Developed by JoomVision.com

tytulnumer 1 tytulnumer 1

tytulnumer 2 tytulnumer 2

tytulnumer 1 tytulnumer 1

tytulnumer 2 tytulnumer 2

Zespół Szkół w Konecku

Aktualności 2017/2018-2

PDFDrukujEmail

Poprawiony: czwartek, 28 czerwca 2018 20:59 Wpisany przez aaadmin111 czwartek, 08 lutego 2018 11:13

 
Zakończenie roku 2017 /2018

w przedszkolu


 

22.06.2018r. sześciolatki po raz ostatni spotkały się w swojej sali z wychowawcą i rodzicami. Żegnały przedszkole, recytując wiersze i zachęcały dzieci z młodszej grupy do wspólnego wypoczynku. Życzyły wszystkim słonecznych wakacji i zapewniały, że nie boją się szkoły.

Zatańczyły również poloneza, którego podstawowe figury ćwiczyły z wytrwałością przez kilka dni. Sześciolatki otrzymały dyplomy oraz upominki od wychowawcy i rodziców.

Dzieci z młodszej grupy przygotowały dla starszaków miłą niespodziankę – złożyły serdeczne życzenia i wręczyły prezenty. W swojej sali maluchy żegnały się ze swoją panią i również otrzymały dyplomy oraz nagrody za to, że były dzielnymi i wytrwałymi przedszkolakami.

Katarzyna Błaszczyk - Wszołek

 ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

22 czerwca to dzień, na który z niecierpliwością czekali wszyscy uczniowie. Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł upragniony koniec roku szkolnego. W naszej szkole wszyscy uczniowie uzyskali promocję. W czasie uroczystości Pani Dyrektor wręczyła świadectwa ukończenia gimnazjum absolwentom oraz uczniom z klas niższych, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem. Przewodnicząca Rady Rodziców gratulowała najlepszym uczniom i wręczyła im nagrody książkowe. Uczniowie klasy III gimnazjum, z którymi przyszło nam się dziś żegnać zaprezentowali część artystyczną, w czasie której wspominali najciekawsze chwile spędzone w szkole.


Absolwentom życzymy udanego startu w dorosłe życie, realizacji marzeń, wielu przyjaciół i powodzenia w nowych szkołach.

Naszym uczniom życzymy udanych i szczęśliwych wakacji oraz radosnego powrotu do szkoły we wrześniu.

Do zobaczenia!Spoko

 


KLOCKI LEGO NA ZAJĘCIACH TECHNICZNYCH

Podczas zajęć technicznych uczniowie klasy piątej pracowali metodą Lego Logos. Lekcja dotyczyła projektów technicznych. Uczniowie zapoznali się z tekstem, a następnie  przedstawili swoją interpretację za pomocą budowli z klocków. Powstały różne  pojazdy, nowoczesne domy  i łodzie. Okazało się, że choć wszyscy mieli te same klocki i czytali ten sam tekst, to każdy zrozumiał go inaczej.

Małgorzata Góralska


 


WYJAZD NA ZAJĘCIA DO WŁOCŁAWKA

18 czerwca uczniowie klasy siódmej i drugiej gimnazjum wzięli udział w zajęciach otwartych zorganizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną we Włocławku. Odwiedziliśmy pracownię do nauczania przedmiotów przyrodniczych. Ideą przewodnią zajęć z wykorzystaniem m.in. czujników ruchu, temperatury, napięcia i stężenia CO2 był temat „Jak odczytywać wykresy? I co można z nich wyczytać?”. W pierwszej części uczniowie, korzystając z czujnika ruchu i programu Pasco MatchGraph, starali się samodzielnie odtwarzać różne możliwe kształty wykresu położenia od czasu. W części drugiej dokonywali samodzielnych pomiarów temperatury i napięcia z użyciem podłączonych do komputera czujników. W międzyczasie trwał pomiar poziomu stężenia dwutlenku węgla w pracowni. Na zakończenie uczestniczyliśmy w zajęciach z programowania pt. „ROBOTY DOC. Tego rodzaju multidyscyplinarne zajęcia prowadzone w oparciu o nowoczesne środki dydaktyczne z pewnością mogą się przyczynić do lepszego kształtowania kluczowych umiejętności w procesie nauczania.

Małgorzata Góralska


10 - 15 czerwca 2018 r. - WYCIECZKA SZEŚCIODNIOWA

 


10 czerwca 2018 r. o godz. 730 wyjechalliśmy na wycieczkę turystyczno - krajoznawczą  w Góry Stołowe oraz do Czech (Praga i Skalne Miasto). Zwiedziliśmy Panoramę Racławicką we Wrocławiu, zdobyliśmy Szczeliniec Wielki i Błędne Skały, zwiedziliśmy Kaplicę Czaszek w Kudowie Zdrój, jeden dzień spędziliśmy w Pradze - stolicy Czech, zwiedziliśmy Kopalnię Złota w Złotym Stoku i Twierdzę Kłodzką, podziwialiśmy Zaporę Wodną Międzygórze i Wodospad Wilczki, przeszliśmy trasą górską Skalnego Miasta w Czechach oraz zwiedziliśmy Zamek Książ. Byliśmy także w aquaparku oraz zorganizowaliśmy dyskotekę i ognisko. Cudownie, że pogoda dopisała a nam nie zabrakło dobrego humoru.

Zdjęcia z wycieczki codziennie aktualizowaliśmy.UśmiechUśmiechUśmiech

Do Konecka wrócilliśmy 15 czerwca 2018 r. około godziny 2100.SpokoSpokoSpoko

 


DZIEŃ MAMY, DZIEŃ TATY I DZIEŃ DZIECKA W JEDNYM, CZYLI BARWNY PIKNIK W KONECKU


7 czerwca 2018 r. w ogródku przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Konecku odbył się piknik rodzinny. Frekwencja rodzin była wysoka – znalazły one czas, aby mimo wielu obowiązków i pracy spędzić czas ze swoimi pociechami. Przy wspaniałej pogodzie, pod okiem animatorów odbywały się zabawy, gry i konkursy, w których bardzo chętnie uczestniczyły dzieci i ich rodzice. Po tańcach i zabawach ruchowych był również czas, aby usiąść na kocu i skorzystać z pyszności - grillowanych kiełbasek, owocowych przekąsek, domowych kompotów - przygotowanych przez rodziców.

Wszystkim dopisywały humory, zarówno dzieciom jak i dorosłym. Rodzice ofiarowali swoim dzieciom, to czego dzieci najbardziej potrzebują – wspólnie spędzony czas. Bo kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.

Drodzy Rodzice - dziękujemy za Waszą nieocenioną pomoc, obecność i wspaniałą zabawę!

Wychowawczynie


Egzamin na kartę rowerową

 

5 czerwca 2018 r. uczniowie klasy IV przystąpili do egzaminu na kartę rowerową sprawdzającego umiejętności praktyczne z uwzględnieniem zasad ruchu drogowego i obsługi technicznej roweru. Najpierw musieli poradzić sobie z rozwiązaniem testu teoretycznego sprawdzającego znajomość przepisów ruchu drogowego oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Egzamin praktyczny nadzorowali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim. Wszyscy uczniowie pozytywnie zdali egzamin.Gratulujemy!

Małgorzata Góralska

 


ZAJĘCIA W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ WE WŁOCŁAWKU

 

4 czerwca uczniowie klasy piątej i szóstej wzięli udział w zajęciach otwartych zorganizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną we Włocławku. Inspirowane one były literaturą z wykorzystaniem elementów kodowania oraz zastosowaniem robotów edukacyjnych. Odmienne poznawanie książki Harry Potter, połączone z kreatywnym działaniem, rozwijało zdolność logicznego myślenia, orientację przestrzenną i pobudzało wyobraźnię. Zajęcia podobały się zarówno uczniom jak i nauczycielom, były źródłem wielu radości.

Wioletta Murawska


29.05.2018 r. - PREZENTACJA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH

Uczniowie klasy II gimnazjum zaprezentowali projekty edukacyjne które realizowali w roku szkolnym 2017/2018.


28.05.2018 r. - ŚWIĘTO SZKOŁY

W tym roku z okazji Święta Szkoły odbyły się gry i zabawy na świeżym powietrzu.


23.05.2018 r. - BIEG NIEPODLEGŁOŚCI W SŁUŻEWIE

 

Uczniowie Zespołu Szkół w Konecku brali udział w Biegu Niepodległości w Służewie. III miejsce zajął uczeń klasy III gimnazjum Maciej Kudliński.

Gratulujemy!


„ŁĄKA I JEJ MIESZKAŃCY”

Do naszego przedszkola na dobre zawitała wiosna. W ostatnim tygodniu przedszkolaki poznały łąkę i jej mieszkańców. Słuchały z zainteresowaniem opowiadań i wierszy o biedronkach, mrówkach, gąsienicach... Uczyły się rozpoznawać i nazywać owady na ilustracjach, próbowały również odgadywać i układać zagadki słowne. Chętnie brały udział w zabawach ruchowych, w których naśladowały sposoby poruszania się i dźwięki jakie wydają zwierzęta . Na zakończenie cała grupa wspólnymi siłami zbudowała mrowisko ze zgromadzonych materiałów przyrodniczych przyniesionych do przedszkola. Dom musi mieć mieszkańców, zatem przedszkolaki wzięły się do pracy i wykonały z plasteliny mrówki. Każda była wyjątkowa.


Katarzyna Błaszczyk - Wszołek


WYJAZD PRZEDSZKOLAKÓW DO CIECHOCINKA

21.05.2018 r. w Ciechocinku odbyła się impreza edukacyjna ,,Ach, ta Pippi", w której brały udział nasze przedszkolaki. Wiele było śmiechu w ,,Willi Śmiesznotce''. Dzieci poznały sympatyczną dziewczynkę, jej przyjaciół i wyruszyły z nimi w podróż. Po spektaklu przedszkolaki poznawały atrakcje przyrodnicze i zabytki charakterystyczne dla naszego uzdrowiska.

Wychowawczynie

 


SPOTKANIE Z POEZJĄ W PRZEDSZKOLU

18 maja 2018 r. odbyło się ,,Spotkanie z poezją", na które sześciolatki zaprosiły przedszkolaków z młodszej grupy oraz rodziców. Dzieci mówiły rymowanki i przekonywały publiczność, że kraina poezji jest wyjątkowa i wszystko w niej może się zdarzyć. Sześciolatki opowiedziały wierszem historię pewnego kotka, a później recytowały utwory wybranych poetów. Maluchy przygotowały nagrodę dla przedszkolaka, który według nich zasługiwał na szczególne wyróżnienie. Dorośli również oceniali małych aktorów i podziwiali ich odwagę i zaangażowanie. Po występie pełnym emocji na dzieci czekały słodkie niespodzianki.

Wychowawczynie


KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KAPLICZKĘ MARYJNĄ

 


W poniedziałek rozstrzygnięto w naszej szkole konkurs na najpiękniejszą kapliczkę. W tym miejscu chciałabym pogratulować wszystkim uczniom, którzy z wielkim zaangażowaniem budowali i ozdabiali swoje kapliczki. Wszystkie one są przepiękne i mają ogromną wartość, bo są wyrazem Waszej pracowitości i szacunku dla religii. Spośród tych kapliczkowych arcydzieł komisja postanowiła w szczególny sposób nagrodzić:

Nadię Danielewską (nagroda grand prix)
Oktawię Przeździęk (pierwsza nagroda)
Dominikę Kotas (druga nagroda)
Natalię Więckowską (trzecia nagroda)
Natalię Lisowicz (wyróżnienie).

Dziękuję Wam bardzo i gratuluję!
Iwona Smardzewska


NA FESTIWALU EKOLOGICZNYM

 

15 maja czterdziestu trzech uczniów szkoły podstawowej wzięło udział w Festiwalu Ekologicznym pn. „Do PSZOK tylko krok” na terenie Szkoły Leśnej na Barbarce. Skrót PSZOK oznacza Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, a my uczyliśmy się jak segregować śmieci i jakie ma to znaczenie dla środowiska. Braliśmy udział w zajęciach tematycznych , rekreacyjnych i quizach. Wykonywaliśmy ozdoby z surowców wtórnych i graliśmy w podchody. Każdy uczestnik otrzymał posiłek i wodę. Wyprawa się udała, a pogoda i humory dopisały.

Głównym organizatorem Festiwalu był Konsorcjat – Agencja Reklamowa „Gall”, a dofinansowany został ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 


 

WYCIECZKA DO MALBORKA

10 maja uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę do Malborka zorganizowaną przez p. W. Murawską. Słuchając opowieści przewodnika, zwiedzili zamek. Później skorzystali z atrakcji w DinoParku, obejrzeli film w kinie 5D, pokonali laserowy tor przeszkód, podziwiali ruchome dinozaury i eksponaty w Muzeum Skamieniałości. Wykazali się doskonałą sprawnością fizyczną w parku linowym. Opaleni i zadowoleni późnym wieczorem wrócili do Konecka.

 

 

 


DZIEŃ BIBLIOTEKARZA

8 maja grupa sześciolatków gościła panie, które pracują w Gminnej Bibliotece w Konecku. Święto bibliotekarzy to okazja, aby bardziej zainteresować dzieci książką, zdobywaniem wiedzy i nauką czytania.

Dzieci zbudowały dom z książek, który miał solidne fundamenty, dopasowywały rekwizyty do znanych bajek i rozwiązywały rebusy. Od bibliotekarek otrzymały książeczki - obiecały, że je przeczytają i w przedszkolu opowiedzą o bohaterach utworu. Sześciolatki wręczyły paniom kwiaty i życzyły wielu czytelników.

W. Wicher

 


Święto Konstytucji 3 Maja

4 maja odbyła się uroczysta akademia z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy VII przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 1791 roku. Zaprezentowana przez nich żywa lekcja historii miała na celu przybliżyć wzniosłe wydarzenia

związane z uchwaleniem pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji.

Małgorzata Góralska

 WARSZTATY KRAWIECKIE W KLASIE III

We wtorek i środę sala lekcyjna nr 4 naszej szkoły zamieniła się w pracownię krawiecką. Uczniowie poznawali tajniki ręcznego przyszywania guzików, szycia ściegiem fastrygowym i na okrętkę. Wcześniej musieli opanować wcale niełatwą umiejętność nadziewania nitki w igłę i wiązania supełków. Podsumowaniem krawieckich warsztatów było wykrojenie z materiału sylwetki kota-przytulanki, przyszycie guzików i zszycie boków. Większość uczniów było zafascynowanych nową umiejętnością, co zakończyło się pewną deklaracją „Ja będę krawcem”.

Anna Roszak


 

ZIELONA LEKCJA - PTAKI DRAPIEŻNE

To była niesamowita żywa lekcja przyrody z udziałem specjalnie ułożonych do pracy z dziećmi ptaków drapieżnych: sowy, sokoła i jastrzębia. Młodzi uczniowie dowiedzieli się czym różnią się te grupy ptaków a przede wszystkim zobaczyli je latające na żywo. Prowadzący snuli opowieści o zwyczajach ptaków drapieżnych i ich roli w przyrodzie. Dzieci mogły popatrzeć na nie z bliska, posłuchać ich krzyków a nawet trzymać na swojej ręce i pogłaskać.

Anna Roszak

 


OTWARCIE NOWEGO PRZEDSZKOLA

 


24.04.2018 r. przedszkolaki brały udział w uroczystości otwarcia nowego przedszkola. Dzieci i zaproszonych gości witała w drzwiach dobra wróżka, która wskazywała drogę do kolorowych sal. Maluchy i starszaki świetnie się bawiły, prezentując swoje aktorskie umiejętności.

Miłą niespodzianką był piękny tort, owoce pełne witamin oraz zabawki, układanki i książki, za które gościom serdecznie dziękujemy.

Wychowawczynie

 


FERIE Z EKONOMIĄ

Uczniowie gimnazjum zakończyli  II etap projektu „Ferie z ekonomią”, który polegał na przygotowaniu modelu biznesowego przedsięwzięcia w lokalnej społeczności. Młodzież wykonała prezentację multimedialną oraz nakręciła krótki film, podczas którego zaprezentowała przedsięwzięcie przed potencjalnymi inwestorami. Na koniec projektu uczennicom, które wykazały się największym zaangażowaniem zostały wręczone gry planszowe ufundowane przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy model biznesowy. Życzymy powodzenia.


Małgorzata Góralska

 AKCJA "ŻONKILE"

19 kwietnia 2018 r., przypada 75. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Uczniowie klasy siódmej włączyli się w  akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile”, zorganizowaną przez  Muzeum Historii Żydów Polskich  POLIN. Uczennice wręczały mieszkańcom Konecka papierowe żonkile – symbol pamięci o powstaniu.

Małgorzata Góralska

 


 

PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ BEZKRĘGOWCE

Wiosenna pogoda jest okazją do bezpośredniego obserwowania przyrody. 13 kwietnia sześciolatki uważnie przyglądały się życiu na łące. Dowiedziały się, co to są bezkręgowce. Z edukatorem przyrody z Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego rozpoznawały na ilustracjach znane owady. W czasie zajęć w terenie szukały biedronek, pająków, ślimaków, chwytały je w pojemniki i przyglądały się im przez lupę. Sześciolatki wysłuchały wiersza ,,Co to jest przyroda?" i przypomniały sobie, jak o nią dbać. Zrozumiały, jakie zależności panują w świecie przyrody. W przedszkolu dzieci malowały motyle i dzieliły się zdobytą wiedzą.

W.Wicher

 


Czekolada, czekolada, mleczna, gorzka, oraz biała – każda jest wspaniała

 

W piątek 12 kwietnia w Przedszkolu w Konecku zorganizowaliśmy Święto Czekolady. W tym dniu dzieci miały okazję zapoznać się z historią czekolady – obejrzały prezentację multimedialną, dowiedziały się, skąd pochodzi, z czego się składa czekolada i jakie są jej rodzaje.
Przedszkolaki zdobyły wiedzę na temat zdrowego odżywiania się oraz skutków zjadania zbyt dużej ilości słodyczy.
Dzieci uczestniczyły w wielu konkursach, rozpoznawały smaki czekolady: białej, mlecznej, gorzkiej, z nadzieniem. Wspólnie jako zespół musiały złożyć w całość pocięte elementy rysunku, świetnie poradziły sobie z zadaniami z edukacji matematycznej – uczniowie liczyli, przeliczali i przyklejali odpowiednie ilości tabliczek czekolady. Nasze maluchy zamieniły się również w malarzy – ale zamiast pędzli użyliśmy palców, a farby zamieniliśmy na rozpuszczoną czekoladę. Powstały artystyczne rysunki, które zostały następnie... zjedzone.
Było pysznie, zdrowo i czekoladowo.

Wychowawczyni Katarzyna Błaszczyk-Wszołek

 


Bezkręgowce wokół nas

13 kwietnia po raz kolejny odwiedziła nas pani Patrycja Modrzejewska, edukator przyrodniczy z Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego. Pani Patrycja spotkała się z przedszkolakami oraz uczniami klasy II i III szkoły podstawowej. Dzieci wzięły udział w zajęciach terenowych Bezkręgowce wokół nas”. Zajęcia wszystkim bardzo się podobały, pogoda i humor dopisały.

Mariola Wrzesińska

 


DZIEŃ CZEKOLADY

Z okazji Dnia Czekolady sześciolatki brały udział w zajęciach zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Konecku. Dzieci wysłuchały opowiadania ,,W Czekoladowej Krainie" i poznały króla Batonika Wielkiego. Z czarodziejskiego worka wyjmowały słodkie niespodzianki, podawały ich nazwy i wyodrębniały głoski. Oglądając film, dowiedziały się, jak powstaje czekolada w fabryce Wedla. Z zaangażowaniem rysowały apetyczne babeczki, tańczyły przy muzyce i brały udział w konkursach. Wiele radości sprawiło dzieciom ozdabianie ciasteczek rozpuszczoną czekoladą i owocami. Przedszkolaki pamiętały, że nawet w takie święto słodycze trzeba jeść z umiarem. Przyznały, że poznanie smaku czekolad i czytanie książek w bibliotece to przyjemność, którą trzeba powtarzać.

W.WicherPODSUMOWANIE KONKURSU WIEDZY O WIELKICH POLAKACH

 

12 kwietnia w CEM w Górsku odbyła się gala i podsumowanie wojewódzkiego etapu Konkurs Wiedzy z serii Wielcy Polacy. Uczennica klasy II naszego gimnazjum Klaudia Kotas została laureatką III miejsca. W nagrodę pojedzie na 11-dniową pielgrzymkę do Włoch! Klaudia Pawlak z klasy III uzyskała tytuł finalistki.
Serdecznie gratuluję. Jestem z Was bardzo dumna.


Iwona Smardzewska❤️

 Dzień Pracownika Służby Zdrowia


7 kwietnia przedszkolaki z grupy 3-4-5-latków pamiętały o tym ważnym dniu i odwiedziły pracowników Ośrodka Zdrowia w Konecku. Dzieci złożyły życzenia podziękowały za opiekę i wręczyły laurkę.

 

Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół w Konecku.

 OGŁOSZENIE

 

Od 4 kwietnia br.(środa)

dzieci z oddziałów przedszkolnych

należy przyprowadzać do nowej części przedszkolnej.

Wejście od strony szatni szkolnych.

Prosimy o zdanie kluczyków do szafek.

 


WARSZTATY PLASTYCZNE W PRZEDSZKOLU

„Pisanki, pisanki, jajka malowane, nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek”
Czas Świąt Wielkanocnych jest związany z tradycją ozdabiania pisanek. Coraz częściej spotyka się osoby, które przed Wielkanocą w tradycyjny ręczny sposób wykonują pisanki. Także dzieci z grupy 3-4-5-latków oddały się tej pięknej sztuce ludowej i uczestniczyły w warsztatach plastycznych „ Pisanki, pisanki, jajka malowane, nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek”. Warsztaty poprowadziła pani Marzena Kacprzak, która w bardzo ciekawy sposób przybliżyła przedszkolakom techniki zdobienia pisanek. Na koniec zajęć dzieci wykonały wielkanocne pisanki techniką decoupage. Wszyscy wykazali się wspaniałą kreatywnością i aktywnością twórczą. Powstały istne pisankowe cudeńka. Dziękujemy za ciekawe warsztaty i mile spędzony czas. Podziękowania kierujemy również do mamy Laury, dzięki której mogliśmy zdobić prawdziwe wydmuszki kacze.

Wychowawczyni Katarzyna Błaszczyk-Wszołek


 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Drogą Krzyżową zakończyliśmy trzydniowe rozważania rekolekcyjne, które w tym roku poprowadził w naszej parafii ks. Ryszard Pełech.Warsztaty Wielkanocne w Biskupinie

 

Młodsze klasy szkoły podstawowej i zerówka uczestniczyły w warsztatach wielkanocnych w Biskupinie. Na początku spotkania dzieci wysłuchały prelekcji na temat dawnych zwyczajów i obrzędów wielkanocnych. Następnie wszyscy ubrali kolorowe fartuchy, które miały chronić  przed zabrudzeniem. Kolejnym i zarazem najważniejszym punktem programu były zajęcia w grupach. Podczas nich uczestnicy warsztatów mogli: ubijać masło , formować i ozdabiać baranki, smakować ubite masło, wykrawać i dekorować mazurki oraz przygotować palmę wielkanocną. Każde dziecko mogło wykonać wszystko własnoręcznie. Podczas przygotowywania mazurków, dzieci otrzymały piękne, białe „czapy”, w których wyglądały jak prawdziwi kucharze.

Po skończonych warsztatach, uczestnicy wycieczki zjedli pyszne śniadanie wielkanocne. Na koniec była możliwość zakupu pamiątek regionalnych: łuków, mieczy oraz okolicznościowych upominków. Ku miłemu zaskoczeniu dzieci, pojawił się także zając wielkanocny,  który rozdawał wszystkim kolorowe jajeczka.

Dzięki udziałowi w warsztatach dzieci poznały nowe czynności związane nie tylko z Wielkanocą, ale także z dawniejszym życiem na wsi. Wszyscy wrócili do domów pełni nowych wrażeń i ciekawych doświadczeń.

Iwona Ziemecka

 


 


ZAKŁADAMY HODOWLĘ ROŚLIN W KĄCIKU PRZYRODY

 

 

Już od pierwszych dni marca przedszkolaki przygotowywały się na przyjście wiosny. W naszej sali zrobiło się coraz bardziej radośnie i kolorowo, a w kąciku przyrody pojawiły się pierwsze wiosenne kwiaty. W naszej grupie założony został kącik hodowli roślin. Przedszkolaki samodzielnie wsypywały ziemię do doniczek, siały nasiona kwiatów, ziół, owsa, rzeżuchy,rozsadzały kwiaty cebulkowe np. tulipany, hiacynty. Dzieci poznały etapy rozwoju kwiatów, wiedzą już czego rośliny potrzebują do rozwoju. Przedszkolaki pamiętają aby sprawdzać wilgotność ziemi w doniczkach i w razie potrzeby samodzielnie podlewają swoje roślinki.

Katarzyna Błaszczyk - WszołekZAJĘCIA EDUKACYJNE Z ZIELONYM EDUKATOREM

15 marca w naszej szkole gościliśmy Panią Patrycję Modrzejewską, która jest „Zielonym Edukatorem” przy Gostynińsko-Włocławskim Parku Krajobrazowym i realizuje zajęcia w ramach projektu „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być … na zielonym!” Uczniowie klasy IV, V, VI i VII wzięli udział w warsztatach pod nazwą „Ekologiczne badania wody”. Zajęcia wszystkim bardzo się podobały.


Mariola Wrzesińska

 


SABINKA W PRZEDSZKOLU I W KLASIE III

Sześciolatki i uczniowie klasy trzeciej zaprosili 13.03.2018 r. na spotkanie pracownika schroniska Wygoda znajdującego się w pobliżu Ciechocinka. Przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega wolontariat, zobaczyły zdjęcia wielu psów i poznały ich smutny los, zanim trafiły do schroniska. Dzieci mogły przytulić się do suczki Sabiny, która wiele lat temu również była bezdomna. Uczniowie zadawali gościowi wiele pytań i dowiedzieli się, w jaki sposób mogą pomagać zwierzętom. Dla nich zgromadzili karmę, koce oraz wykonali prace plastyczne.

Wychowawczynie

 


Wstrzymał Słońce ruszył Ziemię


Uczniowie klasy czwartej na lekcji historii poznali postać Mikołaja Kopernika i jego znaczenie dla historii Polski i świata, a następnie wykonali model przedstawiający budowę Układu Słonecznego.


Małgorzata Góralska


8.03.2018 r. - DZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU

 

Dzień Kobiet w przedszkolu to wspólne zabawy, pieczenie gofrów, przygotowywanie owocowego koktajlu i zorganizowanie przyjęcia dla lalek. Prace dzieci w kuchni oceniał nasz Kopciuszek. Przedszkolaki wręczyły paniom wykonane przez siebie upominki i życzyły wszystkiego, co najlepsze.

Wychowawczynie


 


 

DZIEŃ KOBIET - CHWILE RADOŚCI Z JANEM BRZECHWĄ


Dzisiaj, uczniowie klasy II - gospodarze marca, przedstawili wiersze i piosenki Jana Brzechwy. Przedstawienie przygotowali pod kierunkiem wychowawczyni pani Iwony Ziemeckiej. Piękne stroje i dekorację przygotowali rodzice uczniów klasy II.

 


PRZEDSZKOLAKI PODZIWIAJĄ KRAJOBRAZY GÓRSKIE

Kto by pomyślał, że w Konecku można podziwiać piękne krajobrazy górskie. A wszystko za sprawą maluchów, które przez ostatni tydzień rozmawiały o górach i ich mieszkańcach zimą. Dzieci słuchały muzyki góralskiej . Nie mogło zabraknąć zabaw i tańców charakterystycznych dla tego regionu. Podsumowaniem było wykonanie makiety, na której znalazły się góry z masy solnej wykonane i pomalowane przez dzieci oraz góry z foli aluminiowej i doniczek, pomalowane szyszki, kamienie . Dzieci poznały również, jakie w dotyku są płatki ryżowe, sztuczny sypki śnieg, płatki kosmetyczne , wata, brokat, materiały szorstkie i gładkie Wszystko to znalazło się na naszej makiecie. Wychowawczyni 

Katarzyna Błaszczyk-WszołekFinał Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach


1 marca odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach.
Do konkursu przystąpiły dwie uczennice naszego gimnazjum.
Klaudia Kotas w finale znalazła się tuż za podium i zajęła czwarte miejsce. Brawo! Brawo! Dziękuję za wspaniałą walkę i pilną naukę!

Iwona Smardzewska


 

FERIE Z EKONOMIĄ


Uczniowie gimnazjum uczestniczą w projekcie Ferie z Ekonomią.

 

 


SZEŚCIOLATKI NA BALU

 

12 lutego 2018 r. sześciolatki bawiły się na balu zorganizowanym przez rodziców. Dzieci prezentowały umiejętności taneczne i wokalne, odgadywały, jaka to melodia, brały udział w konkursie tańca i losowały cyfry, do których przyporządkowane były różne zadania. Świetna muzyka, kolorowe stroje i światła oraz dobry humor sprawiły, że wszyscy bawili się w niezwykłej karnawałowej atmosferze.

W.Wicher


 


PRZEDSZKOLAKI Z KONECKA ODWIEDZAJĄ SCHRONISKO WE WŁOCŁAWKU

 

Dzieci z Przedszkola wraz ze starszymi kolegami i koleżankami z klasy II odbyły wycieczkę do schroniska dla psów znajdującego się we Włocławku.
Celem wizyty było przekazanie darów, które dzieci od dwóch tygodni z zapałem zbierały w przedszkolu i szkole. Swoim postępowaniem pokazały, że mają dobre serduszka i kochają zwierzęta. Nie przestraszyła ich długa droga, z zainteresowaniem oglądały psiaki oraz warunki w jakich żyją. Wszystkie pieski cieszyły się z odwiedzin, a swoją radość okazały machającymi ogonkami i głośnym szczekaniem. 
Dzieci miały również możliwość zwiedzenia nowo powstałej kociarni oraz dowiedziały się w jaki sposób trafiają zwierzęta do schroniska, jak należy się nimi opiekować oraz na czym polega wolontariat w schronisku. Na koniec wizyty dzieci miały możliwość uczestniczenia w ćwiczeniach jak należy zachować się gdy zaatakuje nas pies. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którym nie jest obcy los porzuconych psiaków, za pomoc w gromadzeniu najpotrzebniejszych rzeczy. 


Wychowawca przedszkola


 

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA!

W tłusty czwartek, uczniowie klasy V - gospodarze lutego, zaprezentowali nam zapusty kujawskie. Przedstawienie przygotowali pod kierunkiem wychowawczyni pani Wioletty Murawskiej.

 

 


07.02.2018 r. - DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE SZEŚCIOLATKÓW

 

Sześciolatki postarały się, aby Dzień Babci i Dziadka był radosny, pełen wspomnień i słów wdzięczności. Dzieci wykonały portrety swoich dziadków, przygotowały karty z życzeniami, podarowały czarodziejskie okulary, które spełniają marzenia. Przedszkolaki recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Zgodnie stwierdziły, że bycie babcią i dziadkiem to nie jest łatwe zadanie.

W.Wicher


06.02.2018 r. - DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE MALUCHÓW

„BABCIA I DZIADEK KOCHAJĄ NAS I ZAWSZE MAJĄ DLA NAS CZAS” 
TYMI SŁOWAMI ROZPOCZĘŁA SIĘ UROCZYSTOŚĆ W GRUPIE PRZEDSZKOLAKÓW. POMIMO MROZU I ZIMNA SERDUSZKA PRZEDSZKOLAKÓW BYŁY ROZGRZANE.
W TEN DZIEŃ PRZYBYLI NASI NAJUKOCHAŃSI DZIADKOWIE. PRZEDSZKOLAKI PRZEDSTAWIŁY SWÓJ PROGRAM ARTYSTYCZNY , W KTÓRYM POKAZAŁY SWOJE UMIEJĘTNOŚCI MUZYCZNE, TANECZNE , RECYTATORSKIE ORAZ AKTORSKIE.
DZIADKOWIE BYLI DUMNI Z WYSTĘPU SWOICH MILUSIŃSKICH, NIE ZABRAKŁO CHWIL WZRUSZENIA……
WNUCZĘTA OBDAROWAŁY SWOICH BLISKICH WŁASNORĘCZNIE PRZYGOTOWANYMI UPOMINKAMI.
DOPEŁNIENIEM UROCZYSTOŚCI BYŁY WSPÓLNE ZABAWY I TAŃCE ORAZ SŁODKI POCZĘSTUNEK – ZA KTÓRY BARDZO DZIĘKUJĘ JAK ZWYKLE NIEZAWODNYM RODZICOM NASZEJ GRUPY.
ATMOSFERA BYŁA WSPANIAŁA ….
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM GOŚCIOM ZA ŚWIETNĄ ZABAWĘ I ŻYCZYMY ŻYCIA NAJDŁUŻSZEGO, SZCZĘŚCIA I ZDROWIA DOBREGO.

Katarzyna Błaszczyk-Wszołek01.02.2018 r. - Temat: Krawcowa

Dziś dzieci 6-letnie z przedszkola zaprosiły klasę 3 na wspólne zajęcia dotyczące poznawania zawodów naszych rodziców.

Temat:Krawcowa.

Igły, nitki, szpilki, szpulki i oczywiście maszyna do szycia. Igła z nitką tak tańcowały, że uszyły szalik dla bałwana oraz poznawały historię krawiectwa.

Wioletta Wicher


 


 

Aktualności 2017/2018

PDFDrukujEmail

Poprawiony: czwartek, 08 lutego 2018 14:31 Wpisany przez aaadmin111 wtorek, 05 września 2017 16:50

 


CERTYFIKAT

 


W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła otrzymała Certyfikat potwierdzający udział w III Edycji Programu Edukacyjnego Lubella inspiruje i edukuje.


Małgorzata Góralska


ROBÓTKI RĘCZNE W GRUPIE 3 -4 -5 LATKÓW

Dziś w naszym przedszkolu gościliśmy panią Zofię Kołodziejską – prababcię Krzysia . Pani Zofia pokazała nam sztukę robienia na drutach, czyli dziewiarstwo. Byliśmy świadkami, jak przy pomocy drutów i włóczki wyczarowywała wspaniałe ubrania i inne użyteczne przedmioty.
Pani Zofia w wolnych chwilach poświęcała się robieniu na drutach, dziś już mniej ze względu na zdrowie. Sztuki tej nauczyła ją babcia- przekazywana była ona z pokolenia na pokolenie. Dodajmy ,że nasz zacny gość ma 92 lata!! A sztuki robienia na drutach pani Zofia nauczyła się, mając 9 lat .
Poznaliśmy przybory , surowce oraz sploty stosowane w dziewiarstwie.
Okazuje się, że robienie na drutach to nie tylko ciekawe hobby. To także świetna kuracja dla naszego ciała i umysłu. Ręczne robótki wyrabiają cierpliwość. Wymagają one dużego samozaparcia, na efekt czeka się często tygodnie. To przeciwieństwo pośpiechu, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień.
Spytaliśmy się Pani Zofii: co dają jej robótki ręczne?
1. Odprężają
Robótki na drutach pomagają nam się zrelaksować. Wykonując i powtarzające te same czynności zapominamy o trudach dnia codziennego. Odrywamy się od pośpiechu, który towarzyszy nam na co dzień. 2. Ćwiczą cierpliwość
Prace na drutach nie zamykają się w jednym dniu. By stworzyć ręcznie robione dzieło, potrzeba czasu.
3. Dodają pewności siebie
Jeżeli nasze prace zostaną docenione i pochwalone - sprezentujemy je komuś z rodziny, znajomym, wtedy wzrasta poczucie naszej wartości. 4. Łagodzi bóle
Jeżeli skarżymy się na jakąś dolegliwość, podczas wykonywania prac na drutach zapominamy o tym, co na boli. Skupiamy się na określonym zadaniu.
Bardzo dziękujemy za tak ciekawą lekcję i przybliżenie nam sztuki dziewiarstwa.

Przedszkolaki z wychowawcą


18.01.2018 r. - WYJAZD DO "MŁYNA WIEDZY"

18.01.2018 r. uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjnych "Sztuka fermentacji" w pracowni biologicznej Centrum Nowoczesności - " Młyn wiedzy" w Toruniu. Podczas zwiedzania poszczególnych wystaw tematycznych mogliśmy wypróbować, jak działają różne urządzenia oraz wykonać wiele ciekawych eksperymentów. Sprawiło nam to mnóstwo radości i nauczyliśmy się czegoś nowego.

Grupa gimnazjalistów oraz uczniowie klasy VI


16.01.2018 r. - WYSTĘP W OSTROWĄSIE

Dzisiaj uczniowie klasy IV przedstawili jasełka bożonarodzeniowe w Szkole Podstawowej w Ostrowąsie. Wystąpił tam także nasz  szkolny chór.

 16.01.2018 r. - Wycieczka do teatru

16 stycznia uczniowie klas IV – VII szkoły podstawowej i II gimnazjum uczestniczyli w wyjeździe do teatru do Torunia. Toruń przywitał nas piękna śnieżną pogodą. Po spacerze udaliśmy się do Dworu Artusa, gdzie obejrzeliśmy spektakl „Czy ktoś widział kulturę?” przygotowany przez aktorów teatru FORM.ART.

 

 


22.12.2017 r. - JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

Dzisiaj w naszej szkole odbyły się piękne jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez klasę IV pod kierunkiem wychowawczyni pani Renaty Grzegórskiej. Następnie wszystkie klasy obchodziły wigilie klasowe. Rozstrzygnięto także konkurs na najbardziej pomysłową dekorację klasy, w kolorze wylosowanym przez klasę, zawierającą ozdoby bożonarodzeniowe wykonane samodzielnie.

Pierwsze miejsce zajęła klasa II gimnazjum, drugie klasa VII a trzecie klasa III gimnazjum.

Gratulujemy wszystkimUśmiech

 


PRZYSTANEK HISTORIA


Spotkanie ze świadkiem historii w Centrum Kultury "Browar B" we Włocławku.

 

 

 

 

 


DEKORACJE ŚWIĄTECZNE W PRZEDSZKOLU

Magiczną atmosferę naszej sali zaczęliśmy tworzyć właśnie od przystrojenia świątecznego drzewka. Postanowiliśmy wrócić do tradycji sprzed lat… I sami wykonaliśmy ozdoby na choinkę.

Maluchy pod opieką swoich pań stworzyły piękne bałwanki z płatków kosmetycznych i kolorowych drucików oraz choinki z patyczków logopedycznych i ozdób kreatywnych. Nie mogło zabraknąć łańcucha – wykonanego z makaronu i pomalowanego na złoty kolor. Dużo zabawy dostarczyło dzieciom wykonywanie serc z masy porcelanowej (zimna porcelana), które pięknie prezentują się na choince.
Przez kilka ostatnich dni podczas zajęć oprócz strojenia drzewka dzieci zapoznawały się z tradycją Świąt Bożego Narodzenia i rozwijały inwencję twórczą w zakresie działań plastyczno-konstrukcyjnych. Przedszkolaki dowiedziały się m.in., kto wymyślił przyozdabianie choinki i jaka jest jej historia. Wszyscy odwiedzający przedszkole mogą już podziwiać naszą piękną choinkę.

Katarzyna Błaszczyk-Wszołek


WARSZTATY MYDLARSKIE

Wczoraj w naszym przedszkolu odbyły się rodzinne warsztaty mydlarskie prowadzone przez panią Magdalenę Ilecką z Wyspy Młodych Kolumbów.

Przedszkolaki wraz z rodzeństwem, rodzicami i babcią tworzyły mydełka z gliceryny. Wcześniej musiały wybrać zarówno ich kształt (na przykład śnieżynkę, choinkę, mikołaja, renifera czy serduszko), jak również kolor i zapach. Dzieci mogły zatopić w mydełkach różne składniki – wzbogacając ich wygląd i jakość. Wykorzystano na przykład suszone zioła, kwiaty czy muszelki.

Ciekawostką było rozpoznawanie różnych zapachów, co – jak się okazało – wcale nie jest proste. Przedszkolaki sumiennie wykonywały polecenia prowadzących. Gdy gotowe mydełka musiały chwile „odczekać” na dzieci czekał wulkanowy eksperyment – pokaz „pasty dla słonia oraz bańki mydlane różnej wielkości.

Przepiękne, pachnące i kolorowe mydełka zapakowano w specjalne torebki, które przedszkolaki zabrały dla swoich najbliższych.


Katarzyna Błaszczyk-Wszołek


ADWENTOWA POMOC

A tak pakowaliśmy i przewoziliśmy prezenty, które zostały przekazane uczniom polskiej szkoły w Mejszagole na Litwie. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję!


Iwona SmardzewskaLAPBOOKI NA LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO

Lapbooki uczniów klasy szóstej wykonane na lekcji języka polskiego, podsumowującej cykl zajęć poświęconych omawianiu lektury Ten obcy.

 

 

 


12.12.2017 r. - WYCIECZKA KLASY V DO TORUNIA

Uczniowie klasy V pod opieką wychowawczyni pani Wioletty Murawskiej i pani Iwony Smardzewskiej udali się na wycieczkę do Torunia. Dużo dowiedzieli się w Manufakturze Cukierków oraz w Domu Legend Toruńskich. Było wesoło a wspomnienia pozostaną na długo.

 

 


PACHNĄCE WYPIEKI PRZEDSZKOLAKÓW

Przedświątecznej tradycji stało się zadość - ósmego grudnia sześciolatki ze swoimi mamami piekły pierniki. Dzieci poznały bohaterkę utworu, małą Zuzię, która również przygotowywała się do świąt. Od niej dowiedziały się, jakie produkty są potrzebne, by powstały pyszne i kolorowe ciasteczka. Przedszkolaki poznały zapachy: pomarańczy, cynamonu, sosny. Przygotowały świąteczny kącik i z radością czekają na Boże Narodzenie.
Wioletta Wicher

WZOROWA ŁAZIENKA

 


Nagrody zostały przyznane! Miło nam poinformować, że nasza szkoła zajęła 31. miejsce w programie WZOROWA ŁAZIENKA i otrzyma nagrodę w postaci rocznego zapasu płynu Domestos. Serdecznie dziękujemy wszystkim za głosy oddane na naszą szkołę.

Małgorzata Góralska


ANIOŁY ZE WSZYSTKICH ZAKĄTKÓW ŚWIATAOktawia Przeździęk, uczennica klasy V, zdobyła wyróżnienie w III edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego ANIOŁY ZE WSZYSTKICH ZAKĄTKÓW ŚWIATA.


WYJAZD DO MUZEUM WE WŁOCŁAWKU

Uczniowie klas II i III byli na wycieczce w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku. Uczestniczyli w zajęciach przygotowanych z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy bardzo dobrze się bawili.Uśmiech

 

 


BIBLIOTEKA POLECA


Kiedy pada deszcz, na świecie dzieją się dziwne rzeczy, o których nawet nie śniło się...dżdżownicom.”

Bajki” Beaty Krupskiej, pełne dowcipu, naprawdę poprawią Ci nastrój. Dowiesz się, jaką kanapkę zjadał Kornik. A może wiesz, które zwierzę to skąposzczet? A co po łacinie znaczy Loxodonta africana? Tego na pewno dowiesz się, gdy przeczytasz tę książkę.

Jestem pewna, że lektura wypełni Ci wolny czas odrobiną humoru.

Polecam! Nie zwlekaj! Przyjdź do szkolnej biblioteki! Nie pożałujesz!

Aleksandra Kamińska


WOJEWÓDZKI KONKURS INTERDYSCYPLINARNY O WIELKICH POLAKACH

7 grudnia odbył się szkolny etap konkursu z serii WIELCY POLACY. Do etapu rejonowego zakwalifikowały się Klaudia Kotas i Klaudia Pawlak. Gratuluję!


Iwona Smardzewska

 


MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU

Sześciolatki z radością przywitały Mikołaja. Cieszyły się, że o nich nie zapomniał i przyniósł prezenty. Dzieci poznały niektóre tradycje związane ze zbliżającymi się świętami, bawiły się przy muzyce i bez problemu odnajdywały ukryte wśród zabawek słodycze. Każdy był przez chwilę Mikołajem i musiał zastanowić się, co podarować innym, co może być najcenniejsze.


Wioletta Wicher


6.12.2017 r. - MIKOŁAJKI

Z okazji Mikołajek w naszej szkole odbył się Turniej Mikołajkowy w którym brali udział uczniowie klas II, III i IV. Natomiast Samorząd Uczniowski Przygotował dla wszystkich uczniów słodkie niespodzianki. Uśmiech

 

 


SZKOŁA PRZYJAZNA OSOBOM NIEWIDOMYM

W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła otrzymała  Certyfikat „SZKOŁA PRZYJAZNA OSOBOM NIEWIDOMYM” za udział w kampanii społecznej „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!”.

Małgorzata Góralska

 


ZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszam Rodziców uczniów szkoły podstawowej na spotkanie z psychologiem, które odbędzie się 5 grudnia 2017 r. o godz. 16.00 w Zespole Szkół w Konecku.

Temat: Wspieranie i motywowanie dziecka do nauki.

 

Pedagog szkolny: Mariola Wrzesińska


PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ

Kolorowe stroje, muzyka i andrzejkowe tradycje sprawiły, że ostatni dzień listopada w przedszkolu był pełen magii. Sześciolatki bawiły się i poznawały swoją przyszłość. Ukryte pod kubeczkami przedmioty zdradzały, kim będą, co ich czeka. Rzucając srebrną kulą do naczynia, dowiadywały się, kiedy spełnią się ich marzenia. Imiona nowych przyjaciół poznawały dzięki czarodziejskim sercom. Najwięcej emocji dostarczyło dzieciom lanie wosku.
Do przedszkola przybyły dobre wróżki – kochane mamy, które wyczarowały słodki poczęstunek.

Wioletta Wicher

 ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

W dzisiejszych czasach andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce oraz wróżbach i właśnie w ten sposób spędziliśmy dzisiejszy dzień. Atmosfera od samego rana była gorąca….. Dzieci, podekscytowane, nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabawy. Przygotowane rekwizyty, świece oraz unoszący się w całym przedszkolu zapach topionego wosku, stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. Dzieci poznały znaczenie różnych rodzajów kwiatów, które wybierały, losowały najdłuższe sznurowadło wskazujące, kto z grupy urośnie najwyższy, rzucały monety do studni, aby spełniły się najskrytsze marzenia. Za pomocą rekwizytów, które losowały przedszkolaki sprawdzały, kim zostaną w przyszłości. Dużo radości przyniosła najbardziej kojarzona z andrzejkami wróżba – lanie wosku. Powstałe kształty były doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni. Natomiast najwięcej śmiechu przysporzył dzieciom taniec na miotle. Dziękujemy paniom: Marcie Szparadze, pani Wiolecie Mielczarek oraz pani Wiolecie Gzik za upieczenie pysznych ciasteczek z wróżbami – dzieci były zachwycone.

Czy wróżby się spełnią? Przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy oraz integracji grupy.

Wychowawca Katarzyna Błaszczyk-Wszołek


KOMPETENCJE NA SZÓSTKĘ

Uczniowie klasy siódmej przystąpili do realizacji programu „Kompetencje na szóstkę” Fundacji Uniwersytet Dzieci. W ramach tego programu będą rozwijać kompetencje społeczne, kształcić umiejętność krytycznego i logicznego myślenia, rozumowania, argumentowania i wnioskowania. Podczas zajęć uczniowie szukali swoich mocnych stron, zastanawiali się  jakie talenty i mocne strony występują w klasie, czy lepiej jest  w drużynie?  Podczas pracy w grupach zaprojektowali i zbudowali maszyny,  które nie istnieją, ale których powstanie ułatwiłoby życie wielu ludziom.

Małgorzata Góralska


 

Wzorowa Łazienka

Głosowanie na "Wzorową Łazienkę" zostało zakończone.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za głosy oddane na naszą szkołę.

 


30.11.2017 r. - DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

W czwartek 30 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Dyskoteka była przeznaczona dla uczniów od klasy IV szkoły podstawowej do klasy III gimnazjum. Wszyscy bawili się bardzo ładnie, uczestniczyli w wielu konkursach i wspólnych tańcach.

 

 


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU

Kto jest dzieci przyjacielem?

Mały miś.
Kto tajemnic zna tak wiele?
Mały mis.
Miś choć mały, choć nieśmiały,

wielkie serce w sobie ma.
Pocieszyciel doskonały.
Każdy misia swego ma.

Kolorowe, mięciutkie, puchate, małe i duże. 
Pluszowe misie opanowały Przedszkole w Konecku.
Zawitały do nas ze swoimi małymi właścicielami, aby tego dnia świętować swoje urodziny. 
Dzień rozpoczął się od porannej gimnastyki z misiami , następnie przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie gdzie poznały historię pluszowego misia i zaprezentowały swojego przyjaciela kolegom i koleżankom z grupy.
Wspólnie tańczyliśmy wraz z misiami przy piosenkach – „Pokochaj pluszowego misia”, „Jadą, jadą misie”, „Misiu mniam mniam”, „Mały miś”. Przedszkolaki brały udział również w warsztatach plastycznych gdzie wykonały piękne misie z torebek papierowych.
Dzieci bardzo chętnie brały udział w rozwiązywaniu quizów i zagadek o życiu niedźwiedzi brunatnych i polarnych.
Jak na urodziny przystało nie mogło zabraknąć tortu urodzinowego - za co bardzo dziękujemy pani Małgosi i odśpiewanie solenizantowi Sto lat …
Został rozstrzygnięty konkurs plastyczny Misie –nasi przyjaciele.
Komisja przyznała trzy pierwsze miejsca są to:
Maja Tulimowska, Jagoda Śladewska, Dawid Wesołowski oraz wyróżnienie : Laura Lewandowska.
Na zakończenie „ misiowego ” dnia każdy z przedszkolaków otrzymał Dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia oraz drewnianą zawieszkę - misia z imieniem dziecka.
To były wyjątkowe urodziny…

Katarzyna Błaszczyk -Wszołek


POKAZY UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

Klub Honorowych Dawców Krwi „ STRAŻAK” przy OSP Straszewo przy współpracy ze Strzelnicą Sportowo – Bojową „ PETRUCI ” rozpoczęli cykl pokazów udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wśród najmłodszych - „ MAŁY RATOWNIK ”. Pokazy poprowadzili pan Jakub Kaźmierczak i pan Wiktor Olczak.

 

 


Dzień Piernika

27 listopada obchodziliśmy Dzień Piernika. W związku z tym uczniowie klasy drugiej gimnazjum oraz klasy piątej szkoły podstawowej na zajęciach technicznych własnoręcznie przygotowali ciasto, wycinali różnorodne kształty i upiekli miodowo-korzenne pierniki. Ciastka zostały upieczone według oryginalnej receptury przygotowanej przez rodziców, a następnie ozdobione. Zapach wypiekanych pierników przyciągał uczniów z całej szkoły. Jak na prawdziwych cukierników przystało, każdy spróbował wyrobu czy na pewno jest smaczny.

Małgorzata Góralska


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Od kilku dni sześciolatki przygotowywały się do uroczystości związanej ze świętem wszystkich misiów. Trzeba było zorganizować kącik dla zaproszonych gości- pluszaków oraz gabinet lekarski w klinice, w której ,,Doktor Niedźwiadek" leczył zwierzęta. Dzieci uczestniczyły w zabawach, chodziły wąską ścieżką po miód, szukały ukrytych w sali misiów, udzielały pomocy medycznej mieszkańcom lasu, koleżankom i kolegom z grupy. Przedszkolaki spotkały się w Gminnej Bibliotece Publicznej z panią bibliotekarką, która czytała im ,,Przygody Misia Uszatka". Dla każdego dziecka przygotowane były upominki w postaci książeczek - dzieci obiecały, że na następnym spotkaniu w bibliotece z chęcią opowiedzą ich treść. Zgodnie z naszą tradycją należało spróbować choć łyżeczkę miodu. Ten, który przyniosła Zuzia Z., był pyszny! Sześciolatki brały udział w konkursie ,,Mój miś" i wykonywały w przedszkolu prace dowolną techniką. Dorośli podziwiali umiejętności i wyobraźnię naszych dzieci. Mali artyści otrzymali nagrody ufundowane przez rodziców.

Wioletta Wicher


Warsztaty - „Cyberprzemoc - Nieznana otchłań Internetu”

23 listopada 2017 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach warsztatowych pt. „Cyberprzemoc - Nieznana otchłań Internetu”.

Cele warsztatów:

zapoznanie uczniów z pojęciem cyberprzemocy i określenie jej przejawów;

budowanie świadomości dotyczącej przyczyn stosowania cyberprzemocy;

wypracowanie sposobów postępowania w niebezpiecznych sytuacjach związanych z siecią;

zachęcenie do ochrony prywatności w Internecie;

kształtowanie postaw sprzyjających podejmowaniu racjonalnych decyzji, związanych z czasem i doborem treści w mediach;

uświadomienie rozbieżności między światem wirtualnym i rzeczywistym;

zachęcenie do zróżnicowanego spędzania wolnego czasu.

Mariola Wrzesińska

 


ŚWIATOWY DZIEŃ TOALET

23 listopada obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Toalet. To święto zostało ustanowione w rocznicę utworzenia Światowej Organizacji Toaletowej, którą założono 19 listopada 2001 roku w Singapurze. Uczniowie klasy piątej przygotowali przedstawienie pt. „Jesteśmy czyści i zdrowi”, w którym zachęcali wszystkich do oszczędzania wody i dbania o czystość.

Małgorzata Góralska

 


„List do żołnierza”

Uczniowie naszej szkoły napisali kartki i listy do polskich żołnierzy na misjach oraz żołnierzy NATO stacjonujących w Polsce. Celem projektu jest popularyzacja wiedzy o służbie żołnierzy Wojska Polskiego poza granicami kraju oraz na temat NATO i wojsk państw sojuszniczych stacjonujących na terytorium RP.

Małgorzata Góralska

 


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI

16 listopada obchodziliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Dzieci rozmawiały z wychowawcą o tolerancji i tworzyły plakaty a samorząd uczniowski przygotował apel. Dla wszystkich była to okazja do zastanowienia się nad własną postawą wobec innych.

Mariola Wrzesińska

 

 


ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Akademię przygotowała klasa II gimnazjum, która jest gospodarzem szkoły w listopadzie, pod kierunkiem wychowawczyni pani Anny Garmady.

 

 


„LUBELLA INSPIRUJE I EDUKUJE”


Uczniowie klasy VI, VII i II gimnazjum przystąpili do III edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „LUBELLA INSPIRUJE I EDUKUJE”. Celem programu jest wzrost świadomości uczniów polskich szkół na temat zasad prawidłowego odżywiania oraz edukacja o roli produktów zbożowych w codziennej diecie.

Małgorzata Góralska


SZKOLENIE

8 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyło się szkolenie dla nauczycieli, rodziców i uczniów związane z neurodydaktycznymi metodami uczenia się dzieci i sposobami wspierania ich w tym procesie.

 

 


SPOTKANIE Z PSYCHOLOGIEM

7 listopada odbyło się spotkanie uczniów klasy czwartej z psychologiem z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Aleksandrowie Kujawskim. Pani Sylwia Pokorzyńska prowadziła dwugodzinne warsztaty, których celem było zintegrowanie zespołu klasowego oraz wzmocnienie poczucia własnej wartości i akceptacji innych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach i świetnie się bawiły.

Mariola Wrzesińska


PROJEKT W KLASIE III

Klasa III znów realizuje projekty. Tym razem zagłębiamy się w historię Polski. Tytuł projektu: Poznajemy życie w czasach króla Kazimierza Wielkiego. Podobizna tego króla, zwanego „królem chłopów” i rozpoznawanego po powiedzeniu „zastał Polskę drewnianą a zostawił murowaną” widnieje na naszym 50-złotowym banknocie. Tak, tak, to wielce zasłużony król! Realizując nasz projekt poznawaliśmy budowę grodu, zamku, zajęcia ludzi, sposób zdobywania pożywienia, zabawy dzieci. Poznaliśmy rycerza Zawiszę Czarnego! Stopniowo zdobywając wiedzę, rozpoczęliśmy budowę naszego zamku i podgrodzia. Zapraszamy do oglądania naszej pracy!

P.S. Przedszkolaki już były i widziały.

Uczniowie i wychowawca kl. III


3.11.2017 r. - PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ ZAWÓD KRAWCA

3 listopada na zajęciach w przedszkolu dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat zawodu krawca. Dowiedziały się, co to jest czółenko, fastryga, ścieg i naparstek. Na podstawie wiersza Jana Brzechwy zaproszony gość opowiedział dzieciom historię pewnej igły. Każdy mógł usiąść przy maszynie do szycia, ciąć krawieckimi nożycami i odmierzać centymetrem tkaninę. Przedszkolaki projektowały ubiory i tańczyły z wielkimi igłami. Udało się uszyć długi szalik, który z pewnością przyda się, gdy nadejdzie zima.

W. Wicher


31.10.2017 r. - WYCIECZKA DO CIECHOCINKA

31 października 2017 r. przedszkolaki wyjechały na wycieczkę do Ciechocinka, by poznać bohaterów bajki o Wawelskim Smoku. Dowiedziały się, czym jest dobro, lojalność i przyjaźń. Bohaterom na scenie dzieci udzielały wskazówek, gdy znaleźli się w opałach. Pobyt w teatrze był świetną zabawą. Dziękujemy rodzicom za pomoc i opiekę nad dziećmi.

Wychowawczynie przedszkolaków

 


30.10.2017 r. - ŚWIĘTO DYNI

30 października dzieci z grup 3-4-5-latków obchodziły „Święto Dyni”.

Tego dnia dzieci uczyły się rymowanek o tematyce związanej z dynią, opisywały wygląd i właściwości odżywcze, poznawały jej cechy, odmiany, pochodzenie. Nie mogło zabraknąć zabaw ruchowych przy muzyce związanych z naszymi dyniami.
Przedszkolaki miały możliwość spróbowania różnorodnych potraw, które specjalnie na tę okazję zostały przygotowane – były to ciasto dyniowe, dynia w słodkim syropie, dżem z dyni.
„Święto Dyni” pozwoliło nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogaciło naszą wiedzę na ich temat, ale przede wszystkim ten dzień spędziliśmy na wspaniałej wspólnej zabawie.
Na zakończenie wszyscy razem wydrążyliśmy dynie i stworzyliśmy wymyślone stworki.
Nasze kochane przedszkolaki mogły również same zamienić się na chwile w piękną pomarańczową dynię.

Wychowawczyni


25.10.2017 r. - Wyjazd do  Kłóbki

25 października 2017 r. uczniowie klas II i III szkoły podstawowej wybrali się na warsztaty plastyczne do Parku Etnograficznego w Kłóbce. Dzień od rana był deszczowy więc w kaloszach i z parasolami udaliśmy się w drogę. Na miejscu powitały nas stare chaty, stado gęsi i owiec oraz oczywiście deszcz. Warsztaty plastyczne były bardzo przyjemne gdyż zajmowaliśmy się tym co lubimy, czyli wycinaniem papierowych firanek (jednorazowych) i malowaniem makatek. Następnie udaliśmy się do Państwowej Szkoły Podstawowej w Kłóbce gdzie pobraliśmy lekcję kaligrafii. Niełatwo było pisać stalówką! Teraz wiemy co to znaczy siedzieć w oślej ławce i klęczeć na grochu. Swój pobyt w skansenie zakończyliśmy zwiedzaniem dworu rodziny Orpiszewskich, właścicieli Kłóbki, związanych z Fryderykiem Chopinem. I wtedy przestało padać... To była fajna wycieczka.

Anna Roszak


„Pan Stop”

Uczniowie klasy IV poznali rodzaje znaków drogowych i wykonali pracę techniczną pod tytułem

„Pan Stop”. Małgorzata Góralska

 


"JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE"

Klasa  VII uczestniczyła w kampanii społecznej "JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE". Celem akcji było przygotowanie uczniów do udzielenia właściwej pomocy osobom z dysfunkcjami wzroku, zauważenie ich potrzeb, problemów i możliwości. Uczniowie napisali wiadomość do przyjaciela posługując się alfabetem Braille’a i samodzielnie przygotowali scenki, w których omawiali metody zachowania się w towarzystwie osób z wadami wzroku. Podsumowaniem zajęć była próba spaceru w ciemności po klasie.

Ja nie widzę Ciebie... Małgorzata Góralska


TYDZIEŃ MISYJNY 2017

W ramach obchodów Tygodnia Misyjnego, odbywającego się w tym roku pod hasłem IDŹCIE I GŁOŚCIE, naszą szkołę odwiedził ksiądz Ryszard, który opowiedział nam o swojej pracy w Wybrzeżu Kości Słoniowej, gdzie spędził 12 lat.

Iwona Smardzewska

 


25.10.2017 r. - WARSZTATY LITERACKO - PLASTYCZNE

Dziś sześciolatki zostały zaproszone do Gminnej Biblioteki Publicznej w Konecku i brały udział w warsztatach literacko-plastycznych. Dzieci polubiły George'a - małpkę, która uwielbiała czytać książki. Poznając jej przygody, przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega praca bibliotekarza. Dzięki współczesnej technologii mogły zobaczyć, jak wygląda największa biblioteka w Polsce i na świecie. Dzieci projektowały okładkę swojej książki i przekonywały, dlaczego warto ją przeczytać. Zapewniały, że książka może być najlepszym przyjacielem.

Wychowawca
Wioletta Wicher


Kiedy świeci złote słońce

i jesieni nadszedł czas,

lecą liście kolorowe i błyszczące.

Jest jest już obok nas.

Podczas jesiennych spacerów wspólnie zbieraliśmy kasztany, orzechy, szyszki, żołędzie, kolorowe liście, z wielką radością przynosząc je do przedszkola. W czasie wycieczek nie mogło zabraknąć bitwy na liście :)

W czasie zajęć natomiast oglądaliśmy znalezione skarby i umieściliśmy je w kąciku przyrody. Stały się one inspiracją do stworzenia prac plastycznych, a także do lekcji kleksografii. W kolejne dni nasze przedszkolaki chętnie podjęły kolejne wyzwania; wcieliły się w projektantów mody i stworzyły szatę dla Pani Jesieni. Podczas serii spacerów dzieci poznały nazwy drzew i ich owoce.

Bezpośredni kontakt z przyrodą okazał się dla przedszkolaków wartościową lekcją będącą źródłem wielu doświadczeń i przeżyć.

Wychowawca 
Katarzyna Błaszczyk-Wszołek


Indywidualne Biegi Przełajowe Służewo 2017 r.

20 października najszybsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Indywidualnych Zawodach Przełajowych w Służewie. Jesteśmy z naszych sportowców bardzo dumni, gdyż wrócili z medalami i dyplomami. Natalia Rychter zajęła trzecie miejsce wśród dziewcząt gimnazjum. Złote medale przywieźli natomiast chłopcy – Maciej Kudliński z gimnazjum i Daniel Więckowski – rocznik 2006. Gratulujemy!

 

Janusz Lewandowski


TRIMINO HISTORYCZNE

Uczniowie klasy piątej na lekcji historii grali w Trimino i utrwalali wiadomości o Polsce pierwszych Piastów. Zasada jest podobna, jak przy grze w Domino. Pasujące do siebie boki trójkątów łączymy, wykładając kolejne swoje karty, aż do wykorzystania wszystkich lub zablokowania planszy.

Małgorzata Góralska

 


DBAMY O ZDROWIE

17 października sześciolatki bawiły się i utrwalały wiedzę o warzywach i owocach. Próbowały samodzielnie układać zagadki i tworzyć warzywne wzorki. Toczyły dynię po wyznaczonym torze i rozpoznawały warzywa po smaku. Opracowały plan, żeby przygotować sałatkę i postanowiły zaprosić młodsze dzieci z przedszkola, by oceniły ich prace. Maluchy chętnie uczyły się rymowanek, szukały darów jesieni ukrytych w sali i wyjaśniały, dlaczego należy jeść warzywa i owoce.
Było wiele śmiechu, gdy dzieci tworzyły owocowe nazwiska i warzywne nazwy miejscowości – na przykład, gdy pytały, kto powie, jak znaleźć Zuzię Gruszkowską w Kalafiorowie?
Maluchy odwdzięczyły się sześciolatkom i częstowały pysznymi owocami.

Wioletta Wicher


13.10.2017 r. - AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Piątkowy dzień upłynął w naszej szkole miło i wesoło. Uczniowie odświętnie ubrani uczcili Dzień Edukacji Narodowej, który potocznie nazywany jest Dniem Nauczyciela. W bieżącym roku szkolnym gospodarzami miesiąca byliśmy MY – klasa VI. Przygotowaliśmy uroczystą akademię, oraz kwiatki dla gości i pracowników szkoły. Jeszcze raz życzymy Wszystkim Pracownikom Naszej Szkoły samych szczęśliwych chwil.

Klasa VI


9.10.2017 r. - JESIEŃ W SADZIE

9 października dzieci z Przedszkola w Konecku wyruszyły na wycieczkę, aby zobaczyć jesień w sadzie. Dowiedziały się, jakie prace trzeba wykonać, zanim dary jesieni trafią na półki do sklepów. 
Na przedszkolaków czekały różne atrakcje: przejażdżka w wagonikach, którymi zawsze podróżują jabłka, wsłuchiwanie się w dźwięki pracujących wiatraków, sprawdzanie temperatury w wielkich chłodniach, liczenie jabłek w zakresie dziesięciu - w nagrodę każdy mógł zabrać owoce do domu. Za pomocą dotyku i smaku dzieci rozpoznawały borówki. Na świeżym powietrzu wyjątkowo smakowała ciepła herbatka i ciasteczka. Przedszkolaki serdecznie podziękowały Państwu Wesołowskim za tak miłe przyjęcie i wręczyły wykonane przez grupy upominki.

Wychowawcy:
Wioletta Wicher
Kasia Błaszczyk-Wszołek


8.10.2017 r. - DZIEŃ PAPIESKI

Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w całej Polsce oraz środowiskach polonijnych obchodzony jest Dzień Papieski, podczas którego łączymy się w modlitwie z obecnym papieżem oraz zagłębiamy się w nauczanie św. Jana Pawła II. 
Aspekt charytatywny tego dnia to przykościelna i publiczna zbiórka pieniędzy na rzecz funduszu stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.Podopieczni Fundacji są nazywani mianem „żywego pomnika” św. Jana Pawła II, a wspieranie ich wyrazem wdzięczności Polaków wobec swojego Wielkiego Rodaka.

Iwona Smardzewska


6.10.2017 r. - SMACZNE I ZDROWE SAŁATKI OWOCOWE

W przedszkolu staramy się zachęcać dzieci różnymi sposobami do spożywania owoców. Są pogadanki, oglądamy ilustracje, słuchamy wierszy i bajek. Jednak okazuje się, że najlepszym sposobem jest własnoręczne wykonanie szaszłyków owocowych przez naszych przedszkolaków.
Maluchy na początku poszukiwały co kryję się w owocach. Wszystkim udało się znaleźć pestki. Następnie dzieci samodzielnie nadziewały na patyczki kolorowe owoce tworząc pyszne i zdrowe przekąski. Chcąc zachęcić innych do zdrowego odżywiania podzieliliśmy się naszymi smakołykami i zachęcaliśmy do ich spożywania dzieci z grupy,,O" oraz nauczycieli i pracowników szkoły. U nas nic się nie marnuje ! Z reszty owoców wykonaliśmy koktajle, które również zniknęły szybciutko z kubków dzieci.

Wychowawca
Kasia Błaszczyk-Wszołek


„Pokaż, że pamiętasz!”

W ramach akcji organizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej  „Pokaż, że pamiętasz!” uczniowie klasy siódmej zaopiekowali się grobem uczestnika powstania warszawskiego Józefa Remiszewskiego pseudonim "Grot". Znajduje się on na cmentarzu parafialnym w Aleksandrowie Kujawskim.

Małgorzata Góralska

 


4.10.2017 r. - PIELGRZYMKA DO LICHENIA

Uczniowie III klas gimnazjalnych z diecezji włocławskiej modlili się w bazylice pw. Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej w ramach dorocznej pielgrzymki (04.10).
Młodzi ludzie w licheńskiej świątyni zgromadzili się od godz. 11. Przed rozpoczęciem Mszy św. istniała możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej. Ewangelizację rozpoczął ks. Michał Krygier, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej we Włocławku. Następnie do młodych ludzi przemówił ks. Jakub Bartczak z archidiecezji wrocławskiej znany z tego, iż ewangelizuje w rytm muzyki hip-hop. Kapłan podzielił się także świadectwem spotkania żywego Boga w swoim życiu.
Przeżyliśmy wspaniały i pełen wrażeń duchowych dzień.

Iwona Smardzewska


2.10.2017 r. - DZIEŃ CHŁOPCA PRZEDSZKOLAKÓW

W naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. Tego dnia świętowali wszyscy nasi mali mężczyźni. Zorganizowaliśmy konkursy i zabawy: „Strażnik”, „Sałatka owocowa”. Jednak zabawa „Kto pierwszy założy kapelusz” sprawiła wszystkim dużo radości i śmiechu. Nasze dziewczynki bardzo gorąco dopingowały swoich kolegów biorących udział w konkursach. Na zakończenie wszyscy panowie otrzymali upominki. Nie mogło zabraknąć „Sto lat” oraz przytulasów. Był to dzień pełen radości i dobrej zabawy. Zdjęcia wykonane podczas imprezy są miłym wspomnieniem tych chwil.

Wychowawca
Katarzyna Błaszczyk-Wszołek

 


29.09.2017 r. - Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 29.09.2017 r. patrol w składzie: Klaudia Niemczyk, Klaudia Wrzos, Patrycja Różycka, Patrycja Łęga o godzinie 900 wyruszył do Konecka. Odpytywano mieszkańców ze znajomości tabliczki mnożenia. Patrol odwiedził Urząd Gminy w Konecku, Ośrodek Zdrowia, bank, sklepy a na koniec Zespół Szkół w Konecku. Okazało się, że nie wszyscy potrafią szybko mnożyć i dzielić w zakresie 100. Tabliczkę mnożenia i dzielenia należy powtarzać codziennie celem utrwalenia, jest ona przydatna we wszystkich dziedzinach naszego życia. Czekamy na następną akcję Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w 2018 roku.

Krzysztof Niemczyk


29.09.2017 r. - PRZEDSZKOLAKI NA JESIENNYM SPACERZE

W piękny, słoneczny dzień wybraliśmy się do parku i w okolice naszego przedszkola w poszukiwaniu Pani Jesieni.

Zobaczyliśmy ją w kolorowych barwach liści, które opadły na ziemię, w kasztanach, orzechach i żołędziach rozrzuconych pod drzewami. Na polanie w parku przedszkolaki uwolniły swoją energię, rozbiegając się na wszystkie strony w poszukiwaniu najgrubszego drzewa w parku. Po zmierzeniu okazał się nim ogromny dąb. Podczas spaceru towarzyszyły nam piękne motyle, które dzieci podziwiały -napotkaliśmy również gąsienice. Jednak czas miłego pobytu dobiegł końca i musieliśmy wracać do przedszkola. :)

Wychowawca
Katarzyna Błaszczyk-Wszołek

 


LAPBOOK HISTORYCZNY

Lapbook to rodzaj własnoręcznie wykonanej książki, łączącej wiedzę na określony temat. Zawrzeć można w nim informacje, zagadki, puzzle, obrazki itp.

Na lekcji historii i społeczeństwa uczniowie klasy VI tworzyli lapbooki. Co w nich znajdziemy? Przede wszystkim najważniejsze informacje o walce Polaków o odzyskanie niepodległości. Dzięki lapbookowi powtórka materiału to teraz „bułka z masłem”.

Małgorzata Góralska


 

29.09.2017 r. - DZIEŃ CHŁOPAKA W PRZEDSZKOLU

Z okazji Dnia Chłopaka dziewczynki przygotowały dla kolegów niespodzianki.

W sześciolatkach taki pech, 
że kolegów tylko trzech.
Nowi koledzy dziś przybyli
i do zabawy zaprosili.
Basik, Zosik i Amelek,
który upiekł kartofelek,
Zuzik, Lenek i drugi Zuzik,
który umie przyszyć guzik.
Jest Weronik i Zuzik trzeci,
co rozśmiesza wszystkie dzieci.
A Tamarek i Wiktorek 
przynieśli cukierków worek.
Czary-mary, chlastu-plastu,
z trzech zrobiło się trzynastu!

Bawiąc się, dzieci prezentowały swoje umiejętności: przechodziły przez tunel, rzucały woreczkiem do tarczy, pływały na gazecie - łódce, rozpoznawały kolegów po butach i jadły wiszące na wstążkach jabłka. Dziękujemy rodzicom za upominki dla dzieci i przygotowany poczęstunek.

Wychowawca
Wioletta Wicher

 


Projekt "Poczytaj mi mamo"

Aby zachęcić uczniów do czytania, w klasie II rozpoczął się projekt "Poczytaj mi mamo". Co kilka dni do klasy będą przychodzili rodzice naszych uczniów aby prezentować fragmenty lektur i innych utworów literackich. W środę 27 września odwiedziła nas pani Żaneta Lipa. Prezentując wiersze Tuwima rozbudzała zainteresowania czytelnicze naszych dzieci.

Iwona Ziemecka28.09.2017 r. - DYSKOTEKA Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA

Święto naszych Kolegów, to bardzo ważny dzień. Wszystkie dziewczynki, od najmłodszych do najstarszych , starały się umilić chłopcom ten dzień. Jedną z atrakcji była dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Wszyscy bawili się świetnie. Dziewczynki z Samorządu zadbały o dobrą muzykę, atrakcje i zabawy.

Wszystkiego najlepszego PANOWIE!


 


28.09.2017 r. - MALI BADACZE W PRZEDSZKOLU

 

„Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż – a zapamiętam”

Zabawy badawcze są świetną okazją do kształtowania u dzieci wytrwałości, koncentracji uwagi i spostrzegawczości. Nasze przedszkolaki zamieniły się w małych naukowców i poznawały zjawisko rozpuszczalności mydła w zależności od temperatury wody. 
Na koniec przedszkolaki tworzyły wulkany z piany. Eksplozje sprawiły dzieciom dużo radości oraz zachęciły do podejmowania nowych wyzwań.

Zabawie nie było końca :)

Wychowawcza, 
Katarzyna Błaszczyk-Wszołek


LEGENDY POLSKIE NA WESOŁO

Zapewne wszyscy znają Legendę o Smoku Wawelskim, żarłocznym postrachu grodu Kraka. No cóż, skończył marnie. Ale takiego smoka jak w naszym przedstawieniu na pewno nie znacie! Nasz bohater, smok Jacenty, i syn jego Stasinek wiedli całkiem inny żywot niż pierwowzór. Choć Jacenty lubił mięso i sadło to jednak ból brzucha i skręty kiszek doprowadziły do zmiany jego jadłospisu. W końcu się opamiętał i zaczął dbać o swoje zdrowie. Jego syn Stasinek od początku był jaroszem. I dobrze na tym wyszedł! Miał też swoje zainteresowania - lubił grać na gitarze. Niestety, trochę za głośno! I znalazł się szewczyk Dratewka, który polubownie poprosił Stasinka o zmianę miejsca zamieszkania. Smok spakował walizkę i wyjechał. Dokąd? Może tam, gdzie będzie mógł rozwijać swoje pasje, czytać książki, poznawać nowych ludzi i przeżywać przygody? Przedstawienie prezentowali uczniowie klasy III z udziałem ich rodziców. Rodzice również aktywnie uczestniczyli w projektowaniu i przygotowaniu scenografii przedstawienia. Inscenizacja wpisuje się w hasło „Czytaj dzieciom codziennie”.

Wychowawca Anna Roszak


26.09.2017 r. - SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z POLICJANTEM

Od początku roku szkolnego dzieci w naszym przedszkolu poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno na terenie przedszkola jak i poza nim. Chodziliśmy na spacery, wycieczki, ucząc się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i zachowywać się w jej pobliżu.

Najwięcej jednak o bezpieczeństwie wie pan policjant. Dlatego dzieci zaprosiły do naszego przedszkola pana policjanta z Komisariatu Policji w Aleksandrowie Kujawskim.

Dzieci dowiedziały się jak ważna i niebezpieczna jest praca policjanta, jakie są zasady uczestnictwa w ruchu drogowym oraz o różnych niebezpieczeństwach które czekają na dzieci.

Na koniec dzieci podzieliły się z policjantem spostrzeżeniami i uwagami na temat swoich przeżyć i zaobserwowanych sytuacji. Wysłuchały rad i wskazówek policjanta.

Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie, które na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci.

Wychowawcza, Katarzyna Błaszczyk-Wszołek


PROGRAM "UMIEM PŁYWAĆ"

Od miesiąca września uczniowie klasy II i III naszej szkoły rozpoczęli realizację II tury Programu Powszechnej Nauki Pływania pt. „Umiem pływać”. Z programu korzysta 15 uczniów. Zajęcia odbywają się na krytej pływalni w Radziejowie. Zabawy, radości co niemiara.

Koordynator Anna RoszakJESIENNE ARTYSTYCZNE ARANŻACJE

Jesień zaczęła przyodziewać się w kolorowe szaty a my uczniowie klasy III postanowiliśmy wybrać się do koneckiego parku i zabawić w artystów. Wykorzystaliśmy naturalne elementy krajobrazu i nasze przyniesione z klasy akcesoria (kabaczek, jarzębina, kasztany, marchew, buraczek a nawet pomarańcze) by stworzyć artystyczne aranżacje. Zobaczcie co nam wyszło!

wychowawca Anna RoszakSPOTKANIE Z POLICJANTEM

W miesiącu wrześniu odbyło się spotkanie z policjantem Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kuj. Okazją do spotkania było promowanie bezpieczeństwa na drodze. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy II i III szkoły podstawowej oraz dzieci z przedszkola.

Anna RoszaKZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów klasy III gimnazjum na spotkanie z psychologiem, które odbędzie się 3 października 2017 r. o godz. 1530 w Zespole Szkół w Konecku, w sali nr 3.

Temat: Czynniki trafnego wyboru zawodu. Jak pomóc dziecku w planowaniu kariery edukacyjno - zawodowej?21.09.2017 r. - WYCIECZKA DO PIEKARNI

W ramach poznawania zawodów naszych rodziców oraz realizacji bloku „O chlebie” wybraliśmy się na wycieczkę do Piekarni S. Ch. w Konecku. Pan kierownik oprowadzał nas po wszystkich zakątkach tego pachnącego chlebem zakładu pracy. Poznaliśmy rodzaje mąki, z której wypiekany jest chleb, wszystkie urządzenia służące do wypieku oraz całą linię produkcyjną. Nasze szczególne zainteresowanie wzbudził piec do wypieku chleba. Oczywiście wykorzystaliśmy sytuację i zważyliśmy się na starej wadze do odważania mąki. Wycieczkę zakończyliśmy degustacją ciepłych, chrupiących bułek i słodkich drożdżówek. Oczywiście wszyscy chcieliśmy być piekarzami! A w klasie rozpoznawaliśmy rodzaje nasion, które wykorzystaliśmy do wyklejania słoneczników i z masy solnej lepiliśmy swoje własne chleby, bułki, chałki, warkocze i plecionki.

Wychowawca Anna Roszak


20.09.2017 r. - DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września przedszkolaki spędziły na spacerze i zabawie. Odwiedziły w klasach starszych kolegów, by sprawdzić, czy wszyscy pamiętają, że przedszkolaki swoje święto mają. Wszędzie dzieci usłyszały ciepłe słowa i życzenia sukcesów. Na pożegnanie lata postanowiły jeszcze raz wyruszyć na wycieczkę - papierowe samoloty lądowały w różnych częściach świata.
Dzieci wiedzą, jakie cechy powinien mieć wzorowy przedszkolak. Aby na to miano zasłużyć , trzeba było wykazać się wiedzą i odwagą. Wszystkim udało się wejść do smoczej jamy i wykonać powierzone zadanie. 
Maluchy próbowały swoich sił przeciągając linę. Wykazały dużą sprawność przenosząc na łyżeczkach jajka. Wielką radość sprawiły im zabawy z kolorowymi piórkami i chustą animacyjną. Każde dziecko otrzymało odznakę SUPERPRZEDSZKOLAKA . 
Jeżeli chcesz zobaczyć,jak wygląda wzorowy przedszkolak zobaczcie wspólne dzieło- obraz, który zdobi ścianę naszej klasy.

Wychowawczynie 
Wioletta Wicher
Katarzyna Błaszczyk- Wszołek


4.09.2017 r. - Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

Rok szkolny 2017/2018 przywitaliśmy zmianami. Nie mamy już klasy pierwszej gimnazjum, za to rok szkolny powitali siódmoklasiści. Uczniowie przejęci i odświętnie ubrani przywitali się z pracownikami szkoły i wychowawcami. Zgodnie z założeniami nowej reformy edukacyjnej otrzymali nowe podręczniki i ćwiczenia. Teraz tylko pozostaje nam życzyć Wam wytrwałości i samych szóstek!

Powodzenia!2.09.2017 r. - Narodowe czytanie „Wesela” Wyspiańskiego

2 września uczniowie, rodzice oraz nauczyciele z panią dyrektor wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. W tym roku lekturą było „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W kolejnych latach czytano dzieła Aleksandra Fredry, „Trylogię” Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa oraz „Quo vadis” Sienkiewicza.

Całe spotkanie uświetniły występy pary tanecznej, która zaprezentowała zgromadzonym figury Krakowiaka.


1.09.2017 r. - ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO W PRZEDSZKOLU

Pierwszego września 2017 r. o godz. 9.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Konecku przedszkolaki świętowały rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Pani Dyrektor oraz Wójt Gminy Koneck serdecznie powitali wszystkie dzieci i ich rodziców. Wychowawcy grup przygotowali wiele zabaw integracyjnych, zachęcali do poznawania kolegów i do wspólnego śpiewania. Dzieci sprawdzały swoje zdolności jako kelnerzy i tańczyły z kolorowymi wstążkami. Wyruszyły pociągiem w daleką podróż, dotarły do tajemniczej chatki i sprawdzały, co kryje się w zaczarowanym pudełku.
 


 

Strona 2 z 141

You are here: Start Start
Green Blue Orange Back to Top
Joomla extensions by Siteground Hosting