziliśmy muzeum Stanisława Noakowskiego. Muzeum mieści się w przepięknym klasycystycznym dworku z 1 poł. XIX wieku, w którym rodzina Noakowskich mieszkała w latach 1868 1877. Wszyscy byli zachwyceni obrazami oraz szkicami, które namalował. Również na wszystkich ogromne wrażenie wywarł dworek i jego wnętrze. Podczas pobytu w muzeum towarzyszył nam przewodnik, który opowiadał o historii rodziny Noakowskich oraz jak przebiegała edukacja młodego Stanisława Noakowskiego.

Po zwiedzeniu pomieszczeń muzeum oraz wysłuchaniu opowieści przewodnika uczestnicy podzielili się na dwie grupy. Jedna grupa poszła zwiedzać farę nieszawską, natomiast druga grupa pozostała w muzeum. Grupa uczniów, która pozostała w muzeum uczestniczyła w warsztatach plastycznych przeprowadzonych przez pracowników muzeum.

Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły

Mikołaj Kotas - uczeń klasy I

undefined
You are here: Start
Green Blue Orange Back to Top