Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Developed by JoomVision.com

tytulnumer 1 tytulnumer 1

tytulnumer 2 tytulnumer 2

tytulnumer 1 tytulnumer 1

tytulnumer 2 tytulnumer 2

Aktualności 2018/2019

PDFDrukujEmail

Poprawiony: piątek, 16 listopada 2018 09:23 Wpisany przez aaadmin111 czwartek, 30 sierpnia 2018 15:50

 


MAMY NIEPODLEGŁĄ!


Uczniowie klasy VIII i V włączyli się w ogólnopolską akcję społeczną organizowaną przez  Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Akcja polega na wysyłaniu do bliskich

i znajomych kartek okolicznościowych z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Edycja 2018 poświęcona jest podpisanej przez Józefa Piłsudskiego 16 listopada 1918 roku depeszy notyfikującej odrodzenie Polski. Każda z edycji to: trzy różne projekty kartek okolicznościowych.

Kartka pocztowa tzw. klasyczna prezentuje treść depeszy.


 


 

MSZA ŚWIĘTA ZA OJCZYZNĘ


Uczniowie Zespołu Szkół w Konecku wraz ze wspólnotą parafii św. Prokopa w Konecku wzięli udział 11 listopada w uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę. Po Eucharystii przeszli pod figurę Matki Bożej obok plebanii, gdzie przez Wójta i Radnych Gminy Koneck została odsłonięta okolicznościowa tablica upamiętniająca setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystościom towarzyszyły okolicznościowe przemówienia i wspólne odśpiewanie hymnu narodowego.


 


 

LIST  OD  PREMIERA

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Wójt Gminy Koneck Pan Ryszard Borowski przekazał uczniom i nauczycielom list od Premiera Rzeczypospolitej Polskiej Mateusza Morawieckiego.

 

 


Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że w związku z uchwaleniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawy o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej

poniedziałek, 12 listopada 2018 r.

jest dniem wolnym od pracy.

W tym dniu w przedszkolu i szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.

Dzień wolny od zajęć lekcyjnych i wychowawczych pozwoli na spędzenie czasu wśród najbliższych, w gronie rodzinnym, by w radosnej, patriotycznej atmosferze godnie świętować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 

AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

 

 „100 pozdrowień na 100-lecie niepodległości”


Uczniowie szkoły podstawowej i trzeciej klasy gimnazjum przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji, której założeniem było wysyłanie kartek z pozdrowieniami do szkół biorących udział w akcji. Dzięki temu, wszystkie placówki mogą poczuć wspólnotę, mimo dzielącej ich odległości. Akcja jest niezwykła gdyż ani uczniowie, ani nauczyciele nigdy się nie spotkali. W dzisiejszych czasach, gdy porozumiewamy się za pomocą sms-ów, e-maili czy też portali społecznościowych, wysyłanie pocztówek jest rzeczą wyjątkową i magiczną. Adresowaniem i wypisaniem pocztówek zajęły się uczennice z klasy trzeciej gimnazjum. Najprzyjemniejszym momentem było przyklejanie znaczków i wysłanie stu pocztówek, które trafią w różne zakątki kraju.

 


 

Warsztaty ekologiczne ,,Czyste podwórko - czysta Polska"


7 listopada w klasach młodszych odbyło się spotkanie z przedstawicielem firmy EKOSKŁAD. Dzieci poznały zasady prawidłowej segregacji śmieci i utrwaliły kolory poszczególnych pojemników. Dowiedziały się czego nie należy wrzucać, a co powinno znaleźć się w pojemniku o określonym kolorze. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało grę planszową, przybory szkolne oraz książeczkę ,,Uczę się segregacji odpadów". Dzieci uświadomiły sobie, jak ważna jest ekologia w życiu codziennym.

 

 

 


 

DZIEŃ BAJEK W PRZEDSZKOLU


5 listopada 2018 r. maluchy i starszaki przeniosły się w bajkowy świat. Przebrały się za bohaterów znanych bajek i uczestniczyły w zabawach z okazji obchodzonego „ Dnia Postaci z Bajek”.

Dzieci rozwijały zainteresowania literaturą, rozpoznawały ulubionych bohaterów i składały w całość obrazki przedstawiające sceny ze znanych utworów. Zgromadzone rekwizyty łączyły z postaciami. Śpiewały piosenki charakterystyczne dla danych bajek.

Pomogły również Kopciuszkowi w segregowaniu nasion. Stwarzane sytuacje edukacyjne rozwijały u dzieci spostrzegawczość, mowę, pamięć i umiejętności liczenia.

Wychowawczynie


KOWR  zwraca się do Państwa z uprzejmą prośbą do Rodziców, których dzieci brały udział  w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2017/2018, o ocenę realizacji działań promocyjnych tego programu poprzez wypełnienie ankiety zamieszczonej na stronie http://www.kowr.gov.pl/ankieta/4.

 

 


 

"PAN STOP"Uczniowie klasy czwartej wykazali się dużą kreatywnością tworząc na lekcjach techniki postać „Pana Stopa”. W ten sposób doskonalili swoją wiedzę ze znajomości znaków drogowych, zapamiętując ich kształty i kolory. Samodzielnie wyszukiwali też w kodeksie drogowym znaki, które dotyczą pieszego i rowerzysty.

 


 

WYJAZD DO RANCZA POD OLSZYNĄ


24.10.2018r. Pani Jesień zaprosiła uczniów klasy I oraz przedszkolaków do aktywnego wypoczynku blisko natury. ,,Rancho pod Olszyną" w Nowym Ciechocinku przygotowało kilka atrakcji: przejażdżka tramwajem konnym, poszukiwanie skarbów jesieni, warsztaty plastyczne i zabawy na świeżym powietrzu. Dzieci poznały mieszkańców mini-zoo. Karmiły kozy i owce, podziwiały ptaki ozdobne. W stajni rozpoznawały maści i rasy koni. Wiele wrażeń dostarczyła dzieciom przejażdżka na koniu- kuc szetlandzki o imieniu Amber cierpliwie woził uczestników wycieczki. Dzieci jadły pieczone w  ognisku  ziemniaki i kiełbaski, które bardzo im smakowały.

Wychowawczyni klasy I i wychowawczynie przedszkolaków


 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

12 października wszyscy odświętnie ubrani zgromadziliśmy się w sali gimnastycznej z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Były kwiaty, życzenia i gratulacje. Głos zabierał Wójt Gminy Koneck Pan Ryszard Borowski oraz Dyrektor Zespołu Szkół Pani Małgorzata Babiarczyk. Gospodarzami października są uczniowi klasy VII i to oni przygotowali część artystyczną. Wcielili się w postaci znanych artystów – Andrzeja Rosiewicza, Demisa Roussosa, Bruce’a Lee czy Zenka Martyniuka. Publiczność bawiła się znakomicie. Nauczyciele, zamiast kwiatka, zostali obdarowani jabłuszkami z kokardką.

W czasie akademii został rozstrzygnięty konkurs, który trwał przez kilka dni. Na tablicy umieszczone były zdjęcia naszych nauczycieli z dzieciństwa, a zadaniem uczniów było odgadnąć czyja to podobizna. Cieszył się on dużym zainteresowaniem, niestety, nikt nie odpowiedział prawidłowo. Najwięcej poprawnych odpowiedzi udzieliły 2 dziewczynki – Dominika Szymańska (kl. VIII) oraz Klaudia Kotas (kl. III Gim.). Gratulujemy!

Nauczycielom i pracownikom naszej szkoły życzymy WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!


PRZEDSZKOLAKI Z KONECKA PRZYJACIÓŁMI LEŚNYCH ZWIERZĄT

 

 

 

 

 

12 października 2018r. przedszkolaki wyruszyły autokarem w podróż do Osięcin.

W leśniczówce spotkały się z panem Markiem, który odsłaniał przed nimi sekrety lasu.

Dzieci dowiedziały się, że można tu spotkać wiele gatunków ptaków i ssaków. Rozpoznawały je na ilustracjach i mówiły, czym się żywią.

Gdy w ognisku piekły się ziemniaki, maluchy i starszaki bawiły się na polanie i podziwiały piękno natury.

Za ciekawą lekcję przyrody podziękowały panu Markowi i wręczyły upominki oraz dyplom. Dla zwierząt przekazały zebrane wcześniej przysmaki w postaci jabłek, kukurydzy, ziemniaków i marchewek.

Wychowawczynie

grupy młodszej i starszej 

„DYWIZJON 303. HISTORIA PRAWDZIWA” – przykładem patriotyzmu dla kolejnych pokoleń Polaków.

11 października 2018 r. uczniowie klasy VIII i III gimnazjum uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do kina Cinema City w Toruniu.Głównym celem wycieczki było obejrzenie filmu Dywizjon 303. Historia prawdziwa” . Ekranizacja powstała na podstawie kultowej książki Arkadego Fiedlera. Uczniowie przekonali się, jak wielki był wkład Polaków w zwycięskiej Bitwie o Anglię, czym jest prawdziwe bohaterstwo i niezwykły patriotyzm.

 UCZNIOWIE NA SZTUCE W BAJU POMORSKIM W TORUNIU


10 października 2018 roku klasy: czwarta i szósta odwiedziły Baj Pomorski w Toruniu. Uczniowie obejrzeli sztukę dramatopisarki Maliny Prześlugi, opowiadającą o przemiłym staruszku Panu Lampie, który od zwykłych przemiłych staruszków różni się tylko tym, że jego głowa świeci jak lampa. I to z zupełnie niewiadomych powodów. Pan Lampa mieszka - w dużym, starym, skrzypiącym i drewnianym domu, zwanym Domczyskiem wraz ze swoją wierną towarzyszką Piesą. Długo mieszkali sami, ale odkąd głowa Pana Lampy zaczęła świecić, do ich domu schodzą się dziwne stworzenia i postacie, które w normalnym świecie nie mogły znaleźć sobie miejsca, np. uwielbiająca straszyć dzieci Pani Straszyńska, pożerające smutki Siostry Gryzak, oglądająca świat „do góry nogami” Babcia Drapcia czy też Pan Dosłowny, przy którym trzeba bardzo uważać na słowa. A o czym tak naprawdę jest ta sztuka? O duchu tolerancji oraz wzajemnym zrozumieniu, a także wierze w to, że w ludziach mieszka dobro. Lampa na głowie głównego bohatera to Światło życia, jakie nosi w sobie, a raczej ma na głowie Pan Lampa. To sztuka o nadziei, że w ciemnościach wszyscy kiedyś spotkają się ponownie.
Spektakl wypełniony jest muzyką. Piosenki w wykonaniu aktorów często mówią więcej o postaciach niż same sceny dramatu.

Wioletta Murawska

 


 

"Dbam o zdrowie" w Przedszkolu

Edukacja prozdrowotna to ważny element działalności naszego przedszkola. Odpowiednie jej zaplanowanie oraz realizacja to klucz do sukcesu w kształtowaniu właściwych postaw i nawyków wśród najmłodszych. Nasze przedszkolaki wiedzą co należy robić, aby być zdrowym. W tym tygodniu grupa 3 i 4 - latków realizuje temat „Dbam o zdrowie”. Celem tych zajęć jest rozumienie konieczności i przestrzegania zabiegów higienicznych, propagowanie właściwych nawyków żywieniowych, nabywania umiejętności dbania o własne zdrowie.

Dzieci z grupy młodszej podjęły wyzwanie pod hasłem „Robimy sok malinowy - pyszny i zdrowy”. Nasz sok był smaczny, pięknie pachniał i był zdrowy.

Kolejnego dnia poznaliśmy, piramidę żywienia i aktywności fizycznej, wspólnie nazywaliśmy i omawialiśmy produkty, które należy spożywać, układaliśmy puzzle.

Przedszkolaki z pomocą nauczyciela stworzyły swoją piramidę z produktów przyniesionych z domu. Zadanie polegało na poznawaniu, nazywaniu i umieszczeniu produktów na piramidzie w odpowiednim miejscu.

Dzieci poprzez zabawę uczyły się zdrowych nawyków żywieniowych.

Dzieci 5-6- letnie wykorzystały owoce i warzywa, by rozwijać umiejętność liczenia i czytania. Segregowały dary jesieni według rodzaju i klasyfikowały ze względu na pochodzenie.

Pani Witamina, która odwiedziła przedszkolaków, wyjaśniła, dlaczego owoce i warzywa są niezbędne dla zdrowia. Dzieci poznały sposób wykonania sałatki owocowej. Z zaangażowaniem przystąpiły do pracy i doświadczały wrażeń dotykowych i smakowych.

 

 

100 DĘBÓW NA STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI

3 października 2018 r.

 

Kiedyś, gdy nas już tu nie będzie, ten dąb pozostanie.  Niech to drzewo przyszłym pokoleniom uczniów tej szkoły daje świadectwo naszego szacunku dla przeszłości i teraźniejszości Polski.
Niech w przyszłej swej wielkości i
sile zaświadcza o naszej miłości do niepodległej ojczyzny – najświętszej wartości, w której wzrastać będą mogli uczniowie Zespołu Szkół w Konecku.


W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,

Witamy serdecznie chłopaka każdego.

Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,

Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

DZIEŃ CHŁOPAKA W NASZYM PRZEDSZKOLU

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny , przedszkola i szkoły. W naszym przedszkolu nie zabrakło więc wspaniałej zabawy i dużo śmiechu z okazji Dnia Chłopaka. Nasi chłopcy byli dzielni nawet wtedy, gdy jedli cytrynę ! Sprawdzili się również w kuchni, gdy przenosili na łyżce jajka. Dziewczynki goliły swoich kolegów – pianka była wyjątkowo słodka. Dzieci uczestniczyły również w zabawach ruchowych przy muzyce. Przedszkolaki otrzymały upominki przygotowane przez Radę Rodziców.

Wychowawczynie maluchów i starszaków

 


 

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I


28 września uczniowie klasy I mieli swoje święto. W poczet uczniów Zespołu szkół w Konecku zostało przyjętych 16 uczniów – 12 dziewczynek i 4 chłopców. Aktu pasowania na uczniów dokonała Dyrektor Zespołu szkół pani Małgorzata Babiaczyk w asyście wychowawcy kasy pani Anny Roszak. Po złożeniu ślubowania na sztandar szkoły świeżo pasowani pierwszacy zaprezentowali się w części artystycznej. Nie zabrakło życzeń i upominków od p. dyrektor (zawieszki odblaskowe), społeczności szkolnej (długopisy i ołówki) i rodziców (gadżety do piórnika i 2 ryzy papieru). Życzymy powodzenia w szkole!

Wychowawca klasy

 

 


 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia


28 września obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Najpierw uczniowie sami przypomnieli sobie tabliczkę mnożenia a następnie  stali się egzaminatorami i sprawdzili znajomość tabliczki mnożenia starszych kolegów oraz dorosłych. Wyniki były różne, ale było to bardzo ciekawe doświadczenie.

 


 

 

PRZEDSZKOLAKI W SADZIE

 21 września dzieci z Publicznego Przedszkola w Konecku pojechały na wycieczkę do sadu. Zobaczyły, jak pięknie rumienią się jabłonie, jakie prace są wykonywane w sadzie i w jaki sposób trzeba dbać o drzewa, aby darów jesieni było jak najwięcej. Wielką atrakcją była przejażdżka w wagonikach, które przeznaczone są do przewożenia jabłek. Dzieci serdecznie podziękowały pani Wesołowskiej za tak miłe spotkanie, za herbatkę, słodycze i pyszne jabłka. Wręczyły dyplom i kolorowe drzewko wykonane z papieru.

Wychowawczynie maluchów i starszaków


 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

 Dzień Przedszkolaka był dla wszystkich radosny - wiele zabaw przy muzyce, konkurs wiedzy o naszym przedszkolu, a także spacer z balonami i krótkie spotkania z przedstawicielami instytucji znajdujących się w naszej gminie. Nie zabrakło miłych życzeń dla przedszkolaków, a także owoców i słodyczy.

Wychowawczynie maluchów i starszaków


 

BYLIŚMY  W  FOJUTOWIE

 


18 i 19 września wszyscy uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wyprawę! Trzema autokarami wraz nauczycielami udaliśmy się w kierunku Borów Tucholskich. Naszym miejscem zakwaterowania był luksusowy Zajazd Fojutowo, a celem wyprawy – udział w zajęciach profilaktycznych „Moda na życie bez używek”. Podzieleni na grupy wiekowe uczestniczyliśmy w miniwykładach „Ciemna strona uzależnienia”, w dyskusji moderowej „Zachowaj trzeźwy umysł”, przygotowywaliśmy scenki dramowe, plakaty i reklamy. Tematy naszych zadań i pogadanek to: „Dlaczego alkohol szkodzi?”, „Nikotyna jako środek uzależniający”, „Do czego prowadza dopalacze?”, „Zło czai się w cyberprzestrzeni” oraz „Jeśli nie używki, to co?”. Mogliśmy również skorzystać z wielu atrakcji, jakie ofiarowała nam okolica – basen, gokarty, mini park linowy i spływ kajakowy. Zwiedziliśmy Muzeum Borów Tucholskich w Tucholi, Muzeum Mydła Brudu w Bydgoszczy oraz sprawdzaliśmy swoją spostrzegawczość w „Escape roomach”. Było świetnie. Pogoda też nam dopisała!

 


 

ŚWIĘTO KROPKI W PRZEDSZKOLU14 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Kropki, które stało się okazją do inwencji i twórczej ekspresji. Dzieci poznały bohaterkę utworu pt. ,,Kropka'', która nie umiała rysować, ale spróbowała i stała się prawdziwą artystką. Przedszkolaki także próbowały odkrywać swoje talenty, uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych, ozdabiały wstążki, kropki i kropeczki. Rezultatem wspólnej pracy były  kolorowe drzewa.

Wychowawczynie grupy młodszej i starszej

 


Uczniowie naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON - włącz historię! Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im symbolicznych kartek.

  

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI


11 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Uczniowie szkoły podstawowej i trzeciej gimnazjum rozmawiali o swoich talentach i mocnych stronach. Ozdobili sale lekcyjne, założyli ubrania w kropki i malowali twarze. Na pamiątkę pierwszej kropki Vashti powstały kolorowe kropkowe dzieła sztuki. Każda klasa otrzymała okolicznościowe dyplomy. 


 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

W poniedziałek 3 września 2018 r. o godz. 900 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Konecku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019.

 


 

Aktualności 2017/2018-2

PDFDrukujEmail

Poprawiony: czwartek, 28 czerwca 2018 19:59 Wpisany przez aaadmin111 czwartek, 08 lutego 2018 10:13

 
Zakończenie roku 2017 /2018

w przedszkolu


 

22.06.2018r. sześciolatki po raz ostatni spotkały się w swojej sali z wychowawcą i rodzicami. Żegnały przedszkole, recytując wiersze i zachęcały dzieci z młodszej grupy do wspólnego wypoczynku. Życzyły wszystkim słonecznych wakacji i zapewniały, że nie boją się szkoły.

Zatańczyły również poloneza, którego podstawowe figury ćwiczyły z wytrwałością przez kilka dni. Sześciolatki otrzymały dyplomy oraz upominki od wychowawcy i rodziców.

Dzieci z młodszej grupy przygotowały dla starszaków miłą niespodziankę – złożyły serdeczne życzenia i wręczyły prezenty. W swojej sali maluchy żegnały się ze swoją panią i również otrzymały dyplomy oraz nagrody za to, że były dzielnymi i wytrwałymi przedszkolakami.

Katarzyna Błaszczyk - Wszołek

 ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

22 czerwca to dzień, na który z niecierpliwością czekali wszyscy uczniowie. Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł upragniony koniec roku szkolnego. W naszej szkole wszyscy uczniowie uzyskali promocję. W czasie uroczystości Pani Dyrektor wręczyła świadectwa ukończenia gimnazjum absolwentom oraz uczniom z klas niższych, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem. Przewodnicząca Rady Rodziców gratulowała najlepszym uczniom i wręczyła im nagrody książkowe. Uczniowie klasy III gimnazjum, z którymi przyszło nam się dziś żegnać zaprezentowali część artystyczną, w czasie której wspominali najciekawsze chwile spędzone w szkole.


Absolwentom życzymy udanego startu w dorosłe życie, realizacji marzeń, wielu przyjaciół i powodzenia w nowych szkołach.

Naszym uczniom życzymy udanych i szczęśliwych wakacji oraz radosnego powrotu do szkoły we wrześniu.

Do zobaczenia!Spoko

 


KLOCKI LEGO NA ZAJĘCIACH TECHNICZNYCH

Podczas zajęć technicznych uczniowie klasy piątej pracowali metodą Lego Logos. Lekcja dotyczyła projektów technicznych. Uczniowie zapoznali się z tekstem, a następnie  przedstawili swoją interpretację za pomocą budowli z klocków. Powstały różne  pojazdy, nowoczesne domy  i łodzie. Okazało się, że choć wszyscy mieli te same klocki i czytali ten sam tekst, to każdy zrozumiał go inaczej.

Małgorzata Góralska


 


WYJAZD NA ZAJĘCIA DO WŁOCŁAWKA

18 czerwca uczniowie klasy siódmej i drugiej gimnazjum wzięli udział w zajęciach otwartych zorganizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną we Włocławku. Odwiedziliśmy pracownię do nauczania przedmiotów przyrodniczych. Ideą przewodnią zajęć z wykorzystaniem m.in. czujników ruchu, temperatury, napięcia i stężenia CO2 był temat „Jak odczytywać wykresy? I co można z nich wyczytać?”. W pierwszej części uczniowie, korzystając z czujnika ruchu i programu Pasco MatchGraph, starali się samodzielnie odtwarzać różne możliwe kształty wykresu położenia od czasu. W części drugiej dokonywali samodzielnych pomiarów temperatury i napięcia z użyciem podłączonych do komputera czujników. W międzyczasie trwał pomiar poziomu stężenia dwutlenku węgla w pracowni. Na zakończenie uczestniczyliśmy w zajęciach z programowania pt. „ROBOTY DOC. Tego rodzaju multidyscyplinarne zajęcia prowadzone w oparciu o nowoczesne środki dydaktyczne z pewnością mogą się przyczynić do lepszego kształtowania kluczowych umiejętności w procesie nauczania.

Małgorzata Góralska


10 - 15 czerwca 2018 r. - WYCIECZKA SZEŚCIODNIOWA

 


10 czerwca 2018 r. o godz. 730 wyjechalliśmy na wycieczkę turystyczno - krajoznawczą  w Góry Stołowe oraz do Czech (Praga i Skalne Miasto). Zwiedziliśmy Panoramę Racławicką we Wrocławiu, zdobyliśmy Szczeliniec Wielki i Błędne Skały, zwiedziliśmy Kaplicę Czaszek w Kudowie Zdrój, jeden dzień spędziliśmy w Pradze - stolicy Czech, zwiedziliśmy Kopalnię Złota w Złotym Stoku i Twierdzę Kłodzką, podziwialiśmy Zaporę Wodną Międzygórze i Wodospad Wilczki, przeszliśmy trasą górską Skalnego Miasta w Czechach oraz zwiedziliśmy Zamek Książ. Byliśmy także w aquaparku oraz zorganizowaliśmy dyskotekę i ognisko. Cudownie, że pogoda dopisała a nam nie zabrakło dobrego humoru.

Zdjęcia z wycieczki codziennie aktualizowaliśmy.UśmiechUśmiechUśmiech

Do Konecka wrócilliśmy 15 czerwca 2018 r. około godziny 2100.SpokoSpokoSpoko

 


DZIEŃ MAMY, DZIEŃ TATY I DZIEŃ DZIECKA W JEDNYM, CZYLI BARWNY PIKNIK W KONECKU


7 czerwca 2018 r. w ogródku przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Konecku odbył się piknik rodzinny. Frekwencja rodzin była wysoka – znalazły one czas, aby mimo wielu obowiązków i pracy spędzić czas ze swoimi pociechami. Przy wspaniałej pogodzie, pod okiem animatorów odbywały się zabawy, gry i konkursy, w których bardzo chętnie uczestniczyły dzieci i ich rodzice. Po tańcach i zabawach ruchowych był również czas, aby usiąść na kocu i skorzystać z pyszności - grillowanych kiełbasek, owocowych przekąsek, domowych kompotów - przygotowanych przez rodziców.

Wszystkim dopisywały humory, zarówno dzieciom jak i dorosłym. Rodzice ofiarowali swoim dzieciom, to czego dzieci najbardziej potrzebują – wspólnie spędzony czas. Bo kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.

Drodzy Rodzice - dziękujemy za Waszą nieocenioną pomoc, obecność i wspaniałą zabawę!

Wychowawczynie


Egzamin na kartę rowerową

 

5 czerwca 2018 r. uczniowie klasy IV przystąpili do egzaminu na kartę rowerową sprawdzającego umiejętności praktyczne z uwzględnieniem zasad ruchu drogowego i obsługi technicznej roweru. Najpierw musieli poradzić sobie z rozwiązaniem testu teoretycznego sprawdzającego znajomość przepisów ruchu drogowego oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Egzamin praktyczny nadzorowali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim. Wszyscy uczniowie pozytywnie zdali egzamin.Gratulujemy!

Małgorzata Góralska

 


ZAJĘCIA W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ WE WŁOCŁAWKU

 

4 czerwca uczniowie klasy piątej i szóstej wzięli udział w zajęciach otwartych zorganizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną we Włocławku. Inspirowane one były literaturą z wykorzystaniem elementów kodowania oraz zastosowaniem robotów edukacyjnych. Odmienne poznawanie książki Harry Potter, połączone z kreatywnym działaniem, rozwijało zdolność logicznego myślenia, orientację przestrzenną i pobudzało wyobraźnię. Zajęcia podobały się zarówno uczniom jak i nauczycielom, były źródłem wielu radości.

Wioletta Murawska


29.05.2018 r. - PREZENTACJA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH

Uczniowie klasy II gimnazjum zaprezentowali projekty edukacyjne które realizowali w roku szkolnym 2017/2018.


28.05.2018 r. - ŚWIĘTO SZKOŁY

W tym roku z okazji Święta Szkoły odbyły się gry i zabawy na świeżym powietrzu.


23.05.2018 r. - BIEG NIEPODLEGŁOŚCI W SŁUŻEWIE

 

Uczniowie Zespołu Szkół w Konecku brali udział w Biegu Niepodległości w Służewie. III miejsce zajął uczeń klasy III gimnazjum Maciej Kudliński.

Gratulujemy!


„ŁĄKA I JEJ MIESZKAŃCY”

Do naszego przedszkola na dobre zawitała wiosna. W ostatnim tygodniu przedszkolaki poznały łąkę i jej mieszkańców. Słuchały z zainteresowaniem opowiadań i wierszy o biedronkach, mrówkach, gąsienicach... Uczyły się rozpoznawać i nazywać owady na ilustracjach, próbowały również odgadywać i układać zagadki słowne. Chętnie brały udział w zabawach ruchowych, w których naśladowały sposoby poruszania się i dźwięki jakie wydają zwierzęta . Na zakończenie cała grupa wspólnymi siłami zbudowała mrowisko ze zgromadzonych materiałów przyrodniczych przyniesionych do przedszkola. Dom musi mieć mieszkańców, zatem przedszkolaki wzięły się do pracy i wykonały z plasteliny mrówki. Każda była wyjątkowa.


Katarzyna Błaszczyk - Wszołek


WYJAZD PRZEDSZKOLAKÓW DO CIECHOCINKA

21.05.2018 r. w Ciechocinku odbyła się impreza edukacyjna ,,Ach, ta Pippi", w której brały udział nasze przedszkolaki. Wiele było śmiechu w ,,Willi Śmiesznotce''. Dzieci poznały sympatyczną dziewczynkę, jej przyjaciół i wyruszyły z nimi w podróż. Po spektaklu przedszkolaki poznawały atrakcje przyrodnicze i zabytki charakterystyczne dla naszego uzdrowiska.

Wychowawczynie

 


SPOTKANIE Z POEZJĄ W PRZEDSZKOLU

18 maja 2018 r. odbyło się ,,Spotkanie z poezją", na które sześciolatki zaprosiły przedszkolaków z młodszej grupy oraz rodziców. Dzieci mówiły rymowanki i przekonywały publiczność, że kraina poezji jest wyjątkowa i wszystko w niej może się zdarzyć. Sześciolatki opowiedziały wierszem historię pewnego kotka, a później recytowały utwory wybranych poetów. Maluchy przygotowały nagrodę dla przedszkolaka, który według nich zasługiwał na szczególne wyróżnienie. Dorośli również oceniali małych aktorów i podziwiali ich odwagę i zaangażowanie. Po występie pełnym emocji na dzieci czekały słodkie niespodzianki.

Wychowawczynie


KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KAPLICZKĘ MARYJNĄ

 


W poniedziałek rozstrzygnięto w naszej szkole konkurs na najpiękniejszą kapliczkę. W tym miejscu chciałabym pogratulować wszystkim uczniom, którzy z wielkim zaangażowaniem budowali i ozdabiali swoje kapliczki. Wszystkie one są przepiękne i mają ogromną wartość, bo są wyrazem Waszej pracowitości i szacunku dla religii. Spośród tych kapliczkowych arcydzieł komisja postanowiła w szczególny sposób nagrodzić:

Nadię Danielewską (nagroda grand prix)
Oktawię Przeździęk (pierwsza nagroda)
Dominikę Kotas (druga nagroda)
Natalię Więckowską (trzecia nagroda)
Natalię Lisowicz (wyróżnienie).

Dziękuję Wam bardzo i gratuluję!
Iwona Smardzewska


NA FESTIWALU EKOLOGICZNYM

 

15 maja czterdziestu trzech uczniów szkoły podstawowej wzięło udział w Festiwalu Ekologicznym pn. „Do PSZOK tylko krok” na terenie Szkoły Leśnej na Barbarce. Skrót PSZOK oznacza Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, a my uczyliśmy się jak segregować śmieci i jakie ma to znaczenie dla środowiska. Braliśmy udział w zajęciach tematycznych , rekreacyjnych i quizach. Wykonywaliśmy ozdoby z surowców wtórnych i graliśmy w podchody. Każdy uczestnik otrzymał posiłek i wodę. Wyprawa się udała, a pogoda i humory dopisały.

Głównym organizatorem Festiwalu był Konsorcjat – Agencja Reklamowa „Gall”, a dofinansowany został ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 


 

WYCIECZKA DO MALBORKA

10 maja uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę do Malborka zorganizowaną przez p. W. Murawską. Słuchając opowieści przewodnika, zwiedzili zamek. Później skorzystali z atrakcji w DinoParku, obejrzeli film w kinie 5D, pokonali laserowy tor przeszkód, podziwiali ruchome dinozaury i eksponaty w Muzeum Skamieniałości. Wykazali się doskonałą sprawnością fizyczną w parku linowym. Opaleni i zadowoleni późnym wieczorem wrócili do Konecka.

 

 

 


DZIEŃ BIBLIOTEKARZA

8 maja grupa sześciolatków gościła panie, które pracują w Gminnej Bibliotece w Konecku. Święto bibliotekarzy to okazja, aby bardziej zainteresować dzieci książką, zdobywaniem wiedzy i nauką czytania.

Dzieci zbudowały dom z książek, który miał solidne fundamenty, dopasowywały rekwizyty do znanych bajek i rozwiązywały rebusy. Od bibliotekarek otrzymały książeczki - obiecały, że je przeczytają i w przedszkolu opowiedzą o bohaterach utworu. Sześciolatki wręczyły paniom kwiaty i życzyły wielu czytelników.

W. Wicher

 


Święto Konstytucji 3 Maja

4 maja odbyła się uroczysta akademia z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy VII przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 1791 roku. Zaprezentowana przez nich żywa lekcja historii miała na celu przybliżyć wzniosłe wydarzenia

związane z uchwaleniem pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji.

Małgorzata Góralska

 WARSZTATY KRAWIECKIE W KLASIE III

We wtorek i środę sala lekcyjna nr 4 naszej szkoły zamieniła się w pracownię krawiecką. Uczniowie poznawali tajniki ręcznego przyszywania guzików, szycia ściegiem fastrygowym i na okrętkę. Wcześniej musieli opanować wcale niełatwą umiejętność nadziewania nitki w igłę i wiązania supełków. Podsumowaniem krawieckich warsztatów było wykrojenie z materiału sylwetki kota-przytulanki, przyszycie guzików i zszycie boków. Większość uczniów było zafascynowanych nową umiejętnością, co zakończyło się pewną deklaracją „Ja będę krawcem”.

Anna Roszak


 

ZIELONA LEKCJA - PTAKI DRAPIEŻNE

To była niesamowita żywa lekcja przyrody z udziałem specjalnie ułożonych do pracy z dziećmi ptaków drapieżnych: sowy, sokoła i jastrzębia. Młodzi uczniowie dowiedzieli się czym różnią się te grupy ptaków a przede wszystkim zobaczyli je latające na żywo. Prowadzący snuli opowieści o zwyczajach ptaków drapieżnych i ich roli w przyrodzie. Dzieci mogły popatrzeć na nie z bliska, posłuchać ich krzyków a nawet trzymać na swojej ręce i pogłaskać.

Anna Roszak

 


OTWARCIE NOWEGO PRZEDSZKOLA

 


24.04.2018 r. przedszkolaki brały udział w uroczystości otwarcia nowego przedszkola. Dzieci i zaproszonych gości witała w drzwiach dobra wróżka, która wskazywała drogę do kolorowych sal. Maluchy i starszaki świetnie się bawiły, prezentując swoje aktorskie umiejętności.

Miłą niespodzianką był piękny tort, owoce pełne witamin oraz zabawki, układanki i książki, za które gościom serdecznie dziękujemy.

Wychowawczynie

 


FERIE Z EKONOMIĄ

Uczniowie gimnazjum zakończyli  II etap projektu „Ferie z ekonomią”, który polegał na przygotowaniu modelu biznesowego przedsięwzięcia w lokalnej społeczności. Młodzież wykonała prezentację multimedialną oraz nakręciła krótki film, podczas którego zaprezentowała przedsięwzięcie przed potencjalnymi inwestorami. Na koniec projektu uczennicom, które wykazały się największym zaangażowaniem zostały wręczone gry planszowe ufundowane przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy model biznesowy. Życzymy powodzenia.


Małgorzata Góralska

 AKCJA "ŻONKILE"

19 kwietnia 2018 r., przypada 75. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Uczniowie klasy siódmej włączyli się w  akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile”, zorganizowaną przez  Muzeum Historii Żydów Polskich  POLIN. Uczennice wręczały mieszkańcom Konecka papierowe żonkile – symbol pamięci o powstaniu.

Małgorzata Góralska

 


 

PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ BEZKRĘGOWCE

Wiosenna pogoda jest okazją do bezpośredniego obserwowania przyrody. 13 kwietnia sześciolatki uważnie przyglądały się życiu na łące. Dowiedziały się, co to są bezkręgowce. Z edukatorem przyrody z Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego rozpoznawały na ilustracjach znane owady. W czasie zajęć w terenie szukały biedronek, pająków, ślimaków, chwytały je w pojemniki i przyglądały się im przez lupę. Sześciolatki wysłuchały wiersza ,,Co to jest przyroda?" i przypomniały sobie, jak o nią dbać. Zrozumiały, jakie zależności panują w świecie przyrody. W przedszkolu dzieci malowały motyle i dzieliły się zdobytą wiedzą.

W.Wicher

 


Czekolada, czekolada, mleczna, gorzka, oraz biała – każda jest wspaniała

 

W piątek 12 kwietnia w Przedszkolu w Konecku zorganizowaliśmy Święto Czekolady. W tym dniu dzieci miały okazję zapoznać się z historią czekolady – obejrzały prezentację multimedialną, dowiedziały się, skąd pochodzi, z czego się składa czekolada i jakie są jej rodzaje.
Przedszkolaki zdobyły wiedzę na temat zdrowego odżywiania się oraz skutków zjadania zbyt dużej ilości słodyczy.
Dzieci uczestniczyły w wielu konkursach, rozpoznawały smaki czekolady: białej, mlecznej, gorzkiej, z nadzieniem. Wspólnie jako zespół musiały złożyć w całość pocięte elementy rysunku, świetnie poradziły sobie z zadaniami z edukacji matematycznej – uczniowie liczyli, przeliczali i przyklejali odpowiednie ilości tabliczek czekolady. Nasze maluchy zamieniły się również w malarzy – ale zamiast pędzli użyliśmy palców, a farby zamieniliśmy na rozpuszczoną czekoladę. Powstały artystyczne rysunki, które zostały następnie... zjedzone.
Było pysznie, zdrowo i czekoladowo.

Wychowawczyni Katarzyna Błaszczyk-Wszołek

 


Bezkręgowce wokół nas

13 kwietnia po raz kolejny odwiedziła nas pani Patrycja Modrzejewska, edukator przyrodniczy z Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego. Pani Patrycja spotkała się z przedszkolakami oraz uczniami klasy II i III szkoły podstawowej. Dzieci wzięły udział w zajęciach terenowych Bezkręgowce wokół nas”. Zajęcia wszystkim bardzo się podobały, pogoda i humor dopisały.

Mariola Wrzesińska

 


DZIEŃ CZEKOLADY

Z okazji Dnia Czekolady sześciolatki brały udział w zajęciach zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Konecku. Dzieci wysłuchały opowiadania ,,W Czekoladowej Krainie" i poznały króla Batonika Wielkiego. Z czarodziejskiego worka wyjmowały słodkie niespodzianki, podawały ich nazwy i wyodrębniały głoski. Oglądając film, dowiedziały się, jak powstaje czekolada w fabryce Wedla. Z zaangażowaniem rysowały apetyczne babeczki, tańczyły przy muzyce i brały udział w konkursach. Wiele radości sprawiło dzieciom ozdabianie ciasteczek rozpuszczoną czekoladą i owocami. Przedszkolaki pamiętały, że nawet w takie święto słodycze trzeba jeść z umiarem. Przyznały, że poznanie smaku czekolad i czytanie książek w bibliotece to przyjemność, którą trzeba powtarzać.

W.WicherPODSUMOWANIE KONKURSU WIEDZY O WIELKICH POLAKACH

 

12 kwietnia w CEM w Górsku odbyła się gala i podsumowanie wojewódzkiego etapu Konkurs Wiedzy z serii Wielcy Polacy. Uczennica klasy II naszego gimnazjum Klaudia Kotas została laureatką III miejsca. W nagrodę pojedzie na 11-dniową pielgrzymkę do Włoch! Klaudia Pawlak z klasy III uzyskała tytuł finalistki.
Serdecznie gratuluję. Jestem z Was bardzo dumna.


Iwona Smardzewska❤️

 Dzień Pracownika Służby Zdrowia


7 kwietnia przedszkolaki z grupy 3-4-5-latków pamiętały o tym ważnym dniu i odwiedziły pracowników Ośrodka Zdrowia w Konecku. Dzieci złożyły życzenia podziękowały za opiekę i wręczyły laurkę.

 

Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół w Konecku.

 OGŁOSZENIE

 

Od 4 kwietnia br.(środa)

dzieci z oddziałów przedszkolnych

należy przyprowadzać do nowej części przedszkolnej.

Wejście od strony szatni szkolnych.

Prosimy o zdanie kluczyków do szafek.

 


WARSZTATY PLASTYCZNE W PRZEDSZKOLU

„Pisanki, pisanki, jajka malowane, nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek”
Czas Świąt Wielkanocnych jest związany z tradycją ozdabiania pisanek. Coraz częściej spotyka się osoby, które przed Wielkanocą w tradycyjny ręczny sposób wykonują pisanki. Także dzieci z grupy 3-4-5-latków oddały się tej pięknej sztuce ludowej i uczestniczyły w warsztatach plastycznych „ Pisanki, pisanki, jajka malowane, nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek”. Warsztaty poprowadziła pani Marzena Kacprzak, która w bardzo ciekawy sposób przybliżyła przedszkolakom techniki zdobienia pisanek. Na koniec zajęć dzieci wykonały wielkanocne pisanki techniką decoupage. Wszyscy wykazali się wspaniałą kreatywnością i aktywnością twórczą. Powstały istne pisankowe cudeńka. Dziękujemy za ciekawe warsztaty i mile spędzony czas. Podziękowania kierujemy również do mamy Laury, dzięki której mogliśmy zdobić prawdziwe wydmuszki kacze.

Wychowawczyni Katarzyna Błaszczyk-Wszołek


 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Drogą Krzyżową zakończyliśmy trzydniowe rozważania rekolekcyjne, które w tym roku poprowadził w naszej parafii ks. Ryszard Pełech.Warsztaty Wielkanocne w Biskupinie

 

Młodsze klasy szkoły podstawowej i zerówka uczestniczyły w warsztatach wielkanocnych w Biskupinie. Na początku spotkania dzieci wysłuchały prelekcji na temat dawnych zwyczajów i obrzędów wielkanocnych. Następnie wszyscy ubrali kolorowe fartuchy, które miały chronić  przed zabrudzeniem. Kolejnym i zarazem najważniejszym punktem programu były zajęcia w grupach. Podczas nich uczestnicy warsztatów mogli: ubijać masło , formować i ozdabiać baranki, smakować ubite masło, wykrawać i dekorować mazurki oraz przygotować palmę wielkanocną. Każde dziecko mogło wykonać wszystko własnoręcznie. Podczas przygotowywania mazurków, dzieci otrzymały piękne, białe „czapy”, w których wyglądały jak prawdziwi kucharze.

Po skończonych warsztatach, uczestnicy wycieczki zjedli pyszne śniadanie wielkanocne. Na koniec była możliwość zakupu pamiątek regionalnych: łuków, mieczy oraz okolicznościowych upominków. Ku miłemu zaskoczeniu dzieci, pojawił się także zając wielkanocny,  który rozdawał wszystkim kolorowe jajeczka.

Dzięki udziałowi w warsztatach dzieci poznały nowe czynności związane nie tylko z Wielkanocą, ale także z dawniejszym życiem na wsi. Wszyscy wrócili do domów pełni nowych wrażeń i ciekawych doświadczeń.

Iwona Ziemecka

 


 


ZAKŁADAMY HODOWLĘ ROŚLIN W KĄCIKU PRZYRODY

 

 

Już od pierwszych dni marca przedszkolaki przygotowywały się na przyjście wiosny. W naszej sali zrobiło się coraz bardziej radośnie i kolorowo, a w kąciku przyrody pojawiły się pierwsze wiosenne kwiaty. W naszej grupie założony został kącik hodowli roślin. Przedszkolaki samodzielnie wsypywały ziemię do doniczek, siały nasiona kwiatów, ziół, owsa, rzeżuchy,rozsadzały kwiaty cebulkowe np. tulipany, hiacynty. Dzieci poznały etapy rozwoju kwiatów, wiedzą już czego rośliny potrzebują do rozwoju. Przedszkolaki pamiętają aby sprawdzać wilgotność ziemi w doniczkach i w razie potrzeby samodzielnie podlewają swoje roślinki.

Katarzyna Błaszczyk - WszołekZAJĘCIA EDUKACYJNE Z ZIELONYM EDUKATOREM

15 marca w naszej szkole gościliśmy Panią Patrycję Modrzejewską, która jest „Zielonym Edukatorem” przy Gostynińsko-Włocławskim Parku Krajobrazowym i realizuje zajęcia w ramach projektu „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być … na zielonym!” Uczniowie klasy IV, V, VI i VII wzięli udział w warsztatach pod nazwą „Ekologiczne badania wody”. Zajęcia wszystkim bardzo się podobały.


Mariola Wrzesińska

 


SABINKA W PRZEDSZKOLU I W KLASIE III

Sześciolatki i uczniowie klasy trzeciej zaprosili 13.03.2018 r. na spotkanie pracownika schroniska Wygoda znajdującego się w pobliżu Ciechocinka. Przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega wolontariat, zobaczyły zdjęcia wielu psów i poznały ich smutny los, zanim trafiły do schroniska. Dzieci mogły przytulić się do suczki Sabiny, która wiele lat temu również była bezdomna. Uczniowie zadawali gościowi wiele pytań i dowiedzieli się, w jaki sposób mogą pomagać zwierzętom. Dla nich zgromadzili karmę, koce oraz wykonali prace plastyczne.

Wychowawczynie

 


Wstrzymał Słońce ruszył Ziemię


Uczniowie klasy czwartej na lekcji historii poznali postać Mikołaja Kopernika i jego znaczenie dla historii Polski i świata, a następnie wykonali model przedstawiający budowę Układu Słonecznego.


Małgorzata Góralska


8.03.2018 r. - DZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU

 

Dzień Kobiet w przedszkolu to wspólne zabawy, pieczenie gofrów, przygotowywanie owocowego koktajlu i zorganizowanie przyjęcia dla lalek. Prace dzieci w kuchni oceniał nasz Kopciuszek. Przedszkolaki wręczyły paniom wykonane przez siebie upominki i życzyły wszystkiego, co najlepsze.

Wychowawczynie


 


 

DZIEŃ KOBIET - CHWILE RADOŚCI Z JANEM BRZECHWĄ


Dzisiaj, uczniowie klasy II - gospodarze marca, przedstawili wiersze i piosenki Jana Brzechwy. Przedstawienie przygotowali pod kierunkiem wychowawczyni pani Iwony Ziemeckiej. Piękne stroje i dekorację przygotowali rodzice uczniów klasy II.

 


PRZEDSZKOLAKI PODZIWIAJĄ KRAJOBRAZY GÓRSKIE

Kto by pomyślał, że w Konecku można podziwiać piękne krajobrazy górskie. A wszystko za sprawą maluchów, które przez ostatni tydzień rozmawiały o górach i ich mieszkańcach zimą. Dzieci słuchały muzyki góralskiej . Nie mogło zabraknąć zabaw i tańców charakterystycznych dla tego regionu. Podsumowaniem było wykonanie makiety, na której znalazły się góry z masy solnej wykonane i pomalowane przez dzieci oraz góry z foli aluminiowej i doniczek, pomalowane szyszki, kamienie . Dzieci poznały również, jakie w dotyku są płatki ryżowe, sztuczny sypki śnieg, płatki kosmetyczne , wata, brokat, materiały szorstkie i gładkie Wszystko to znalazło się na naszej makiecie. Wychowawczyni 

Katarzyna Błaszczyk-WszołekFinał Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach


1 marca odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach.
Do konkursu przystąpiły dwie uczennice naszego gimnazjum.
Klaudia Kotas w finale znalazła się tuż za podium i zajęła czwarte miejsce. Brawo! Brawo! Dziękuję za wspaniałą walkę i pilną naukę!

Iwona Smardzewska


 

FERIE Z EKONOMIĄ


Uczniowie gimnazjum uczestniczą w projekcie Ferie z Ekonomią.

 

 


SZEŚCIOLATKI NA BALU

 

12 lutego 2018 r. sześciolatki bawiły się na balu zorganizowanym przez rodziców. Dzieci prezentowały umiejętności taneczne i wokalne, odgadywały, jaka to melodia, brały udział w konkursie tańca i losowały cyfry, do których przyporządkowane były różne zadania. Świetna muzyka, kolorowe stroje i światła oraz dobry humor sprawiły, że wszyscy bawili się w niezwykłej karnawałowej atmosferze.

W.Wicher


 


PRZEDSZKOLAKI Z KONECKA ODWIEDZAJĄ SCHRONISKO WE WŁOCŁAWKU

 

Dzieci z Przedszkola wraz ze starszymi kolegami i koleżankami z klasy II odbyły wycieczkę do schroniska dla psów znajdującego się we Włocławku.
Celem wizyty było przekazanie darów, które dzieci od dwóch tygodni z zapałem zbierały w przedszkolu i szkole. Swoim postępowaniem pokazały, że mają dobre serduszka i kochają zwierzęta. Nie przestraszyła ich długa droga, z zainteresowaniem oglądały psiaki oraz warunki w jakich żyją. Wszystkie pieski cieszyły się z odwiedzin, a swoją radość okazały machającymi ogonkami i głośnym szczekaniem. 
Dzieci miały również możliwość zwiedzenia nowo powstałej kociarni oraz dowiedziały się w jaki sposób trafiają zwierzęta do schroniska, jak należy się nimi opiekować oraz na czym polega wolontariat w schronisku. Na koniec wizyty dzieci miały możliwość uczestniczenia w ćwiczeniach jak należy zachować się gdy zaatakuje nas pies. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którym nie jest obcy los porzuconych psiaków, za pomoc w gromadzeniu najpotrzebniejszych rzeczy. 


Wychowawca przedszkola


 

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA!

W tłusty czwartek, uczniowie klasy V - gospodarze lutego, zaprezentowali nam zapusty kujawskie. Przedstawienie przygotowali pod kierunkiem wychowawczyni pani Wioletty Murawskiej.

 

 


07.02.2018 r. - DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE SZEŚCIOLATKÓW

 

Sześciolatki postarały się, aby Dzień Babci i Dziadka był radosny, pełen wspomnień i słów wdzięczności. Dzieci wykonały portrety swoich dziadków, przygotowały karty z życzeniami, podarowały czarodziejskie okulary, które spełniają marzenia. Przedszkolaki recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Zgodnie stwierdziły, że bycie babcią i dziadkiem to nie jest łatwe zadanie.

W.Wicher


06.02.2018 r. - DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE MALUCHÓW

„BABCIA I DZIADEK KOCHAJĄ NAS I ZAWSZE MAJĄ DLA NAS CZAS” 
TYMI SŁOWAMI ROZPOCZĘŁA SIĘ UROCZYSTOŚĆ W GRUPIE PRZEDSZKOLAKÓW. POMIMO MROZU I ZIMNA SERDUSZKA PRZEDSZKOLAKÓW BYŁY ROZGRZANE.
W TEN DZIEŃ PRZYBYLI NASI NAJUKOCHAŃSI DZIADKOWIE. PRZEDSZKOLAKI PRZEDSTAWIŁY SWÓJ PROGRAM ARTYSTYCZNY , W KTÓRYM POKAZAŁY SWOJE UMIEJĘTNOŚCI MUZYCZNE, TANECZNE , RECYTATORSKIE ORAZ AKTORSKIE.
DZIADKOWIE BYLI DUMNI Z WYSTĘPU SWOICH MILUSIŃSKICH, NIE ZABRAKŁO CHWIL WZRUSZENIA……
WNUCZĘTA OBDAROWAŁY SWOICH BLISKICH WŁASNORĘCZNIE PRZYGOTOWANYMI UPOMINKAMI.
DOPEŁNIENIEM UROCZYSTOŚCI BYŁY WSPÓLNE ZABAWY I TAŃCE ORAZ SŁODKI POCZĘSTUNEK – ZA KTÓRY BARDZO DZIĘKUJĘ JAK ZWYKLE NIEZAWODNYM RODZICOM NASZEJ GRUPY.
ATMOSFERA BYŁA WSPANIAŁA ….
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM GOŚCIOM ZA ŚWIETNĄ ZABAWĘ I ŻYCZYMY ŻYCIA NAJDŁUŻSZEGO, SZCZĘŚCIA I ZDROWIA DOBREGO.

Katarzyna Błaszczyk-Wszołek01.02.2018 r. - Temat: Krawcowa

Dziś dzieci 6-letnie z przedszkola zaprosiły klasę 3 na wspólne zajęcia dotyczące poznawania zawodów naszych rodziców.

Temat:Krawcowa.

Igły, nitki, szpilki, szpulki i oczywiście maszyna do szycia. Igła z nitką tak tańcowały, że uszyły szalik dla bałwana oraz poznawały historię krawiectwa.

Wioletta Wicher


 


 

Strona 1 z 140

You are here: Start
Green Blue Orange Back to Top
Joomla extensions by Siteground Hosting